LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (75)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

PS sa ma ierti Ruxandra Andreea ca n-am fost in stare sa citesc listutza bine asa ca iti urez cu intarziere La multi ani,multe zile frumoase si fericite,sa fii sanatoasa!


si in continuare fac eu deschiderea

La multi ani Martha Ioana sa fii fericita si sanatoasa!


Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurasa spune:

La multi Ani copilasilor care au implinit primul anisor!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

La multi anisori, Martha Ioana!!!

"People who say they sleep like a baby generally don't have one."
Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007
Cum mi-am petrecut inceputul lumii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

La multi ani Martha Ioana!!!
Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de parintii tai!



La multi ani mami Mihaelaaa!!!
Sa ai sanatate maxima si sa te bucuri de puiul tau drag.


Biky m-ai dat pe spate cu aranjamentul oualor umplute. Supeeeeer. Da ce aniversati acolo cu stegulete din toate tarile?

Timeea e o finuta si frumusica dar se vede ca era suparata. Saracutza.


Carmen, mami lui Vlad Gabriel - atat de mare
Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

LA MULTI ANI!
MARTHA IOANA
SA CRESTI MARE, SANATOASA SI CU MULTE BUCURII PENTRU PARINTI.

LA MULTI ANI ! Pentru bondareii care astazi au mai implinit o lunisoara.
CARL de mami STEFANIYA
DARIUS de mami CARMEN94
PAUL CRISTIAN de mami DIDEIP

Sa cresteti mari si sanatosi!

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzy78 spune:




'Neata stup,

Am intrat asa pe fuga sa o felicit pe nora mea.




[red]LA MULTI ANI, MARTHA IOANA!!!!![red]



ITI DOREESC CA FIECARE RASARIT DE SOARE SA-TI ADUCA FERICIRE, IAR CALEA SA-TI FIE PRESARATA CU CRINI ALBI CE-TI VOR LUMINA DESTINUL.



Ieri am fost sa-iu fac prima baita finului meu si a fost plina de emotie, am retrait momentele de acest gen cu Nicolas de acum un an.



Suzy78, mamid e Nicolas Mihai - 27 februarie 2007





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

[size=4]LA MULTI ANI![/size=4]Marta Ioana sa scresti mare si sanatoasa!

[size=4]LA MULTI ANI![/size=4]Mihaelaaa sa fii sanatoasa, fericita, implinita alaturi de David, si restul familiei

Kmi- Timeea cu codite....m-ati dat pe spate raaaaauuu de tot, zau! Frumos tortul cu poza Timeei, dar sa uiti, tu, de lumanare.....

Amma- noi facem tot acasa, sub forma de bufet suedez. M-am gandit la urmatoarele : platouri cu semipreparate si branzeturi, voi face si pasta de peste, de branza si pateu de casa cu care voi umple oua si gogosele mici gata cumparate de la patiserie, salata de vinete, beuf, icre, peste marinat si ciuperci cu maioneza ...toate aranjate/ decorate cu foi de salata, rosii, castraveti, ridichi si masline.....si friptura de rigoare facuta la tava sau la gratar (in functie de vreme) servita cu salata de varza. Desert prajiturele, saleuri, pateuri, saratele, alune si tort pe care le voi comanda la cofetarie pe toate.
La astea m-am gandit eu....dar mai pot fi servite si chiftelutze, carnaciori, rulade de carne sau cascaval, ciupercute umplute, racituri (piftie)si multe, multe altele in functie de invitati, timp si gusturile voastre!


O mamicutza cu 2 fetizte cu fitze : Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuuuuuulti ani, Martha Ioana!

La muuuuuuuuuuulti ani, Mihaelaaa!


Azi mergem la pediatru, la revizia de un an. Nu cred ca facem vaccin daca sunt virusati... Sa vedem ce parere are si dr.
Eu vad ca sunt ceva mai bine doar cu ce le-am dateu de tuse, de muci si tantum verde... Dar el stie mai bine ce vede in gatul lor, ce asculta la plamani... asa ca nu mai zic nimic... ca doar am mai patit-o.

Altfel, aseara am pecat in lume cu sotu' ... am zis ca nu se mai poate, trebe sa facem in asa fel incat sa iesim in lume o data pe sapt., pt. ca in ritmul asta o sa ne ciondanim si o sa ne scoatem ochii non-stop... De cand cu sarcina cu probleme, arestata la domiciliu, pe urma copiii mici si 3 la numar (mai greu sa se descurce cineva singur, cu toti 3) am uitat sa mai iesim 2-3 ore doar noi doi. Asa ca am fost la film... si 2 ore n-am stiu de nimeni si nimic...





Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Biky, incepi sa ma enervezi. Io sunt la regim si m-a pus naiba sa ma uit in pozele ci oualele tale umplute. Vezi ca ziceai de Caterina ca-i a noastra, nu ma face sa stau cu copilu' pe la usi...acu' o dai lui Victor...
O sa te contactez pe mess sa-mi spui cum le faci pe toate ca mi-ai facut pofta.
Andra, asa ma gandeam si eu, la bufet suedez.Si eventual niste cicanele de pui, ca se fac rapid. Tot halite din picioare.

Ama si Lucas 12 Martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Labufet suedez eu fac asa cumpar bagheta din aceea nu prea subtire si fac tartine cu diverse:pasta de peste pe care o poti decora cu niste cubuletze de gogosari,pasta de branza cu verdeatza patrunjel sau marar,pate de ficat frecat cu unt decorat cu feliutze de castravetzi acri,rosii taiate in forma de floare daca nu stii cum iti explic,castravetzi proaspetzi,inafara de ciocanele potzi face si friptura la cuptor o lasi sa se raceasca si o tai pe platou,mai fac si arici care arata super bine,il fac din jumatati de paine rotunda in care infig scobitori pe care pun alternand cubuletze de cascaval si bucatzele de carnat prajit,iau un aluat Bella pt pateuri si il tai fasii pe care le ung cu ou si presar pe ele cascaval sau mac sau chimen si le dau la cuptor si gata saleurile.


La multi ani Mihaelaaa sa te bucuri de ce ti-e drag si sa fii sanatoasa!

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput