Piticlontzi de iulie-august 2004 (247)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Carmen, multam de numar, s-ar putea sa ajung si prin iasi... asa ca poate facem o intilneala cu iesencele... spor la bucatareala!

Leeloo, naspa cu taxa la gradi... eu m-am uitat pe un site unde sunt listate toate gradinitele din bucuresti, iar cele din zona mea (Pajura, Buc Noi) sunt cam la 550 -650.. oricum, ar fi mai problematic sa-l muti pe Stefan acum, asa cum au zis si fetele..

Roxi, ntzzz, sa pierzi tu faza cu martisoarele..

Andreeap, vacanta placuta!.. unde plecati?

Olivia, si azi aveti mult de munca?



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Salut
Oliv,cel mai lung program al meu e de 3 ore,mie mi-a iesit cozonacul,din pacate m-am multumit cu mirosul,nu intra pe lista a ceea ce pot manca.
Roxa,scuze de intirziere,multumesc frumos de reteta.Aiesit frumos iar consumatorii cica e bun la gust.
Andries,bine ca mi-ai spus,curind voi veni in ro ptr. o perioada mai lunga si sa-mi i-au arsenalul cu mine.Nu-s cine stie ce scumpe,sampon balsam cite 8 euro,serul e 13,crema 9spuma tot pe linga 10...eu folosesc pe luna cite un flacon din fiecare.Categoric parul arata super...in general ca acu..mai bine tac.Despre olanda,parerea mea e sa-ti vezi de treaba,numai de clima vorbesc,ceva mai jegos decit sa stai toata vara cu pluovere si geci pe tine,sa nu vezi soarele cu saptaminile,toamnele sunt oribil de ploioase,vintul te da jos...
Gabitu,zi repede ce-ai cu olandezii?Si multi bani frate...nejustificat de multi!Sa le fie rusine!
Si nu in ultimul rind,un martisor ptr. toate doamnele si domnisoarele,o primavara calda si insorita ,sa fiti frumoase si iubite.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Dana la mine cel mai lung program este de 6 ore..deci clar difera masinile..
Tu cum ai facut cu cozonacul? Da-mi amanunte..de genul ..ce program ai ales, ai pus totul de la inceput,l-ai copt tot in masina..etc
Eu azi planuiesc pizza facuta cu masina..na ca mi-am luat jucarie!
Gabi este absolut enorm dupa parerea mea...


Bine ca este weekend,ca am muncit astea doua zile cit nu am muncit in ultimele 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

N am somn si am avut cel mai urat cosmar din viata mea ... o fi vreun semn

Trimitem si noi cate un martisor pentru toate mamicile si toti copiii, sa fie un nou inceput pentru toata lumea !


WE placut tuturor !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Si de pe meleaguri moldovinesti,sa aveti o primavara frumoasa,plina de fericire si iubire...si un martisor foarte drag mie, virtual:))
cei mai frumosi ghiocei

Anca te asteptam cu drag la iasi..poate asa ne intalnim si noi toate din zona
Vivia io declar cu fermitate ca nu-mi iau jucarie din asta:))))..ce ma fac insa ca sotziorul vrea sa-mi faca cadou de 8 martie asa ceva,ca sa fiu in ton cu forumul...btw Adema ca tot ai intrebat mi-am cumparat o geaca de..fata de cartier,m-a intrebat tati daca vreau sa ma apuc de hip-hop
Daria multe
Sa va zic ce facea mandra azi, mergea cu un polonic in cap, adik cu "detector de spus minciuni"..si se intreba singura "ai fost la fotbal?"..si raspundea "nu,.....bzzzzzzzz"..."ai fost obraznic?"..."nu..bzzzzzzz!"...de la familia Adams a invatzat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

salut!

inca nu am terminat de citit, nici nu stiu daca termin, dar am vazut ca ati intrebat de noi. Matei a scapat de muci si tuse cam de miercuri, de marti stefi sta acasa pentru ca a avut febra si acum mai tuseste si ii curge nasul, si de azi noapte s-au intors mucii si la Matei , deci va dati seama in ce stare minunata sunt. Din fericire de ieri avem musafiri, o prietena de-a stefaniei care s-a mutat la sf. gheorghe, ne-a facut mare placere sa o revedem. am hotarat sa o tin si saptamana viitoare pe stefi acasa, sper sa rezist si sper sa se faca bine amandoi. si mi-e tare ciuda ca pe vremea aceasta minunata noi stam in casa.

pentru mamicile din iasi, i-am luat azi stefaniei din carrefour, cu 130 lei, role cu aparatori si casca, roz. Erau si albastre pentru baieti, pt stefi i-am luat marimea 27-30. Si au trei roti, care initial se pot pune una in fata si doua in spate pentru mai multa stabilitate si apoi toate trei in linie.

pupici multi la toata lumea, multumim ca ati intrebat de noi si sper sa ne auzim cat mai curand.

Pupici,
Andrea de Stefania (13.08.2004) si Matei (04.09.2007)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata !
Ioana, io nu vad ghoceii de la voi ...
Amironeanu, multa multa sanatate la voi, sa treaca mucii la copii si tie multa multa rabdare

Si Giulia tuseste, nu poate expectora alea-alea, desi ii dau zeama de ridiche cu miere si aud ca u ajuta, dar nu destul. Nush ce fras sa mai fac. Azi stem in deplasari.

Multi pupici la toata lumea si o duminica frumoasa sa aveti !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Pupici multi fetelor frumoaselor de 1 Martie !!

Sa traim si sa-nflorim si sa fim iubite!!

Eu sunt cam suparata ca Mirciu e racit cobza, a luat viroza de la Vic si face ca toate alea, nici voce nu mai are si ta-su nu ma lasa sa ii dau antibiotic. Il mai las pana maine, daca nici maine nu e mai bine, incep sa tip (la ta-su evident).

Sapt viitoare am botez, am 50 de invitati, din care vreo 15 vin de foarte departe, unii vin de joi, TREBUIE sa fac copilul bine pana duminica viitoare, ce naiba...

Asa ca o sa intru mai rar sau deloc ca am treaba sa-mi pun si-n cap si nu am liber de la job, totul se face dupa ora 16.

Va pup si va urez numai de bine!! Tineti-mi pumnii sa se faca ala mic bine si sa nu-l scape popa in cristelnita.



Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

o primavara fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
o primavara frumoasa tuturor!
Andries succes mult la insanatosirea Mirciulixului si sa iasa perfect botezul!
Oliv cum v-ati odihnit in week end?
Ema imi pare bine ca a iesit cozonacul si ca a fost apreciat! cand veniti in Ro, in vara cum ai zis?
Andreea m sanatate multa piticilor! tu ce ai mai facut cu job-ul ala?
sunt putintel cam adormita asa ca ma perfuzez cu o cafea... revin later.
sa aveti o saptamana tare frumoasa!

Mergi la inceput