Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (62)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

inca un filmulet din categoria cu ce se mai distreaza rares.

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

ROXANICI, haios tare Raresul cu fata de invingator din final...

MANCARE Alexia mananca bine laptele(milumil 3), piureul de legume cu carnita, galbenus, etc si iaurtul(nu mereu).Nu ananca fructe, doar banana si cam atat(ma oftic)

CURATENIE SI MANCARE DE CRACIUN , eu am lasat curat cd am plecat.Acum sunt la ai mei iar Craciunul il facem la Predeal(eu cu sotu').Asadar plec duminica, motivez absenta.Asadar nu gatesc, dar mananc...
CADOURI, anul asta mai usurel.Nu m-am omorat decat pt noi si Alexia.Ea a primit cadourile deja ca si-asa nu stie ce inseamna mos sau Craciun.Oricum primeste mereu cate ceva, decie Craciun permanent la ea.
ZADI, urata treaba cu brazii dar traim in Ro si asta ne ocupa tot tp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

zadi, te cred pe cuvant ca esti scarbita. sotul meu a cumparat un teren de la niste muritori de foame si s-a trezit ca oamenii, dupa ce si-au luat caruta de bani vor si copacii din curte. ca deh...sotul a cumparat terenul, nu si buruienile de pe el.

l-am vazut pe rares. si am observat un nou progres. se ridica singur in piciore. bravo, rares!

eu ma apuc acus sa fac bradul. pun poze cand termin.

Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

URAAAA!!!!Am gasit suzeta!!!
Tare o mai iubeste si Catalina.

Anaalina , mami de Catalina Teodorahttp://community.webshots.com/user/anaalina(30.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

URAA! am ajuns in sfarsit acasa. suntem obosite, speriate si stresate amandoua, dar bine. am avut mare noroc ca a fost numai asa.

am amintiri urate sa-mi ajunga...nu le mai spun pe astea, ca nu-i cazul

ce conteaza este ca ea este bine, nu e afectata, e acelasi copil frumos si dragastos. si chinuit, ca ne ucid si dintisorii..acu geme prin somn si mi-e miiilaaa...dar trecem noi si peste asta

oricum! vreau sa va multumesc din suflet ca mi-ati fost alaturi ca o adevarata familie! am plans de mila ei, dar am plans si de fericire ca va am pe voi! multumesc pentru tot sprijinul, ajutorul, cuvintele bune si gandurile frumoase, multumesc pentru ca sunteti asa cum sunteti!

la bucuresti o sa mergem peste vreo 2-3 luni, sa-i dau si ei timp sa uite tot chinul asta, si sa elimine si antibioticul pe care i l-au bagat astia de aici. este posibil sa nu aiba nevoie de operatie, este posibil ca de acolo sa ne spuna ca oasele ei se vor remodela cu timpul si ca infundarea se va diminua pe masura ce va creste. Nu stiu. o sa vedem ce ne zice. Oricum, este o chestiune care nu-i pune in pericol sanatatea, nu se intampla nimic daca mai sta asa.

Ma duc la ea. Nu mai suport sa stau nici un minut departe de ea, cand ma gamdesc ca o puteam pierde, sau ca putea sa nu mai fie niciodata un copil normal.

Multumesc din nou pentru tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Laina, mii de pupici pentru tine si fetita ta! Ma bucur ca e bine si, chiar daca nu am mai intrat pe forum sa te incurajez, citind mesajul pe care l-ai postat acum m-a emotionat si am trait sentimentul linistii parintelui care-si vede copilul crescand frumos. Te imbratisam!
Roxana, l-am vazut si eu pe Rares! Felicit progresul recent, cred, de a se ridica singur in picioare!

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)

www.totsites.com/tot/deiutz" target="_blank">Eu sunt Luca-Andrei!

Varsta lui Luca
Nastere cu parfum de ghiocei...

Rebiana poate insemna asta dar si asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Laina bine ati venit acasa! Sanate multa si refacere usoara. Cu orice te putem ajuta sa ne spui.

Sherbi....super tare faza cu pipilictul lui David. Dar oare nu are Absoluta dreptate????




Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana69 spune:

Multa sanatate Laina si multa putere sa treci peste toate. Sa dea Dumnezeu sa nu fie nimic nici in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Am vazut si eu poze cu Victor... e scump foc.

SHERBI si ABSOLUTA - ma bucur ca cei mici sunt bine.

Curatenie- jale, n-am reusit sa fac mare lucru, macar la serviciu e ok, azi am dus ultimele rapoarte si am luat banii si o mica prima asa ca sunt f multumita. Dar nu-i asa grav ca plecam de acasa si ne intoarcem tocmai pe 5 ianuarie si cum sotul va mai avea concediu cateva zile facem atunci , asta este.

Mancare- face mama soacra ca la ei vom sta cel mai mult

Cumparaturi-azi am facut ultimele cumparaturi asa ca am terminat si cu cadourile. Pt Maria am luat telefonul de la Fisher price dar cum era cu noi s-a jucat cu el pana la iesire deci nu va fi prea mare surpriza.

MIKIYMIHAELA- eu ii dau Humana de cele mai multe ori cu mar ca se gaseste mai usor dar nu mi s epare ca ar avea mai multe scaune. Vezi insa ca mai exista unul doar cu vanilie (deci nu cu vanilie si banana) si mie mi se pare mai bun ala.

BIKY_ felicitari Caterinei pentru cele 8 kg la 9 luni. E super. Maimuta mea abia a sjuns la 7.500 la 9 luni si acum are vreo 7.600

LAINA- bine ati venit acasa. Sper ca cea mica sa fie bine si craniul sa revina singur la forma initiala. daca insa nu va fi asa sa o operati chiar daca nu e o problema medicala. Am avut la gradinita o fetita de 3 ani care avea craniul turtit rau pe partea stanga. La fel cica ar fi cazut cand era mica si ca nu au operat-o. Fetita era ok din toate punctele de vedere, ba chiar mi se parea mai isteata decat unii copii de grupa mijlocie dar se vedea f tare ca fusese lovita. Probabil nici tunsoarea n-o avantaja... Ideea e ca e fetita si sa nu se simta aiurea mai tarziu sau sa va reproseze ca nu ati operat-o la timp... Dar gata, trebuie sa fiti optimisti ca sigur va fi bine. Uite hematomul Mariei d ela gatut nu se mai observa mai deloc si nu a trebuit sa o mai operam.

Maine am de facut bagajul urias asa ca nu mai intru. Dar voi avea internet si la socri asa ca intru s avad ce faceti d esarbatori.

Pupici pentru Elyanne si gemenii "bubosi". sa va treaca repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani7asi spune:


stefaniyaera parul meu pe care intre timp l-am tuns
stateam cap in cap cu ea si i-am pus parul pe langa ea

comorile melesi..eu...Daniela

Mergi la inceput