Piticlontzi de iulie-august 2004 (247)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Anca sper sa va simtiti bine in Ro,incearca sa nu vezi nimic din ce-i "anormal" si sa te bucuri de vacanta! Eu am cerut deja sprijinul educatoarelor...sa vedem ce-mi aduce azi acasa:)) Ieri a adus tot,inclusiv mandarina:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
Oliv imi place permanentu'... de fapt e cam semi-asa, nu? ma uit acu si la pozele de la gradi. ce sa zic de nemancat... e cam problematic, ai dreptate. eu am show cu Pat de dimineata, de abia bea laptele si mananca in sila un biscuit de gura mea.... si clar pana la 10.30 cand le da gustarea e rupt de foame. drept urmare mananca cornul si mai ia unul acasa (am in dulap stoc de cornuri de la gradi). poate reusesc sa te sprijine nitel educatoarele, sa se tina de capul lui sa manance. (cat despre Tony Bourdain.... abia astept sa vad si eu emisiunea, eu il admir mult chiar ptr felul in care analizeaza... sa vedem daca ma dezamageste si pe mine asa tare )
Anca, felicitari pentru decizia luata, sper sa va simtiti bine de tot in Romanica! 3 luni eheeee... o sa va faceti de cap . vezi doar sa nu veniti in 2-3-4 aprilie sa innebuniti in Bucurestiul blocat de summit
Cristal sa stapaniti sanatosi Renault-ul, super pret, bravo! am uitat sa zic ieri, Oana seamana cu tine.... nu asa tare cu John ca Maria
Ioana vad ca Maria are ganduri mari...trebuie sa te apuci de strans zestre fetei
Adema, la produsele de diabetici, am inteles. amn sa caut
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Multumim, Barosana a crescut intr-adevar si are parul lins, ea seamana cu John si Maria cu mine ...desi nimeni nu ne crede...numai ca au facut schimb de ochi...:))))
Maria nu vrea sa spuna poezia de 8 Martie...o plictiseste, sunt chestii din alea filozofice "cand ma strange-n brate mama...ochii ei sunt viorele"...si nu o intereseaza. O sa vedem la serbare.

Olivia, frumos permanentul. Imi place la gradinita la Luca. Partea cu mancarea e complicata, eu nu am gasit solutie asa ca Maria se duce la gradinita cu program scurt, pana la 12, ca sa o ia tanti sa ii dea sa manance acasa.
Ca si Roxana, avem stoc de cornuri si de cutii cu lapte (pe care le consum eu cu mare drag...:))). Ii pun o banana si "sanvish" si vine cu ele acasa nedesfacute.
Mai nou educatoarele mi-au zis sa-i pun grisine sau sticksuri! Si sunt binevoitoare dar degeaba. Mananca si ea 2-3 din alea si sta cuminte cat dureaza gustarica.

Ioana, te-ai scos!Dementiala Maria!
Daria, te asteptai sa-ti spuna altceva doctora!? Evident ca e normala si frumoasa...:)))...Daca simti nevoia de copil care vorbeste ti-o imprumut pe Maria o saptamana...:)))
Anca, cand plecati spre Romania?!....O sa va faceti de cap 3 luni...:))

Mi-a venit patul...iuhu!
O zi frumoasa sa avem!


Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata !
Anca, 3 luni de destrabalare, suuuper !!!
Cristal, da da, facem rocada, dau una bucata cupil tacut la schimb !

La noi cu mancarea e asa cum zice Rox ... de foame, de pofta ... Giulik bea laptele la 7, dupa care nimik pana la 10. Zice educatoarea ca in 10 minute toti mananca tot, insa sunt sigura ca ingrijitoarea sta dupa ei, k e ca un militar. Tot ce ramane se trimite inapoi. Noua ni se intoace caserola si sticloanta goale, servetelele se doneaza in grup educatoarei La iesire se primeste lapte si corn. Io st mare fan corn, dar seara cand ma vede mandra papa si ea juma`. Laptele il bea dupa pranz intotdeauna, k ala e bun



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Buna dimineata tuturor!

Cristal, sa stapaniti sanatosi si masina si...patul!
Leeloo, cum a fost la logoped? Cum ti se pare?
mamagiuliei, trebuia sa iti spuna psiholoaga ca ai fata normala, sanatoasa si frumoasa???????
Anca...sunt tare curioasa sa iti aud impresiile in timpul celor 3 luni de Romania! Cu plusuri si minusuri

Noi ne intrebam cum vom petrece a...saptea zi de ploaie Probabil la cumparaturi, sa ne treaca amarul Aseara am fost la locul de joaca. Enorm, cu toate cotzomediile,cu loc de relaxare pt. parinti (fotolii de relaxare cu telecomanda, sa stai cu picioarele intinse, sa te uiti la tv , sa bei o cafea) dar cu prea multi copii foarte mari . Asa ca noi a trebuit sa stam non-stop dupa codrut sa nu se aleaga cu vre-o tranta pe undeva...O sa pun azi si ceva poze de acolo pe site.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza io-s cam zombi asa ca fac la greu cafe-cioco terapie
Acu intrebare,intrebatoare a mea este singura din club care nu mai bea deloc lapte????
Si io-s dispusa sa schimb mandra cu Giulik,da' numa pentru 24 de ore,ca a mea vorbeste si noaptea...din episodul de noaptea trecuta...plangand "maaaamaa, mister bean asta face numai prosii, cearta-l!".."vreau sa ma joc cu tati,unde-i tati?...sau "nu te uita la mine,uita-te la clovni!!..
pupicei,revin cand ma trezesc

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna ziua la toata lumea!

Am fost aseara la logoped - m-a lasat si pe mine sa asist, dar nu aveam voie sa intervin in niciun fel. Logopeda (de altfel dr. psiholog) inca e in faza de tatonare, il incearca, il testeaza, se imprieteneste cu el. De altfel mi-a spus ca ea nu are o metoda-sablon pe care sa o aplice, se "muleaza" dupa fiecare copil in parte. Asa ca s-au jucat, l-a pus sa imite, l-a incercat cu gluma, cu cearta, i-a interzis si permis lucruri pe rind ca sa vada cum reactioneaza (oricum, mai au ceva timp pina sa se imprieteneasca...) - ora a trecut repede... La sfirsit mi-a spus ca e un copil foarte destept, dar in acelasi timp foarte incapatinat, ca intelege absolut tot (intelege de gluma, intelege jocul-prefacatoria si oricum a devenit un manipulant de mare clasa...) - ca avem mult de lucru dar ca "jar va minca"!
Mi-a spus ca e totusi o problema faptul ca el nu sta cu aceeasi persoana (adica sta alternativ cu mama si cu soacra-mea) - ideea este ca toti trebuie sa fim consecventi si nu numai atit, sa ne comportam in acelasi fel - asa ca la lectiile viitoare trebuie sa aduc bunicele la "reciclat"... I-am explicat insa ca nu am cum sa ma decid sa folosesc o singura bunica - daca as decide sa o las doar pe soacra-mea, m-as ofili eu si as priva-o si pe mama de statul cu nepotul, daca o las doar pe mama, soacra-mea o sa ma ucida...si uite asa nu am de ales si ma voi baza in continuare pe amindoua...

Kim - mi-a placut mult cum ti-ai facut parul- mi se pare ca ti-a mai si crescut - din poze nu m-am dumirit cum arata aranjat, dar imi inchipui ca e super! Mi-au placut si pozele de la gradi - imi place faptul ca ii pune pe copii sa-si puna mincarea singurei...dar evident e problema daca nu maninca - aici nu m-as baga sa dau sfaturi - Stefan in general maninca, si singur si ajutat...
Cit despre emisiunea de care zici - nu am vazut-o, dar imi imaginez din ce spui tu - oricum eu traiesc aici si imaginea generala nu e asa - sigur daca sapi si umbli numai sa filmezi din astea, le gasesti - dar Bucurestiul nu inseamna carute si Dacii vechi - sigur ca gasesti Dacii, dar din ce in ce mai multe din astea noi, ca sa nu mai zic de ultimul strigat de limuzine, SUV-uri si jeepane...gindeste-te numai ca in Buc in prezent sunt circa 1.5 mil masini la circa 3 mil de locuitori...si masinile astea sunt cu preponderenta luate in ultimii 10 ani...Iar de restaurante - pai pot sa-ti enumerez acum minim 10 restaurante unde maninci mai bine ca in alte capitale, nu mai zic de restaurante de fite, etc - poate nu la nivelul unui Paris, dar am strabatut cale lunga...in fine, hai ca m-am intins - ideea este ca mizeria o gasesti in orice tara daca asta cauti cu tot dinadinsul...si ma gindeam ca astfel de emisiuni nu se mai fac de citiva ani buni...
Daria - acum te-ai linistit??? Pupam Giulika frumoasa!!!
Anca - uau, 3 luni in Rom - dar ce-ti veni? Vorba Roxanei - evita inceputul lui aprilie - summitul NATO si tot Buc va fi paralizat...




Gabriela 27+ cu si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ioana, da da, trimit si acolo "tacerea".
Leeloo, ma bucur ca sunteti bine cu totii.
Cu doctora ... m am linistit in sensul k mi a zis sa nu frec copilul la cap cu vorbitul asta. Si k e ok atata timp cat mutenia ei nu e selectiva ...



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

deci... sa va povestesc faze de ieri de la cumparatul martisoarelor. mergem la bijuterie sa luam din alea mai fancy ptr doamne importante. copchilu, ca la el acasa, o saluta pe doamna bijutereasa ac de, se cunosc din fasa si o intreaba daca are martisoare . aia se tavaleste de ras si zice ca da. copchilu se lipeste de vitrina cu chestii de Murano si zice taaare "mami, uite asta albastra ii place lui Ilona, pe asta i-o luam de martisor". io.... sa cad din picioare, ii mormai ca lu Ilona ii luam ceva mai de fetite... doamna era bineinteles pe jos de ras . dupa ce ii da explicatii cine e Ilona al meu se intoarce iar la mine si zice "atunci macar pe asta roz lunga sa o luam" - adica un sirag de margele....n-are gusturi proaste, nu???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ce gentleman e Patrick
Si eu am luat azi 17 martisoare simpatice foc, asa zic io, abia astept sa le predau Giuliei sa le imparta.

Si am o problema:
fetele de la gradi vin date cu lac, pe unghii.
nu ma intrebati dc e musai k la 3-4 ani sa mergi asa la gradi.
insa Giulia a fost foarte trista in we pe acest motiv.
in plus, s-a vopsit si ea cu carioci si am zis k e k o vrajitoare.
s-a sters in draci, dar mi a cerut sa o fac si pe ea frumoasa.
zis si facut.
am mers de am cumparat abtibilduri pt unghii. care pica fara stratul de lac.
in fine, probabil vi se pare o alta idiotenie de a mea.
nu vreau nici k Giulik sa se simta inferioara si trista, nici sa fie k pomu` de iarna din turma ...
puteti sa mi recomandati un lac de unghii mai "sanatos" ?
eu nu folosesc, asa k nu am acasa ...
si vom folosi doar si numai la ocazii, asta e sigur.
un fel de cale de mijloc ...



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput