Cel mai neinspirat cadou CAP. 2

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bertola spune:

prima mea cumnata,plina de bani, imi trimite inapoi parfumul pe care i l-am dat eu de un craciun,putin consumat,cu ocazia altui craciun.la cel din 2007,o pudra chinezeasca expirata in 2004,alta data cosmetice avon expirate de un an.asta in conditiile in care chiar si cind nu aveam bani faceam eforturi sa ii dau ceva de bun simt,cum ar fi un costum destul de scumpicel pe care stiu ca si-l dorea,bluze,rochii la fel pe toate le-a purtat,insa ce venea de la ea era fix in bataie de joc.maximum de la ea a fost o carte de vreo 30 lei in voga.
a 2 a cumnata dupa ce ii fac o groaza de servicii imporante ei si sotului,dupa ce ii fac cadou mai devreme de craciun un pardesiu si o geaca dragute,de firme destul de cunoscute,craciunul picind in perioada in care urmeaza sa nasc si crezind ca n-o sa fiu eu in stare sa alerg dupa cadouri.totusi am repetat gestul si de craciun apoi de sf ioan si de ziua ei de nastere,toate in decembrie ianuarie,deci 4 rinduri de cadouri consistente intr-un interval scurt,care contineau printre altele si o bratara de argint incolacita pe mina care costa vreo 2 milioane .iata ca vine si ziua mea in aprilie.cind vin acasa,gasesc o punguta de plastic mica ce contine un colier si o pereche de cercei ieftini,maxim 20 lei.desi sta usa in usa cu mine a spus ca n-a venit pina la mine sa mi-i dea personal si i-a lasat in lipsa mea cind nu eram pt ca nu vroia sa ma deranjeze.asta in conditiile in care altfel da buzna pt orice fleac fara sa ma anunte.un alt cadou interesant de la ea,la venirea din strainatate imi aduce un medelion de plastic pe un snur tot de plastic si un esantion minuscul de parfum intr-o punguta mica,mica pe care scria esantion gratuit,nu se comercialzeaza.asta in conditiile in care la venirea mea din concediu din acelasi loc,i-am adus un colier superb din turcoaz plus bratara la fel.precizez ca in perioada craciunului,sf ion,ziua ei maica-mea era la mine,urmind sa nasc si pt ca a primit si ea ceva de craciun de la cumnata-mea a spus ca se simte obigata si ea sa marcheze cele 3 evenimente importante ale cumnata-mii.asa ca a trebuit sa fac inca 3 rinduri de cadouri,pe banii mei,din partea maica-mii chipurile.in cele din urma am ajuns la concuzia ca prea sunt fraiera,totusi.
un alt cadou de bun gust vine de la o matusa care dupa ce se foloseste in toate felurile de timpul si de relatiile mele,dupa ce o cadorisesc cu diverse ocazii,imi da un incaltator de metal de ziua mea. anul urmator la fel.cred ca avea depozite de incaltatoare pe undeva ,pe-acasa.mi-a fost prea jena sa-i spun ceva si astazi imi pare rau pt ca s-a obraznicit si mai tare dupa asta.avea o nepoata,in provincie,la care tinea mult.numai cite cadouri i-am dat pt ea. cind a venit in bucuresti am plimbat-o,am distrat-o pe timpul si pe banii mei,numai asa ca era nepoata ei.era sa uit mi-a mai dat un furou vechi de-al ei,purtat.asta mie personal mi se pare chiar jignire,dar nu i-am spus nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tudorr spune:

acu citiva ani ma tot chema nasa mea pe la ea sa-mi dea cadou diverse lucruri de la din casa , pe care ea nu le mai folosea de o mie de ani ,ex un set de cesti de cafea cu farfurioare ,juma din farfurioare crapate iar cestile nu mai aveau codite din ani 60 , o zaharnita atit de veche incit abia mai distingeam culorile , 'o pereche de pantofi extraordinari de buni , din cea mai buna piele ,dar trebuie putin lipiti aici...aici...si aici...', un plover crosetat de dinsa dar lina cred ca provenea de la alt plover ,descusut si refacut si cind l-am spalat prima data a intrat la apa abia daca ii venea unui copil de 5 luni...Si ma duceam de fiecare data la ea si ii spunea saru mina ,din politete pina cind intr=o zi nu ma mai chemat ,ce m-am mai bucurat ....trecuse la verisoara mea .....sa-i imparta si ei cite ceva
Adriana mami si Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

bertola - dar mult ti-a trebuit sa te inveti minte? daca vedeai ca ea iti aduce numai prostii, la ce ii mai luai lucruri scumpe? ai prea mult bun simt... eu i-as fi dat ceva aseamanator la urmatorul cadou, sau chiar exact ce mi-a adus ea mie...


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

bertola - dar mult ti-a trebuit sa te inveti minte? daca vedeai ca ea iti aduce numai prostii, la ce ii mai luai lucruri scumpe? ai prea mult bun simt... eu i-as fi dat ceva aseamanator la urmatorul cadou, sau chiar exact ce mi-a adus ea mie...


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

cadoul neinspirat l-a primit fi-miu: un magar in carne si oase!

ptr ca a vazut ca nepotul iubeste de nu mai poate un magarush de plush(care rage infiorator)) taica-miu, bunicul copilului, a cumpart un magar nu-i vorba, o avea de mult in cap, are o miniferma cu vreo 400 oi si de mult ii spunea mamei ca ii lipseste magarul dintre oi si ciobanesti, asta a fost declic-ul
Mama a amenintat cu infarctul, cu divortul si obtinut ca Grigore(asa-l cheama) va sta numai la stana, nu pe langa casa(in realitate, ragetele magarului se aud de la km, eu ma plang de poluare fonica de la unul de jucarie,cu baterii)

ps: fi-miu are 5 luni si o saptamana si nu va calca la tara decat vara viitoare, dar tata sigur s-a intalnit cu Coana' Roza

Mamica de VLAD 19.10.2008

minune
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:


si eu care credeam ca ti l-a adus tie la capitala....as fi vrut sa fiu o musca sa vad faza....nu te supi pe mine, dar tu oricum ramai prifirata mea din tot DC asta.

poze, Just Me
Infertilitatea este o boala, Bazar pt Mihaita
ambitioasa
Emma INVINGE cancerul


Mergi la inceput