Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (158)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by almo

quote:
Originally posted by Dia1609

almo ma scuzi dar nu ma pot abtine ,.. am o nelamurire: face asa numai cu un sutien anume sau cu toate sutienele? ca si oana ia sutienele mele la purtat, isi baga mainile prin ele si le plimba prin casa cate o jumate de ora.. de ex azi a purta pe cap un chilot de al meu proaspat scos din masina de uscat, era cald, mirosea frumos si s-a gandit ca e bun pe cap .. dar inca nu a facut o obsesie din asta.. dar clar cand prinde vreun sutien/top de al meu, si le targe pe maini si se plimba asa cu ele..





dia face asa cu toate sutienele. cum vede un sutien striga bucuroasa "titi" si nu il mai lasa pana uita. isi pune si nicole hainele mele sau ale ei in cap dar asta cu titi e ceva f f special. ii plac totusi mai mult cel mai mult cele fine fara dantela...

Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze



are gusturi .. oana le prefera pe alea sport si mi le lasa prin toata casa.. cand plec la fitness imi caut cate jumate de ora un sutien sau un top .. ei nu-i plac alea sexi si nici alea de dantela .. io una zic sa nu te ingrijorezi, ca trece, e doar o faza.. zi merci ca nu face asa cu chilotii .. zic ca trece pt ca la noi a fost o perioada si cu sosetele, le plimba prin toata casa, si le baga in pantal;oni sau in body si le purta nu stiu cat asa... si apoi a avut o perioada cand te obliga sa-ti iei si a treia pereche de sosete in picioare pt ca asa vroia ea.. sa ne vezi cum umblam prin casa cu cate 3 sosete pe un picior

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

almo, donia, nici oana nu are un obiect/jucarie preferata (sau doudou cum se mai numeste). doar suzeta cum zicea si donia, fara de care nu adoarme, dar nu cred ca e chestie de atasament.... de ex, acum cand ii ies dintii nu i-o trebuie, o arunca de toti peretii :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Buna ziu! Roxanica e mai bine azi, a dormit foarte bine azi nopate, s-a dus la scoala, iar Cristi vad ca inca nu da semne de boala.
Multumesc de urari, ne-au ajuns!

quote:
Originally posted by dianocica
desire nu e vorba de vazut sanul, e vorba de a vedea alt copil la sanul mamei. si crede-ma (garantez ) ca si copii mult mai mari manifesta dorinta de a suge atunci cand au frate mai mic alaptat. si cu cat a trecut mai putin timp de la intarcare cu atat dorinta e mai mare. plus ca acum vb de autointarcare, de asta si ziceam ca probabil e mai greu atunci cand intarcarea e cumva.. 'directionata'


Da, da, confirm pozitiv
Inca de cand eram gravida Roxana ma intreba daca o s-o las si pe ea sa suga, i-am spus da.
Si dupa ce am nascut iar mi-a cerut si am lasat-o, insa nu mai stie cum se face de vreo doua ori a spus totusi ca a venit si lapte.
Ea intelege acum ca laptele de san nu mai e un aliment necesar la varsta ei, insa dorinta exista si din cand in cand mai incearca.

quote:

stiti vreo reteta de cookies? stiti voi..din alea gen fursecuri dar mai groase si care nu cresc,, merg facute cu cioco, alune..de toate..

ce ma enerveaza cookies astia! desert national la canadieni



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

almo ori o lasi pana ii trece, ori pitesti toate sutienele, si o vreme nu mai porti, dar nici nu te mai dezbraci/imbraci de fata cu ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

donia da' cu zapada cum stai? dupa ce incepuse (cam 15cm patrati) sa se vada iarba langa pomul din fata casei, acum e iar de 1/2m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

mamaana, la noi se topise de tot acum vreo doua zile! Acum avem destula, la noi pe strada a intrat plugul doar de ochii soacrei, da' ne descurcam. Si maine mai vine un strat!



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

quote:
Originally posted by Donia

Si maine mai vine un strat!



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.



da, am auzit... chiar ca face depresie soacra-mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Donia - multe frezii ca si asa e sezon acu ... vezi, de asta te iubim noi - multi .

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Seara buna fetelor!
Maria-Sa e pazit de tac-su care-l intretine cu niste masinute noi asa ca am intrat repede sa va citesc!
In primul rand Carla, chiar daca cu intarziere si poate mai apuci sa ne scrii si noua cate ceva.
Felicitariii Monica, sarcina usoara sa ai!!! Eu cred ca e destual dragoste de oferit si pentru bb2, bb3 samd.
Imi apasa pe taste...revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


lavinia, da, dulciurile sunt permise la monti. prajituri monti sunt o gramada pe culinar. dar gatite in combinatiile permise si nu mancate in exces (cum fac eu...)

dandusa, mi-e mila de tine. dupa mesajul tau asta e singura mea reactie. sper sa gasiti cat mai repede linistea de care aveti nevoie. oricare ar fi calea aleasa, eu te sustin.

dianocica
cu poze cu tot gasesti pe culinar. eu postez doar textul. am facut totul exact ca in reteta. de mentionat ca prima coacere (primul blat) trebuia sa-l las doar 10-15 min, nu 25 cum scrie la reteta (ca ulterior s-a fript un pic fundul). si ca am folosit 8 mere medii, golden, calite in sucul lor pana a scazut (fara ulei).

Blatul de baza:
2 oua intregi
9 linguri fructoza (1/2 cup)
9 linguri ulei (1/2 cup)
9 linguri lapte monti (adica smantana diluata cu apa) (1/2 cup)
12 linguri faina integrala (1/2 cup + 3 linguri)
12 linguri tarate (1/2 cup + 3 linguri)
1 lingura de praf de copt
Blatul superior: identic cu primul
Intr-un castron se amesteca faina cu tarata si cu praful de copt. In alt castron se amesteca ouale cu zaharul, se adauga apoi uleiul se adauga amestecul de faina tarata si praf de copt alternant cu smantana diluata. Aluatul trebuie sa curga cand e luat cu lingura dar sa fie mai gros decat cel de clatite. Se unge tava cu unt si se presara cu faina. (eu am pus doar hartie pergament, neunsa cu nimic). Se toarna aluatul si se baga pentru 24-26 minute la 350F (180C) in cuptor preincalzit.
Se scoate si se pun merele calite in prealabil cu fructoza si ulei. Se pune de-asupra a doua portie de aluat (identica cu prima). Cand este gata se pudreaza cu zahar pudra, se taie cand este racita complet.

almo, pe noi personal ne poti vedea la semnatura, in albumele-eveniment, de ex. din dec cand a facut marc 1 an. ca altfel numai ei apar prin poze :))

ce m-am distrat cu sutienele... nu stiu ce sfat sa-ti dau... n-am avut problema asta la nici unul dintre ei. marc nu are atasament deosebit fata de vreo jucarie. dar re-adoarme numai cu mine, noaptea, de cateva saptamani. desi in dec-ian sotul l-a dezvatat de carutat, acum nu-l mai accepta pe el noaptea. si e 'atasat' (la propriu) de parul meu :)

laura, ce-ti veni cu scuzele alea?



Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput