Cel mai neinspirat cadou CAP. 2

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klato spune:

quote:
Originally posted by vladia1

soacra mea, cu care nu am mai vb de 3 luni deoarece "ma iubeste tare" mi/a facu ieri un cadou.....juma de kil de rosii cherry.....m/am gandit mult la semnificatie...dar zau ca nu inteleg de ce rosii cherry....o fi vazut ea in frigiderul nostru, cand ne/a verificat, ca nu avem.....???????



Adica in ce sens cadou? Erau legate cu funditza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungureaa spune:

Cind am implinit 20 de ani (N.B. traiesc in Canada)cei mai buni prieteni ai mei(doua cupluri) vin la mine inainte de a merge la micul restaurant unde ii invitam pe ei cit si pe 6-7 alti amici. Au venit la mine acasa inainte ca sa-mi ofere cadoul ! Cind la un moment dat, o vad pe prietena mea buna, foarte vitorioasa, ca scoate de la spate un patrat mai mare, ambalat si subtire. Mi-am luat gindul de la vreo bijuterie sau vreo haina draguta...
Cind deschid, ce vad ? Un calendar obisnuit de perete cu catelusi, oferit pe data de 8 februarie... (atunci cind e ziua mea) !
Eu am crezut ca e o gluma, insa in ultimul moment am zis "hai sa reactionez ca si cum nu ar fi, si apoi vedem ce se intimpla". Am spus "ah e dragut" si am inceput sa ma uit la fiecare catel in parte...ianuarie...februarie...sperind ca vor spune "hai chiar asa crezi ca asta e singurul cadou ?".
Am tot sperat, am zis "poate la restaurant" si apoi "poate la discoteca" insa NIMIC. Asta a fost cadoul meu la 20 de ani din partea a patru persoane...

Adina si Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungureaa spune:

Tot eu...mi-am amintit ca tot cu aceiasi ocazie, un amic mi-a aduc mai multe obiecte (printre care un fixativ maaare) si o ...perie de spalat pe jos
Am ris copios cind am vazut-o acasa, insa mai multi ani dupa am avut ocazia de a o folosi. Cred ca o am si acum !!

Adina si Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns penelopa spune:

hai sa va povestesc cum am tinut eu o ora de dirigentie si le-am explicat copiilor de clasa a10-a ce insemna cadoul....si am venit cu tot felul de exemple de cadoyuri din cele pe care voi le prezentati ......Si ce credeti ....surpriza ... am primit vineri un copacel pe care se balansa o inima strapunsa de o sageata ,deasupra careia se afla o sticluta cu parfum de trandafiri!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Am ras de-am plans, nu alta.
Am stat pana la 3 dimineata si-am citit si mi-am tot sters lacrimile si mi-am amintit de fel de fel de cadouri primite de mine sau oferite.
Eram in clasa a III-a si i-am luat mamei de 8 Martie, o carte "Padurea spanzuratilor"si-un martisor cu 1 leu, din ala din ciorap vopsit, un trandafir si eram foarte mandara de cadoul meu, insa acuma dupa 21 de ani rad cu lacrimi.
Soacra nu poate intra in top ca no, inainte imi punea in plic 200demii, iar de 3 ani imi baga 30 lei in plic sa-mi iau eu ce vreau dar sora sotului poate intra...imi lua bibelouri sau mai exact mi le aducea dintre ale ei, eu care nu le iubesc si ea stie,anul trecut de ziua mea mi-a luat o bluza din aia din lycra neagra(eu nu port negru, nu-mi place culoare pt ca am purtat doliu dupa prima fetita)si mai era si plina de sclipici lipit pe ea, auriu, sa mai zic ca era asa cam pt 80kg si eu abia am 54kg . anul acesta mi-a adus un taior alb, ceva intre camasa si taior, pt pustoaice de 14 ani..no ma imbrac eu mai deochiat dar ala e prea deochiat si mi-e si mic...sotului i-a mai adus bluze noi ce miroseau a naftalina...

Flori de plastic am primit cu bratul(cu ani in urma), doar lucrez in invatamant si bibelouri la fel...

Aaa, anul trecut de Craciun, ma intreaba mama ce sa-i cumpere Dianei, ca are prea multe jucarii si nu mai stie ce sa-i ia... i spun: "cumpara-i o blanitza ca eu nu i-am gasit si tu cum mergi si-n alte orase, vei gasi"..bun, gaseste mama o blanitza, frumoasa îi cumpara niste carti de colorat si creioane...dulciuri(gama kinder)...Cand sa mergem la ea pe 25, imi zice fiica mea de 3 anisori "Melg la Olga si ma joc cu jucaliile ce le aduce mosu' "...eu si sotul schimbam deja fete, fete.Atat de dezamagita a fost de nu va puteti imagina, nu jucarie iar printre cartile de colorat nu se numara si "Scufita rosie" pe care o cauta.A fost ce-l mai neinspirat cadou pe care l-am putut sugera cuiva, sa-l cumpere.
Chiloti am primit si eu la majorat, erau "la moda" aceia cu zilele saptamanii
...dar deodorantele acelea "Mozaic" le mai stiti?...ei am primit si din alea de la colegele de scoala, de si mustele mureau cand faceai un fasss

Acuma am sa va povestesc si de ceva tare dragut si emotionant.
Citeam in capitolul I o postare cu un baietel care i-a oferit doamnei un mileu si mi-am adus aminte si eu de un elev de-al meu.
Un an am lucrat la sat,aveam niste copii grozav de cuminti si tin minte ca-mi tot aduceau cartofi, ceapa, morcovi,...ce adunau ei din gradina, chiar daca eu le spuneam sa nu-mi mai aduca(in anul acela n-am cumparat niciun kg de cartofi ) Si cum spuneam aveam in clasa un copil amarat cu tata betiv si mama care muncea cu ziua la unul si la altul si copilul de clasa a II-a la fel.Il chema Ionel, dar i se spunea Onu.
De Mos Nicolae le-am facut pachete cu dulciuri si fructe, le dadusem in primul rand de pomana(in vara aceea murise prima mea fetita). El a venit sa ma roage sa-i desfac o portocala si ce credeti ...m-a servit cu portocala pe care i-o dadusem eu. Va dati seama ca a fost singurul... asa m-a impresionat de-am plans.Apoi tot el, dupa Craciun cand am mers la scoala mi-a adus un cadou.Era o ciocolata, invelita in ziar dar legata cu atza rosie, cum povesteste si doamna cu mileul.Vai ca tare m-a impresionat mai ales ca mi-a spus: "am pastrat-o pt dumneavoastra, mi-a adus-o mosul." Am zis ca n-o pot primi dar il vazusem dezamagit pt ca mi-o dadea din suflet asa ca am fost nevoita sa o iau.Si nu va mai spun ca aparusera florile de camp si-n fiecare dimineata gaseam un buchet de flori de camp, legate cu iarba si pline de roua.Mititelul, mergea mai intai pe camp si apoi venea la scoala, sa-mi faca mie surprize ca ajungea inaintea mea si le lasa pe catedra.


Diana 22.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungureaa spune:

Copii cu suflet bun...impresionant intr-adevar !

Adina si Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina78 spune:

ochi_verzi

si acum despre inca un "cadou" : de la tatal sotului pentru baietelul meu- primul lui nepot !!!
vine ieri la noi ( stam la 5 min de mers pe jos) dupa ce nu si-a vazut nepotul de vro o luna si ceva si , mandru tare, ne spune:i-am adus UN BISCUITE LU SEBASTIAN
imi venea sa urlu mai oameni buni, un biscuite impaturit in hartie, nici macar un pachetel ca de nu e o avere, cu 1$ ii lua ceva de la magazinul din colt! a, si sa nu credeti ca nu isi permit, dar ca sa mai vb.....
daca maine nu ii suna sotul sa le spuna ca ne-a deranjat nu cred ca o sa fie liniste la noi in casa diseara!

uf.... m-am racorit!!! va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Eu am primit de la al meu sot de valentine's Day o tigaie pentru clatite. In punga cu cadoul se afla si bonul de casa

Acum cativa ani am primit de la soacra mea 2 perechi de chiloti. Una cat o foaie de cort cu specificatia - pt serviciu- si alta, tanga, cu niste strasuri sexy cu specificatia -pt acasa-. I-am zis ca-i voi purta taman invers ca doar n-o sa ma duc cu foaia de cort la serviciu sa se vada marginile lor prin imbracaminte si mi-a zis sa nu ma mir cand barbatul meu se va uita la altele. In casa tre' sa fiu sexy, nu la serviciu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

quote:
Originally posted by ochi_verzi
Aaa, anul trecut de Craciun, ma intreaba mama ce sa-i cumpere Dianei, ca are prea multe jucarii si nu mai stie ce sa-i ia...

M-am convins si eu ca oricat de multe jucarii ar avea tot de ele se bucura in primul rand. Si noi de Craciun i-am luat mai mult carti, haine si o papusa cu un telefon mobil de jucat, tot in ideea ca are jucarii multe. Dimineata a luat jucariile si restul au zacut sub brad pana si-a reamintit de ele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

quote:
Originally posted by Anca Wish

Eu am primit de la al meu sot de valentine's Day o tigaie pentru clatite. In punga cu cadoul se afla si bonul de casa

Pai daca e de la sot, e tot din bugetul comun, ti-o fi lasat bonul sa stii cat sa scazi din buget


Mergi la inceput