Piticlontzi de iulie-august 2004 (247)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Neatza, gagici !
Sa nu care cumva sa ma exmatriculati ca nu am mai spus "prezent", sint pe aici, ma bucur nespus ca vine primavaraaaa, e asa de frumos si cald afara !!
Noi sintem toti bine, am fost prin plimbari, ne-am bucurat de vremea buna, ieri am colindat Herastraul, ca era un spectacol la Muzeul satului cu ocazia Dragobetelor, a fost foarte frumos, doar ca a trebuit sa ne intoarcem mai repede acasa, ca obosise copilul din dotare, drept pentru care am ratat micii si bericile ! [ Dar ne-am propus un Pustnicu pentru uichendu urmator, daca vremea o sa tina cu noi !!
Ma bucur pentru bunadispozitia de aici si ca toate sinteti ok, sanatate multa va doresc si zile frumoase sa avem cu totii !! Si un special pentru chief master Emma, doamne ce bine ca citesc mesaje asa de vesele de la tine, draga mea !! Si sa stii ca neaparat imi iau si io masina de piine, ca m-ati omorit cu atitea retete frate, numa piine aburinda visez !!
Am pus si niste poze noi pe site, dar tre sa mai periez olecutza si va dau si linku, asta ca aseara "agatasem" si un film si pina m-am prins a durat o vesnicie, nu stiam de ce se incarca asa de greu !!
O zi minunata va doresc tuturor !! Sint pe aici ...

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete
"Our lives are made in these small hours,these little wonders,these twists & turns of fate/time falls away, but these small hours still remain". Rob Thomas/Little Wonders

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Si pozele promise, de la zoo baneasa si de la muzeul satului !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete
"Our lives are made in these small hours,these little wonders,these twists & turns of fate/time falls away, but these small hours still remain". Rob Thomas/Little Wonders

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Daria - eu sunt ok, analizele nu sunt ok...! Am vazut pozele - unde erati, e o expozitie cu figuri de ceara?
Alice - vazut si pozele voastre - dar de ce spui ca ati ratat micii si berea? Doar le-am vazut in poze...
Rox - saru-mina de lamurire...deci probabil iar antibiotic...

Gabriela 27+ cu si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Hello!

M-ati binedispus again cu oda masinii de paine! EMA-
Dar eu tot nu cedez, pentru ca nu mananc paine aproape deloc si stiu sigur ca nu as rezista tentatiei.

In week-end am reusit (dupa lupte seculare) sa ajung la bunica mea, care are 91 de ani si este un exemplu de lupta cu viata. Locuieste singura, este atat de curat in casa ca iti vine sa rosesti daca iti aduci aminte ca la tine acasa e poate praful nesters, isi gateste, ne-a multumit de 100 de ori ca am venit si era in stare sa ne dea toata casa.
Matei a fost in culmea fericirii, bunica are catel si vreo 3 gaini, am luat de acasa papa pentru caine si cu greu l-am convins pe Matei ca nu putem sta numai in curte.

In rest, nimic nou, poate doar ca iar nu ne mai intelegem in casa si se pare ca e din ce in ce mai grav. Dar poate au toate o rezolvare.
Fug de aici ca stau cu un nod in gat si nu vreau sa va stric ziua!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Am vazut poze superbe,Daria daca-i arat mandrei pozele,trebuie musai sa o duc si pe ea la Shreck si Fiona,pupacim fetele frumoase de la Oradea...Alice te-ai mai ingrasat un pic,parcaaratati foarte bine,intreg familionul...meii io am o problema nu prea stiu cum s-o imbrac pe mandra pe vremea asta
Leeloo tinem pumnii sa fie doar o usoara infectie urinara,care sa se trateze rapid!
Robi multi
Hai sa va zic ce a visat,mandra aseara.."eram la un hotel si a venit o masina care a adus niste sticle si le-a pus la gunoi..la un moment dat au inceput sticlele sa danseze..si dansau...mama de ce dansau sticlele?'"...nu stiu...."ba stii,trebuie sa stii"!

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Robi nu fugi nicaieri.... ia zi care e problema? stii ca daca spui astea mai scapi de povara.. asa ca hai, nu te ascunde. pupicei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Cuscro, zi-i fetei ce si cum cu sticlele acelea, hahaha, ce mi-a placut Gorodica !!
Gabi, micii si bericile din poze erau de la vizita la Baneasa (mmm, ca bune au fo !), ieri Andrei era prea obosit ca sa mai stam la masa, ca alergase prin juma de Herastrau si luase toate casutele la vizitat si stii cum eate la noi, pina gasesti masa, pina dai comanda, pina se face ... plus ca era o gramada de lume si terasele pline ochi !
Mey, de ingrasat, habar nu am, cred ca e din cauza obiectivului de la aparat ! Da' daca ma inscriu la masinuta de piine, eeee, poate mai cresc si io un pic la masurile de haine !
Roberta, !! Nu te refugia in hirtoage, daca te putem ajuta cu ceva, macar si cu o vorba buna, sa stii ca sintem aici ! Io te inteleg, ca si la mine acasa au fost (si banuiesc ca o sa mai fie) destule discutii si neintelegeri, pe diverse teme, acu o ceva mai calma perioada, ca nu am mai avut timp de contradictii !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete
"Our lives are made in these small hours,these little wonders,these twists & turns of fate/time falls away, but these small hours still remain". Rob Thomas/Little Wonders

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna ziua!

Azi n-avusei chef de munca (sunt in refacere dupa weekend...) asa ca am pus poze...muuulte poze...:)))
Tot ce am prins de prin decembrie, recunosc ca am cam exagerat un pic...hehehe

http://family.webshots.com/album/562602614NhBuoh
http://family.webshots.com/album/562602336XxNzLH
http://family.webshots.com/album/562602819GaictZ

In weekend a fost frumos, vineri a implinit mama mea 60 de ani, sa-mi traiasca si sa fie sanatoasa, asa ca a venit la noi sa facem serbare cu copiii...:))))
O sa va povestesc peripetiile de weekend dupa amiaza sau maine...:)))

Ema, frumoasa poezia...:))) Pe mine m-ai convins (masina de paine la noi era programata din decembrie, John e mare fan. Eu mananc paine dar nu as putea spune ca e un aliment preferat...iar cozonacii sunt buni numai inmuiati in vin ...hic!
Ma bucur ca esti asa vesela!
Daria, cred ca a fost incantata Giulia de figurile de ceara...frumos!
Ioana, normal, tu trebuie sa le stii pe toate!...
Roberta, daca e sa plangi mai bine plangi aici ca ne cunoastem. Va urez sa treaca repede...
Alice, am pus absenta motivata...
Adema, trimitem niste soare de la noi. Sanatate multa si sa treaca durerea repede.
Gabi, sa treaca repede. Pupam burtici!
Felicia, ma bucur ca sunteti bine!
Olivia, Maria nu prea face diferenta dintre somn si murit...ma rog, un fel de somn, ca al lui Alba ca Zapada si Sleeping beauty...

Ma duc sa vad poze cu nazdravanii, o saptamana frumoasa sa avem.

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Alice tare frumos in Herastrau si Baneasa! chiar ca se pare ca toti am avut un week end deosebit.... cred ca vremea poarta multa "vina" in asta
Cristal la multi ani sa iti traiasca mama sanatoasa si fericita!!! asteptam peripetiile de week end.... sunt ca de obicei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Cristal - sa-ti traiasca mama si sa fie sanatoasa! Pupam si ochioasele-frumoasele!!!! Am vazut toate pozele, nu ai exagerat deloc ca de multa vreme nu ne-ai mai pus poze!!!!!

Gabriela 27+ cu si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput