Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Neatza,

eu nu prea mai scriu de vreo 3 zile ca tot am probleme cu autentificarea ... Aveti si voi? Sau am stricat eu ceva la mine?

Acuma... mesajul anonim e clar de la cineva care are ceva cu Martutza. Scrie-i te rog mesaj privat si revarsa-ti frustrarile. Si daca tot era vorba de mesaje penibile ... postul respectiv e cel mai penibil de care am avut parte in clubul scutecelor. Parerea mea.

Paxela: multumim de filmulet . Taaare frumos stup avem

iunita: si nu iti strica ziua pentru atata lucru.

Sa nu credeti ca eu de exemplu nu fac apeluri din cand in cand ... imi aduc aminte de voi si de multe ori ma intreb de ce unele din voi nu mai scrieti. Dar pana sa ajung la forum... multe se mai intampla si nu mai ajung sa scriu.

Eu am ceva treaba azi, mai revin dup-amiaza.

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

nu pot sa cred...
Cine a scris mesajul putea avea bunul simt sa se semneze... fooooarte urat...
Foarte urat mesajul si foarte lasa persoana...
Ar trebui sa stim si noi cine e atat de lezat... asa ca o sa rog moderatorii sa ne faca lumina... nu e corect... Vrem sa stim si noi cine are, ce are cu noi... Nu-i normal sa folosim userul comun pt. astfel de mesaje.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

Neata,
mami 2007
este revoltator mesajul.Este rautacios ,dur si jignitor.Daca ai vrut sa ne urmaresti reactiile ,ti-am facut pe plac.Si ce diferenta intre mesaje!!!!!.Mai devreme ii admirai ochisorii lui Victor dupa care trantesti ditamai rautatea.Sigur nu a trmis altcineva mesajul fara sa stii? Parerea colectiva a cui? Eu una nu pot sa spun decat ca atunci cand pronunti cuvantul Martutza spui multe,foarte multe.Adica

-bunatate,sensibilitate,corectitudine si mai ales o mamica desavarsita. Ce inseamna pentru tine Chix? Tu realizezi ce gafa ai facut? Sau poate nu! Poate asa gandesti! Dar am sa-ti spun un singur lucru si cu asta inchei.Daca esti moderatorul ,atunci sunt sigura ca daca te straduiai un pic ai fi gasit solutii mult mai delicate de ai atrage atentia ca-si face reclama decat mesajul trimis.

Ma gandesc ca tu aveai probleme in ce priveste bagatul in seama de ai fost in stare sa judeci un om cu atata usurinta.Poate asta voiai,sa primesti zeci de mesaje .Sunt sigura ca nu voi fi ultima care iti va raspunde.Si pana la urma.....care este problema ta?

Minunea noastra la 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

parerea mea...URAT DIN PARTEA CELUI CE A SCRIS ASTA!!!!!si eu chiar cred k e cineva din grupul nostru!!!!si eu sunt suparata tare din cauza asta....nu inteleg de ce asemenea comportament....cine e mama perfecta?????


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Buna dimineata tuturor!


Fetelor am dormit...de am rupt! Copilulu a mincat atit de mult incit nua mai avut loc aseara de lapte dar nici nu s-a deranjat sa se trezeasca peste nopate. A servit la 4.30 laptele ca de obicei si s-a culcat la loc. Si daca nu il auzea pe ta-su la baie de dimineata cred ca si acum dormea..

Am vazut si eu pozele Arissei si ale Martei. Pui frumosi si dulci dulci.

Marta eu nu ma hotarasc cu cine seaman Victor..sunt momente cind zic ca seamana cu tine dar daca il vad linga sotul tau imi schimb parerea. Oricum se vade cit de mult a crescut.

Mesajul semnat mami-2007 parca si adresat Martei il comentez in felul urmator: Draga mami-207, decit sa atragi atentia asupra greselilor de educare pe care tu consideri ca Marta le-a facut mai bine te-ai comporta ca o prietena si profitind de faptul ca acum stii ca ea este consultant ING ai ajuta-o sa isi gaseasca clienti, in acest fel ar putea si ea aiba mai mult timp pt Victor si chiar si pt noi. Sunt convinsa ca macar odata Marta ti-a raspuns unei intrebari, ti-a dat un sfat sau ti-a admirat puiul. In acest grup eu cel putin consider ca suntem prietene. Virtual, majoritatea dintre noi, dar prietene. Asa ca daca vrei sa mai faci parte din acest grup poarta-te ca o prietena. daca nu stai in umbra, ascunde-te sub o identitate care nu iti apartine si abtine-te de la orice fel de comentarii ca cel postat.

Va multumesc pentru ca mi-ati spus de incaltaminte dar pe minema intereseaza daca cinva a cumparat de la Minimen. Am o prietena care se duce la Istanbul pt citeva zile si i-am dat bani sa imi cumpere hainute pt Tudor, dar as fi vrut sa ii ia si ceva de incaltat de la aceasta firma. Si eu i-am luat ghetutele lui Tudor tot de la Piciul si acolo am vazut si alte modele dragute.

Unde pot sa vad filmuletul facut de Paxela?

Kmi78 eu ii dau lui Tudor ciorba facuta pentru noi, de pui sau de vita. Ciorba e ciorba, cu suc de rosii cu bors cu fidea sau orez. Nu ii bat ou si are mai putina sare, dar in rest are de toate. Tudor nu accepta mincarea bucatele, asa ca o bag la blender, dar nu insist sa fie omogena, daca mai ramin bucatele asa le las si le primeste.
Fidea am luat de la Baneasa. Nu scrie ca e cu ou. Scrie fidea de casa. Si in general am pus paste fara ou.
Grisul sau fideaua sau orezul le-am facut cu lapte pasteurizat Milli de 1,8% grasime. La inceput 3/4 lapte si 1/4 apa. Acum...uit de apa. Si pun o lingurita de zahar la 200 ml lapte.

Jucariile pe care le-ati vazut la Elpower se gasesc si in Carrefour dar la preturi un pic mai mari decit pe site. Eu i-am luat catelusul ala in speranat ca o sa invete singur.....

Va pup

Las piticu sa isi faca somnu' ca nu vrea sa adoarma daca sunt in preajma.


Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

neata stup , ma bucur ca va placut filmuletul, mai astept poze de la doritori, eventual si poze cu bebei care nu au poza de bebelusi, si inca odata scuze ca a durat atat si pentru eventualele erori
cineva poate il pune si la locul lui, dar nu am stiut daca sa il streg pe celelalt sau sa il adaug langa
felicitari Ela dintosului, Iuliana pupici urechiusei sa se refaca repede
diana eu nu am probleme eu intru direct cu linkul spre forum: www.desprecopii.com/forum si raman logata mereu

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

eu spun asa: cine a scris mesajul nu merita nici macar "buna ziua" !
Insa Martuza primeste multi multi pupici si de la noi !!!

O zi buna tuturor si nu va stricati ziua cu mesaje de astea !!!

Magda Matei 9.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

gabi78 prima postare din capitol

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rianna_stef spune:

Buna dimineata .Intru si eu scurt si rapid sa va arat ca inca mai sunt alaturi de voi;iunita parca intreba de mine;multumesc pentru griji;

Eu nu mai am timp de nimic;ma chinui de vreo cateva saptamani sa ajung si eu la zi cu cititul ;trebuie sa recunosc ca ultimul capitol l-am rasfoit mai repede;
Fata mea ma termina;dupa ce ca a fost racita si se trezea noptile ca nu putea respira ,acum i-a trecut dar cred ca incep iar dintisorii,ca se trezeste din doua in doua ore si culmea e ca nu plange dar are chef de joaca ;am fost cu ea la neurologie la control:a scapat de iritatiile pe care le avea de la nastere pe creier dar ,ca o mama denaturata ce sunt ,ca nu am avut grija de ea si a cazut din pat ,dr ia descoperit alte trei iritatii pt care facem iar tratament,si ea zice ca e posibil ca si din cauza asta sa se trezeasca noptile;vreau sa va zic ca mi-e groaza sa merg cu ea in policlinica;am stat cu ea de la ora 9.00 pana la 14.00,noroc ca mi-am luat doua bibe cu mine;
In rest ,nu stiu cum sa o dezvat de leganatul pe picioare((din nou mea culpa),si daca stiti cum pot sa o fac sa adoarma singura in patutul ei;de cand se ridica singura in picioruse nu mai sta deloc in fundulet in patut;doar in picioare;si noaptea parca e somnambula;ca nu se trezeste normal ci din somn irect in patru labe si apoi in picioare;

Lasand asta la o parte ma bucur ca am cu cine sa ma sfatuiesc in viitoarea sarcina;Mihaelaaa felicitari si sarcina usoara;tu ai nascut normal prima data?
Sarcina mea merge bine ,peste o saptamana ma duc la control ;mi-am facut analizele si slava Domnului nui mai am infectie urinara ,in schimp am TGP-ul dublu fata de maximul admis nu stiu ce inseamana;

Nu mai am timp sa mai scriu nimic,fiica-mea urla cat o tine gura;sper sa mai intru;va pup

Rianna_stef mamica din nou(7 sapt)si de Daria Georgiana(13 aprilie 2007)
cel mai dulce ras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Hola,

o cafia mare pliiiiiiiiiizzzzz

Alexa, multumim ptr munca, stiu ca e mare chin de aia si ptr tine.

Iuliana, sanatate la pitica, o sa se faca bine cu sigruanta; acu tb pupacita mult mult si dat medicamentele si o sa fie ca nou pitica.

Karla, bine ca doarme cu VOI si nu numai cu tine io ma bucur ptr voi.

Wadda' ..... is going on?
Ce a scris userul anonim e parerea lui, bravo lui ca are tupeu sa zica in sfarsit ce crede insa userul mami_2007 a fost creeat ptr a face capitole noi si pentru a edita listuta, nicidecum ptr a ascunde anonimi care inca nu au tupeu sa zica in fata ce si cum. De aceea, imi permit sa sterg acest mesaj si sa dau ocazia celui ce a scris sa il scrie din nou, asa cum trebuie.

Iunia, te asigur, fac si io ca Base...va asigur ca...nu e rezultatul nicunei conferinte ce a scris musiu sau madam mai sus.

io am cazut aseara la datorie....dupa o zi in care raresu nu a mai dormit deloc de la 12 jumate...phiew, m-a terminat.


roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput