Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (104)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Rodica pupam bebe rostogolitor

Am vreu sa mai zic ceva, dar de cand cu povestea Roxanei nu ma pot concentra

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Doamne am citit si eu despre bona, de fapt ce bona, nemernica aia ca altfel nu pot sa-i spun. Ce idioata, pai daca incapea pe mainile mele nu mai iesea intreaga. Doamne mi-e groaza de ziua cand ma voi duce la serviciu. Nici in mama nu am incredere. Parca imi surade ideea de casnica. Va dati seama cate or face asa si parintii copiilor nu stiu.
Am uitat sa va zic de o tanti azi cand am iesit putin cu fata afara se baga cu mine in seama ca cica sa misc copiulul sa nu amorteasca si m-am uitat ciudat la ea ca cica da mama ca am si eu nepot si asa ii zic si lu' fiemea ca sa o scarpini mama ca ai vazut ce rau e sa te manance ceva si sa nu te poti scarpina ca ei sunt mici acum si nu stiu si sa o misc in carut sa nu amorteasca .
Doamne ce oameni nebuni, nu-i inteleg de ce se baga in seama daca nu te cunosc.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Fetelor mi s-a recomandat Sterimar pt nasuc la fata, ati folosit cum e?

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Greyeras, . Eu am tot dat peste babe de astea, incerc sa ma pastrez calma. Sa stii ca exact asta i-am zis sotului dupa ce am citit postarea Roxanei, ca nici cu mama nu l-as mai lasa, cine stie ce idei ii mai vin si ei . Si asa imi spunea la telefon ca poate a racit copilul din cauza ca se dezveleste noaptea sau ca se dezbraca noaptea (l-am gasit intr-o dimineata cu un picior gol, isi daduse un crac de la pantalon jos). De parca eu as sta in pestera si nu am caldura
Vero, ma bucur ca esti mai activa si tu.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sa stiti ca si eu i-am zis acelasi lucru. Cred ca o asteptam dimineata si primul lucru ii trageam o mama de bataie buna, inainte sa ii zic de ce. Sotul ei a fost cel care a vb cu bona, si a dat-o afara, ea nu mai era in stare. Nu era bine nici acum cand am vorbit cu ea, noroc ca in luna in care s-au suprapus nu prea a lasat bona singura cu baiatul ca altfel isi facea ganduri ce s-a mai intamplat. Ma doare sufletul. Mai vezi la TV, mai auzi din vorba in vorba, dar e incredibil cand se intampla prietenilor. V-am spus, nu stiu cum am ajuns nici eu acasa, am dat vreo 4 telefoane intr-o ora si nu ma pot calma cu gandul la asa intamplare. Maine aveam program dar am decis sa o duc doar pe Alex la dr si sa vin sa stau cu baiatul. Eu nu ma intorc la nici un serviciu pana nu pun n-shpe camere prin casa si pana nu ma asigur ca e totul ok.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Roxana sunt inmarmurita. Culoarea e super si iti sta f f bine, dar povestea cu bona m-a dat peste cap.
Am o sugestie:
roaga mamica sa-ti dea voie sa postezi un suvbiect pe forum in care sa specifici si numele bonei. Sa nu se mai angajeze in veci asa o nemernica. Mi-a crescut tensiunea, tremur si nu mai stiu ce sa zic.
Tu stai calma, in mod sigur tanti maria e ok. Dar nici eu n-as avea inima sa nu imprim....

greyeras....daca poti sa stai acasa pana are copilul 3 ani, eu zic sa stai.


melania, cred ca poti sa incepi cu legumele. Eu sunt nepriceputa la diversificare asa devreme.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Greyeras, am folosit Marimer, e similar Sterimarului si a fost OK. Totusi, acum folosesc metoda Sabina.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Yuhuuuuuuuuuuuuuu!
Pe unde sunteti? Va uitati la telenovela? Eu profit ca doarme fata si sotul vine pe la 22 si mai arunc si cate un ochi la tv.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Greyeras, este o combinatie de 7.1 si 7.11 de la Wella cred. Insa identic nu are cum sa iasa, ca alegerea culorilor a fost facuta sa neutralizeze rosul. Salonul se cheama Trendy, e pe Dorobanti, si am fost la Mihai.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Greyeras, am folosit Marimer, e similar Sterimarului si a fost OK. Totusi, acum folosesc metoda Sabina.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list




Care metoda?

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput