cum se raceste o relatie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

"in momentul in care apar amantii, consider relatia moarta."

si io.

o rugam pe miaumiau sa ne explice cum vede ea acestea. poate fi un punct de vedere interesant, este cu siguranta un aspect important.
adevarul poate avea mai multe fetze. si valente. sa vedem ...

deci sa incarcam tunurile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monixy spune:

scuze miau-miau , ca raspund in locul tau , cred ca ori voiai sa zici ca partea aflata pe alta lungime de unda vrea sa compenseze vina prin activitati si gesturi frumoase mai des decat inainte , ori incep discutiile despre ce anume lipseste din relatie, iar partea inselata face tot posibilul sa inece nemultumirile partenerului printr-un comportament cat mai serviabil , sa zicem ...; sau pur si simplu se incinge atmosfera de la atata cearta si apoi se stinge cu pasiune , ce sa zic... (mai mult prin filme functioneaza scenariul asta).

eu zic ca se raceste cand oamenii nu mai au interes , imaginatie si vointa pentru relatie, si intalnesc altii care ii cuceresc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

te conjur - las-o pe ea.
:-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

quote:
Originally posted by sterge

ok, se incalzeste atmosfera in topicul de racire ...


uimitor, miau ne propune un afluent la discutie: amantii.
tot uimitor, este bine punctat. cand apar ei, domnii amanti, se presupune ca fiecare isi ia ce trebuie din alta parte si vine acasa impacat.
dar vine acasa LA CE ?
la o relatie gata racita ?
despre asta as vrea sa auzim ...

Poate ne poti spune, mneata, cum sau cand se raceste o relatie.(O fi plecat nevasta de bine ce ii era?)
***************************


noi
Impreuna pentru Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Of, Sterge, se vede de la o posta ca tu esti cel care a gresit si punand aceasta intrebare speri sa afli cand si cum.Mai are rost?

O vrei inapoi?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

offfff Foamne

lulu, mariana, puteti oare pricepe ca nu despre mine e vorba, va duce capul pana la urma ?

e un subiect neutru, soro ... la care daca ai ceva de spus, spui, daca nu, ai decenta si taci.

dar nu o puteti avea.
in mintea voastra ingusta trebuie sa loviti si sa atacati in continuare.

nu mai poluati forumul, ok ??? nu e piata si nici mahala ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

quote:
Originally posted by sterge

... va duce capul pana la urma ? [...] in mintea voastra ingusta trebuie sa loviti si sa atacati in continuare.
nu mai poluati forumul, ok ??? nu e piata si nici mahala ...

Monser!
Nu ma pune, te rog, intr-o situatie imposibila: n-am de unde sa-ti dau avertisment mai rosu de-atat!




Honi soit qui mal y pense...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

te voi pune intr-o situatie mult mai usor de rezolvat, sugerandu-ti politicos sa abordezi subiectul "atentionari" in ordinea cronologica a mesajelor.
am deschis o tema neutra, de interes. mi se raspunde din nou murdar, cu atac personal.

este asta vreo regula pe aici ?

mi s-a spus schizofrenic, paranoic, neemrnic, am fost blestemat si as mai putea insira un carnat de murdarii, totusi nimeni nu s-a sesizat. sa fie in virtutea declaratiei mele sincere de care aminteai in alt topic ? sa fie aici un stalp al infamiei si un tribunal al poporului ? ciudat ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

quote:
Originally posted by sterge

te voi pune intr-o situatie mult mai usor de rezolvat, sugerandu-ti politicos sa abordezi subiectul "atentionari" in ordinea cronologica a mesajelor.
am deschis o tema neutra, de interes. mi se raspunde din nou murdar, cu atac personal.

este asta vreo regula pe aici ?

mi s-a spus schizofrenic, paranoic, neemrnic, am fost blestemat si as mai putea insira un carnat de murdarii, totusi nimeni nu s-a sesizat. sa fie in virtutea declaratiei mele sincere de care aminteai in alt topic ? sa fie aici un stalp al infamiei si un tribunal al poporului ? ciudat ...





Pai daca te-ai bagat singur in gura....lupilor io ce sa fac?

Nu stiu ce-s cu mesajele alea cu inselatul nevestii,dar presupun ca ai scris tu pe undeva ca ti-ai inselat nevasta,adica ai recunoscut acest pacat de moarte si multe doamne de pe aici te fugaresc pe forum sa-ti mai arda o tigaie in cap,ca esti un exemplar de care se tem majoritatea,if you know what i mean

scuze de of topic(nu m-am putut abtine)..da revin on topic ,cand nu sunt pe fuga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

ladyJ - iata ca mai intru din cand in cand pe aici.

astept sa revii ontopic, asa cum ai spus.
pt ca subiectul nu sunt eu, nici ceea ce eu provoc ori rascolesc unora din membrii forumului, ci - chiar titlul topicului.

fara a ma adresa tie neaparat, dar cred ca atata vreme cat subiectul a fost incendiar, a strans zeci de pagini in cel mai scurt timp.

cata vreme el este unul neutru, dar dureros pentru cei care ne aflam aici, iata ca reply-urile se raresc.

e un motiv de meditatie, cel putin, nu ?

Mergi la inceput