Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (158)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

astea sunt si mai bune:
http://www.robertsplace.ca/recipes/scones.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by dianocica

dandusa eu stiu ca tu stii dar mai repet. stii ca in mesajele mele nu m-am referit nici o secunda la voi, da? stiu ca stii


diana si david 03.12.06




si daca te-ai referi,care-i bai-ul?doar deasta vb acilea...,voi spuneti si eu aleg ceea ce mi se potriveste


Mamica stralucitoare
5+ + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by mamaana

astea sunt si mai bune:
http://www.robertsplace.ca/recipes/scones.htm


nu merge :(( las' ca le studiez pe celelalte. mersi


diana si david 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!

vreau, public, sa imi cer scuze fata de toate mamicile pe care, la un moment dat, FARA INTENTIE SI FARA DIRECTIE, le-am "ignorat", in sensul ca nu le-am raspuns punctual. sincer, a fost o chestie de omisiune fara nici o intentie de a jigni sau ofensa sau supara pe cineva.

dandusa inteleg f bine ce zici. am avut ex, ca la voi, cu sora mea. nepotica mea, si acum la 3 ani, plange de te rupe sufletul, daca peste noapte merge tatal ei la ea. asa ca noi am facut cu randul, mereu, chiar si cand alaptam florin se trezea si mi-l punea la san. acum adoarme cu amandoi, mergem peste noapte amandoi la el.
lavinia, desiree, dianocica multumesc pentru lamuriri. sincer, eu nu cred ca as face fata. dar o pentru cele ce reusesc.
desiree citit raspunsul, multumesc, a mai plecat piticul autist. azi am avut un soc. i-am spus lui dani (asa cum spun mereu cand se loveste): "da sa pupe mami manuta". socul a venit atunci cand el a inceput sa dea na-na la covor (cum face cand se loveste) si abia apoi a venit sa il pup. deci, cumva, asociaza pupatul manutei cu lovitul. greseala mea, deoarece pe manuta il pup numai cand se loveste, in rest pe frunte si obraji. tre' sa remediem problema. deci, s-ar putea, totusi sa se loveasca ca sa il pup. acum trebuie sa ii explic ca nu trebuie sa se loveasca ca sa il pup. desi ar fi trebuit sa stie.....hmmm, tre' sa analizez.

am avut o zi de kk. acusica tre' sa plec. MOR. mi-e f rau, sper sa imi revin cumva azi.

va pupic



Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

tema zilei: copii vostri s-au atasat de un obiect anume gen paturica, ursulet de plus? am citit ca la varsta de 1 an jumate aprox, copii incep sa se ataseze de ceva.

nicole cred ca s-a atasat de sutienul meu!!!!!!11
tot am crezut ca are o toana cu sutienul si cu bagatul mainii in san, dar deja e asa de des incat incep sa ma ingrijorez.
inca de cand am banuit ca sunt insarcinata, am fugit la magazin si am cumparat un ursulet roz de plus (aveam de ales intre unul roz si unul maro, m-am dus la risc [:]) si mi-am dorit sa se ataseze de ursuletul ala, asa ca i l-am tot bagat sub nas, doar doar o sa-l placa. asta la inceput, ca apoi au aparut multe, multe jucarii de plus si trecea de la una la alta si urusletul roz a fost dat la o parte. nicole a fost ca si crinuta lui dandusa, i-a placut f f mult sa stea la san, acolo isi gasea linistea si somnul. de unde ca la inceput ma durea ingrozitor sa o alaptez si abia asteptam sa treaca macar 3 luni sa o intarc, am ajuns sa iubesc momentul cand venea ora de alaptat si a fost la fel de greu pt mine ca si pt ea momentul intarcatului. mare mi-a fost uimirea ca nicole nu a suferit f mult cand am intarcat-o. in careva zile nici nu a mai fost interesata de loc de titi. dar dupa cateva luni a inceput sa aiba o atactie fata de sutien, la inceput cand ma dezbracam voia sa-l atinga, sa-l palpeze, si a invata f repede sa spuna"titi". Acu am ajuns ca umbla cu "titi" (adica sutienul) dupa ea prin casa, si-l pune dupa gat, il roade, il musca, cand o iau in brate imi baga mana in san, cand sunt straini de fata e jenat ca ma trage de haine, iar cand suntem in pat isi pune usor capul pe pieptul meu, ma miroase, ma pupa pe piept si spune "titi" asa de dulce ca ma topesc.
tocmai am vorbit acasa si ea era cu "titi" dupa ea si zicea "mama"
de unde visam ca nicole o sa umble cu un ursulet roz dupa ea, cred ca o sa umble cu un sutien...
dati-mi va rog o idee cum sa o scap de acest obicei. nu ma deranjeaza asa tare ca umbla cu sutienul dupa ea, cat faptul ca imi baga mana in san si nu numai mie, si lui mami si lui sora mea... si am vazut ca deja incepe si la persoane straine. daca nu o las urla.
va rog sfaturi, parerei, idei...




Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Almo - nu-i nici o problema ... m-am maritat la 19 - acu am 28 ... harnica am mai fost!!!asa mi-a fost scris - sa fiu mamica tanara, dar las ca bine o sa-mi mai fie la batranete.


Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

almo ma scuzi dar nu ma pot abtine ,.. am o nelamurire: face asa numai cu un sutien anume sau cu toate sutienele? ca si oana ia sutienele mele la purtat, isi baga mainile prin ele si le plimba prin casa cate o jumate de ora.. de ex azi a purta pe cap un chilot de al meu proaspat scos din masina de uscat, era cald, mirosea frumos si s-a gandit ca e bun pe cap .. dar inca nu a facut o obsesie din asta.. dar clar cand prinde vreun sutien/top de al meu, si le targe pe maini si se plimba asa cu ele..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by dandusa

quote:
Originally posted by dianocica

dandusa eu stiu ca tu stii dar mai repet. stii ca in mesajele mele nu m-am referit nici o secunda la voi, da? stiu ca stii


diana si david 03.12.06




si daca te-ai referi,care-i bai-ul?doar deasta vb acilea...,voi spuneti si eu aleg ceea ce mi se potriveste


Mamica stralucitoare
5+ + Crinuta 1 Nov 2006

nu ar fi nici un bai, numai ca nu ma refeream la tine. si stiu tendinta universala de a se gasi apropuri acolo unde nu-s. si stiu si ca tu nu te bagi la astea, deci zic ca ai inteles ca nu-i de cautat printre randuri ca nu e nimic acolo


diana si david 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

quote:
Originally posted by Dia1609

almo ma scuzi dar nu ma pot abtine ,.. am o nelamurire: face asa numai cu un sutien anume sau cu toate sutienele? ca si oana ia sutienele mele la purtat, isi baga mainile prin ele si le plimba prin casa cate o jumate de ora.. de ex azi a purta pe cap un chilot de al meu proaspat scos din masina de uscat, era cald, mirosea frumos si s-a gandit ca e bun pe cap .. dar inca nu a facut o obsesie din asta.. dar clar cand prinde vreun sutien/top de al meu, si le targe pe maini si se plimba asa cu ele..

Dia de Oana 29.11.06

"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez




dia face asa cu toate sutienele. cum vede un sutien striga bucuroasa "titi" si nu il mai lasa pana uita. isi pune si nicole hainele mele sau ale ei in cap dar asta cu titi e ceva f f special. ii plac totusi mai mult cel mai mult cele fine fara dantela...

Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by almo

quote:
Originally posted by Dia1609

almo ma scuzi dar nu ma pot abtine ,.. am o nelamurire: face asa numai cu un sutien anume sau cu toate sutienele? ca si oana ia sutienele mele la purtat, isi baga mainile prin ele si le plimba prin casa cate o jumate de ora.. de ex azi a purta pe cap un chilot de al meu proaspat scos din masina de uscat, era cald, mirosea frumos si s-a gandit ca e bun pe cap .. dar inca nu a facut o obsesie din asta.. dar clar cand prinde vreun sutien/top de al meu, si le targe pe maini si se plimba asa cu ele..

Dia de Oana 29.11.06

"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez




dia face asa cu toate sutienele. cum vede un sutien striga bucuroasa "titi" si nu il mai lasa pana uita. isi pune si nicole hainele mele sau ale ei in cap dar asta cu titi e ceva f f special. ii plac totusi mai mult cel mai mult cele fine fara dantela...

Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze



ce imagini faine cu fetele si sutienele!
almo, Cristi n-are nici o jucarie preferata, paturica, nimic, insa noi avem vreo 5-6 suzete... deci un atasament tot exista. Insa suzeta i-o dau doar la nani, prin casa nu are acces la ea.




Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput