Piticlontzi de iulie-august 2004 (247)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

neata
alice, cu jobul m-am resemnat,acum am alte planuri, sa vedem ce-o iesi
rob, imi pare bine ca ati discutat aseara. pup
cristal, m-ai dat pe spate cu peripetiile voastre, apuca-te de scris, asa le dai o sansa mamicilor cu doar unul sa vada ce le asteapta cu inca unul in plus :) glumesc, desigur. imi sunteti tare dragi iar tu ai spiritul care trebuie
ioana, mey aici atmosfera e super misto, pacat ca nu am rezistat la tot meciul
pe mine ma doare stomacul de vreo 2 zile, eu zic ca poate din empatie pt bunicul saracul, dar poate n-ar fi rau sa vad un doctor...
o zi faina

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Roxana nu a primit ciocolata si ieri iar a comis-o...Tati nu vorbeste de ieri cu el..lui nu pare sa-i pese...:( merci pt poze!!! Tu te-ai tuns din nou??

Ioana eu zic sa stai lunistita ,tati are dreptate! Nu te-ai speriat cind te-a intrebat tu cine esti??:))) La coafor a fost ok..se putea si mai bine..uite:
http://good-times.webshots.com/photo/2643593700100032467rvUTeT

Adela sanatate multa si sa nu "se extinda"!
Alice filmele mentionate sint si pe lista mea. Am vazut in we Distrubia..Despre machiaj si la mine rujarea se practica numai in masina:))
Monica sa stapiniti masina sanatosi!
Robi ma bucur ca esti mai bine...
Citeva poze de ieri, prima zi de gradi:
http://good-times.webshots.com/photo/2403015550100032467vtWDjT?vhost=good-times

In alta ordine de idei sint necajita, Luca desi eu eram convinsa ca nu papa nici la gradi, era laudat pt c-o face. Ei bine de ieri ducem noi lunch-ul..si am rugat pe educatoare sa nu arunce restul de mincare, tocmai pt a avea control ..ei bine..nu a mincat nimic!!!!!!!...asa cum banuiam...ce ma fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Cu totul off topic..Aseara am asteptat cu nerabdare emisiunea lui Anthony Bourdain de pe Travel Channel..Nu va spun ce ne-a putut soca..Stim cu totii ca in Ro sint inca multe probleme..dar de aici pina la prezenta o tara ..ca fiind una genusie, unde Dacia (modelul cel vechi)este singura masina ce circula, unde numarul carutelor intrece pe cel al autoturismelor inscrise in circulatie,o tara unde kitsch-ul este la el acasa...un Bucuresti unde nu a gasit decit o bodega de prost gust...o tara la care reprezentative erau cladirile ce stau sa cada..numai tarani imbatriniti si urititi de viata...unde castelul Bran a fost luat ca un loc lipsit de orice importanta..Si pt aceasta calatorie a avut drept ghid un rus ,nevorbitr de limba romana..care de la inceput si pina la sfirsit..a fost numai beat!
Doamne...ce frustrant a fost!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

quote:
Originally posted by kim222

Ioana eu zic sa stai lunistita ,tati are dreptate! Nu te-ai speriat cind te-a intrebat tu cine esti??:)))


...nu m-am speriat deloc....mai tare m-a speriat cand la ora 5 m-a trezit sa ma intrebe daca "imi trece manutza pana ma casatoresc cu Matei?"
..superbe pozele, imi place cum ti-a iesit permanentul,de gradi nici nu mai vorbesc arata super...

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

iete ca aparu un nou curent, masina de facut piine, permanetu` si schimbarea masinii, la primele doo zic pas da` pe-a treia mai c-as incerca`o si io;)) vazut fete cucuiete cu permanent - chiar va sta bine, vazut pat si litoralu` romanesc, vazut giulika si cristalele alea mici, mac sa rasfoiesc capitolu` asta sa vaz ce-ati mai scris
edit, cristal sa stapinesti sanatoasa masina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

AndreeaP - ce planuri ? ...
Ioana - dementiala Maria cu maritisul E extraordinara !
Kim - am vazut pozicile !!! Imi place la nebunie, nuanta, ondulatura, tot ! Esti faina tare !
Luca e un frumos !
Btw ... mancarica. Il intrebi ce vrea sa pape maine ?
La noi asta functioneaza. Nu se da in vant dupa surprize, asa k prin rotatie, paine cu crema de branza si cascaval sau salam de sibiu, paine cu ou, paine cu unt si gem. Asa k avem o regula: seara pregatim haine, ne punem de acord pt freza si pt sandwich si suc. Altfel ... ne luam la tranta ...

Edit k am uitat: am fost la psi. Giulik e normala. Si frumoasa asta a decretat doctora. Doar k nu este si nici nu va fi o persoana care sa tooot vorbeasca ... si sa ma obisnuiesc cu ideea. Na, asta e. Dar oare pe cine seamana ?! ...



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Multumesc de complimente..dar eu tot imi intind parul, cret o sa fie numai in cazuri de urgenta
Daria problema lui Luca nu este ca nu maninca..ci ca nu maninca singur! Poate sta cu mincarea in fata..ore..daca-i dai papa..daca nu ..nu-i problema :) Iar daca papa singur se plictiseste repede, dupa citeva guri indiferent daca -i place!..Acasa i se atrage atentia..la gradi...nu..daca atita vrea atita papa Iar despre Giulia...normal ca-i frumoasa si normala!!!!
Ioana..ai pus-o!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Seara buna!.. sau buna dupa-amiaza la americance!

Am trecut si eu sa-mi puneti absent motivat, ca saptamana trecuta am avut discutii atata acasa cat si la job si decizii de luat... m-am hotarat sa plec in Ro in aprilie pentru 3 luni. Am aplicat pentru concediu fara plata la servici, dat explicatii la sef de ce... in fine, acuma ramane sa rezerv biletele. De fapt concediul l-am luat ca imi trebuia o pauza de munca, nu neaparat pentru plecarea in Ro. Tati va veni numai pentru 3 saptamani la sfarsitul lui iunie, asa ca io cu mandra ne vom face de cap

Olivia, nu am apucat sa vad ultimele poze cu gradinita, doar cele cu noua camera.. arata super si camera si posesorul.. despre mancare, eu Biancai ii dau foarte putin la gradi (o jumatate de sandwich, un fruct si un iaurt) si de multe ori se intoarce cu mancare inapoi... si acasa nu mai sta la masa, mananca numai uitandu-se la TV sau jucandu-se...dar cred ca la varsta asta cam toti fac la fel...

Carmen, am vazut pozele de la Vatra Dornei, foarte frumoase peisajele si voi sunteti o gasca super ..

Am mai vazut si pozele cristalinei, vai ce mare s-a facut Barosana de cand n-am mai vazut-o.. e o scumpete, mi se pare mie sau nu are parul cret ca al Mariei?.. sa stapaniti sanatosi masinuta!

Revin daca imi aduc aminte ce mai voiam sa zic..

Pupici!



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Anca super...3 luni!!! O sa stati in Bucuresti? Aveti la cine? Nu stiu de ce am retinut eu ca nu mai aveti rude..poate te confund..
Surprinderea mea...este ca ti-au dat 3 luni!!! Luca este cam slabut (nu se vede daca este imbracat ), nu a luat in greutate..are 104 cm..poate 105 si vreo 16 kg...plus predispozitia lui spre anemie feripriva, deci nu pot sa-mi permit sa ignor problema...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Olivia, nu prea mai avem rude... parinti nu mai avem... dar avem o casa si un apartament in Bucuresti... si vom sta in apartament..

Despre mancare, cred ca nu e de ignorat, dar nu prea ai ce sa faci.. nimeni nu sta la gradi sa le dea in gura... incearca cum a zis Daria, sa-i dai numai ce-i place... desi eu nu indraznesc s-o intreb ca Bianca imi cere hot-dog non-stop, paine nu, sunca nu, branza numai cascaval si ala din cand in cand... iaurt, depinde de toane, dar numai cu fructe... banane, mere si struguri da, cu astea compensam la greu..



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput