Mi-e frica de Priorix!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Ba e din cauza anticorpilor, ba e din cauza thiomersalului. Cred ca de fapt e din cauza politicii. Cine sa faca banii mai multi sau mai putini. Nu exista studii facute pe loturi largi care sa ateste o legatura directa intre ROR si autism!

In schimb, exista cazuri (rare, e drept, dar sint chiar si aici, pe forum) de PESS (pan-encefalita sclerozanta subacuta), care este letala. Autismul nu este letal. Fiecare alege. Doar ca nu pentru sine, ci pentru niste copilasi nevinovati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by ralcat

Eliana, vei avea anticorpi 7 ani dupa vaccinare, de aceea e schema cu rapel la 7 ani.
Eu de exemplu desi am facut vaccinul antirubeola in 2004 nu am nici macar un pui de anticorpi, ca nu prinse. Si asa statui io linistita ca am facut vaccinul si io de fapt fas imunitate ....Si cand m-am trezit burtoasa si fara anticorpi de rubeola si fan metrou bucurestean ... am inceput sa studiez cum e cu vaccinul.

Copiii merita tot efortul nostru
Simona, Sonia, Crisa
Alex, Andrei


Dar sunt vaccinuri care se fac odata sau de doua ori ... si nu la 7 ani... si ai imunitate toata viata... Asat sa fie diferit?
Eu am anticorpi anti rubeola... si m-am vaccinat ultima data la 14 ani... iar analiza am facut-o la 26 de ani, deci nu peste 7 ani...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput