Piticlontzi de iulie-august 2004 (247)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Multumesc frumos ca sunteti aici!
Ce sa va zic- e greu sa redai ce simti... Relatia noastra e deteriorata de mult dar cu fluctuatii, cand mai bine cand mai rau, asa ca am spus ca sunt eu prea perfectionista, ca vreau sa fie totul roz si am mai inchis ochii. Totul s-a pus pe seama stresului (lui, ca eu nu am voie...), a lipsurilor diverse, a oboselii.
Dar cu timpul ne-am racit din ce in ce mai tare si am ajuns intr-un punct in care daca eu nu fac primul pas traim asa, in virtutea inertiei, mancam, dormim, eu fac cam totul in casa si atat. Nu comunicam ci doar vorbim, in general despre Matei si / sau diverse legate strict de casa, iesim undeva doar daca iau eu initiativa, in rest stau singura dar cu el in casa.
Mai e ceva dar parca nu as vrea sa cred- sambata a stat la magazin pana la pranz si cand a venit acasa era murdar de creion dermatograf negru pe obraz. Iar eu nu mai folosesc de mult.
Poate mi s-a parut. Cert e ca nu a negat ci m-a acuzat ca eu caut scandal. Asa ca am ramas intr-o stare de aia de nu-mi vine sa cred ca mi se poate intampla mie.
cam asta e...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Roberta - imi pare rau sa aud ce spui...e greu atunci cind "bunul mers" al casniciei este dus doar de una din parti si este si mai rau atunci cind comunicarea dispare dintre parteneri... Eu sper totusi sa fie doar o faza prin care trece si sa reusiti sa va rezolvati problemele! Suntem toate alaturi de tine si te sustinem



Gabriela 27+ cu si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Roberta...eu sunt pt. comunicare! As zice sa incerci - cu cat mai mult calm posibil- sa discutati si sa analizati amandoi sursa crizei in care s-a ajus!
mamagiuliei, alice...v-am vizionat pozele si ne-am plimbat cu voi ca zilele astea ni s-a pupazat de stat in casa...Frumos la voi acolo la plimbareala!
Cristal, La multi ani pt. mama ta! Sa iti traiasca si sa fie sanatoasa! Am vizionat si pozele tale cu frumusetile mici!
Leeloo, tin pumnii sa fie totul bine cu analizele tale. Sigur sunt rezolvabile usor modificarile de care spui! Painica integrala ai mai incercat? Ti-a iesit pana la urma mai pufoasa?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Buna fetele!

Intru si eu cu niste intrebari...legate de masina de paine. Vad ca pe aici se scriu lucruri grele (Roberta nu prea stiu ce s-a intamplat ca n-am citit, dar sunt alaturi de tine si sper sa se termine cu bine!), scuze ca intru ca musca in lapte.

Deci...painea mea e foarte buna cand e calda, dar pe masura ce se invecheste devine sfaramicioasa. Aveti idee cum s-o fac mai elastica, sau asa e ea, pentru ca nu are aditivi?

Sambata am facut o prajitura dupa reteta masinii. Scria ca se pune drojdie chimica. Eu m-am gandit in capul meu ca asta o fi praful de copt. Am pus si n-a crescut deloc, a iesit ca bolovanul. Stiti cumva drojdia asta chimica ce o fi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

neata
ioana, multam de intrebare, sunt pe-aici da' nu stiu zau ce sa scriu
am vazut pozele giulikai, al lui cristal, pe andrei jucaus, si nu mai stiu, parca atat...
la noi vremea a fost nasoala week-endul asta, a ploua, nins etc
sambata am muncit cu totii la facut curat in casa, seara am fost la un mecid e baschet la care philip a rezistat numai la prima respriza, f misto atmosfera, mi-a venit sa rad cand mi-am amintit de mceciurile de fotbal ale lui poli iasi :)
in schimb ne-am facut de cap cu mancatul in oras, in fiecare zi, aseara dupa ce-am petrecut toata ziua vegetand in casa, ba am si dormit la pranz cu totii lucru care nu s-a mai intamplat de luni bune (si asta numai pt ca philip s-a trezit la 6 juma), am iesit la cascat gura, sotul are nevoie de bocanci noi de snowboarding, locurile faine erau inchise (in utah, duminica nu prea e nimic deschis pt ca mormonii merg la biserica si-atat), am ajuns la un steakhouse unde am mancat cred ca cel mai bun steak din viata mea si copilu' a desfacut alune de-lea in coaja pana nu mai avea unde sa le puna, am baut bere rece si chiar ne-a placut.
we asta ne scoatem parleala ca eu am un seminar sambata si-i iau si pe baieti. suntem tare incantati
cam atat, pupici si o saptamana faina
ps ema, eu am masina de paine numai ca n-o folosesc
rob, imi pare tare rau, si eu zic ca tre sa discutati, sa analizati problemele, nu lasa asa ca zau e pacat
mitzule n-am habar ce-i aia drojdie chimica
alice, imi paer bine ca ai revenit
adema, asa si la noi vremea, bey ca tare ma deprima
rox, vrem poze cu tiganca


philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

neata..
si noi am avut un we plin..simbata programul deja spus..Duminica la cafeneaua pt copii apoi la restaurant italienesc..unde Luca desi promisese nu a fost deloc cumintel si-l atita si pe Oscar:)..Asa ca acasa i s-a explicat de ce nu primeste ciocolata asteptata si de ce noi sintem suparati el ne tinindu-si promisiunea..si de aici dialogul:
I am aminte (cuminte)! Sorry mama...
Nu Luca este prea tirziu sa-ti ceri scuze..
No mom..is not too late!!!!!!!I told you two times!

Apoi se ducea la taicasu in speranta unei partide de joaca..Tati il previne..
Nu Luca nu vorbesc cu tine..sint suparat pt ceea ce ai facut..
Mom...tell daddy..he hurt my feelings and broke my heart!

Evident ca nu am rezistat..de unde le scote frate?

Azi a fost prim zi de grupa mica..O noua etapa..

Gabi ai infectie urinara , mai mult ca sigur cu E.coli..deci indiscutabil antibiotice..Nu te speria este frecventa la gravide!
Daria unde erati?
Roxana super activitate aveti! Poze de la malul marii nu ai?
Ioana nu aveti poze? Ce tati dragut si atent..
Robi tu stii mai bine..cit poti sa mai continui cu discutiile..si daca sau unde trebuie punct. Numai tu poti hotari asta..nu te lasa influentata de nimeni, dar fi inteleapta.."urmeaza-ti inima"..
Alice bine ai revenit..pozele le-am vazut pe toate! Plimbareti nu gluma..Iti sta f. bine cu parul desfacut si machiaj!
Monica si pozele tale le vad mai tirziu..

ma duc ca am putina treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Intru si eu pe scurt ca am vazut 3 copii frumosi: Gizmo si Cristalinele, moama ce frumosi sunt cu totii, ce de ochi pe ei pe toti !
Noi am fost la expozitie la muzeu ... ma asteptam la ceva mult mai fain, bine si`asa decat nimic. Nu ratam nimik :-)
Kim, ce texte pe Luca, cum sa ramai de gheata la asa cuvinte !
Roberta, tin pumnii sa rezolvati !!!
Mitzu, pupam trupa din Sibiu !
AndreeaP, deci v ati distrat in we ! Si pozele cu smecherosul ?




Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata!
Robi uff ,.... si eu zic sa incerci o discutie. eventual dupa ce adoarme Matei sau daca il lasati intr-o seara la ai tai. si sper sa treaca si asta..... ca multe altele. e bine macar ca prin atentionarea de sambata i-ai aratat ca iti pasa si ca esti atenta la detalii. pupici multi de la noi si tinem pumnii sa fie totul ok.
Oliv hahahahaaha deci a primit ciocolata pan la urma? avem ceva poze de la malul marii, a facut parca Mugur cu telefonul, o sa il rog sa mi le trimita.
Cristal super poze.... nu va mai vazusem de mult, sunt niste scumpe buburuzele!!
Andreea de pupi mmmm.....steak house...... imi ploua in gura
Mitzu nu am observat sa se faramiteze painea dupa ceva timp, dimpotriva. faci reteta simpla a masinii? despre prajitura nu stiu ce sa zic, nu am facut inca nici una in MP (in afara de cozonac dar nu se pune ca e ca painea).
pupici tuturor si o zi tare frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata fetelor!

Mitzu - nici la mine nu am observat sa se farimiteze piine - la mine oricum nu rezista mai mult de 3 zile - dupa ce se raceste eu o bag in punga de plastic - singura schimbare este ca se inmoaie coaja si nu mai e crocanta. M-am uitat pe net - drojdia chimica pare sa fie denumirea drojdiei uscate, granulate (deci nu proaspata). Eu nu am avut timp sa fac croissantele de care vorbeam, poate weekendul asta.
Kim - am inteles, deci e frecventa infectia asta - chiar nu as fi vrut sa iau iar antibiotic...Diseara mergem la prima lectie adevarata cu logopeda - sunt curioasa cum va decurge!
Adema - nu am mai facut piine integrala - in weekend am facut tot alba, dar mi-a spus soacra-mea ca a vazut ea undeva faina integrala pentru piine si o sa-mi ia, asa ca o incerc atunci. Vreau weekendul asta sa fac cu seminte sau cu ceapa (reteta Emei!)

Gabriela 27+ cu si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!
Multumesc de supoort!
Azi parca e mai bine, am discutat aseara si ajung sa cred ca si eu sunt foarte stresata si vad totul in negru. Mai respir adanc inca o data si merg inainte.

Deocamdata ma bucur de primavara timpurie si de plimbarile cu Matei, prilej cu care discutam ca oamenii mari.

O zi buna, pe la pranz mai am un pic de timp sa mai intru aici!



Mergi la inceput