Ciresele de mai-iunie 2006 (65)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adib spune:

wapi
multumim, dar ...
metoda a devenit superficiala, e depasita de situatie, in cazul nostru.
sa nu o incercati intr-un magazin de haine, daca trebuie sa cumparati ceva pt copil. cind trebuie sa stea la proba......
iar parintii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wapi spune:

noi beneficiem de urlete si cand schimbam pampersul sau ne imbracam sa iesim afara, asa ca se poate mai mult

Wapi!&Stefanita (19 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Oho, spectacolul in magazin nu e complet decat cu 2 copii (ma gandesc ca la 3 copii e si mai si...) Vedeti voi cand sunt doi si se cer amandoi jos, nu-i chip unul sa stea jos si celalalt nu, vor acelasi produs cumparat de noi sa-l studieze, se alerga, se racaie, se cearta, abia il linistesti pe unul ca are grija celalalt sa-l necajeasca iara si tot asa. Preferam cand avem cumparaturi babane sa-i plasam pe la vecinii si prietenii nostri, e muuuult mai bine ptr nervii nostri.

Arleena am vazut colectia de masinute si buldozere. Nici fiu-miu nu are atatea... Noi va batem le trenulete, pasiunea lui fiu-miu si prin imitatie si a lui fiica-mea. Ce mare pare Alex!

O, Doroti, in sfarsit cineva care se apropie de noi la greutate... Da noi nu avem 10 kg cu pampers dimineata, mai scade vreo 4-5oo grame ...

Steluta, felicitari ptr sarcina!

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

'Neata ciresime!!
Sper ca sunteti bine si ca ploua cu pofta de mancare printre prichindei!!

Adriana merci mult pentru raspunsul cu dentistul. cam asa ma gandeam si eu sa o duc spre 3 ani pana atunci poate reusim sa ne si intelegem ceva mai bine. A!! si merci pentru pontul cu filmuletul, trebuie tinut minte.

Arabela scuze( am inteles eu gresit si dau vina pe neuronul obosit care abia mai palpaie..). oricum merci de lamurire si tinem pumnii sa te lase arsurile!! Felicitari pentru asa baiat harnicut si speram sa ramana asa!!

Virgi ce faza cu "alta book". cam asa vorbeste si Sofia jumate romana cateva cuvinte engleza dar mai toate stalcite dupa cum vrea ea. oricum jos palaria pentru asa educatoare de treaba.

Adib bine ai revenit!! Ce mare s-a facut Ralucuta, e inaltuta bine si tare scumpa!! Cat priveste spectacolul in magazin sincer noi am lasat-o pe Sofia sa tipe de vreo doua ori in voie( cu toata jena) si acum s-a convins ca nu are succes si (sper sa nu o deochi) in ultima vreme nu mai facem circ - bine in limite rezonabile.. mai tipa si mai intinde mana dupa cate ceva dar se calmeaza repejor. In plus daca e vorba de hainute pentru ea nu le probam in magazin, le iau ochiometric si le probam acasa si daca nu sunt ok le duc inapoi( aici nu sunt probleme cu returnatul.. nu stiu cum mai e in Romania.. pe vremea mea nu se "purta" asa ceva).

Doroti ce bine imi pare ca mai dai prin livada. Gugutza fenomenala.. ce de ispravi face!! Imi pare tare rau ca ai trecut prin asa sperietura cu masina, oricum ai dat dovada de super sange rece, nu vreau sa ma gandesc ce faceam in locul tau!! Bravo tie soferito!!!

Puiudana felicitari pentru gradinita( mai ce copii mari avem...), maine poimaine incepem discutiile cu scoala!!! Tinem pumnii lui Andrei sa se obisnuiasca repejor si sa fiti multumiti!!

Lacra multumim si promitem poze cand o veni vremea!Tinem pumnii sa vii si tu repede la odisee!!

Arleena super cool filmuletul cu buldo!! Ce baiat are mama!! Ne uitam la el si Sofia face "vruum-vruuum". Merci si de poza cu Petra lui Amiss, e frumusica tare!!

Numai bine ciresele si copacei!!

Cami 29+ & Sofia - 8 mai 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Am pus poze in sfarsit..Cami, stiu ca m-ai intrebat nu demult...sper sa mearga linkul..

http://good-times.webshots.com/photo/2254573240103127805XcouCx



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

quote:
Originally posted by Amonar

Am pus poze in sfarsit..Cami, stiu ca m-ai intrebat nu demult...sper sa mearga linkul..

http://good-times.webshots.com/photo/2254573240103127805XcouCx







Doamne da frumos poate fi!Iti vine sa-l papi tot!

**********************************************************
Adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)

www.flickr.com/photos/13841405@N00/sets/72157601437566417/" target="_blank">ARDEIUL !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Ramona, subscriu la ce zice Adela, tare scump mai e - cu carliontii aceai si ochisorii asa albastri! Daca are dreptate nenea doctorul si vine o fetitza la noi... ne bagam pe lista sa-i facem ochi dulci

Diana, asa incurajare cand sunt 2 prunci in familie.... Deja transpiram si noi de numa' dc mergem cu Paul prin magazine - ca numai el e sefu' - si zici ca abia de acum inainte vine greul.... uhu...
Deci, Adib si eu te sustin ca si noi avem "distractie" la shopping...

Cel putin in hipermarket e mai binisor ca sta in carucior si flirteaza cu toate domnisoarele - le trimite bezele, striga dupa ele, le face cu mana etc, mai nou vrea neaparat sa si ofere ceva si il cam incurca sa stea in carutz

Va dorim weekend placut - noi luptam eroic cu maseaua a 7-a, jumatate e iesita bine de tot, restul speram sa iasa in maxim o saptamana

Oana 24+, mamica de Paul-Victor (21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abibrinza spune:

O primavara frumoasa si calda, copii sanatosi si veseli si tot ce va doriti sa vi se implineasca!

Victor e destul de cuminte la cumparaturi daca ii dai ceva in manuta.Aaa, de el se ocupa taica-su si eu fac cumparaturile in liniste.

Ramona, si eu subscriu la parerea Adelei si Oanei, tare frumusel Kailan.O roaba identica cu a voastra avem si noi.

Virgi, pun pariu ca atunci cand o sa-l pun eu sa faca treaba nu va mai face.



Arabela si bebe Victor-Catalin (22 aprilie 2006)
www.flickr.com/photos/11775702@N07/sets/72157602054980121/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgi spune:

Salutare ciresici!

Pai frumos din partea voastra sa nu-mi spuneti si mie ca astazi a fost 1 Martie. Ma lasati asa sa trec fara sa ma gandesc macar o secunda la florile care le primeam cu ani in urma. Noroc ca a trebuit sa pun benzina in dupa-amiaza asta si cand ma uit pe telefon sa pun data pe bon, vad 1 Martie.
Vin acasa si-l intreb pe sot ce zi e azi, si-mi zice "sambata" ce zi sa fie.

Ma duc sa citesc din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgi spune:

Adib - noi procedam asa: Intram in market si ne ducem cu viteza spre raionul jucarii. Ii dau o jucarie ( de prefarat sa fie o masina), si apoi se tine frumos dupa noi, evident ca se mai opreste sa faca vroom vroom. Cu o masina o tin calma cam 10-15 min, dupa care imi spune " vrei alta camion", asta cu camionul e de astazi, si unul din noi alerga repede pana nu incepe sa se tranteasca si aduce o alta masina. Spre final cu toate masinile tot incepe circul. De ex. astazi s-a urcat incaltata intr-un pat care avea lenjerie " new arrivals", evident sa faca jump. N-au zis vanzatoarele alea nimic, dar eu eram sa intru in pamant cand am vazut ce face. Ce-i drept daca nu suntem in zona cu portelanuri si borcane, o las sa faca ce vrea. Mai muta cate un produs de pe un raft pe altul, ori mi-l pune in cos si-mi zice " frumos mami", apoi cum e putin neatenta il duc eu la loc. Daca-si baga dintii in ceva comestibil, cum e "unt, ciocolata", faza patita, le cumpar.
La capitolul haine, si eu fac precum Cami, i le cumpar ochiometric, probam acasa.
Oricum cand terminam shopping-ul de regula avem ceva dureri de cap. Ne-am propus ca pe viitor s-o lasam la locul de joaca si sa ne facem cumparaturile in liniste. Asta e ceea ce ne-am dori, dar sa vedem si parerea ei.

Ma duc la nani, va doresc o primavara frumoasa!

Mergi la inceput