Colectia de toamna-iarna 2005 (187)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Feli, La Multi Ani si din partea mea cu o mica intarziere!Sa-ti fie viata o primavara si sa te bucuri de tot ce ai.

Corap, ce-am mai ras de cum iti petreci timpul cu piticotzi tai!De fapt relatarea a fost ff frumoasa, ca banuiesc ca fiecare din noi avem parte de astfel de momente dar nu aveam harul de a povesti asa frumos!Sa ne mai spui, ca tare-mi place!
MariaAlexia, ma tot gindesc la stresul tau legat de cezariana...ar fi bine sa se intoarca bebelina dar daca nu..totusi fa ceva sa nu nasti normal!

Despre noi: ne-am resemnat in lupta cu olitza!Nu vrea cu niciun chip sa spuna cind face kk!eu nu-nteleg , de ce se ascunde in alta camera si mai inkide si usa dupa el cind vrea sa presteze...bine.bine pipi daca face in diaper nu se simte ud dar cind face kk kiar asa nu-l deranjeaza?????astazi a facut si a venit sa-mi spuna ptr prima data "a cacut kk"...cred ca e primul pas din cei inca un milion care ii mai avem pina la toaleta!
Am senzatia ca cei care stau prost la capitolul vorbit ,fac inca in diaper!

Va urez o primavara plina de flori, bucurii, sanatate si voie buna!

Cristina & Simon(26.12.2005)
www.dropshots.com/Bulucel#date" target="_blank">Poze din Iraq

Varsta lui Simon


www.onetruemedia.com/shared?p=1ed840869c0f5213651618&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">PRIMUL NOSTRU ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

si fi-miu se inscrie in categoria vorbim prost-uram olita.


Dordia
dc sotul tau are drum la Obor pot sa-ti cumpar eu musama si i-o dau. sunt la metrou dimi pe la 8 si seara la 4.45.intre timp pe Mosilor.am hotarat sa pun si eu mushama pe masa din sufra cand n-am musafiri ca a stricat zuzu geamul, intra firimituri de sticks intre geam si lemn. si se duse si frumusete de masa langa locul ptr conversatii al Mihaelei.

noi am iesit afara pe vant si ieri in parc si azi in ORASELUL COPIILOR cu mamaie. iar au venit cu 2 mingi.
v-am zis ca ne-a venit intretinerea pe ianuarie 780 lei?4 persoane,3 camera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

helou........... sunt la tara, racita si fara chef.
am intrat sa-i spun lma lui feli, ca am ratat evenimentul.
bulucel, si noi tot cu pampers, desi andrei vb binisor... nah, probabil se simte el confortabil (si nici eu n-am insistat prea mult )
salutari, ma ingrozeste drumul spre bucuresti diseara pe dn1, saptamana trecuta am ramas blocati la podul de la ikea, am incercat varianta pipera si era blocat de la zoo incolo, ne-am intors si am luat-o prin corbeanca
pupici la mamici, pitici si gravidute

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

quote:
v-am zis ca ne-a venit intretinerea pe ianuarie 780 lei?4 persoane,3 camera.

Mirela si David - 23.12.2005
ce baiat frumos are mama!
David in decembrie


Mi se pare enorm!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna fetele!!!

Catutza, ms de intrebare, suntem ok toti. Si eu si bb din burtik si Stefan si tati. Tocmai ce descarc pozele din aparat sisper sa reusesc sa pun ceva poze. Tb sa imi fac cont si apoi sa pun poze!

Miri ms mult dar...nu e nevoie ca se duce tati sa ia. Are mai multe de luat din Obor si va lua si musama. Te poop si inca o data ms mult!

Tocmai ce am primit mesaj ca nu am spatiu pe disk pt poze...asa ca...reiau descarcarea!
M-a omorat tastatura. Nu imi merge bine space-ul si...mai scriu legat. Ma scuzati da???



Diana 30+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Tare liniste pe la noi prin colectie azi...

Eu tocmai citeam o carte..."Manual de stil" a Danei Budeanu...apropo, v-o recomand, e super...si acum cand am dat drumul la Tv pe Antena 1 vad ca tocmai despre aceasta carte se discuta la Duminica in familie, imi pare rau ca n-am stiut mai devreme.

Asa ca ma duc sa ma pun la curent cu noile "trenduri"

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Am reusit sa descarc in calculator si...nu am nici o poza cu Stefan care sa mearga la panou!!!Offf...dar ii fac poza acuma si o sa ii trimit Ioanei!!!

Merg sa prelucrez pozele!



Diana 30+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Sal'tare.
Am intrat sa va spun ca noi am ajuns ieri cu bine acasa si deja am intrat in ritm.

Lavi, nu mi-a venit sa cred cind am aflat de veste. Dumnezeu sa-l odihneasca. Imi pare tare tare tare rau.

Dordia, voiam sa-ti spun mai demult sa ma gindesc la tine si-ti urez toate cele bune cu sarcina. Vad ca mai ai putin.

Roxi, si tie voiam sa-ti scriu mai demult. Nu te-am ignorat atunci cu schimbare orei de intilnire, dar din proprie experienta am vazut ca daca intr-un grup mare cineva propune ceva nu o sa poata impaca niciodata pe toti membrii ei, asa ca mai bine este sa propui si cine poate sa vina vine. Cine nu, altadata. De dat asta a venit doar Gandacel cu cei doi ai ei. Ne-am simtit tare bine impreuna, dar imi pare rau ca nu a mai aparut nimeni.

Felicia, . Imi pare tare rau ca nu am apucat sa va cunosc cit am stat in Bucuresti.

Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Eu am fost de joi, plecata in brasov.Acu m-am intors.Deci
Feli cu intirziere de minum 24 de ore iti urez sa ai parte de munti de fericire... si lacrimi de iubire... si fata cumintzea si sot asemenea ,in plus dulce ca trufele cu porto.
Buluci mai ca ma bucur ca nu ramine T sa inchida usa in ce priveste folosirea olitzei.S-a adaptat f bine.Da pt 2 saptamini.Apoi...pace.Se baga sub masa cind face.
Lavi ce frumooos.Conced in doi...iaaar.
Joy si Dordia am ajuns la concluzia ca CEL MAI BUN remediu pt constipatie sint taritzele de grau.La noi functioneaza de vreo 2 saptamini.N-am dat gres.A facut zilnic.Deci dimineata pe stomacul gol un iaurt activia cu fibre + 2-3 linguritze de taritze (eventual un fruct mixat amestecat).In plus,in link-ul dat de ANDA ,medicii aia recomandau ceai de sena.La noi n-am gasit sena decit in ceaiurile pt slabit.Asa ca am cumparat d-ala si ii pun la o cana de apa un plic de musetel si din ala de slabit cit prind intre virfurile a 2 degete.Dar am comandat acu pe net (si tre sa-mi vina) sena.Altceva nu-i mai dau.A si seara ii dau lapte praf in loc de cel de vaca.Adica Mili 3.Dar bea f putin 60-90.Si peste zi ceaiul de care va ziceam si apa la discretie.Noroc ca el bea mult.Ei da, si o masa de fructe,care sa cuprinda neaparat vreo 2-3 prune uscate,apoi pere+morcov crud,mar,strugure...etc+ cerealele alea amestecate de la sanovita,toate mixate.In supe,de oricare ar fi,adaug intotdeauna mazare sau pastai sau spanac sau brocolli sau dovlecel sau linte.Cam asta-i regimul.Nu stiu cit o tzine.Va rog sa repurtati sucese!
Dordia m-o infundat risul cind am citit de parintii lui kk.
Ina poate n-am cetit io cu atentie.De ce n-ai suportat extensiile?
NCristina tata e de pe linga Falticeni si stiu si io de obiceiul vostru.Da e de groaza.Sarmanii barbatzei...sa poarte martisoare in piept...
Miri de ce nu va montati centrala de apartament?Ca va ruineaza astia...
Noki felicitari pt nota 10.Asa am fost si io de fericita cind am luat 10 la logica.La romana am luat 9.
APROPO cum pana mea se desparte in silabe cuv INUNDATIE.Ca io vaz ca-s proasta si nu stiu.Cum credeti?Ca p-orma va zic io varianta de spun astia ca-i corecta...
PUP

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

I-NUN-DA-TI-E
Nu?

Mergi la inceput