Piticlontzi de iulie-august 2004 (247)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Daria, sincer, eu nu as da-o. as inventa ceva ca e nesanatos, bla bla.. si ar fi morcovita un pic si dupa aia i-ar trece. mi se pare complet aiurea sa dai copila pe unghii cu lac la 4 ani, zau.... hai la petrecere mai e cum mai e dar zi de zi...
on topic, erau parca niste cosmetice din astea de la Disney da'scumpe ca toti aia... si de "sanatoase" nu cred ca se pune problema.
Gabi eu tin pumnii ptr logopedie. si as zice ca va merge si reciclarea soacrelor... macar cate putin asa! cand ai rezultatul de la urocultura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Rox, , problema e ca restul merg asa vopsite cu rosu, mov, etc ... si io pic de mama "rea" k nu o dau ... de asta va intreb de beneficii psihice versus nesanatosul lac de unghii.
Pana la urma ma scot eu cumva, aia e sigur. K n am de gand sa o trimit asa la gradi zilnic.
Inventez eu nebunii de distragerea atentiei, sau ma abonez la cei care produc abtibildurile de unghii



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Rox, , problema e ca restul merg asa vopsite cu rosu, mov, etc ... si io pic de mama "rea" k nu o dau ... de asta va intreb de beneficii psihice versus nesanatosul lac de unghii.
Pana la urma ma scot eu cumva, aia e sigur. K n am de gand sa o trimit asa la gradi zilnic.
Inventez eu nebunii de distragerea atentiei, sau ma abonez la cei care produc abtibildurile de unghii



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada



Io nu pot sa cred asa ceva,pai daca la grupa mica vin asa la scoala cum o sa vina....acu' nu cred ca-i vorba deja de conflict intre generatiici mai degraba de sanatatea unghiilor copiilor..pe scurt m-as duce la educatoare si i-as sugera ca in urmatoarea sedinta cu parintii sa le zica ca nu au voie sa trimita cupii cu unghiile facute la gradi...pe bune...acasa treaba lor,poate sa le faca si suvitze si permanent daca tot este on topic....mei io tin minte ca aproape zilnic ne controla la batista curata si unghii curate

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

I am zis Ioana si educatoarei, si mi a spus ca le a sugerat asta de mai multe ori ... degeaba. La fel vin la gradi... Gasesc io o modalitate sa impac lumea



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hahaha chiar, vb Ioanei, nu ii mai controleaza la unghii? ca hai, batistutele sunt inlocuite de servetele. (poate ne striga "huuu, invechitelor, comunistelor")

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

quote:
Originally posted by roxanaz
Gabi eu tin pumnii ptr logopedie. si as zice ca va merge si reciclarea soacrelor... macar cate putin asa! cand ai rezultatul de la urocultura?



Pai in principiu cred ca pe vineri am rezultatul - o sa sun sa vad...

O intrebare: are vreuna dintre voi telefonul Marcelei-Vrabiutza? O prietena a mea se marita si are nevoie de fotograf-cameramam si ma gindeam sa o recomand pe ea, dar nu ii mai gasesc mobilul...daca vreuna din voi il are, mi-l trimiteti si mie pe PM va rog? Multumesc!

Gabriela 27+ cu si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Buna.
Roxana eu revin cu intrebarea...daca poti te rog frumos sa-mi mai dai o data reteta de cozonac la masina...ca am pierdut-o...am intrebat si in we dar nu mi-ai raspuns.merci frumos so scuze de cicaleala.
N-am citit decit ultima pagina...si mi-au iesit ochii ca la melc...oja pe unghii la gradinita?Daria...eu as lua imediat dar imediat atitudine...asa ceva nu este admisibil....oja cit de firma ma-sii nu are cum sa faca bine la pui asa mici.Asta e una...a doua e ca...oare parintii care fac lucrul acesta...ca scuze da aici nu ai e vina copilului...e a parintelui care o da....au ceva in capul lor?Hai la un carnaval,la o petrecere...desi eu m-as abtine...cu riscul de a parea demodata sau mama rea....iubirea copilului meu fata de mine nu tine de daca-l dau cu gel sau nu...e vorba pin la urma vorba de...copilarie...un copil e copil si frumusetea virstei acestea sta in cu totul alte activitati,preocupari.Poate sunt eu cu susu-n jos ca n-am fete....poate sunt prea rigida...cu toate ca...mi s-a spus ca-s o mama cool...colegii lui Serban imi spun pe nume,colegele au venit citeva sa le fac la par...crete ca si mine(nu permanent,le-am motat numa)cind ne vedem pe strada ne spunem salut,servus si de astea.Cum prind vreunu pe la Serban,trebe sa bea o ciocolata cu mine sa aud birfele...care cu care s-a culpat,ce si-a mai luat profa de romana...si de astea.Deci mama afurisita nu mi-a zis nimeni ca as fi pina acum...cu toate astea in locul tau,vorba ioanei as sta de vorba cu educatoarea,eventual cu directoarea.La Serban in clasa...toti au parul aproape ras...zici ca-s recruti de armata...nici asta nu e normal,sunt numai surprinsa de diferentele de conduita de la o scoala la alta...chiar la alt nivel de invatamint.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

de-ar hi singura data cind pici de rea;))

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Rox, , problema e ca restul merg asa vopsite cu rosu, mov, etc ... si io pic de mama "rea" k nu o dau ... de asta va intreb de beneficii psihice versus nesanatosul lac de unghii.



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ema, la gradi se vine in fuste si fitze, baietii gelati ... unii, nu toti. Giulia e un copil tare cuminte si stiu ca pot vorbi cu ea, de asta vi am cerut si eu parerea, sa nu par nebuna demodata si nici cealalta extrema



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Daria din pacate...cam asta e realitatea...chiar daca tu consideri ca nu e ceva normal...ceilalti parinti nu o fac...din contra incurajeaza chestii de genul asta...iar copilul tau e cel aflat in impas...adica nu e trendy ca ceilalti si nici nu vrea s-o supere pe mama.iti spun un secret...pina acum un an si ceva...Serban credea in mine,in sfaturile mele,imi cerea parerea si intotdeauna imi urma sfaturile...eu eram cea mai buna ,cea mai frumoasa si deci eu aveam solutii pentru tot.Acum insa...din zina buna am devenit zina rea...tot ce spun e inteles pe dos,ca nu-l inteleg,ca n-am incredere in el,ca-s demodata,ca am ceva cu el.In fiecare seara avem discutii..orice-i spun ..nu e asa e altfel,asa era pe vremea mea,acu e altfel si de astea...am incercat sa-mi reviziuiesc comportamentul sa devin mai...tinerica in conceptii si idei,sa-i trimit haine mai de baiat fitos...insa nu de firma,nu scumpe...ceva imitatiicu toate astea nu mai e ca inainte.Am crescut odata cu el,intre noi sunt numai 20 ani,eu la rindul meu sunt genul de femeie adaptabila,si totusi...nu e ceea ce vrea el.Nu-s asa cum ar dori...si sa dea naiba de inteleg,ptr. ca am vazut si mama deaceeasi virsta cu mine...mult mai limitate si care impun mult mai mult,care nici macar nu se straduiesc sa faca pe plac....alea cum sunt acceptate si eu nu?
si atunci m-a intorc si spun...eu consider ca sunt o mama ok,daca tu nu apreciezi asta si nu incerci sa cooperezi...atunci singurul care are de pierdut esti tu si gata.




Mergi la inceput