Cel mai neinspirat cadou CAP. 2

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by puppe

Anu' asta, de ziua mea, am fost chiar rasfatata, in sensul ca am primit un singur cadou care nu mi-a placut...Ori prietenii mei mi-au mai invatat gusturile, ori ranjetele mele din anii trecuti (cand desfaceam cadourile de la ei) i-au pus in garda...
Deci: am primit un bibelou ultra-kitchos, cu trei elefantei de marimi diferite care stau la umbra a trei palmieri de aceeasi marime, elefanteii sunt roz, albastru si galben (?? licente poetice, probabil..., palmierii verzi, normal, cu auriu, (???!!!).

Te rog sa mai intri pe-aici si sa mai scrii ca m-am distrat de fiecare data la postarile tale.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

Ochi verzi m-ai facut sa plang de povestea lui Onut http://tt.lilypie.com/oGbdp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

sa va zic si eu: soacra mea pe care o admir nesperat de mult, dupa cum se poate vedea cu ochiul liber, dar o si tolerez din spirit crestin, mi-a facut diverse cadouri de gen: sorturi de bucatarie, cescute de tuica prinse pe un trunchi de metal cu brate, seturi de sare-piper sub forma de politist cu gaurele in chpiu, un vas gen farfurie pus intr-un suport din coceni de porumb impletiti, cateva luminari intr-un suport sub forma de rata si altele asemenea.
In mod ostentativ am lasat-o sa vada ca nu le folosesc dar nu le-am aruncat, gandindu-ma ca le voi da de pomana cuiva vreodata. Nu s-a intamplat asta pana acum si drept urmare produsele ocupa un anume raft in debara unde tin locul ocupat si strang praful pe ele. Cum stocul e in pericol sa creasca, anunt ca LE DONEZ PE TOATE CUI O VREA SA LE PRIMEASCA, BA CHIAR II MAI PUN IN PACHET SI 100.000 LEI SI PLATESC EU TAXELE POSTALE.
Numai bine va doresc!

O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED C-O SO IA CINEVA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

Vai fetelor, am ras cu lacrimi. Am lacrimat si la istorioara despre Onut sau despre copilasul cu mileul...

Pe mine m-a cadorisit soacra-mea de Pasti cu niste creme de la Lotus Cosmetic si cu doua roll on. Nu-mi plac absolut deloc, nici unele, nici altele. Si ce ma oftica cel mai mult e ca stia ca nu folosesc asa ceva si, mai ales, ca ea e genul de cucoana, plina de bani, care foloseste numai Chanel si Lancome!!!Daca mi-ar fi facut mamaie un astfel de cadou, zau ca mi-era drag. Dar din partea ei,m-am simtit asa de aiurea... Tot de la soacra-mea am primit un ceas, la o luna dupa ce tocmai i-am aratat ce ceas mi-a luat fi-su!!!
Mi l-a dat intr-o cutie de bijuterii, mult prea mica pt ceas, toata plina de par si muscata de caine!!!
De la niste prieteni am primit o imensitate de halat de baie (xxl) in conditiile in care eu port L. Iar culoarea e hidoasa, un fel de verde de bazar, foarte aprins. I l-am dat mamei mele cu multe scuze, saraca, m-a privit plina de repros..


De la cumnata-mea am primit anul trecut de ziua mea un parfum Gucci (ma intelegeti, trebuia sa cad pe spate ) pe jumatate doar si plin de amprente unsuroase. Nu m-am bucurat deloc, ba a trebuit sa ma mai si prefac. M-a deranjat felul in care mi l-a oferit, intr-o punga de plastic cu scuzele ca nu a apucat sa ia alta. Si ea e o tipa care cheltuie foarte mult pentru sine si prea putin sau deloc pentru altii...

Mai avem o matusa care ne-a cadorisit pana acum cu diferite cosulete de plastic pentru bucatarie si cu un material care miroase a naftalina "ca sa-mi fac eu ceva..." cica.

Cam atat imi amintesc acum ca mai am sigur... o gramada.... Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puputi spune:

Din gama cadouri de la cumnata:

Acum o luna sa mutat si bineinteles ca a considerat ca trebuie sa imi dea niste vechituri pe care le-a gasit prin cutiile ei de amintiri.
Cum se vede la semnatura sunt borti si mi-a trimis lucrusoare de FETITE (cand stie foarte bine ca o sa am baietel)noi, cu eticheta pe ele, mirosind a mucegai si ingalbenite. Doua gentute atat de vechi ca se lipea vinilinul pe dinauntru si le-am aruncat.
Acum intrebarea mea este de unde are ea lucruri de fetita roz, in cazul in care in familia noastra nu este decat o singura nepoata care are vreo 15 ani. Le-o fi pastrat de atunci???

Si maine va fi o zi
+33 mami de samurai in devenire Shintaro Daniel http://www.kodakgallery.com/AlbumMenu.jsp?UV=360909970201_99556788313
http://picasaweb.google.com/maiiunie2008/Puputi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

ar fi bine sa reluam subiectul, daca mai sunt noutati...

in oct., de ziua mea, soacra-mea mi-a luat o fusta de blugi, lunga pana in pamant si la poale cu franjuri


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

ar fi bine sa reluam subiectul, daca mai sunt noutati...

in oct., de ziua mea, soacra-mea mi-a luat o fusta de blugi, lunga pana in pamant si la poale cu franjuri


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amaya
acum 2 ani am primit de la e un vas de lut pentru sarmale (in conditiile in care nu fac sarmale si nu-mi place sa le fac
Oana, nazdravanul Andrei (18.02.2005) si Cristina (8.02.2007)

Comorile mele

Va astept la www.bijuterii-cadouri.ro


vasul de lut nu e exclusiv pt sarmale. poti face diferite mancaruri la cuptor. au un gust aparte. eu am diferite modele, marimi de la mesterii mei dragi. dar sa stii ca mancarea iese mai gustoasa in vasul nesmaltuit, ala nelucios, mat.

poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Citat:
citat din mesajul lui IonescuOana
seturi de sare-piper sub forma de politist cu gaurele in chpiu,


asta e mortala!!! rad singura de 10 minute, nu mai pooooootttttttt!!!

Mami de fetita si de baietel 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau2toma spune:

Mie mi-a luat soacra-mea de ziua mea o geaca de piele a carei culoare e chiar marfa .Alb cu negru .Numai ca modelul e din anii 70 ,e cu niste pliuri din guler pana la baza ,e bufanta cu banda stramta jos si cu maneci si mai bufante din umar si se ingusteaza la maneca .A am uitat ca are si anchiorDeci e oribila iar de fiecare Craciun imi ia cate un sal pe care eu nu le port ca eu nici fulare nu port.Iar lui fi-su ii cumpara numai pijamale .

Mergi la inceput