LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (75)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Buna seara.

Spun si eu La multi anisarbatoritilor de pe 4 si 5 martie.

Noi am intrat in linie dreapta cu pregatirile.numai cand ma gandesc, ma iau niste emotii........incerc sa ma gandesc la cate am de facut si nu ce eveniment s-a petreceut acum un an...sa nu ma ia cu bocete cand frec maioneza...mai fac si alte alea...

Tare bine v-ati gandit sa punti p-aci meniuri, tocma' bune de inspirat
Bikym-ai terminat cu ousoaele alea ornate ca niste soricei...am salvat linku' poate ma invrednicesc si io de Paste...
Aliona incearca -daca poti- sa vezi doar partea buna a lucrurilor. Si anume ca e ziua printesei tale, e un moment care trebuie sa aduca numai sentimente pozitive...Ca asa vor ramane si amintirile.Ai putea, totusi, sa vb cu sotul tau, si ei cu ai lui, sa le spuna ca voi aveti niste reguli, in fata copilului nu se cearta/tipa nimeni, fara istericale, mai ales ca e un asa eveniment...sa se abtina, daca vor sa vina.Io ce sa-ti spun, sper sa iasa totul bine si sa aveti numai amintiri frumoase...Ia, cum ziceai ca vrei sa decorezi casa de ziua printesucei??

A, ce-am mai cumparat pt decorat casa:
-baloane rotunde si lungi
-coifuri pt micii petrecareti.Dar NU si piutoare de-alea de-ti fac capul prastie

Madi imi pare rau pt prietena ta...

Eliananu te mai stresa, tu nu vezi ca acum e la moda sa fi super silfid???Ai baieti in trendInalti ca brazii si subtirei...

Meniu:
cascaval, branza, ceapa verde,salam uscat,oua umplute, salata boeuf, salata cruditati, salata de ton, ciuperci cu maioneza si usturi,vinete.
Ca friptura am zis sa fac niste rulada de pui(Stiti vreo reteta buna si usoara?Ca mai degraba neste rulade d-alea decat friptura..pe motiv de bufet suedez.
Azi am comandat tortul in forma de gargarita, miniprajiturele si saleuri.
Deci, AMR 3.............

Despre noi, teodora e cu raceala pe final, mai tuseste di joi in Paste, io cu sotul am fost rupti luni si marti...
Ne trece pan' la ziua gargaritei

Va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

quote:
Originally posted by Mihael@

karra, tu spuneai ca-i dai omleta lui winnie, nu? vreau sa te intreb cand ii dai? la pranz?

.


Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei



dimineatza de fapt la noi masa de dimi e la 11-11:30 depinde cat de tarziu papa laptele noaptea 4-5-6

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 12


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.dumex.com.my/members/tickers/98439/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Si la noi AMR 3....tortul l-am comandat....evident nu m-am putut abtine si e .....surpriza o sa vedeti pozele.....

Mihael@ multam de reteetele datae.....super incerc si io vreo 3.
Si noi tot bufet suedez facem....vinete, ciuperci, pasta peste, pastabranza, rulouri de sunca, sandwichuri cu pasta de masline si somon, rulada de cascaval, chiftelute mici.......si restull daca mai gasesc ceva pe net....3 feluri de praji...+tort si gata!!!!!

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 12


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.dumex.com.my/members/tickers/98439/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

quote:
Originally posted by karra80

Si la noi AMR 3....tortul l-am comandat....evident nu m-am putut abtine si e .....surpriza o sa vedeti pozele.....





POt sa ghicesc? winnie

Mamica fericita de Amalia Elena(6 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

La multi ani, Martha!

La multi ani, Mihaelaaa

Buna ideea cu meniul - ne mai inspiram si noi. Sper sa termin maine-poimaine cu zugraveala si imi vine si mie cheful sa compun un meniu.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

De unde comandati torturile cu diferite forme? Ca as vrea sa stiu si daca sunt bune. Cine comanda sa ne zica si noua cum sunt. Inca nu avem nici un dinte. Ne trezim destul de des noaptea, mai nou nu vrea sa mai doarma, are chef de joaca. Al meu stranuta destul de des de cateva zile. Cred ca are alergie la polen ca de cand am venit din parc a inceput. Ai vostri starnuta des?



MIHAITA 31 MARTIE
http://riloasa.myphotoalbum.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

Buna seara fetili

Nu-mi vine sa cred - miine avem un anisor - am emotii mari, de parca se marita - parca imi vine sa pling, parca ma linistesc si parca am si un nod in stomac - nu-s in toate mintile. Implineste ingerul meu, darul de la Dumnezeu, sufletul meu si tot cei mai bun al meu un an !!! - iar eu pling. Dar miine pe la 12.55 ce fac - tot pling ?, mai nu-i serios, dar altfel nu pot - plinge omul si de emotii frumoase si de bucurie, la mine cred ca e de la asta

Anul trecut - fix pe la ora asta - citeam la noi la odisee cine a nascut - eu aveam 37s si 4 zile. fratele si sotul la spatele meu - ma tot siciiau - ,, uite ca au nascut fete si mai devreme, hai nasti si tu miine, ca vin 3 zile libere(8 martie era intr-o joi) si vom sta cu tine toata ziua,, - mare le-a fost dorinta - a doua zi am si nascut.

Sunt foarte fricoasa - dar asteptind ora operatiei - nu aveam emotii, eram doar constienta ca - nu am ,,scapare,, , pe undeva tre sa iasa si gata. Era o zi frumoasa, dar rece - un soare cu dinti.

Tin minte ce faceam in fiecare clipa - e imposibil sa uiti. Oare mii dor de acele momente?

Cu vreo luna in urma am avut ocazia sa astept o persoana in fata blocului unde am nascut. Era un soare cu dinti, ca si atunci, ma uitam la geamul unde acum un an asteptam ora operatiei - si mi sa facut jale de fata ceea care eram eu acum un an, imi venea s-o imbratisez - si sa-i spun ca totul va fi bine sa ca nu-i singura. Apoi priveam tinta la usa pe unde am iesit... In jur erau doar mamici cu burtici - si in mod normal - eu cuprinsa de emotii trebuia macar pe o secunda sa vreau iar o burtica. Nu - gindul meu a fost altul.

Doamne cit de mult m-a schimbat ingerul meu - am invatat s-o iubesc pe mama mea si mai mult, sa fiu mai atenta cu ea sa incerc s-o duc pe palme. Am invatat sa-mi iubesc si mai mult sotul, sa ma bucur si mai mult ca suntem impreuna - am descoperit la el noi calitati. Am invatat - ca trebuie sa fiu mai calma, mai rabdatoare. Am ajuns sa cunosc - ce inseamna sa-ti fie frica pentru viata altcuiva - mii frica sa-mi scot ghemotocul micut si nevinovat in tot haosul, rautatea si mizeria de afara.

Si ce daca am mai putin timp pentru mine, si ce daca petrecem mai putin timp cu sotul - paradox - dar acum ne iubim mai mult, savuram fiecare clipa impreuna, eu sunt mai ingrijita, arat mult mai bine, sunt mai atenta la ce imbrac, consider ca abia acum cunt mai .... sunt extraordinara - ce altceva sa mai spun.

Acum , ma rog la Dumnezeu sa ne dea sanatate - eu sunt fericita si multumita si nu ne ramine decit sa ne bucuram ca ne avem unul pe altul - si ca dimineata cel mai frumos moment este atunci cind - simti cum cineva te trage de par, vrind sa-ti ridice capul, si vezi cum o gurita cascata isi face vint sa-ti dea un pupic.Si pupacioasa este ingerul nostru , care miine va implini un an, si pe miine iar ma infoaie plinsul( numa-numa ma linistisem)

P.S. - casa mea e cu picioarele in sus - multumesc pentru mesaje - mi-ati readus dorinta de face ceva frumos - si daca pentru tren nu am avut timp - am cumparat baloane, lumanari si pe masa voi pune ghivece micuuuute cu brinduse - totul va fi roz-galben, iar eu ma bucur de sarbatoarea de mine - care e pregatite pina la cele mai mici detalii - acum Doamne Ajuta sa fie bine, sa vina lumea cu sufletul deschis, cu energie pozitiva - pentru ca e ziua unui inger si nu trebuie sa fie loc de ginduri triste.

Imi inchei aici monologul - si va spun cu mina pe inima - acum dupa ce am scris mesajul(o miiiiiiica parte din ce simt) - ma simt mult mai bine - va multumesc ca sunteti aici...in stup


Puiul mamei la 10 lunite

Aliona , mami de printesa Ilinca (6 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

Aliona......superb...., minunate cuvinte
distractie placuta fara incidente

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

Ilinca Ana sa cresteti mari si sanatoase , sa fiti fericite si norocoase

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

cu scuze pentru ca ieri nu a mers netu


La multi ani MARTHA IOANA!!!
Sa fii sanatoasa si norocoasa!



La multi ani ILINCA SI ANA!!!
Sa fiTi sanatoase si norocoase![center]


La multi ani mami Mihaelaaa!!!
Sa fii sanatoasa,norocoasa si iubita.


[b]Biky
m-ai dat pe spate cu aranjamentul oualor umplute. Superbe.imi place de tine .

Sanatate Razvan si gemenuti mucosi.


Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput