Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (104)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by Sabina

nana, la seringa cum e? scuze daca ai mai zis. seringa sau lingurita. Si daca are aciditate, nu fructe. Legume doar. Sau cereale.
eu l-as hidrata cat de cat cu lingurita. oooof.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Tine lichidul in gura, laptele sau ceaiul. Daca il inghite, il inghite cu noduri si doar daca se pacaleste inghite. Dar de regula nu inghite.


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by Marunzika

quote:
Originally posted by NanaMotoc

[quote]Originally posted by Marunzika
Noi o avem pe www.aventamerica.com/products/toddlerfeeding/toddlerfeeding_trainer.asp" target="_blank">asta, dar degeaba ca nu trage din ea si e cu supapa.



Ciocul este acelasi, doar ca noi avand muuuulte sticle Avent pe care nu le putem folosi ca nu bea cu ele m-am gandit s-o adaptez la cioc.
Imi pare rau ca nu mananca fluturasul, nu stiu alceva ce sa-ti mai spun decat sa te pup si sa te imbratisez!

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007





Merci mult.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Greyeras, ti-ai modificat semnatura? Ce a papat ieri si azi Aduta ta?

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list




Dap .
Ca noutate para de vreo 3 zile. Cred ca ea e vinovata, numai ca acum a scos marul si para parca nedigerate.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Maruntescu.. da' tu le cumperi pe toate? Nasii nimic?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Tot mi-am facut o cafeluta!
Tre' sa sun la o filipineza sa vaz daca-mi executa un tortulet cum vreau io! Vedem!

Si azi am fost sa iau formularul de inscriere la gradinita, iar pe 30.04.08 am programare sa vedem cum arata gradi!

La noi e frig si urat (afara). Vreau sa vina caldura.

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Gata, am hranit bebelul. Azi a papat toata supica si tot piuretul. Nu i-a mai pus mami cartofel si i-a placut.
Andreea, ii dau Biancai biscuitei speciali pentru bebe de la ULKER, HERO BABY se numesc, sunt pe categorii de varsta, iar eu acum ii dau pentru 6 luni.Eu nu am gasit decat in Carrefour si sunt cam scumpi,175 g, 12 lei, dar asta e, opentru bebelina mea fac orice.
Fug sa fac un dusulet, ca am facut putina curatenie in camera pe care o pregatim pentru Bianca , m-am umplut de praf si put ca un sconcs. Revin dupa....freshhh
Pupici
Mami de bebe Bianca Elena(29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Merci Sabina!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

quote:
Originally posted by veroboroda

Gata, am hranit bebelul. Azi a papat toata supica si tot piuretul. Nu i-a mai pus mami cartofel si i-a placut.
Andreea, ii dau Biancai biscuitei speciali pentru bebe de la ULKER, HERO BABY se numesc, sunt pe categorii de varsta, iar eu acum ii dau pentru 6 luni.Eu nu am gasit decat in Carrefour si sunt cam scumpi,175 g, 12 lei, dar asta e, opentru bebelina mea fac orice.
Fug sa fac un dusulet, ca am facut putina curatenie in camera pe care o pregatim pentru Bianca , m-am umplut de praf si put ca un sconcs. Revin dupa....freshhh
Pupici
Mami de bebe Bianca Elena(29.08.2007)






Uite acum am auzit si eu de ei, o sa o intreb pe mama daca sunt buni ca lucreaza la ULKER.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Prisi, Sim multumesc pentru detaliile despre cereale!

Nana, fii optimista, sigur se va remedia situatia si o sa manance fluturasul!

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Sabina, dar daca-i dau cu lingurita si il tine in gurita dupa care il inghite, asta nu inseamna tot ca il fortez? Ca as face orice numai sa nu il fortez si sa nu mai vrea deloc sa manince.
Am sunat sotul care e inca la urgente cu ANdrei, i-au schimbat sonda si i-au pus una de silicon si asteapta sa il bage la raze sa vada daca e pozitionata corect in stomacel. Ideea e ca a aparut si dr lui si a zis ca daca nu se pune pe mancat o sa-i scoata sonda si o sa-i puna un tubulet in stomacel ca sa il hranim, ca nu e indicat sa folosim pe perioada indelungata sonda. Am ramas fara cuvinte.
Asa ca o sa incerc iar sa-i dau mai mult obligat, in gurita decat sa ajungem la tubul cu pricina ca sigur trebuie facuta vreo incizie ca sa introduca tubul ala.
Cand ziceam ca am scapat de spasmele care ne-au chinuit atatea luni, daduram de alta belea. Dumnezeu stie ce ne mai asteapta, dar sper sa se indure de noi si sa se opreasca aici, ca am ajuns la capatul puterilor.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput