Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (158)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by miraco

Am fost la www.dropshots.com/miraco#date/2008-03-07/13:42:44" target="_blank">porumbei
Miracocu Alessia-Elena(10.12.2006)www.dropshots.com/miraco#" target="_blank">poze





ppttiiiuuuuuu... sa nu va deochi!



Marc 1+ si Ianis 3+

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Azi e baba mea e super frumos afara

Antonia doarme de vreo 2 ore tot astept sa se trezeasca sa iesim afara
am pus adidasii sotului la masina de spalat sper sa mai scot ceva de acolo

Miraco-ai o scumpete de printesa printre porumbei f frumoase pozele,mi-a placut tortul in forma de printesa

Dbunny-imediat bag reteta

Asiza-bravo Denis,baiat mare auzi la el stie cum il cheama

Donia-eu data viit cand mai fac prajitura pun fructele in aluat,acum le-am pus pe deasupra dar tot a fost yamiii
si antonia zice ne-ne-ne toata ziua

Kikineata-pai si eu am salivat la alte prajituri
promit ca de acum nu mai pun poze

Rixandra-

Roxanica-David,multa sanatate

Yagmur-de la socrela din Iasi



Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Diana am citit m-ai inainte povestea nasterii lui Ianis. Am bocit nitel de se uitau colegii la mine credeau ca a patit adina ceva. mami tu ai avut de trecut si cu Ianis prin clipe grele la inceput...
va pup inca o data.

Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Prajitura cu visine

Ingredinte aluat:
2 oua
150 g zahar + 1 plic zahar vanilat
125 ml ulei
1 pahar iaurt - 125g, simplu
300g faina + praf de copt
tava 28x28cm pregatita cu hartie de copt
1 borcan compot visine dar se pot pune orice fructe

Se amesteca cu robotul ouale intregi, iaurtul, uleiul, zaharul si zaharul vanilat. Faina + praful de copt se amesteca in alt castron.
Se adauga apoi la crema obtinuta faina, mai amestecam putin pina avem un aluat cremos si omogen.
Se toarna aluatul in tava pregatita cu hartie de copt si se arunca fructele peste aluat.
Se coace 35 min la foc potrivit 185 grade. Se pudreaza apoi cu zahar si se taie cand s-a mai racit.

autorul retetei Donia

eu am pus kiwi si banane


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

quote:
Originally posted by danutz
Tema Laurei cu jucariile...am gaist la Viena niste animalute din plus din alea gen manusa, care le bagi tu pe mana ca pe o manusa si te joci ca la teatrul de papusi...o broasca si un urs...e inebunit dupa ele!

Danutz, mami de Maria-sa Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti




danutsa stii ca si lui nicole ii plac f mult astfel de jucarii. i-am cumparat toate muppet-urile din baby einstain, le pune pe mana (sunt ca o manusa), si ne sperie cu ele. sotul meu ii mai face teatru de papusi.


Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

mai, am salvat cartea aia de la tine pe desktop si ma tot uit la icon in fiecare zi si-mi zic: s-o citesc/sa n-o citesc/s-o citesc/sa n-o citesc ...a_dejule, tu te-ai apucat de ea???[/size=1]

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

[/quote]

e normal sa ai sentimentul de teama sa o citesti. sa stii ca nici eu nu am citit-o pana nu a citit-o sotul meu prima data. apoi cam dupa 2 sapt am inceput si eu. eu fumam putin cam 2-3 tigari pe zi si imi tot ziceam ca eu nu fumez mult si nu sunt in pericol, dar ma enerva acu ideea ca imi venea sa merg la tigara si nu mai avem cu cine :). asa ca am zis sa citesc cartea, ca macar sa mai imi treca cheful de fumat... si mi-a tecut. acu sa stii ca nu mi-ar fi asa greu sa ma apuc iar, dar... nu mai vreau. asa ca nu ai ce pierde. daca o citesti si nu esti hoatarata sa te lasi de fumat, atunci poate nu o sa te lasi. eu zic sa citesti macar cateva capitole pt inceput

Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by bamboletta

Prajitura cu visine

Ingredinte aluat:
2 oua
150 g zahar + 1 plic zahar vanilat
125 ml ulei
1 pahar iaurt - 125g, simplu
300g faina + praf de copt
tava 28x28cm pregatita cu hartie de copt
1 borcan compot visine dar se pot pune orice fructe

Se amesteca cu robotul ouale intregi, iaurtul, uleiul, zaharul si zaharul vanilat. Faina + praful de copt se amesteca in alt castron.
Se adauga apoi la crema obtinuta faina, mai amestecam putin pina avem un aluat cremos si omogen.
Se toarna aluatul in tava pregatita cu hartie de copt si se arunca fructele peste aluat.
Se coace 35 min la foc potrivit 185 grade. Se pudreaza apoi cu zahar si se taie cand s-a mai racit.

autorul retetei Donia

eu am pus kiwi si banane





Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

va multumesc pentru sustinere,conteaza enorm pentru mine

Bambo,
mi-ai facut o pofta cu praji...,arata superrrr

de cateva zile dansam pe melodia www.youtube.com/watch?v=jVKQXZ0eVNA&NR=1" target="_blank">asta,ritmul ei tsdrsi simplu nu ma lasa sa stau jos...,de Crinuta nu mai zic...toat ziua da din kur ca macsa'

Nani si Nana santeti tare scumpi...


Mamica stralucitoare
6+ + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

quote:
Originally posted by a_deju

quote:
Originally posted by asiza

mai, am salvat cartea aia de la tine pe desktop si ma tot uit la icon in fiecare zi si-mi zic: s-o citesc/sa n-o citesc/s-o citesc/sa n-o citesc ...a_dejule, tu te-ai apucat de ea???


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!




pan' aici am ajuns, m-a umflat rasu', si-a trebuit sa raspund :)) si eu o am salvata pe desktop si ma uit zilnic la iconita ca matza la..cartea noua.. :)) in fine.. o sa. promit ca o sa. nu stiu exact cand. da o sa!! :)))))


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx



sunteti super simpatice. sa stiti ca nu e chiar asa, adica daca nu vrei nu o sa te lasi chiar daca citesti.

Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

quote:
Originally posted by acs

Saryta, super sexy Antonia!

Dianarus, sunt superbi baietii tai! Poza "buddies forever" e preferata mea.

Miraco, trimitem si noi pupici! N-am mai pus poze de mult. Sper sa reusesc saptamana viitoare, ca am si eu cu cine ma lauda :). Au crescut ceva bursucii.

Tema zilei: Victor e atasat de scutecele de finet; si nu de azi de ieri, ci de luni intregi. Noroc ca avem vreo 10, asa ca le mai putem si spala. Nu adoarme decat cu scutecul in brate sau intre picioare. In timpul zilei se duce frumusel la carucior si-si ia scutecul, il pune pe jos si se suie pe el (cu fundu'n sus) sau il taraste prin toata casa. Maria are o paturica cu Winnie, fara de care nu doarme. O tine in brate, impaturita (cu Winnie la vedere). O caram peste tot: mare, munte etc. Cand e suparata sau nu-i convine ceva, isi ia patura si-si baga nasul in ea. Imi povestea zilele trecute: "Cand face mamaie ciulama sau ciorba sau alta mancare, imi bag nasul in paturica si miros ce gateste mamaie" :). Aseara povestea ce secrete are ea cu paturica. In alta zi: "-I-am spus Ancai ceva, dar te superi daca-ti zic. -Nu ma supar iubire! -I-am zis ca iubesc paturica la fel de mult ca pe tine. -Nu ma supar scumpa mea." :). Cand era mai mica, era o tragedie cand spalam paturica. Statea cu ochii pe masina de spalat (patura trebuia sa fie pusa la geam, iar daca disparea din vedere, se lasa cu plansete). Apoi lua un scaun si se aseza langa calorifer sa poata verifica daca se usuca. De multe ori a dormit cu ea umeda. Ioana, in schimb, nu e atasata de ceva anume, decat pentru perioade scurte (saptamani sau luni). Ii casuna pe cate-o jucarie si aia e "copilul ei" si n-o da nimanui.

Dupa amiaza avem serbari la gradinita. Cand am dus-o pe Maria, toti copiii stateau la rand, sa-i vopseasca doamana educatoare cu acuarele pe maini, ca mai apoi sa le lipeasca de niste felicitari banuiesc. Au invatat poezii si cantece. De-abia astept!




Manuela, Stefan si cele 3 minuni



super tare Victor si de MAria cu paturica Winnie ce sa mai zic! si lui Nicole ii place la nebunei Winnie ii zice "Pu". Are "Pu" sub forma de masinuta, jucarii de plus, sau merge la calculator arata cu degetul si zice "Pu" si atunci stiu ca vrea sa ii pun site-ul cu Winnie. Ar trebui sa ii caut o paturica cu Winnie sau... poate un sutien cu Winnie? oricum mi-ai dat o idee cu paturica cu Winnie.



Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze

Mergi la inceput