Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (62)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Nu scap asa repede de bube... nici de revelion nu prea cred... Asta este... La Elena a fost forma mai usoara s itot a durat 10 zile pana a avut coji la toate... dar la mine...

stefaniya f. ciudata... am inteles ca au fost cateva mamici... Si poti sa-i zici ceva copilului? Ca mosul n-a luat ce trebe? Ca i le-a dat Mosu personal

Mihael@ apar peste toooooot... si in ochi, sub pleopa adica...

Sherbi Tu ne pacalesti, dai vina pe bietul copil...
Nu stiu sa te ajut cu vizionat filme.

Mi-am dat cu mixtura.... jaleeeeee... nu mai im idau si nici la copii nu le mai dau... M-a usturat rau, cred ca un sf de ora, cu toate ca m-am spalat...
Prefer sa ma mamance si sa le am o luna de aici incolo, decat sa mai dau...
Probabil nu o suport... habar n-am... ca surioara mea m-a pus si doar s-a dat si ea cand a avut varicela... nu f. demult.
Si Martutza ma pus... va bad pe amandoua cap in cap
Glumesc... stiu ca nu ma invatai la prostii... dar asa am reactionat eu... si nu mai dau... niciodata... cu nimic



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

neatza!

mesaj de la laina, ora 8:29
" in 5 minute plecam acasa! Va multumim pentru tot! Va iubesc pe toate!"

sa dea Domnu' sa fie totul bine Laina si sa fiti sanatosi!

Sherbi, absoluta ma bucur ca totul a decurs bine. santate multa la pitici!

eu sunt mahmura ca sa zic asa.. am fost la bowling pana la 3 dim... de la 4 la 5 a urlat fi-mea si in final tot bunica-sa a culcat-o ca eu picam pe langa ea.. deci nema coerenta!

urez si eu sanatate tuturor !

ma scuzati.. chiar sunt vraiste.. nu mi se organizeaza neuronica... fata mea e spre bine, si-a revenit cu scaunele.. acu sa vedem cum naiba fac sa nu o constip.. ii reintroduc cate un aliment treptat treptat..?! oare sa incep cu laptele (de la fara lactoza la lapte normal?).. mda...va pup fete!

are mama o fetita frumusica foc...Iarina-Maria 01.04.2007
buburuza mea
ruza buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Karra - intrebai de cadou pt nasi si cereai idei.Daca persoana are cam tot ce-i trebuie eu ii obijnuiesc sa fac cadou, bilet la un concert care stiu ca-i place, bilet la un salon masaj, bilet la un salon cosmetica ce include mai multe,un card la un anume magazin in valoare de... si persoana alege ce vrea sa-si cumpere....
Aici de Craciun se da listuta cu dorinte si se cumpara unul sau doua lucruri,depinde de dorinta,pret...

Tema zilei - curatenie nu o mai fac pt ca doar ce am facut-o cand ne-am mutat dar chiar daca nu,eu o fac mereu la fel.La sfarsit de saptamana curatenie generala.
- pregatiri mancaruri,eu cum nu sunt o mare gospodina,nu ma arunc foarte tare.
Prajitura cumpar,una cu capsuni care eu o ador.
Salate ciuperci si toate alea le cumpar de gata.Eu voi face doar salata beuf si o sa incerc sa gasesc varza murata la magazinele turcesti ca sa pot face sarmale.
Cozonac,carnati,toba.... nu stiu sa fac,deci nu

Si a venit mos Craciun si la noi deja dar din Romania.
Pe langa cadouri ne-a trimis si papusica pe care o primise Carl si care spune Tatal nostru.Poate asa va invata si el rugaciunea.

CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

quote:
Originally posted by stefaniya

Karra - intrebai de cadou pt nasi si cereai idei.Daca persoana are cam tot ce-i trebuie eu ii obijnuiesc sa fac cadou, bilet la un concert care stiu ca-i place, bilet la un salon masaj, bilet la un salon cosmetica ce include mai multe,un card la un anume magazin in valoare de... si persoana alege ce vrea sa-si cumpere....
Aici de Craciun se da listuta cu dorinte si se cumpara unul sau doua lucruri,depinde de dorinta,pret...

Tema zilei - curatenie nu o mai fac pt ca doar ce am facut-o cand ne-am mutat dar chiar daca nu,eu o fac mereu la fel.La sfarsit de saptamana curatenie generala.
- pregatiri mancaruri,eu cum nu sunt o mare gospodina,nu ma arunc foarte tare.
Prajitura cumpar,una cu capsuni care eu o ador.
Salate ciuperci si toate alea le cumpar de gata.Eu voi face doar salata beuf si o sa incerc sa gasesc varza murata la magazinele turcesti ca sa pot face sarmale.
Cozonac,carnati,toba.... nu stiu sa fac,deci nu

Si a venit mos Craciun si la noi deja dar din Romania.
Pe langa cadouri ne-a trimis si papusica pe care o primise Carl si care spune Tatal nostru.Poate asa va invata si el rugaciunea.

CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya


Mersic..eventual ideea cu magazinul ar merge..ca ei au pensiune si SPA deci la salon la masaj nu are rost sa ma bag....

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 10


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

quote:
Originally posted by biky

Acu m-am hotarat sa scriu, dar, ... nici nu stiu ce sa zic ... ca voi sunteti avansate in toate cele...!

Caterinala 9 luni (pe care le va implini maine) are 72 cm, 8 kile pe muchie...deocamdata suntem sanatoase (multumim Lui D-zeu) si voioase! Alearga in 4 labe peste tot (inclusiv urca si coboara scari), dar in picioare nu paseste decat pe varfuri! Se ridica in picioare sustinandu-se de cate ceva, dar o fura repede peisajul si cade in kur! Nu face nici un pas singura si nici sustinuta numai de o mana...din taras nu se poate ridica in kur, doar invers merge...


Face "pa" cu mana, da "pup" cu bale, da "noroc" cu toata palma, face "bravo" plesnind mainile una de alta....mai face si "nu" dand stanga-dreapta din cap, face ca pestele din gura cand vrea apa sau suzeta..... recunoaste o serie de obiecte cand cer sa mi le arate, danseaza gen semigenoflexiuni rapide si "canta" gen "aaaaaa..aaaaaa" sau "neneeeee..nenene", spune "mama" (cand e suparata), "abababa" (cand bodoganeste in legea ei sau se joaca), "dadada" (cand se bucura), "ooo..oo..oo" cu privirea indreptata spre locul sau jucaria pe care o doreste.
Pentru multe dintre voi sunt chestii deja "fumate"...dar pentru mine inseamna foarte mult!

In schimb nu ne laudam cu freza si cu dantura si nici cu programul de masa = program de intretinere silueta
ieri a fost cam asa...
ora 4.30 lapte 200 ml (milupa 3)
ora 9.00 50 gr mar cu biscuit + cateva lingurite de iaurt dupa..
ora 14.00 100 gr supa de legume cu carne si taitei
ora 18.30 70 gr iaurt simplu
ora 20.00 40 ml lapte...care i-au fost super-suficienti pana la 3.30 dimineata cand a mai baut 150 ml
.....s-a sculat la 7.30 si s-a culcat la 20.00...si a dormit la pranz o ora jumatate.....
Sunt zile si mai bune, uneori, cand bea 400 ml lapte/zi impartite dimineata si seara...si 100 gr fructe, 100gr legume cu carne si 50gr iaurt...dar nu ajunge la 800 grame per total pe zi (echivalentul greutatii)doar daca adaug si apa pe care o bea in timpul zilei!!!!!

Ziceati de iaurt 200 gr/zi?....Doamne...la mine atat mananca intr-o saptamana...
Cred ca am sa-i dau calciu ca nu mai tine vraja.....cred ca de aia nu ii ies nici dintii...
Mai exista vreun copil care la 9 luni nu are dinti????

Mahhh...si cand i-o da prima "perluta" sa bateti tobele si sa bagati majoretele ca nu stiu ce va fac! ...ca io dau de...

O mamicutza cu 2 fetizte cu fitze : Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)



stefi n-are dinti! stai linistita ca nu-s fumate chestiile pe care le face Caterina...la unele noi nici nu ne gandim

Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze la 8 luni
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiymihaela spune:

biky si fetitxa mea Ruxy care are 9 luni si jum pana mai acum o sapt papa cam la fel, a ta dimi vad ca papa 240ml lapte a mea mai mult de 60-80 seara dimi nu conta nu servea si la fel la celelate mese cate 60-80 de fructe supica, cereale in schimb papa un iaurtel cand ii dadeam de 150ml.
De vre-o luna si ceva am inceput sa-i dau Viusid la rec medicului si a inceput sa pape si ea la mese cate 180-220 de fructe supica, laptele ceva mai mult dar nu atinge 200ml cat ar tb dar eu ii mai dau si tzytzy in cursul zilei.
Aaa si vreau sa spun ca la pranz dupa 220 de supica mai papa si un danonino mic de 50g.
Si eu eram suparata si ma necajeam ca nu papa si ca a slabit si era slabutza la 90luni a avut 7700g si acu de cand a inceput sa pape a luat in 13 zile 300g eu zic ca destul de bine.
Tu nu ai intrebat pediatra dc sa-i sai ceva vitamine.
Si nu sunt de loc fumate si noi suntem cam in acelasi stadiu numai ca noi avem si 3 dintisori si pasim adica chiar mergem


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Buna fetelor!
Mihaela nici noua nu ne place humana 3 cu banana si vanilie,cu mar nu am incercat in schimb am gasit in metro doar cu vanilie si ii combin cu 2.
Baiatul meu mananca seara 220ml cu cereale,peste noapte pe la 3-4 200ml dar nu mereu ,dimineata cat vrea el ,la pranz manaca {supica,ciorbica,orez cu ficatel) si mai suplimenteaza cu 170 ml de lapte ,dupa amiaza mananca un mar cu o jumatate de banana si completam cu cat lapte mai vrea .Ii place foarte mult mandarina suge zeama din feliute, e mort dupa pufuleti si painica e foarte curios si duce orice la gurita a dus chiar si cotorul de varza acra si culmea ia placut.




Raluca si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Laina, te asteptam cu drag.

Io credeam ca Absoluta glumea da vad ca asa e .
Sherbi parca il descrii pe rares, nici el nu da noroc, nici pa pa nici nik nu se prinde de el. Si noi tot cu nasul ne chinuim sa il invatam dar nici acolo nu prea merge.
Filmulete nu vezi ca nu ai codecuri

Cadouri de craciun si io is in plop cu ideile...mai ales ca toata lumea are tot ce ii trebuie....
si io nici chef de cumparaturi n-am si nici nu simt ca vine craciunul...nu's de ce

Meniu de craciun vreau sa fac o supa+sarmale+salata beof+ salata de pui cu maioneza+o praji...da nu stiu daca imi ies toate

Curatenie de craciun...sambata, dar curatenie normala...cum fac saptamanal, nik mai mult

Humana cu banana nici raresu nu a mancat prea bine. Am renuntat la el ca ajunsese sa refuze laptele. Cel cu mar e ok.

ce mai era....

Iunia... ti-ai facut de cap...tz tz tz...asa te-am invatat noi?!

Biky pai daca a ta Caterina coboara scarileeeeee.... cum adica e in urma tare? Pai nu vezi ca unii dintre noi suntem la stilul smuls la deplasat?

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

sunt suparata
am fost la posta sa-mi ridic calendarele si nu au sosit
deci nema cadouri de sarbatori pt. sot, parinti si fratele meu.
mai am o sansa mica (asa spuse tanti de la posta) sa vina luni.

auziti faza...de cate ori comand produse pt david pe net (si nu am posibilitatea sa-mi aleg culoarea), primesc numa biberoane roz bombon, suzete de asemenea si alte canute etc. m-am saturat sa le fac cadou.

cat despre mutat din tara...nu se poate, ca nu vrea sotul. el e diferit de mine. mie imi place sa traiesc intr-un oras mare , sa ma pierd printre necunoscuti, lui ii plac comunitatile mici unde te cunosti cu toata lumea, ai la cine apela pt un ajutor.
vrem la batranete sa ne retragem intr-o tara cu caldura permanent. da pana atunci mai e muuuuuuuuuuult tare.



Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

rad de 15 min incontinuuu,de cand l-am vazut pe raresu cum calareste cutia cu jucarii si apoi se invarte dcupa suzy si apoi da cu picioru in cutie si o ignora pe masaa.....


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput