Piticlontzi de iulie-august 2004 (247)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Bravo ema!! Mie imi place asa mult poezia ta incat luni o dau pe mail catre colegele care au MP, noi avem acolo la birou un fel de fun club MP!! (suntem sarite de 30 si cu copchii aia e...alea mai tinerele se uita la noi nu-ti spun cum...mai ca ne-ar trimite la aia veseli care rad mult nici o aluzie la tine of course).

Eu ieri seara am reusit sa ma cert zdravan cu husband, pentru cred a doua oara in cei 8 ani (prima oara nu eram casatoriti si eu mi-am facut bagajul si-am plecat, acum oha...am plozii unde dreaq sa plec??). Cearta a durat fix doua minute, dar nu mai pot de draci. Si cica diseara mergem la o nunta.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

la noi se tusesteeeeeeeee, nu se mananca, nu se doarme, se plange, se maraie si nu mai poooooooooooooot, vreau la ghilotina cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

La Oradea e primavara, va tirmit eu raze de soare, alaturi de buna dispozitie si inspiratie a Emei ... sa va treaca nervii, oboselile si sa aveti un we frumos si linistit !




Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

mamagiuliei, vreau si eu si soare si ceva bunadispozitie daca ai de dat...
Aici suntem in a ...patra zi de ploaie continua, iar eu...pe langa starea nasoala creata de vremea asta, patzii una...d-aia nepatzita! Nu stiu ce mi s-a intamplat de vineri la o articulatie a maxilarului si s-a soldat cu dureri groaznice si disconfort si chin la mancat si tot asa...TRaiesc numai cu norofene la greu. Azi parca sunt ceva mai bine, in sensul ca am putut mesteca si eu coaja de paine:(
Astept sa povestiti cum v-au fost petrecerile din we: Andries, Roxi, pako...mai era careva?
Duminica placuta tuturor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Fusei la nunta, mancat, baut, jucat, stat la taclale si simtit bine. Am avut pe langa taraf si doua perechi de adolescenti care dansau (erau de la un ansamblu de dans), frumos... doua chestii le-as fi schimbat: vocea de la trupa era slaba rau, le trebuia o voce proaspata (era unul batran care nu mai putea sa cante ca lumea si ii tinea si pe instrumentisti pe loc, desi taraful era bun, la sfarsit de tot si-au facut si ei saracii damblaua si au dat un recital de instrumente ca numai ala merita banii, eu pe solist il trimiteam sa cante-n metrou) si .. friptura (caci nenorocitii aia au facut gratarele cu o zi inainte si nici macar la microunde nu erau bagate, pur si simplu erau puse pe farfurie cu un sos pe deasupra, sos care era bun si fiind turnat fierbinte aia or fi crezut ca va reusi sa incalzeasca si carnea, da' de unde...)

Vestea buna este ca ne-am impacat asa ... speechless

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata dragele mele!
a fost tare frumos la party, pana la urma tot tiganca am fost, astept pozele acum sambata mai mult cu treburi administrative, apoi seara la restaurant cu niste prieteni.... ieri pe malul marii si apoi la pranz iar la niste prieteni.... ce mai, la noi a fost un week end foarte reusit.
sunt tare vesela ca miroase a primavara afara
Ema hehehehe super poezia ta! ai gasit melodia?
Oliv kit de construit dinozauri? cool! Patrick are o carte cu ei si e in top... umbla cu dinozaurul de hartie peste tot dupa el... si il prezinta "dinosaurus rex" :D]
Adema ufff ce pacatoase intorsele astea. incearca si cu tratament local, un reumavek/voltaren/ben gay unguent. pupici!
Andries imipare bine ca v-ati impacat... si ca a fost ok la nunta!
Lia sanatate multa!
o saptamana foarte foarte frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza...ieeee primavaaraaa iaraaasiii primaaavara
Raportam un week-end frumos,am fost la teatru,la o piesa cu clovni,mandra a fost in extaz..la sfarsit a dat flori iar clovnitza a pupat-o pe mana si pe obraz...pe mana nu am putut s-o spal deloc,pentru ca sa nu se stearga urma de ruj lasata, sa io arate bonei...bonus aseara a trebuit sa ne imbracam toata familia in clovni si sa ne jucam..asa ca mai nou ne strigam Nimbo(mandra),Bimbo(io) si Fluierimbo(tacsu)...si pentru ca ieri fuse dragobete,tati ne-a adus flori,ne-a scos la o pizza si a facut si mancare
Ema super poezia..pune un filmuletz cu Ricu cantand,cred ca este asa de dulce!!!
Andries io una-s curioasa cum este cearta aia de 2 minute...si cate minute a durat impacarea
Vivia te asteptam cu poze de la intoarcerea de la coafor
Lia insanatosire grabnica la pitici iar tie multa putere si rabdare!
AndreeaP ce mai faceti,unde v-ati mai plimbat in week-end,cum mai merge antrenamentul la fotbal..pupicei lui Pupi!!
Hai sa avem o zi buna

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata fetele!
Si eu sunt tare binedispusa - in primul rind de la vremea de afara, insa si de la faptul (ca sa fiu in asentimentul Emei!!!) ca m-am trezit in miros de piine prospat coapta... - mai, mare inventie masina asta de piine, deja pentru mine a urcat pe locul 3 (ca de pe locul 1 si 2 nu prea poate nimeni sa-mi detroneze masina de spalat rufe si pe cea de spalat vase...) mai sa o urc chiar pe locul 2...
Si noi am avut un weekend frumos - am fost la plimbare, la cumparaturi (de mincare, ca pina nu nasc si mai slabesc nici ca mai calc pe la alt fel de cumparaturi!), am gatit simbata ce v-am spus - puiul a iesit o minune, tortul de alune a iesit si el bun si s-a bucurat de succes, desi sotul prefera dulciuri mai "dulci" ...iar aseara am facut o ciorbitza de salata...
De dimineata am fost sa-mi iau si analizele si sa duc si o mostra pentru urocultura (m-a sunat dr. sa-mi spuna sa aduc si asta pentru ca la sumarul de urina mi-a iesit flora bacteriana frecventa si ea spunea ca probabil am o infectie urinara ). Si inca ceva - mi-a iesit pozitiv la sumarul de urina si hematii (+1) - aveti idee ce inseamna asta - Roxi, poate ma poti lamuri tu??
La analizele de singe mi-au iesit si aici niste modificari - limfocite, neutrofile - dr. mi-a spus ca astea arata ca am fost racita de curind, dar eu am fost racita la sfirsitul lui dec, inceputul lui ianuarie - sa mai fie si acum urmari??



Gabriela 27+ cu si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Gabi, hematiile tot o problema de filtrare renala arata - deci probabil o infectie. o sa iti dea probabil un antibiotic. dar trec, precis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Giulik
Buna dimineata dragi gagici si piticlonti !
Leeloo, sper sa fii bine si sa ai toate analizele in regula ! Multi pupici la voi !
Sper k steti sanatosi cu totii.
Noi am avut un we frumos, primavaratic. Si acum e soare si frumos !
Sunt prin zona ... haideti la semnat condica !





Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput