cum se raceste o relatie

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ceraseluta spune:

Hai sa mai inviorez si eu putin atmosfera,sa-mi aduc aportul la strangerea de adeziuni:),poate capata subiectul proportii nebanuite:)Cunosc si eu o poveste "de dragoste" cu un el casatorit,o ea libera.El ai spune ca o iubeste,o invadeaza din toate partile,o invaluie cu toate tentaculele masculine,ai rapeste libertatea si o pune sa jure ca nu-si doreste familie si copii in veci,cel putin nu din partea lui,ca-i va fi fidela fizic si sufleteste.Se chinuie biata femeie o perioada,orbita de fluturii din stomac,si-i spune la un moment dat"daca tot ne iubim,de ce nu ne intemeiem o familie?",..."Nu se poate,pentru ca eu am deja una si bigamia nu e promovata in Romania,oi avea eu stofa de mormon,dar societatea romaneasca nu e pregatita pentru asa ceva.Apoi,eu vreau decat sa ne iubim,am tot ce-mi trebuie,mai putin fluturii din stomac"..."Bine,bine,dar sotia ta ce spune cand nu dai cu lunile pe acasa,cand nu v-ati mai intalnit prin asternuturi de 3 ani,cum sustii"??? ..."E problema noastra,nu te priveste pe tine,tu trebuie sa iubesti si atat,fara intrebari,fara lamentari ca eu trebuie sa mai dau si pe acasa,oricum ati acord 90% din timp"...Dupa o vreme s-a saturat femeia de "atata dragoste",ai arata usa,si tot ce poate spune barbatul adulterin este:"ai tot dreptul sa te porti cu mine asa,esti o femeie libera,ce sa fac? ma duc acasa,sa-mi traiesc viata pe care mi-am ales-o (un mariaj care nu-mi mai aduce satisfactii),sa fac copii ca tot omul,ati multumesc ca m-ai facut sa inteleg viata altfel"
Sora mea este psiholog,m-am inspirat din "cazurile " ei.Nu stiu ce fel de familie ,sau daca se poate numi asta o familie,atunci cand EL cauta fluturii din stomac in alta parte,avand totul acasa acestia lipsind cu desavrasire,cert este,ca dupa ce au trecut fluturii si in relatia extraconjugala,i-a dat omului un imbold sa se intoarca la nevasta mai fericit ca oricand si gata pe "facut copii"
Deci se poate.Uneori adulterul maturizeaza o relatie de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Casnicia noastra nu-i lapte si miere adica nu suntem porumbei, sa ne giugiulim tot timpul iar cit despre somn, stam imbratisati dupa sex, adormim insa cel mai bine se doarme fiecare pe partea lui. Nu vad nik rau in a dormi fund la fund:). Sorry.
Ne pupam de plecare la servici si cind venim, discutam de toate dar nu mai simtim decit uneori fluturaii in stomac. Ne iubim pasiv si activ, rational si irational, copilareste si matur, ne scoatem ochii cind trebuie insa in toata debandada asta exista un echilibru.
CRED CA O RELATIE NU MAI ARE MULTE SANSE ATUNCI CIND ECHILIBRUL ESTE DARIMAT.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Casnicia noastra nu-i lapte si miere adica nu suntem porumbei, sa ne giugiulim tot timpul iar cit despre somn, stam imbratisati dupa sex, adormim insa cel mai bine se doarme fiecare pe partea lui. Nu vad nik rau in a dormi fund la fund:). Sorry.
Ne pupam de plecare la servici si cind venim, discutam de toate dar nu mai simtim decit uneori fluturaii in stomac. Ne iubim pasiv si activ, rational si irational, copilareste si matur, ne scoatem ochii cind trebuie insa in toata debandada asta exista un echilibru.
CRED CA O RELATIE NU MAI ARE MULTE SANSE ATUNCI CIND ECHILIBRUL ESTE DARIMAT.


Mergi la inceput