Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Nu stiu ce am facut de mi-a plecat mesajul fara voia mea :)

*singurii

Spuneam ca prajituri am comandat la Ana un platou mare cu miniprajituri.



P.S. Sherbi a uitat intentionat sa va spuna ca de emotii ieri a facut pisuuuuuuuuuuuu pe ea fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

quote:
Originally posted by absoluta
[

P.S. Sherbi a uitat intentionat sa va spuna ca de emotii ieri a facut pisuuuuuuuuuuuu pe ea fetelor

nu spunem la nimeni....ramane intre noi

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 10


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiymihaela spune:

Buna dimineata fetelor

[red[Roxanici[/red] ne-ai facut varza, noi ne-am nascut la 37 s nu la 40.
Mamicilor le-ati luat cadouri la albinutele si bondareii vostrii?Ati fost la cummparaturi? Dc da f bine dc nu e omor si nu mai gasiti mai nimik prin magazine, noi am fost aseara si am ajuns la ora 1 acasa si mai tb sa mai dam o tura ca nu am gasit tot si mai ales nu am gasit ce sa aduca mosul.
Mamicilor ce lapte folositi pt bbicii vostrii noi am trecut de vre-o luna pe fopmula (pana acum am fost cu tzytzy) si acum papam humana dar nu prea-l vrea ala cu banana si vanilie nu-i place iar cel cu mar ii place dar mi se pare mie ca iesie prea des afar? Mai sunt printre voi care au patit asa de la humana 3 cu mar?
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

'Neata la pranz..tot treaba..tot papa....timp ioc
Ma bucr ca Timeea si David sunt bine si ca in familia Paxelei pare sa se reinstaleze linistea...poate voma lui Silviu sa fie de la fiere incarcata de medicamente? Regret ca Anaalina si familia sunt bolnavi.Pup mergaretii Bryan si Adrian si Tudor si Rares

Va transmit salutari de la Anne care sa mutat in Brasov si momentan nu are net.

Multumim de aprecieri.

Glutenul nu are nici o legatura cu amidonul.Exista cereale cu amidon modificat sau fara...cu gluten sau fara.Cartoful in schimb e numai amidon.Jos cartoful Laura....noua dupa operatia cezariana nu ne a dat cartof ca se digera greu si baloneaza....

Asaaa..Zadi copiezi linkul cu pozele..scrii raspunsul si vezi in randul cu casuta de bold (in toolbar) o casuta cu HR bolduit..buuun..a2a dupa ea spre dreapta seamana cu cea e outlook..dai click pe ea si scrii titlul..exemplu "poze printul meu"..dai ok si apare alta fereastra la fel de ingusta in care scrie "mailto" dai "paste" peste ea si si trece linkul acolo ...apoi dai ok si gata..daca vrei sa apara la semnatura..faci acelasi lucru in profil personal la semnatura.Succes

spre exemplificare :poze noi si freze noi


O zi minunata si spor la trebi.
Stefanyia m-ai dat gata cu poza cu Maruta...adica geloasa vreau sa zic...


Crina nu am fost desi mi-e un doooor..ai mei s-au mutat in Bucuresti.Stam impreuna.
Cuvinte in vocabularul lu'fimiu: mama, tata,baba,bebe,ana,nana,gheghe ??, papa.
Dureri de dinti atroce..isi smulge parul si se trage de urechi de durere, baga mana la gingie si trage cu putere de parca ar vrea sa scoata durerea de acolo...in rest..din nou muci si tuse seaca...azi la 14 iar la medic .
Multa sanatate tuturor.
Bun venit fetelor noi si puiutilor.


Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Neata pe la pranz!

Mai, mai, o gramada de poze si de filmulete, flacai care mai de care mai mandri da' uite ca vin si fetele tare din urma... pentru toti si mai ales pt. Alexia cea ochioasa si Catalina cea bolnavioara

Eliana, multa bafta, sa scapati repede de bube! dar astea se fac si in gura? n-am stiut!

Karra, si eu stau prost tare la inspiratie , poate o floare stea de craciun plus altceva, ce mai crezi tu ?!

Vreau si eu idee de cadou pt. baietel de nasi, are 7 ani si o tona de jucarii.. el cica vrea armura de cavaler ! m-a omorat! de unde sa iau eu nene asa ceva?

Jucariile pe care le-am luat pt. stefi i le-am dat sa se joace putin cu ele si apoi le-am impachetat la loc! n-am rezistat sa nu i le dau! I-am luat printre altele si o papusa si ce credeti, a inceput sa-i traga niste picioare cand a vazut-o! fata mea e cam baietoasa.

Curatenia o face sotul maine (noi cred ca plecam de-acasa ) iar de gatit, o sa fac duminica: salata boeuf, ardei umpluti, ciorba de vita, salata de vinete, prajitura cu foi cu miere (fara ea nu e craciun la mine)si cam atat ca mai mult o sa stam prin vizite la altii

Am emotii cu bradul ca o sa-l primesc asa, pe nevazute si daca nu-i frumos, o sa-l alerg pe sot cu el prin casa...ca a fost ideea lui sa i-l aduca cineva, de lene sa nu mearga el prin piata sa aleaga...

Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze la 8 luni
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

am draci

a cazut iar david din pat. eu dormeam ca placinta, ca-s terminata rau, si el saracu a plonjat de langa mine intre patul nostru si al lui. s-a inrosit un pic la frunte.

aveti vreuna idee? cand vreau sa vizionez film cu david nu se deschide imanginea, doar aud sunetul. la mine se deschid cu windows media player. ce-o fi in neregula. cu alte programe se deschide, cu asta doar sunetul.

o sa pun un film cu david sa vedeti cum face in scaunul de masa. mai tarziu un pic.

cat despre pisu...si eu am crezut ca sunt intr-un film de groaza. vorbeam cu o mamica a carei fetita intrase prima la desfundat canalul. si in timp ce conversam simteam cum la fundul meu e ceva cald si umed. parca mi se rupsese apa. cand m-am ridicat era balta sub mine. david facuse pe langa pampers si i se scursese pishu printre picioarele mele si eram lac pe fund. se mai intampla cand ii schimba ta-su scutecul sa dea pe langa, si chiar el il pusese in dimineata aia.

Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

Acu m-am hotarat sa scriu, dar, ... nici nu stiu ce sa zic ... ca voi sunteti avansate in toate cele...!

Caterinala 9 luni (pe care le va implini maine) are 72 cm, 8 kile pe muchie...deocamdata suntem sanatoase (multumim Lui D-zeu) si voioase! Alearga in 4 labe peste tot (inclusiv urca si coboara scari), dar in picioare nu paseste decat pe varfuri! Se ridica in picioare sustinandu-se de cate ceva, dar o fura repede peisajul si cade in kur! Nu face nici un pas singura si nici sustinuta numai de o mana...din taras nu se poate ridica in kur, doar invers merge...


Face "pa" cu mana, da "pup" cu bale, da "noroc" cu toata palma, face "bravo" plesnind mainile una de alta....mai face si "nu" dand stanga-dreapta din cap, face ca pestele din gura cand vrea apa sau suzeta..... recunoaste o serie de obiecte cand cer sa mi le arate, danseaza gen semigenoflexiuni rapide si "canta" gen "aaaaaa..aaaaaa" sau "neneeeee..nenene", spune "mama" (cand e suparata), "abababa" (cand bodoganeste in legea ei sau se joaca), "dadada" (cand se bucura), "ooo..oo..oo" cu privirea indreptata spre locul sau jucaria pe care o doreste.
Pentru multe dintre voi sunt chestii deja "fumate"...dar pentru mine inseamna foarte mult!

In schimb nu ne laudam cu freza si cu dantura si nici cu programul de masa = program de intretinere silueta
ieri a fost cam asa...
ora 4.30 lapte 200 ml (milupa 3)
ora 9.00 50 gr mar cu biscuit + cateva lingurite de iaurt dupa..
ora 14.00 100 gr supa de legume cu carne si taitei
ora 18.30 70 gr iaurt simplu
ora 20.00 40 ml lapte...care i-au fost super-suficienti pana la 3.30 dimineata cand a mai baut 150 ml
.....s-a sculat la 7.30 si s-a culcat la 20.00...si a dormit la pranz o ora jumatate.....
Sunt zile si mai bune, uneori, cand bea 400 ml lapte/zi impartite dimineata si seara...si 100 gr fructe, 100gr legume cu carne si 50gr iaurt...dar nu ajunge la 800 grame per total pe zi (echivalentul greutatii)doar daca adaug si apa pe care o bea in timpul zilei!!!!!

Ziceati de iaurt 200 gr/zi?....Doamne...la mine atat mananca intr-o saptamana...
Cred ca am sa-i dau calciu ca nu mai tine vraja.....cred ca de aia nu ii ies nici dintii...
Mai exista vreun copil care la 9 luni nu are dinti????

Mahhh...si cand i-o da prima "perluta" sa bateti tobele si sa bagati majoretele ca nu stiu ce va fac! ...ca io dau de...

O mamicutza cu 2 fetizte cu fitze : Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Buna,stup
Ce de poze,ce bebei frumosi...

Mady - felicitari pt carnet! Trebuie sa-mi anunt familia sa se fereasca de tine?
Am Razvanelul in pozici,in tarcul lui nou.Cati dinti mai are?

Ghibuadina - deci,eu vreau zapada ca la voi ca aici nu e nimik inca . E tare vesela Alexia in zapada,ii place

Laura_oana - si mie imi place tot poza in care e manjila de la mancarica.

Dani7iasi - ce dulce e bruneta ta.Tu folosesti peruci?

Martutza - ce de poze am vazut la voi.Asa cum au mai zis fetele,se vede clar ce mult a crescut Victor.Si ochii mari ca ai tai.Acum sunt sigura ca seamana cu tine.E adorabil in poza "micul rusnac"
Mi-a placut si locul unde ati fost de v-ati jucat,poti merge mereu acolo?
Sa stii ca am vazut-o pe Ane cu Raul in poze,era chiar pe la inceput si voiam sa te intreb de ea dar ai spus tu deja.
Despre Maruta,deci v-am facut geloase,ce bine-mi pare Dupa ce am facut poza cu el am sunat-o pe sora mea sa-i zic si a doua zi a venit si ea acolo.A fost o super vara,vacanta si tot atunci l-am proiectat pe Carl

Gabi78 - ce plete are Tudor! Eu i.-am tuns lui Carl doar din breton dar el nu are asa par lung.Eu vreau sa-i las lui Carl plete dar vad ca vin greu.
Valabil si pt tine,nu mai puneti poze cu zapada ca eu mor de ciuda Si ce geaca super are.

Roxanici - felicitari lui Rares,de-acum fugi dupa el

Anaalina - seamna leit cu tine cand erai si tu pici.Deci stii cum va arata ea cand va fi mare.

Elyanne - ciudata persoana care a cumparat astfel de cadouri la copii de gradinita.
Sanatate multa!

Sherbi - ei nu fac nimik pt copiii strazii care iarna ingheata de frig afara si tu vrei sa faca pt un animal.Prea multi cretini in locuri de munca importante si asta e rezultatul.

CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

sherbi si absoluta- ma bucur mult ca sunteti bine.

elyanne- saracuta de tine. mai poti? crezi ca scapati de bube pana de Craciun sau va vede Mosu cu bubite?

martutza- multumesc mult. o sa incerc. sper sa nu mai cada netul ca nu mai am nervi....iar a cazut de trei ori intr-o jumatate de ora.

sherbi si apropo de tara de kakat in care traim
noi avem un teren la Valenii de Munte. nu iti poti inchipui ce fericita am fost cand am achizionat mandrete de teren in zona cat de cat de munte. ma gandeam la sanie, la derdelus, la topaitul copiilor prin iarba, la colindat. dar mi s-a luat. dupa ce am dat o caruta de bani pe 4 brazi de 1 m si 1,25 m, care crescusera in 8 si 10 ani, dupa ce i-am plantat cu mana nostra, dupa ce ne-am uitat la poze o saptamana intreaga mandrii de ce facuram, ce crezi? am trecut acum o saptamana sa vedem ce fac brazii nostri. i-ai de unde nu-i!!!! nenorocitii i-au taiat pe unii (cei mai frumosi) si rupt pe ceilalti.
i-am blestemat cum nici nu credeam ca sunt in stare vreodata sa fac si zic. dar au meritat!!!!! pai brazii aia au crescut in 10 ani si ei i-au rupt pentru a-i impodobi pentru o saptamana?
TARA DE KAKAT IAR OAMENII DIN EA MIZERABILI SI FARA CARACTER, LIPSITI DE ORICE BUN SIMT - astia sunt ROMANII.


Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

http://community.webshots.com/user/danazaharia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

david nu papa iaurt deloc. nu-i place de cat cel cu fructe de la nestle.

progrese: cu mana nu face, nu pupa, nu canta, nu da noroc, nu stie nimic. ma chinui sa-l invat sa-mi arate nasul, pe al meu ca-i mai mare.

papa cate 240 ml lapte de 2-3 ori pe zi si fructe cam 150 gr, iar masa de legume destul de prost. mai dau cereale si la fel, cam 100-150 gr maxim.

curatenie de craciun: pai in afara de curatenia care o face de 2 ori pe saptamana femeia, saptaman asta mi-a spalat geamurile, a facut in bucatarie curat in dulapuri, faianta si in baie la fel. in rest ramane la fel. mai am eu de spalat husele de pa canapea azi maine, sper sa nu intre la apa.

mancare: nimic. mancam pe la mama. om lua o prajitura, un cozonac, alune, d-astea. mai prajim un carnat de la mama, o toba, leber...

cadouri pt pitici pretentiosi care au de toate. pe bebelusultau.ro e o sectiune cu cadouri de argint. o rama foto de argint, cadouri diverse. nu cine stie ce, dar sunt mai deosebite. incercati si pe bobita.ro, au niste saltele de cauciuc super haioase pe care sa-l pui pe pitic la joaca. eu am, sunt super incantata, iar david se joaca frumos pt. ca are toate desenele detasabile si are ce baga in gura. sunt non toxice.

brad: il fac azi. am luat d-ala stufos. cadou ce craciun nu i-am luat.

Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007)

Mergi la inceput