Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (104)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

quote:
Originally posted by carpatina

... Noi nu aven Nuk, dar probabil ca o sa tragem o fuga in germania sa luam - asta daca nu se ofera Maruntescu sa-mi trimita - Am zis sa mai schimbam si noi... ca cele pe care le-am luat acum de la Chicco nu prea le vrea.. asa ca stam in 4 tetine .. antice .. numai cu alea mananca...


Cu mare placere-ti trimit, doar sa-mi spui ce si cat si cand si unde!

Poate incercati si sticlutele www.mam-scheessel.de/produkte/flaschen/ultivent.php" target="_blank"> astea de la MAM. A mea printesa numai cu astea vrea, de cand a dat cu gurita de ele. Tetinele sunt cumva plate, sunt ca tzitzi cand sug bebicii din ele si probabil de aceea le-a acceptat cu maaaare placere.

Astazi tocmai mi-au adus tetinele pt gris (le-am comandat in farmacie deoarece mam nu prea se gaseste in magazine), caci nu reusesc sa-i dau cerealele cu lingurita caci e prea obo seara si maraie. Incercam varianta "bauta"!

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Nana dar cu Avent cu "cioc" asa nu poti sa incerci?
Yannisa nu bea apa/ceai deloc dar de cand cu "ciocul" bea ceva-ceva! Sunt cele de culoare alba=moi incepand de la 6 luni.

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Maruntescu, merci, cand ma hotarasc iti zic..
De m-ar fi ars ti-as fi dat PM.. asa am vrut doar sa te scot din barlog, sa mai scrii si tu o vorba, doua.. cat de ocupata ai fi..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Meyyy.. mama lu' maine poimaineeeeee.. ce mai faci???

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Sim, cum ii mai e lui Stefan?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

quote:
Originally posted by carpatina

Maruntescu, merci, cand ma hotarasc iti zic..
De m-ar fi ars ti-as fi dat PM.. asa am vrut doar sa te scot din barloc, sa mai scrii si tu o vorba, doua.. cat de ocupata ai fi..





Hai ca ma logam cu Maruntescu si nu stiam de ce-mi da eroare ! Si chiar ca am cam multe de facut, dar un ochi tot arunc si pe forum ( celalalt ochi e aruncat spre Yannisa care nu mai vrea decat de gatul meu si mie-mi place, dar uneori mai am si treaba [mica/mare] de facut si tre s-o iau cu mine).

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by Marunzika

Nana dar cu Avent cu "cioc" asa nu poti sa incerci?
Yannisa nu bea apa/ceai deloc dar de cand cu "ciocul" bea ceva-ceva! Sunt cele de culoare alba=moi incepand de la 6 luni.

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007




Noi o avem pe www.aventamerica.com/products/toddlerfeeding/toddlerfeeding_trainer.asp" target="_blank">asta, dar degeaba ca nu trage din ea si e cu supapa.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Moooama ce a dormit puppi 20min, m-a dat gata! Acum iar trebuie s-o animez si ma gandeam ca pot sa-mi fac o decofeinizata.
Nu-i loc de intors!
Trebuie sa cumpar lumanari roz pt botez, papucei/pantofiori mai am de gasit/comandat si tortul si gaaataaaa, pot veni musafirii.


www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

nana, la seringa cum e? scuze daca ai mai zis. seringa sau lingurita. Si daca are aciditate, nu fructe. Legume doar. Sau cereale.
eu l-as hidrata cat de cat cu lingurita. oooof.


Mama lu maine poimiane nu e in Bucuresti.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

quote:
Originally posted by NanaMotoc

[quote]Originally posted by Marunzika
Noi o avem pe www.aventamerica.com/products/toddlerfeeding/toddlerfeeding_trainer.asp" target="_blank">asta, dar degeaba ca nu trage din ea si e cu supapa.



Ciocul este acelasi, doar ca noi avand muuuulte sticle Avent pe care nu le putem folosi ca nu bea cu ele m-am gandit s-o adaptez la cioc.
Imi pare rau ca nu mananca fluturasul, nu stiu alceva ce sa-ti mai spun decat sa te pup si sa te imbratisez!

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput