Piticlontzi de iulie-august 2004 (247)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

alio, se face de 4 si n-ati zis ce sa fac de mincare;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Gabi, sunt complet de acord cu tine, este vorba de un principiu si nu de posibilitatea platirii unei astfel de sume. e ca si cum as cumpara o paine cu 5 lei in loc de 2 pentru ca eu imi permit si altii nu. auzi, "obligati de respectarea calitatii serviciilor " pfffuuuu..... da' oare educatoarelor le-a crescut salariul cu macar 15%??? mare magarie
Carmencito pai ce, nu citisi pe pagina aia,ca am zis ce am gatit. [:P]
in alta ordine de idei, tot uit sa va zic ca acu 2 zile am vazut "No country for old men" al fratilor Cohen.... moaaaamaaaa ce imi placu!!! (e cam de nebuni asa dar tot e ff misto facut) mai am pe lista asteptand "Elizabeth-the golden age", "Michael Clayton" si "American Gangster"
Alice tu erai impreuna cu Oliv in gasca asta de "filmofile" , ce ati mai vazut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Carmencita nu ceti ce a gatit Roxi ca te pune sa faci si briose delicioase spre satisfactia lu' hitler...mai ghini da o fuga pana-n carrefour sau billa ca au si mancare gata facuta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

am cetit si-am aflat iegzact ce are`n meniu we asta, am tren la 7 ma mai gindesc;)) am mincat nijte sarmale din carrfour da` nu prea s-au dus unde trebuia:D ma gindeam lsa fac sarmale da` vine mamica we viitor si ma scot cu impachetatu` asa ca ramin tot la ratza de pe stoc cre` c-am s-o sacrific cu varza mai am o ora la dispozitie sa ma hotarasc dupe aia rup usa la piata;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

aseara am prestat pui la cuptor cu ciuperci , azi cred ca somon la cuptor....si in we nu stiu ce mai facem....

leeloo, am inteles situatia. Totusi, parca au intins coarda cam mult cu suma, cat si cu explicatia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noah bon, dar unde ati disparut toate ???




Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Gabi explicatia lor este praf in ochi. ai contract in care scrie ca au voie sa mareasca tariful asa...cand le tuna lor?
Ce gradinita e asta? Ca tere-mi suna cunoscut textul ala...

Eu platesc 800 la 10 ore, mai dau eu 50 de lei ca dimineata il aduc mai devreme cu o ora...si daca lipseste motivat imi dau jumate din bani napoi, educatoare f dragute si dedicate...aia sunt nesimtiti.

Totusi... sfatul meu este sa nu il muti pe Stef de acolo daca ii place si daca tie iti e comod, pentru ca te asteapta o perioada mai grea, cel putin pana va implini ala micu' 3 sau 4 luni. Dar ...pentru toamna merita sa te gandesti si la alta gradinita.

Merci de incurajari, sper sa iasa bine botezul. Cat despre job, deja le-am spus ca nu pot (m-au contactat prin agentie de hr din uk care cauta pentru un telco din olanda) dar mai vedem ce-mi ofera mai incolo. Exclus sa plec acum, ala mic e prea mic si eu nu-mi pot permite sa ma focusez pe profesie acum, trebuie sa rezerv timp si pentru copii. Nu mai spun ca la job daca se poate sa fii nu 2 in 1 ci 3 in 1 ar fi minunat, dar nici noi nu mai suntem fraierii de acum 5 ani.

Hai ca diseara ma duc si eu la un dintar sa vad ce-mi spune de implant (dinte da? sa nu v-aud cu alte alea...unde-o fi Noricel cu veiozele ?? [;-)))] )

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

mamagiuliei, eu sunt pe-aici...vad insa ca nu a mai scris nimeni dupa mine
Chiar vroiam sa urez tuturor un we cat mai placut, ca de inceput de primavara, cu martisoare calde si frumoase!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Eu si trupa mea va dorim o primavara frumoasa, sanatate si impliniri!

Azi am primit de la Danut un buchet de zambilute si un martisor, asa dragut a fost...l-a invatat taica-su ce sa zica si sa ma pupe si in cele din urma mi-a explicat foarte serios ca "atunci cand o sa fiu mai mare si o sa merg la gradi si la scoala o sa dau martisoare la fete si ele o sa ma pupe....da de ce sa ma pupe? ca le place de mine? ca-s sexos?".... asta ca si consecinta ca nasul lui cel drag i-a spus mereu ca e "sexos" si ca o sa stea fetele la coada la usa noastra sa obtina o intalnire cu el:) Nu e rau dar nici grozav pt ca pare sa se increada cam tare.

Daria, eu zic ca o poti mazgali pe unghii cu lac roz, sau incolor, oricum ceva finut, discret, o poti frumusel ghida sa evolueze spre gusturi rafinate, nu o poti tine la distanta de cosmeticale dar ii poti insufla de mica bun gustul, sa le foloseasca cu masura si in functie de situatie, daca e interesata si cred ca e, te va asculta cu aviditate, va invata din tot ce-i spui. E bine ca tot ce vede ea in jurul ei sa treaca prin filtrul explicatiilor si ghidajelor tale. daca ii interzici nu castigi nimic. Se va inhiba pe viitor si va ajunge in adolescenta sa se vopseasca in stil gotic probabil. Asa, ai toate sansele sa o inveti sa foloseasca cosmeticele cu rafinament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Multe martisoare virtuale de la noi ..pt voi!

In alta ordine de idei , ieri a venit masina de piine..Si am trecut la treaba..cu ajutorul lui Luca binenteles .Am facut reteta Roxanei, cozonacul nu a crescut si iesit ff indesat,ca sa zic asa..F bun al gust..asa ca oricum s-a mincat..Ramine intrebarea..cine a mai incercat si cum ati facut? Nu am program de sweet bred asa ca am folosit pe cel pt DOUGH (coca)...Pine am facut din faina integrala,a iesit f buna (desi nu am avut nimic special de pus in ea).
Pt piine ce program folositi?? Eu am dat pe rapid..celelate programe sint de 5..6 ore???ASa aveti si voi?

O primavara frumoasa va doresc..ne auzim luni!

Mergi la inceput