Piticlontzi de iulie-august 2004 (247)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

mey, pai ilinca ca sa manince ashe tre s-o las flaminda citeva zile;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

DRAGELOR, VA UREZ O PRIMAVARA FRUMOASA, ASA CUM MERITATI!

azi sunt Zombie total, vineri am gatit pana la 11 noaptea, sambata si duminica am fost la targ iar duminica noaptea l-am pazit pe Matei care s-a imbolnavit din nou din cauza polipilor si s-a sufocat toata noaptea. Asa ca azi l-a dus azi Petro la ORL si ni s-a spus sa il operam urgent.

ANDREA(M), sanatate multa la puiuti!

OLIVIA, si eu am facut cozonac la robot, a iesit super bun la gust dat nici la mine nu a crescut. oricum, s-a mancat tot.

Nu am timp mai mult, am citit tot dar am uitat ce mai voiam sa scriu... Ultimul meu neuron e muribund, ma freaca astia la serviciu de am ajuns sa iau saptamana trecuta Xanax.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

quote:
Originally posted by carmenp

mey, pai ilinca ca sa manince ashe tre s-o las flaminda citeva zile;))

tzucurei de tzucurei 1, 2, 3



Pai Carmen - simbata in timpul zilei nu mi-a mincat mai nimic si l-a apucat foamea pe la 10 seara...de asta minca asa de cu pofta!
Auziti - Stefan de vreo saptamina imi refuza laptele de dimineata...La inceput am zis ca nu mai vrea in biberon, dar nu-l mai vrea deloc, nici in bibe, nici in cana...Ce sa-i fac???

Gabriela 28+ cu si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roberta, atunci tinem pumnii sa treaca totul bine !
Andries, n am uitat, tin si eu pumnii sa treaca bolile, sa se desfasoare totul asa cum va doriti ! Asteptam pozili !

Intrebari idioate: bronsiolita a mai avut careva cupil ?
Salinele si marea ajuta sa nu mai revina pe viitor, sa nu dam in ast bronsic ?
Stiti cat sunt de preocupata, panicata, paranoica ...



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Salutare! Am avut un we de curatenie, mincare..si parc..Duap 3 ore de stat in parc si catarat ..alergat..ma intreba ce facem acasa cind ajungem ..cu ce ne jucam...mey io nu mai poci!
Ioana bine ai facut ca te-ai grabit...nu se stia altfel daca mai esti prima:))))) Vazut ghioceii...si viitorul ginere:))
Gabi ..daca Stefan maninca asa...si Ilnica dupa citeva zile de foamete..atunci Luca trebuie sa treaca...probabil cam 1 luna sa pape asa!!!
Cristalinule...a iesit pizza f buna ! Am facut cu blat cu oregano, busuioc si usturoi..dar a doaua zi era beton..
Roberta si la mine la fel..am facut si-n we din nou..iar nu a crescut..dar iar s-a mincat:)) Vorbit cu Dana..si Roxa...la mine poate este de vina drojdia..Sanatate multa! ..la amindoi!
Daria ce-ti veni cu astmul?? Sint simple supozitii,nu s-a demonstrat nimic..ce poti face? Sa previ racelile...de parca asata ar fi asa usor...Sanatate!
Carmen si eu intentionez acelasi lucru..sa verific urechile..pt ca se trage de ele..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

salutare ca v-o fi fost dor de noi :)
iaca raceala aproape imi trecu acu ma pregatesc de ce-o mai aduce philip de la grdai
daria, philip a avut bronsiolita cand avea vreo 8 luni si am luat aparat de-ala cu aerosoli, a fost naspa da' a trecut
cristal, felicitari pt kg
eu am mancat ca un porc we asta la mai toata bufeturile din vegas asa ca azi de dimineata am fost la sala si intru la dieta mai naturista macar pt cateva saptamani :)
si daca sunteti curioase sa ne vedeti pe meleaguri mai calde, aici si pozele:
www.apha.shutterfly.com

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Si noi ne laudam cu muci si nopti medormite, astazi am trimis-o totusi la gradi...

Andreeap, sa va fie de bine vacanta.. de abia astept sa vad pozele diseara!

Amironeanu, pupici sa treaca repede raceala la puiuti! Si lui Giulik!

Carmen, no chance sa te bat la kile... io am in zilele mele bune 65

Olivia, si la noi tot asa, ne jucam afara si apoi vrea in casa din nou joaca... cu participare din partea mea.. pe taica-su il sare ca stie ca n-are succes .. macar la voi banuiesc ca faceti cu randul la joaca..




Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Anca, la noi este cam asa..cind este de sarit..urlat.. batut in sabii (de la Star wars ni se trage)..atunci il prefera pe Sorin..pt orice altceva...numai eu.Ieri vroia el sa -mi aranjeze parul cu ondulatorul! :)) Sanatate multa Biei!

Am uitat...de azi incepem oficial inotul...am emotii nu stiu daca o sa vrea in piscina normala..fara noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Daria, hai sa ne facem club, Matei a fost si el diagnosticat azi cu bronsiolita. Si totul de la nenorocitul de vaccin de la 4 luni. Din 26 ianuarie a fost aproape in continuu racit, mai intai otita, apoi rino-traheita si acum bronsiolita. Si tare se mai chinuie saracul sa respire. Am luat si aparat pentru aerosoli, sper sa ase faca repede bine si oricum vaccinul de luna aceasta il vom amana.

Poate ma poti ajuta, in special Andreea ca ati folosit asa ceva. Dr. mi-a dat medicamente sa-i pun in aparat, 8 ml si sa-l tin 3 minute. Dar in cele 3 minute nu se consuma toate medicamentele. E ok asa? Si le pot folosi tura urmatoare sau trebuie sa le schimb de fiecare data cand ii dau drumul?

Stefi sta acasa toata saptamana chiar daca ea s-a facut bine pentru ca nu vreau sa mai aduca nimic de la gradinita. Si probabil si saptamana viitoare. Saraca se cam plictiseste, nici de desene nu mai are chef. Scumpica de ea i-a citit Alba ca zapada lui Matei (poate maine reusesc sa o filmez) si dupa ce am terminat rugaciunea in aceasta seara L-a rugat ea special pe Doamne-Doamne sa-l faca bine pe Matei.

Poze nu am vazut, sper sa recuperez.

Pupici,
Andrea de Stefania (13.08.2004) si Matei (04.09.2007)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

andrea, aici medicamentul era intr-o fiola tare mica si parca il consumam dar daca mai ramanea il aruncam la gunoi si spalam chestia aia parca de o tinea el in gurita. uf, uf, multa sanatate si lui matei si giuliei si pupici mamicilor.

philip&andreea

Mergi la inceput