Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (104)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Greyeras, posibil sa fie para. Stefan se constipase putin de la morcovul din piure si am inceput sa ii dau para dimineata si s-a reglat cu kk.

Carpatina, vad ca deocamdata e bine, multumesc de intrebare. Inca nu am aflat nimic de urocultura lui peshte.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Nana, mi se rupe inima, cum as putea sa te incurajez si eu, ca zau as face orice! Pana la urma trebuie tratata cauza, zic si eu, sa scape baiatul de aciditatea aia, nu se poate? Dragii de voi, of Doamne!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

nana, nu cred...tine in gura , tine in gura, dar tot inghite.
Incearca si cu apa, si cu laptic.
Sau cu ceiut, cu orice ii place lui.
uite, eu din avion si fara a avea problemele tale, asa face asa:
i-as da din juma in juma de ora cateva lingurite cateva zile. Ca sa fiu sigura ca nu se deshidrateaza. Eu sunt convinsa ca se va vindeca cu rabdare.


in alta ordine de idei, vad ca la Gheo a fost alarma falsa, da Domaneeeeeeee.
Sofia in schimb e la pamant.Febra mare. Viroza cu acte-n regula....



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Nasii cumpara (cred) lumanarea pt biserica
( am comandat si eu una in caz de uita ori se distruge pe drum) si probabil un cadou pt puppi.

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Ok, Sabina.
Am sa fac asa cum ma sfatuiesti tu, sa-i dau cateva lingurite din jumate in jumate de ora si o sa alternez, cand Baby drink cand laptic, ca sa nu se plictiseasca. Banuiesc ca daca sunt doar cateva lingurite de laptic, au timp sa se digere pana la urmatoarea "masa" de laptic. Ca nu mai e nevoie sa se astepte alea 3 ore ca sa-i pot da iar. Fiind cantitatea mai mica, ar trebuie sa mearga mai devreme. O sa fac si asa.
Da Doamne sa nu ajungem la tubul ala din stomacel ca deja ma apuca nebuneala. Mai am doar un pas.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Nana - Doamne ajuta eu te inteleg f bine pt ca si noi am avut un inceput mai dificil (poate ai citit povestea noastra)si am ajuns acasa si a facut o forma rara de icter prelungit din cauza ca eu am sindromul Gilbert..spital, recoltari si trece asta si nu mai mananca... in final si-a revenit.Sper sa fie si la voi la fel... Dar poate nu e vb de aciditate...nici nu stiu ce sa mai zic, daca era aciditate poate aparea pb mai devreme,... de ce acum?
Ma rog pt voi, te admir in mod deosebit...sotul meu chiar e impresionat de povestea voastra!!
Hai fruntea sus... scapi si de asta baiatul din partea mea
Lavinia N – acu am reusit sa mai citesc din urma…ii facem dansatori daca tot au trupul subtire Maine poimaine ne vezi la Antena 1 la Vreau sa fiu vedeta...perechea castigatoare formata din copii nostrii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

daca ti-e frica ca nu se digera lapticul, da-i apa urmatiarea chestie, dupa care baby drink, si dupa aia iar laptic.
Despre legume cum e ? va da voie? oricum, nu fructe daca are aciditate, saracutul.
Eu m0am convins azi ca trebuie sa nu incep cu fructe la gheorghe. A regurgitat imens acu 20 de minute. Deci fructele l-ar agita si mai si.
mandarinuta, m-am gandit si la voi. Ca si Antonia emai regurgitoasa nitel. Poate tot de le fructe?
Eu zic sa amanati cerealele chiar daca ii plac, si sa bagati legume.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Nana draguta, nu poti sa te lasi acum, ai trecut prin clipe mai grele si ai fost puternica, trebuie sa fii pana la capat, poate nu se ajunge pana la tub si incepe fluturasul sa pape singurel
ma rog pentru voi, sa va linistiti si voi odata si sa va bucurati de bucuria de a fi parinti

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Bernix eu am inceput diversificarea cu 2 mese in paralel. Si oricat de mult ar manca tot mai suge dupa

Aniast

Devylla eu nu am mai gatit in ultimii 2 ani pana acum 1 saptamana, eventual 2...dar pe la 16 ani eram un fel de Sim; cand am plecat de acasa ai mei mi-au dus dorul, iar de cand m-am mutat singura am abandonat sportul asta...iar acum se pare ca mi-am regasit din nou ocupatia asta

Devylla, Melaniatud, Celia multumesc pentru aprecieri...apropo de rochie de printesa...nu-i timpul pierdut...poti sa o porti la nunta de argint...stii ca apropo de rochii, mie acum imi pare rau ca nu am avut o rochie mai de mireasa...si ca am ales acel model mai nonconformist

Nana...intradevar Mario mananca f mult...asa a fost si cand l-am alaptat exclusiv...si acum mananca in jur de 250 gr la o masa si a mancat asa cam de la prima masa...dar nu l-am fortat, ba din contra am vrut sa il opresc dar nu m-am inteles cu mancaul....Dar totusi nu te gandi ca a mancat tot meniul ala...adica mai ramane ceva

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Salutare dragele mele am reusit sa citesc si eu din urma putin cate putin si am zis sa va scriu cateva randuri.La noi a fost tati o saptamana si ne-a alintat,tare bine a fost.Vladut e putin bolnavior are mucisori punem picaturi si aspiram bine,sper sa-i treaca repede si sa nu se agraveze.Nana draga si scumpa eu ma intreb cum mai rezisti esti o mamica super.Eu chiar vroiam sa va intreb daca voi sunteti panicoase in ceea ce priveste bebelasii,ca eu sumt ca innebunesc,imi fac griji pt orice.

teo

Mergi la inceput