Piticlontzi de iulie-august 2004 (247)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

O primavara minunata sa avem!

Andries, sanatate multa celui mic, sa iasa botezul excelent!
AndreaM, sanatate multa si voua, sa va treaca repede!
Olivia, cum a iesit pizza?!
Daria, iar va distrati cu muci!? La noi sper sa nu se mai intoarca!
Ioana, tare frumosi ghioceii...

Ziceti-mi si mie ce modele de masini de paine aveti. Ca ni s-a pus pata rau, vrem masina de paine ca nu se mai poate!!!

Am vandut masina veche, am adus masina noua (numai sa conduc un pic, ca au dus-o sa o inmatriculeze) ne-am distrat in weekend cu bazdacii. Maria e plina de fitze, da peste rascoale, Barosana e toata numai un ranjet si John e plesnit de primavara in moalele capului, l-a lovit buna-dispozitie, sau o fi de la faptul ca s-a lasat de fumat...!?
Sambata am mers la cumparaturi si era sa nu ne mai intoarcem acasa, am luat un mic dejun de campioni la mc'donalds, am alergat-o vreo ora pe Maria printr-un magazin de pantofi, ca se ducea ca trasa de destin la sandalele cu toc cui si cu paiete, nu se putea plati cu cardul in magazin si am realizat asta dupa ce muncisem din greu sa umplem cosul la refuz...am stat la o bariera la coada de ne-au iesit okii ca la melc...
Nici n-am mai culcat-o pe Maria de pranz ca trecuse si mama orei de somn cand am ajuns acasa...I-am dat sa manance la 17!
Pe la 6 seara nu ne mai puteam intelege cu ele... Una striga tare, cealalta sau plangea sau maraia, iar noi vorbeam intre noi in asa fel incat sa acoperim zgomotul de fond.
In aceasta atmosfera de vis au venit nenii aia care au cumparat masina... Era o turbare de nedescris la noi acasa... pe Oana incercam sa o facem sa nu mai manance hartiile din mainile oamenilor, ziceai ca e caprita, mai venea de-a busilea si se dadea la contractul de vanzare-cumparare...Maria mai venea sa-i intrebe daca au venit sa puna chiuveta ...John isi tragea sufletul ca de abia reusise sa descarce in timp util cumparaturile din masina...:))))
Duminica au venit bunicii in vizita (cu masina noua) si Maria cerea la final "totuletz, ca e petlecele". Cand a vazut ca nu e rost, a tras dintr-o zmucitura fata de masa (plina de firimituri si tot felul) si mi-a adus-o tarash, "sa impachetez petrecerea ca nu avem tortulet!"
Insa ce voiam sa zic e ca am avut un weekend mult mai linistit decat altele...
De somn nu ma mai plang, peste o saptamana plec la Bristol si sper sa-mi scot parleala...:)))

O zi frumoasa sa avem!

Peseu...nu ma uitati cu linkuri de la masinile de paine...ca foamea e mare!
Am uitat sa ma laud, am ajuns la 71 kg!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza...muuulte floricici pentru gagici
Cristalina io zic sa faceti un sitcom cu aventurile familiei de bazdaci..ar avea un succes nebun...sa stapaniti sanatosi masinutza si felicitatiuni calduroase pentru kg...care este targetul final?
Andries insanatosire grabnica piticului si sa aveti un botez frumos!!!
AndreeaM sa scapati repede de mucisori...multumim pentru informatie despre role si eu trebuie sa-i cumpar mandrei....da imi mai menajez spatele un pic
Noi am avut un week-end plicitisitor fatza de al Cristalinei:))da' n-o invidiez deloc:))..duminica am fost iar la teatru cu alt prieten al mandreiapoi la mcdonalds si la multa miscare ci bicicleta..pe mine ma ustura in gat am zis sa bifez luna martie de la inceput sa nu mi-o ia Vivia inainte
hai pupicei si treceti la semnat condica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

60 kg ar fi o greutate care m-ar aranja un pic...:)

Trebuie si eu sa le iau la fete biciclete... Ziceam ca le iau de 20 aprilie, de ziua Barosanei, dar parca prea e primavara afara ca sa mai asteptam atat.

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata.
Raportam: bronsiolita. 3 feluri de siropuri (Ventolin, Erdomed, Ketof).
In we am fost in deplasari, nervi, crize, muci, distractie maxima. Mult vant si ploaie.
Merg sa va citesc in urma.
O saptamana faina tuturor !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

io`s cu capu`, dupa 10 zile de tratament cu antibiotic pentru otita care s-a terminat lunea trecuta az`nuapte la 4 ilinca se plingea c-o doare urechea, uof, uof, mai, mai
si fin`ca m-am gindit ieri la ce-o fi visat mama lu` giulika de-a avut cosmar, azi noapte am visat-o pe maica-mea asa cum arata cind era tinara si frumoasa adeca pe la 20 si putin de ani
andries, sanatate lui dom` mirciulica, sa se puna rapid pe picioare
anca, va astept, vez` sa nu vii prea slaba ca io am urcat iar spre 62;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Carmen, mi pare rau de otita mandrei, pupam Ilinca . Mergeti iar la doc ?

Io ma pun sa studiez bronsiolita ... Doctora ne a dat Ketof - 5 ml de 2 x / zi, 2 luni de zile in fiecare zi...



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

da, la 18,30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna fetelor!

Am aparut la birou si inainte sa ma duc sa citesc ce ati facut in weekend, am postat citeva poze cu Stefan, facute in acest weekend...
Deci, cu dedicatie speciala pentru Daria, citeva poze cu Stefan

Gabriela 28+ cu si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Carmen, tinem pumnii sa nu fie nimik de rau cu urechiusele !
Leeloo, mi e un drag de Stefan, e asa, barbatel, il pupacim tot-tot de aici din departari !

Da` restu` pe unde umblati ?



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Gata, am citit...
Kim - programul pe care-l folosesc in mod curent dureaza 4 ore - pina acum nu am folosit programus de "Rapid" pentru ca am citit ca piinea nu creste asa frumos; in alta ordine de idei pe mine nu ma intereseaza cit dureaza programul pentru ca o pregatesc de seara, o programez si piine e gata taman de dimineata cind ne sculam!
Ioana - foarte frumosi ghioceii!!!!! Pupam tot grupul, ca toti sunt frumosi!
Cristalina - modelul meu de masina de piine e Panasonic sd-255...si again, m-ai facut sa rid cu aventurile din weekendul vostru!
Andries - multa sanatate lui Mircea si petrecere frumoasa la botez! Gradi in chestiune e olga gudyn...si da,s crie in contract ca ei isi rezerva dreptul sa modifice taxa lunara functie de "necesitati"...
Pina una alta oricum nu avem ce face, trebuie sa fac un efort suplimentar si sa platesc taxa asa cum e...chiar nu il pot muta pe Stefan de acolo - pe linga faptul ca s-a adaptat, cunoaste pe toata lumea, o iubeste pe educatoare si e la 2 strazi de blocul nostru, el are nevoie de stabilitate si nu cred ca are nevoie de schimbari suplimentare pe linga cele care se vor petrece la noi in casa in urmatoarele luni...


Gabriela 28+ cu si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput