Cel mai neinspirat cadou CAP. 2

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clau2toma spune:

Citat:
citat din mesajul lui clau2toma

Mie mi-a luat soacra-mea de ziua mea o geaca de piele a carei culoare e chiar marfa .Alb cu negru .Numai ca modelul e din anii 70 ,e cu niste pliuri din guler pana la baza ,e bufanta cu banda stramta jos si cu maneci si mai bufante din umar si se ingusteaza la maneca .A am uitat ca are si anchiorDeci e oribila iar de fiecare Craciun imi ia cate un sal pe care eu nu le port ca eu nici fulare nu port.Iar lui fi-su ii cumpara numai pijamale .




Am uitat ce era mai inportant .Geaca era luata de la second hand ca mai mirosea si a mucegai .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

si soacra-mea are o pasiune pentru second hand, dar ne ofera si noua haine de acolo fara nici o ocazie, nu de ziua noastra.


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Cel mai neinspirat cadou pe care l-am primit era...o bluza pe care eu i-o facusem cadou persoanei respetive de ziua ei...dar de' oricum persoana imi face cadou in fiecare an, de ziua mea, lucruri pe care le primeste (uneori le mai si poarta) si nu-i plac sau nu-i vin...ma rog, pana anul asta cand a lovit-o inspiratia si mi-a luat o pereche de cercei de aur...cine stie ce fapta buna am facut de i-am meritat!!!

Oana siCati mica (1 an si 4 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI SI UNCHII,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

eu am primit de la sot acu vreo 3 Craciunuri in urma un cd cu chris de burgh pe care mi-l doream...insa cand sa desfaccarcasa sa il ascult...cd-ul nu era...a uitat sa il ceara la casa sa i-l puna in carcasa abia anul asta s-a revansat si am primit cd dublu + dvd in concert chris de burgh

-------

Ana-Maria de iepuras coconas

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutza23 spune:

Super tare subiect, ar trebui sa fie pe prima pagina.
dupa cum observ, cele mai multe cadouri neinspirate le-ati primit de la scumpele si deosebitele soacre.
si cum nu ma pot abtine, va povestesc si eu de cadourile de la nimeni altcineva decat ... ati ghicit -soacra-mea.
De cand ne stim mi-a cumparat flori de ghiveci. Mie imi plac florile dar nu si sa ma ocup de ele, prin urmare e un cadou f inadecavt pt mine. si desi ultimul ghiveci pe care mi l-a luat l-a gasit ofilit pe mobila, continua sa imi cumpere ghivece. Mai rau e ca vrea sa le si vada cand vine pe la mine (ffff rar) si imi pov o ora despre ele. Ultimul, primit de sf andrei inca sta la ea la servici.
dar anul asta m-a aranjat cel mai tare - mi-a cumparat un parfum de la farmec.Nu mai zic ca ea habar n-are ce parfumuri imi plac mie, dar l-a cumparat fara sa-l miroase, doar pt ca avea cutie rosie si dadea bine.Impinsa de curiozitate l-am desfacut si bineinteles ca miroase oribil. Si lui fii-su vad ca ii tot cumpara parfumuri, tot de 2 lei. Oricum ea nu are nici o treaba cu parfumurile, marcile, da nu coneaza, ne cumpara.
Chiloti am primit si eu, din aia tetra de la bunica sotului meu, pana i-am spsu intr-o zi ca lenjerie intima imi cumpar eu, singura, si tanga, nu din aia. Sau imi mai cumpara cate o bluza cu gaurele si zice si ea si soacra-mea ca e super moderna. Dar anul asta mi-a dat o pereche de colanti, rupti si scamosati.
Cel mai tare a fost insa cand de ziua numeleui am scos-o pe soacra-mea in oras sa ii iau o bluza ceva, de max 70 de lei, si ea si-a luat costum de 350 de lei. Bineinetels ca nu s-a uitat la pret, l-a probat si a zis pe asta il vreau. Noroc ca aveam cardul la mine. Dar l-am pus pe socru-meu sa puna grosul banilor
Si povestile cu cadourile de la soacra-mea ar putea continua, dar nu vreau sa va plictisesc.
A, stati ca mi-am ami amintit unul f tare. Nasii de botez ai sotului meu, niste plecati de acasa tare, au venit la noi de casa noua. Si ma asteptam sa imi aduca o biblie, ca ii vedem pe la biserica mereu. In loc de asta mi-au adus o carte despre viata sexuala a cuplului, ceva de genul asta, care era de prin 1800 toamna. Cica lor nu le mai trebuie acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreutza23
Nasii de botez ai sotului meu, niste plecati de acasa tare, au venit la noi de casa noua. Si ma asteptam sa imi aduca o biblie, ca ii vedem pe la biserica mereu. In loc de asta mi-au adus o carte despre viata sexuala a cuplului, ceva de genul asta, care era de prin 1800 toamna. Cica lor nu le mai trebuie acum.


super tare
s-o dati si voi mai departe finilor dupa vreo douj de ani...


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

Citat:
citat din mesajul lui andreutza23
Nasii de botez ai sotului meu, niste plecati de acasa tare, au venit la noi de casa noua. Si ma asteptam sa imi aduca o biblie, ca ii vedem pe la biserica mereu. In loc de asta mi-au adus o carte despre viata sexuala a cuplului, ceva de genul asta, care era de prin 1800 toamna. Cica lor nu le mai trebuie acum.


super tare
s-o dati si voi mai departe finilor dupa vreo douj de ani...


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki


SUPPPPPEEER tare cadoul.
uite asa se transmite informania din generatie in generatie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Am ras cu lacrimi, citind postarile voastre.

Am primit si eu anul trecut de ziua mea, de la o amica, haine care ea nu le mai purta, kitsch-oase, materialul era de proasta calitate, iar culorile nu erau tocmai pe gustul meu, si pe deasupra mai aveau si un miros statut, zici ca erau din second hand. Printre acele haine era si o bluzita de la D&G, fake desigur. Si o pereche de pantaloni care nu sunt stilul meu, foarte largi(in conditiile in care eu sunt slabuta), cu multe buzunare... in orice caz fff urati.

Un cadou trebuie sa fie gandit, cumparat, ambalat, oferit. Trebuie sa fie frumos, util si sa provoace o adevarata placere celui care il primeste. Din pacate nu toata lumea stie asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

m-a amizat foarte tare subiectul, desi ma abtin cat pot caci sunt la serviciu si mai sunt si in birou cu seful.

Eu o singura data am primit o bluza foarte lucioasa de la o colega de serviciu care nu mi-a placut. Tot timpul ma intreba fata daca imi vine si de ce nu o port. Am luat-o odata pe mine si se tot desfacea la nasturi si ma manca pielea de la ea. Cu toata parerea de rau nu am mai pus-o niciodata.

Un cadou neinspirat, de-a dreptul rautacios am facut eu in urma cu mai multi ani.
Aveam 20 de ani si un prieten care lucra intr-un radio la vremea aceea Pentru ca ne certasem i-am facut niste prajituri in care am pus ce mi-a venit la indemana: sare, piper, sare de lamaie, nici nu imi mai amintesc ce. Initial n-am avut curaj sa i le trimit, dar dupa cateva zile ( se si intarisera foarte rau) m-am hotarat, le-am ambalat frumos intr-o cutie cu funda rosie si la expeditor am scris <<iubita ta>> si le-am trimis prin intermediul unei prietene care i-a inmanat cadoul in fata tuturor colegilor lui.

Ana mami de Mara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

io am primit cadou de la o matusa de-a mea o pereche da chiloti crosetati/ tricotati, cam spre tetra/ burtiera. aveam vreo 14 ani. o iubesc tare pe matusa, dar preferam sa nu imi aduca nimic cadou.

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput