Ciresele de mai-iunie 2006 (65)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ildikodrujit spune:

Buna mamici de ciresi. Sunt si eu o mamica care a nascut in iunie 2006 (Alex, 26.06.2006). Sper ca ma primiti si pe mine in clubul vostru. Mi-ar face placere sa am cu cine schimba doua vorbe, mai ales ca aveti copii de aceeasi varsta cu Alex. Pusici.

http://www.e-poze.ro/foto/ildikodrujit/poze+temporare/?g2_GALLERYSID=9d73e89524c9168e3bcc01d8e2ff8c88

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Bine ai venit Ildiko! Am citi povestea voastra mai demult, impresionanta!

Am vazut un Kailan cu ochi albastri si fff frumosi!

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgi spune:

Salutare!

Sa inteleg ca a venit primavara si ati fugit toate in parc. Cami, Neda, Adriana??? si la voi tot primavara e de vina?
La noi e inca destul de frig, dar o sa-mi vina si mie randul. Pana si Luana mi-a spus astazi " Bate vantul, mami!" Vorbeste asa de clar, ca nu mai pot dupa ea.

Am pus cateva poze cu lucrarile ei facute la gradinita. "My art" este de astazi. E doar o poza, dar au repetat culorile. Cea cu inimioara este de de la ziua indragostilor si cealalte de sapt. trecuta. N-au scapat nemototolite, dar astazi o sa-i fac un album.

http://good-times.webshots.com/photo/2860037190094829256BJLqDY

Amonar - n-am cuvinte sa spun cat e de frumos Kailan.

Ildiko - bun venit la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adib spune:

plin de rusine pentru intirziere



pentru voi toate.
s-aveti parte de o primavara pe placul vostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

No pb Adib e primit

Uite o felicitare si de la noi pentru toate florile din livada - copacei si cireshici
La inceput de primavara

Oana 25+, mamica de Paul-Victor (21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wapi spune:

Adib multumim :)
Eu am doua vesti:
- una buna - a acceptat sa stea pe olita - chiar daca nu produce nimic cat sta acolo- dar a stat de buna voie fara pampers
- una mai putin buna - o prietena cu care am fost la munte are varicela, si acum asteptam si asteptam

Wapi!&Stefanita (19 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

Sa aveti parte de o primavara vesela si insorita !!![/b]

[b]Ildiko
bine ai venit la noi !!!

Fetelor am vazut pozele tuturor, sunt asa de frumoase: cele de la Paris, cele cu ochisori albastrii, cele cu desene, toate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Bine ai venit Ildi!

Fetelor multumesc pt aprecieri. Am vazut si eu pozele voastre. Virgi, ce frumoasa opera de arta a facut Luana! Chiar m-am mirat daca a facut-o singura sau cu educatoarele de la gradi....

Adi, multumim pt urare!

Aici in Germania au fost 2 saptamani d evreme frumoasa, am crezut ca vine primavara..dar..in weekend a fost o furtuna nasoala si acum e rece ca naiba...Am auzit de la mama ca la Timisoara au fost 20 de grade....Ca clima e mult mai bine pt voi acolo...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

In primul rand, cu intarziere O primavara frumoasa si linistita

Normal ca nu am avut timp de nimic si nici sa mai trec pe aici pe forum....

pt. adib cand avem ceva de cumparat noi lasam copilul in carucior. Dar spatiile sunt largi si ai pe unde sa treci. Ceea ce nu-i mereu cazul in Romania. Lui Marc ii place sa stea acolo, e un loc bun de observatie. Dar ca sa-l mai corupem, atunci ii dam ceva de rontait, biscuiti de orez , ca-i plac mult.
Daca nu e nimic de cumparat si nu ne grabim ii dam voie sa coboare.
dar stiu ca nu merge la toti copiii. Are Marc o prietena de o seama cu el si fetita aceea de la 15 luni, cum a inceput sa mearga mai bine nu a mai stat in carucior. Ei nici nu mai cara caruciorul dupa ei .

Bafta copiilor care incep gradinita. Ca un sfat, incercati, daca nu e deja cazul, sa ii mai obisnuiti cu persoane straine, eventula ii lasati vreo 2-3 ore la cineva , bunici, unchi.... Ca noi nu am avut posibilitatea asta si noi nu am reusit sa-l integram in toamna la o gradinita. Plus ca il mai si alaptam....
Acum e bine.....hai sa ma mandresc si eu cu se a facut la gradi:
www.dropshots.com/mikiion#albums/lucrari%20gradinita" target="_blank">gradinita
Ultima pictura mi-a placut f. mult, dar maine ma interesez mai bine, cat a facut el, de fapt, din ea......

Si ne-au placut pozele si ochii frumosi de copiii.....

Mihaela


www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze
filme2

Virsta Marc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgi spune:

Salutare ciresici!

Adib- multumim!. Nu stiu daca stii, dar ai ramas singurul barbat de pe planeta care-mi ofera si mie o floare ( fie ea si virtuala)de 1 Martie.

Amonar - da, sigur e facuta de ea. Educatoarea ei tailandeza, o femeie cum rar intalnesti, buna, calma ( de altfel ca toti tailandezii), pasionata de lucrul cu cei mici, le aduce mereu cand se intoarce din thailanda tot felul de accesorii si imagini sa-i introduca in lumea artei. Ii invata sa decoreze tot felul de obiecte. Luana e mica, insa cei care au deja 3 ani, sunt innebuniti sa-i fie in preajma. Cand s-a intors acum 2 sapt. din vancata, ne-a adus cate un cadou la toate mamicile ( evident ceva traditional).
Am incercat sa vorbesc cu cateva mamici, despre ziua de 8 Martie si un eventual cadou simbolic pentru educatoare. Din pacate, nu prea intelege nimeni semnificatia acestei zile. Singurul prilej sa oferi ceva cuiva, este cand pleci in concediu sau parasesti tara ( musai sa dai un suc, o bere), iar cand te intorci sa aduci ceva traditioanal din tara ta.

Wapi - oh, poate totusi n-ati luat nimic. Dar tu n-ai vaccinat-o pe Stefy?

Mihaela - foarte frumoase lucrarile lui Marc!

Astazi la gradi au vorbit despre "prietenie" si i-au pus pe toti sa spuna " X is my friend ". Evident si lucrarea de astazi: http://good-times.webshots.com/photo/2925296210094829256laczSG

Oana - ii multumim lui Paul pentru felicitare. Este superba!

In weekend am fost la un party unde l-am intalnit pe directorul scolii internationale si mi-a sugerat s-o inscriu pe Luana cat mai curand posibil pentru siguranta unui loc. So, saptamana viitoare o inscriu la scoala si va incepe in august 2009. Parca nu-mi vine sa cred ca la anul are mama scolarita.


Mergi la inceput