LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (75)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

La multi ani, fetita de Oana Stefana!

Va multumesc pentru raspunsurile legate de problema mea la san. Aseara nu am alaptat, pentru ca fusesem la stomatolog si mi-a facut o anestezie. Am scos cat am putut eu din san, sub jet de apa calda, si la sfarsit chestia aia tare era mai mica, dar tot se simtea. O sa-mi fac o programare la un endocrinolog si mai primesc o parere... In principiu stiu ca e absolut ok ca l-am alaptat un an pe Dragos, insa in practica e asa de frumos momentul cand el se cuibareste langa mine sa suga... In fine. O sa vad ce imi zice si medicul asta. N-as vrea sa risc nimic, asa ca o sa fiu atenta.

Despre depresii... Ela draga... Parintii nostri si-au "castigat" dreptul de a se bucura de nepotii lor. Probabil ca ei au trecut la randul lor prin stari similare cand noi eram copii. Si acum culeg roadele. Pe care, cele norocoase dintre noi, le vom culege la randul nostru cand puii nostri vor fi parinti. Asa-i viata, stii cliseul. Cat despre starile contradictorii, cred ca toate mamicile le simt. Ai vrea sa faci o gramada de lucruri, dar in acelasi timp ai vrea si sa stai lipita de el/ea, sa0i sorbi fiecare zambet, fiecare cuvintel, sa-l vezi in fiecare etapa... Cred ca e asa de greu pentru ca trece asa de repede, si imediat sunt mari si simti ca parca nu te-ai bucurat indeajuns de tot si parca ai fi putut sa nu mergi atunci in oras, ci sa stai cu el, si sa nu fi fost la coafor, ci sa te uiti la el cum doarme. Eu incerc sa gasesc o cale de mijloc. Nici nu as vrea sa fiu prinsa 100% in tot ce il priveste pe fiul meu; cred ca exista riscul, pe viitor, sa aiba probleme cand va trebui sa-si afirme independenta iar eu as fi o mamica panicoasa care nu poate sa-si scape puiul din ochi de frica. Iar pe de alta parte, incerc sa vad lucrurile pe care le fac pentru mine - iesit uneori in oras, uitat la tv, o cafea cu prietenele - nu ca un lux, ci ca o necesitate. Ca o conditie pentru a putea functiona normal si pentru a ma putea intoarce la el cu bateriile incarcate. Si, foarte important: fara nici un sentiment de vinovatie. Asa ca eu zic: fruntea sus, si mergi mai departe. Ca directia e buna.

"People who say they sleep like a baby generally don't have one."
Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007
Cum mi-am petrecut inceputul lumii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coolutz spune:

la multi ani pt ilica si ana si pt bb de oana_stefana!

ddana ce imi place cum le zici tu acolo...

,
andrea si andrei(6april2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

La Multi Ani, Iulia!!!

na, ca io am stiut cum o cheama pe bebe de Oana_stefana.


Mihael@, super tare Stefi.

Biky, speli matza si ii pui funda?! da ce ai dom'le cu ea



roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

quote:
Originally posted by roxanici

La Multi Ani, Iulia!!!

na, ca io am stiut cum o cheama pe bebe de Oana_stefana.


Mihael@, super tare Stefi.

Biky, speli matza si ii pui funda?! da ce ai dom'le cu ea


roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)




Si eu stiam, dar mi-a placut asa mult cum o alinta mami la statusul de pe YM...


Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Va multumesc din suflet! Sunteti cele mai tari!


Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

LA MULTI ANI ! OANA STEFANA

dana si delia (11.03.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Unde ati fugit fetili???


Hai sa aduc subiectu' suuuuus:

Am fost azi si la endocrinolog.
Si dr. endo. a zis ca trebe scos... asa ca impac pe toata lumea... aproximativ... Pt. ca dr. de familei o tine pe a lui sa merg la fundeni la chirurg-oncolog, sa ma opereze...
Dar nu am nici un chef... din mai multe motive:
- am incredere in medicul ginecolog si daca a spus sa o pot face si acolo, mai bine ma taie el.
- n-am nici un chef sa fung din spital, de la Fundeni, dupa ce as vedea pe acolo... ca sunt atat de usor de impresionat... As fi fugit din maternitate din cauza unei mamici "depresate" ... de dadusem si eu in depresie... Dar sa vad atatia bolnavi de cancer... No way..

Chiar stateam azi pe hol si asteptam... si asteptam, ca a durat fo 2 ore asteptarea... si vb. la tel. cu sotul si ma intrebam, da' io de ce naiba pierd vremea pe aici? Ca oricum ma duc sa-l scot indiferent de ce spunde doctora...




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

bebe de Oana_stefana Sa cresti mare, sanatoasa si voioasa.



quote:
Originally posted by elpower
Ma gandeam ca e cam aiurea ca bunicii, adica parintii nostri, care de noi nu s-au bucurat, sa se poata bucura de copii nostri mai bine decat o facem noi. De ce? Nu e drept!
Vreau sa ma bucur si eu de copila mea. De ce nu pot? De ce am plictisesc? De ce as prefera sa ma uit la TV sau la PC in loc sa ii urmaresc fiecare pas, sa ma bucur de fiecare gest, sa ii sorb fiecare silaba? De ce? Nu sunt normala, nu?

Hai ca m-am descarcat!

Va pup si va iubesc, chiar daca sunt prezenta mai putin!




Ela, m-am linistit. Daca mai sunt si alte mamici cu aceleasi ganduri, e de bine, n-am luat-o razna de tot. AM momente in care as vrea sa taca, sa stea in cealalta camera si sa ma lase in pace. Uneori il mai pasez la mama, dar nu merge foarte des, ca tipa ca vrea doar cu mine. Ei, lasa ca ne facem noi mari. Si atunci o sa avem alte probleme.



Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Si eu... si eu...
In fiecare zi caut motiv sa plec de acasa si juma de ora... fara cupii... a iau un iaurt, o salata, o cicolata...
Pur si simplu simt nevoia sa-mi "aerisesc" mintile... ca altfel as lua-o razna...
Mai ales cand stau o zi intreaga singura, cu toti 3...
Asa ca atunci cand apare tac'su sau ma'sa mare fug in lume

Eu nu ma consider "denaturata"... pur si simplu nu rezist...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kissmam spune:

Buna fetelor! cred ca aproape toate am "iesit din tura "pe ziua de azi
Am si eu o curiozitate :voi cum ii adormiti de regula pe bebi seara si cam pe la ce ora?

Mergi la inceput