Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (158)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Asa pofta ce mi-ati facut cu prajiturile ca m-am apucat si eu de facutam facut reteta Doniei dar cu banane si kiwi asta mai aveam in casa acuma iesit buna

Anateo-imi pare rau ca a aparut dermatita sper sa treaca repede

Laura-ia ceva inainte sa te apuce raceala

Flore-o sa vezi ca va fi bine si te vei descurca

Dianarus-tare frumosi muschetariipoza cu morcovul e
cum a iesit prajitura?

Miraco-pune poze sa vedem frumusetea

Lavinia-ce mai face Mihaita?
si pe mine ma intereseaza mopul/aspiratorul cu aburi daca iti iei sa-mi zici daca e bun

Dandusa-

Tema zilei-e atasata de suzi si puisorul twiti

Nu sunt prea avizata sa vb despre alaptat,la cat am alaptat eu
oricum nu m-as vedea alaptand doi copii

Si noi si noi cu sutienul si chilotii de vreo luna Antonia imi cauta sutienul si tztzi,dar nu vrea sa suga,ieri cand eram ierila medic ma tragea de bluza sa vada tztzi

fug sa facem



Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Nu pot sa vad poze! de pe nimik, nici Picasa, nici flikr...poate nu am io ceva instalat pe laptop...tre sa studiez problema...
Si chiar voiam sa ma uit la pozele Dianeirus si Sarytei...
Asizule, merci de intrebare...sunt mai bine azi, am reusit sa mai aman putin lucrurile, macar cele 2 fete care trebuie sa plece sa aibe timp sa-si caute ceva in liniste...macar atat sa fac pentru ele!
Rares o striga pe bona A-da...pe femeie o cheama Mihaela...de unde a ajuns el la A-da nu stiu, dar ma prapadesc de ras. Dimineata e ca catelul lui Pavlov, cand stie ca se apropie ora cand ea apare, se posteaza langa usa si tipa in gura mare A-da, A-da (cu accent pe da).Cica face la fel si seara cand se apropie ora cand ajungem noi acasa.
Tema Laurei cu jucariile...am gaist la Viena niste animalute din plus din alea gen manusa, care le bagi tu pe mana ca pe o manusa si te joci ca la teatrul de papusi...o broasca si un urs...e inebunit dupa ele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Poftiti de salivati


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

V-ati prins ca a pasat iar pe taste si mesajul s-a dus...
By the way, tre sa-i facem baitza...seara buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

ma bucur ca si alte fulgulete mai au ce au cu "titi" chit ca nu e bine sa te bucuri de necazul altora Dupa cum v-am zis nu sunt alarmata de faptul ca-i plac sutienele si o sa incerc sa ma ascund de ea pe cat posibil, dar ce sa fac cand ma trage de decolteu si isi vara mana sa pipaie putin sutienul. mentionez ca nu titi vrea sa o pipaie ci sutienul.
Daca ati sti cat i-am tinut si in gura cand era mica doar doar o sa suga pe suzeta, ca ma saturasem sa ma suga pe mine.
Asta e, sper sa fie o faza.

Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicabb spune:

Va multumesc mult pentru felicitari! Dragele de voi ce bine puteti sa faceti sa se simta cineva...

Dianocica, sunt sigura ca o sa vrea sa suga si Dragos, o sa-l las desi cred ca o sa ma aleg cu o muscatura. Eu pur si simplu nu vreau ca somnul lui sa depinda de san. Mai am si motivul ca de multe ori cand adoarme cu sanul in gurita isi inclesteaza dintii si e nasol rau. Bine ca am sprijin de la familia mea si cred ca nu o sa simta lipsa alaptarii. Eu nu-mi cunosc atat de bine copilul incat sa-mi asum riscul de a-i alapta pe amandoi. Oricum pana la urma nu stiu cum o sa fie si daca o sa reusesc. Nu vezi in ce ritm il intarc? Cand am aflat ca sunt insarcinata am zis hai inca o luna, apoi inca una, acum ii mai dau numai noaptea. Cat o mai dura asta, nu stiu, o sa vad.

Mai tii minte acum un timp ca ziceai ca te intristezi foarte tare la gandul ca daca ai fi insarcinata ar trebui sa-l intarci pe D? Ei bine, atunci eu ma gandeam ca daca as fi insarcinata nu l-as intarca pe Dragos. Acum, vezi, zicem pe dos. Poate mai incolo imi schimb si eu parerea. Mai stii!?

Eu te admir foarte tare ca il cunosti pe D atat de bine. Vreau sa-ti spun ca m-ai dat pe spate cand ai zis la un moment dat ca stii sigur ca intr-un anumit moment nu o sa faca pipi. Deci chestia asta chiar m-a convins.

Dia, nu, nu stim inca ca vom avea, am zis si eu frate la modul general, voiam sa scriu si surioara dar mi-a fost lene. Ei, nu prea da semne Dragos ca ar intelege ce se intampla. Dar eu continui sa-i explic. Poate, poate. Cand o sa aiba o parere o sa-ti spun.

Anateo, ei, nu puteai sa vezi, m-am ascuns bine...

Va pup, noapte frumoasa

Monica, mama lui Dragos (6 decembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraco spune:

Tema zilei- daca se pune... e atasata de suzi in sensul ca la somnik musai sa o aibe, in restul zilei nu(uneori la plimbarica,pe vant).Altceva nu as putea spune ca iubeste mai mult sau mai putin.I-am varat eu in patut un ursulet alb si moale,mic dar...e acolo si atat, iar daca uit nu-i bai oricum.

www.dropshots.com/miraco#" target="_blank">Poze mai vechi si mai noi
Apropo...slaba miscare desi ai fi zis ca ploua si nu sunteti afara.Mai raman 2 variante...avand in vedere ca vin berzele stoluri,stoluri cred ca ghicesc ce faceti...ca doar nu numarati banii.
Citeam ce frumos scriati de iubitul in patru.Chiar imi doresc o surioara sau un fratior pentru Alessia sau chiar doi.Mereu mi-am dorit 3 copii.Toti prietenii ne urau 2 copii frumosi si sanatosi si eu ii corectam,3.Ei credeau ca glumesc, dar vorbeam serios.Nu stiu insa de ce trebuie sa fie totul planificat.Nu stiu cand sa-i planific...Totul in viata am facut planificat,ca am dorit sau nu, la timpul x stiut dinainte,bine stabilit.Rare au fost momentele cand s-a intamplat ceva ca asa s-a intamplat sa fie.Cred ca stau pe marginea butoiului...tocmai ce ma gandeam si felicitam mamicile cu 2,3 bebei si apareti voi cu discutiile despre...si Saryta cu buburuzele ei la doar 28 de ani(BRAVO!)

Miracocu Alessia-Elena(10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by Monicabb

Mai tii minte acum un timp ca ziceai ca te intristezi foarte tare la gandul ca daca ai fi insarcinata ar trebui sa-l intarci pe D?
atunci nu stiam ca se poate alapta in tandem si in mom ala am inceput sa ma documentez. pt ca m-am gandit ca nu se poate. nu se poate sa trebuiasca sa ii refuzi unuia ceva ca ii dai celuilalt. mi se paea mult prea nedrept. apoi m-am linistit. prea mult acum nici nu ma mai gandesc la bb2 dar sunt sigura ca va veni singur, atunci cand va fi mom lui. inca o data multa putere si succes in ceea ce vei alege sa faci


diana si david 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraco spune:

quote:
Originally posted by dianocica

quote:
Originally posted by Monicabb

Mai tii minte acum un timp ca ziceai ca te intristezi foarte tare la gandul ca daca ai fi insarcinata ar trebui sa-l intarci pe D?
atunci nu stiam ca se poate alapta in tandem si in mom ala am inceput sa ma documentez. pt ca m-am gandit ca nu se poate. nu se poate sa trebuiasca sa ii refuzi unuia ceva ca ii dai celuilalt. mi se paea mult prea nedrept. apoi m-am linistit. prea mult acum nici nu ma mai gandesc la bb2 dar sunt sigura ca va veni singur, atunci cand va fi mom lui. inca o data multa putere si succes in ceea ce vei alege sa faci


diana si david 03.12.06



Bey mami de d tocmai cand ma certam eu cu mine...ca-s prea,prea cu planificatu' vii tu cu teoria ca vine cand vrea el...Pai explica-mi bre si mie cum vine??? Il aduce barza la usa...vine singur pe picioare...??? Zau asa...eu nu inteleg asta cu s-a intamplat...sau a venit cand a vrut el. Sa-mi 'iexplice' si mie careva...


Miracocu Alessia-Elena(10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

SARYTA,ce faine sunt pozele cu d-soara sexy!!e totala,o dulceata!!
DIANARUS,ai doi flacai minunati!!
BAMBO,arata bine rau ce ai facut tu acolo!!
MIRACO,ce scumpa-i Alessia ta!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput