Ciresele de mai-iunie 2006 (65)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Dana, ici multi la Andrei si uite pt mamica o

Ildi, tare-s curioasa ce e in burtica la tine sanato(a)s(a) sa fie!!

Oana 22+, mamica de Paul-Victor (21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lya spune:

quote:
Originally posted by OanaRusu

Nicomico, suntem un grupulet de mamici la al doilea bebe, daca intri pe profilul meu gasesti link-ul, daca nu te descurci, ti-l spun

He-he, ia vedeti la semnatura ce primeste Paul de ziua lui .... o surioara....

la livada - ciresele si copacei

Oana 22+, mamica de Paul-Victor (21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor


Felicitari!!!Cred ca nu mai poti de fericita.......sa fie frumoasa ca fratele ei si sanatoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

oana felicitari pt fetita....sa fie sanatoasa!

puiudana ma bucur ca mai aud de voi, chiar asteptam sa mai intri sa ne spui de andrei. bafta la gradi si sa mai intri sa ne mai spui de el.....asteptam pozele. sa sti ca si alex musca....dar am vazut ca din dragoste, sau ne strange de fata tare(doare de numa)

sa va mai spun ce ii place la alex la nebunie, tot de pe youtube, filmulete cu pat et stanley, un hipopotam si un catel care fac tot felul de prostii, sunt haiosi.

cami merci ca vii cu feedback cu privire la alimentatie, si astept sa scrieti mai multe

azi:
md: crenwursti(daca se scrie asa) si paine cu almette
gustare: strudel cu branza, portocala
inainte de somn 350 ml lapte, de abia s-a culcat de amiaz pe la 4pm
pranz(tarziu):cirobita de perisoare cu smantana si paine
gustare:portocale
cina:probabil un iaurt
inainte de somn 250 ml(de obicei, dar poate mai mult)

acum se joaca singur, isi face dealuri(baga jucarii voluminoase sub covor) si apoi merge cu buldo pe dealuri....in timpul asta vorbeste mai pe limba lui, si urlaaaaa, atata poate urla de ma oboseste.....

lacri n-am avut vreme sa descarc inca pozele de pe aparat....cred de 2 sapt ....hai ca incerc acum...

de Alex SUPERSTAR (8 mai 2006)
www.flickr.com/photos/49551753@N00/sets/72157594507626190/" target="_blank">POZE
www.youtube.com/profile_videos?user=arleena79" target="_blank">Filmulete
nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Marc va ureza la toate ciresele si mamicile de cirese un St. Valentine fericit!!!!!

Si va ofera o www.dropshots.com/mikiion#date/2008-02-14/14:25:18" target="_blank">inimioara confectionata de el la gradinita.

Mihaela

PS. Asa spun educatoarele.......

www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze
filme2

Virsta Marc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

pe Mark - m-am uitat la cateva poze, asa-mi pare de mare!

Arleena, Lya, multumim sunt tare happy, da' ingrijorarea de mamica ramane intacta asta nici nu a crescut nici nu a scazut ca-i standard
Numai sa fie sanatoasa si sa nu avem evenimente neplacute la nastere, iar apoi sa fie lapte si cam atat ....

Paul e tare dragutz, imi pune mainile pe burtica si zice dulce "bebe" si uneori ii da pupic cred ca acum ca tot creste burtica incepe sa creada si el ca tb sa fie ceva acolo, inauntru, chiar si un bebe

Oana 22+, mamica de Paul-Victor (21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Ildi, ce se ascunde in burtica??

Oana 22+, mamica de Paul-Victor (21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

Oana_Rusu felicitari din suflet ! ce frumos ca o sa ai pereche !

Puiudana ma bucur ca aud de voi ! sa stii ca si Alex musca si se autopedepseste exact ca si Andrei, isi da palme peste fata sau da cu capul de perete sau ce are pe langa el ( insa cu capul da incet...ca stie ca il doare ...nu face asa mereu, dar se intampla si la noi.

Mikiion multumim pt inimioara ! ce mare s-a facut Marc...

Tot zic sa mai pun niste poze si eu si tot aman...nu prea ma mai ajung cu timpul.
In weekendul trecut am fost la Fundatica ( mai sus de Rucar-Bran ) 4 familii si a fost super. Alex a avut 2 prieteni de joaca, baieteii prietenilor nostri si ne-a simtit cu totii f bine.
cam atat ca sutn acum la servici si am de munca...

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lya spune:

Am scapat de injectii miercuri dar mai avem inca 10 zile de antibiotic sirop.Vsh-ul a scazut la 28 si peste o luna mergem din nou la control.Acum e cam palid si are o fata trasa de bolnavior dar isi revine el.
I-am mai taiat din iza(tzaza)si cand isi aminteste de ea e cam nervos.Incerc sa-i dau doar dimineata si seara .....mai tre sa lucrez la mesele de noapte care sunt destul de multe.Intr-o noapte dupa n treziri i-am zis ca nu-i mai dau,si s-a suparat tare pe mine,s-a plimbat prin casa certandu-ma apoi a luat o casuta de jucarie si a dat dupa mine(la noi in casa nu a vazut asa ceva niciodata.....si nici in altele)Daca-l pun pe perna si il leagan ma iarta.Partea buna e ca a inceput sa manance .Uneori nu are rabdare s-o incalzesc sau incepe sa mance singur din oala pana-l servesc eu.Ii place sa mance singur si sper sa ma rabdarea sa-l las sa se murdareasca.
Saptamana trecuta i-a dat un canin de sus si azi i-a iesit si celelalt asa ca sper sa-l tina si pofta de mancare .
Cand se enerveaza se arunca in fund,Rut niciodata nu mi-a facut asa ceva,dar mi-e drag si e fain sa vezi cat de diferiti sunt.

Puiudana cand incepi serviciul??La Alexandra kids ati ramas cu gradi??

Lacri fetita mea merge la o gradi crestina aproape de cora,e o gradi cu mancare ovolactovegetariana dar pt Rut e super ca nu-i place carnea.Daca vrei poti s-o vezi si pe asta sa vezi daca-ti place.Sunt copii putini in grupa si sunt destul de multumita.O problema e ca nu au curte dar am inteles ca negociaza cu o gradi de stat de langa ei pt a folosi curtea lor.
Uite aici au site http://www.intercer.net/gradinitapriki/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.iat spune:

Salutare!
Lya, sanatate micului Eric! Of, Doamne cat e de greu...stiu ce inseamna.
Oana,uraaaaaa, felicitari pt fetita!!! Ma bucur mult pt tine, stiu ca tare mult iti doreai!
Miki, fericito, sa-ti faca fiul inimioare la nici 2 ani, super! Bravo educatoarelor care s-au gandit la un gest frumos pt mami!
Doroti, un camp de pt tine pt ceea ce faci pt micuta Ema ! M-a impresionat cazul ei pana la lacrimi. Cand mai ai timp mai treci pe la noi. Hai, ca doar tu dadeai adunarea aici si acum tocmai tu lipsesti...
Cand citesc si vad nenorociri din astea care se intampla copiilor nu am cuvinte sa spun ce simt...Am vazut-o si pe Bianca Brad intr-o emisiune, am citit si pe blog...groaznic.
Atunci mi-am spus ca nu ma mai intereseaza ca Alexandra darama casa si rupe mobila noua, ca scrie peretii, ca doarme numai in pat cu mine, ca afara vrea in brate ....nu conteaza ce e corect si ce nu, nu conteaza ca nu e bine, ca nu are voie, important e sa fie sanatoasa si sa fie langa mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.iat spune:

Puiudana, ma bucur ca ne mai dai vesti ! Te mai asteptam !
Am cumparat cartea Irinei Petrea- Si tu poti sa fii supernanny- este f. interesanta. Gasiti multe raspunsuri si rezolvari la problemele cu care ne confruntam toate mamicile. Si cu siguranta vor fi si la varste mai mari alte probleme, asa ca va recomand cartea.

Mergi la inceput