Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

quote:
Originally posted by iunita

FELICITARI ELPOWER!!

noapte buna stup! sa ne tineti pumnii ca mine dim mergem la analizeeeee!

are mama o fetita frumusica foc...Iarina-Maria 01.04.2007
buburuza mea
ruza buburuza



Tinem pumnii stransi-stransi! Dar de ce analize? Mi-a scapat mie vreun mesaj? Sunt in ceata.


pentru tot !

Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Daaa, iar ma prinde ora 1 si eu nu m-am dus la culcare.
Apropo de dintisori, Mayei mele i-au iesit binisor si cei de sus si are o strungareata de toata frumusetea. Am citit pe undeva ca pana la 3 ani dispar spatiile dintre dinti. Eu sper din suflet sa nu ramana asa.
Am revenit la o trezire pe noapte, pe zi avem liniste si pace. Asta pana mai apare vreun colt. Azi a avut doua reprize de somn cum n-a mai avut de mult: s-a trezit la 7, la 8.30 a adormit iar pana la 11.30(si eu cu ea) si a mai dormit o ora seara. Sa vedem maine.

arissa - mami de Maya(18.03.2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Uitati jucarii interesante de oferit copiilor de sarbatori!
www.crazytoys.ro/jucarii/Litere-si-Cifre-1054/Fisher-Price-91/5516/Laugh-n-Learn-Telefon-educational-in-limba-romana.html" target="_blank">Telefon vorbitor de limba romana, www.crazytoys.ro/jucarii/Litere-si-Cifre-1054/Fisher-Price-91/5517/Laugh-n-Learn-Catelus-educational-in-limba-romana.html" target="_blank">catelus vorbitor de limba roman si www.crazytoys.ro/jucarii/Litere-si-Cifre-1054/Fisher-Price-91/5518/Laugh-n-Learn-Sortator-cu-surprize-in-limba-romana.html" target="_blank">Sortator cu surprize, tot in romana.
Caut demult asa ceva. Poate va intereseza si pe voi.


pentru tot !

Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Buna dimineata!

N-aveam cum sa ratez azi deschiderea zilei, ca sunt treaza de la ora 5!!! asta dupa ce m-am trezit la 12, la 1, la 3... Nu stiu zau cand se va hotari stimabilul sa doarma. A, adica stiu: acum, cand eu chiar nu mai pot adormi... Asa ca cele cu copii trezitori si nesomnorosi noaptea, aveti de la mine o cafea mare neagra cu multa cofeina si toata compasiunea mea. Cele carora v-au dormit copiii... ce, dupa ce ati dormit toata noaptea, mai vreti si cafea? Ia bagati voi un ceai si un pahar de lapte...

Iuliana, sunt si eu alaturi de tine si ii urez micutei multa multa sanatate si sa treaca totul repede si usor...

"Politicians and diapers should be changed regularly, and both for the same reason."

Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007
Cum mi-am petrecut inceputul lumii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Phiuuuu, ce mesaj rautacios! Da' nu inteleg de ce nu folosesti propriul username daca tot vrei sa-ti faci cunoscute opiniile?! Anonimele spun multe despre caracterul celui care le trimite...

Ela, super jucariile, trebuie sa-i comand si eu asa ceva!Felicitari pt. dintisor!

Iuliana, curaj! o sa se faca bine Maya

Marta, Arissa, v-am vazut pozele cu copii frumosi si ochiosi

ddana, ce-l deranjeaza pe Dragosel? dintii sau foamea? sau amandoua

Noi suntem la a doua noapte cu o singura trezire! Of, ce bine ar fi sa o tina tot asa...am observat ca daca doarme o jum. de ora pe la 6,30 rezista apoi pana la 9 si doarme mai bine noaptea.

eu n-am reusit nici ieri sa ajung la piata...sa vad ce mai mananca copilu' azi...niscaiva congelaturi cred.

Mihaela siStefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei
www.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank"> Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

neata....am intrat sa va spunem ca am dormit ca buruscii si nu am mai ajuns la analize. doar tati saracu s-a trezit la 6.30...atat ete..maine (sunt cele de rutina elpower, hlg, copro si glicemie)


cine a trimis mesajul de mai sussemnat mami_2007 macartrebuia sa aiba bunul simt sa il semneze ..mi se pare ..lipsit de bun simt sa faci asemena afirmatii jignitoare la adresa cuiva fara sa ai decenta sa te semnezi. si nu cred ca marta este singura care a renuntat la multe din lanurile initiale:vezi premergator, mancarici in biberon, doprmit cu puiul in pat, si multe alte compromisuri pe care suntem nevoite sa le facem . oricum..parerea mea...RUSINE! asa ceva nu se face....

nici mie nu imi palc chestiile cu "de noi nu zice nimeni nimic...., pe noi nu ne lauda nimeni etc"dar....e cale lungaintre ceea ce zic eu si ceea ce ai scris tu draga anonim.

si inca ceva...daca e o concluzie de conferinta... n vad ce sens mai are forumul asta daca oricum dupa aia ne barfim in grupuri mici mititele...

nasol moment... mi-ati stricat ziua!

are mama o fetita frumusica foc...Iarina-Maria 01.04.2007
buburuza mea
ruza buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

quote:
Originally posted by mami_2007

in sfarsit am terminat filmuletul... ( multumiri Roxanici)

il puteti viziona www.onetruemedia.com/shared?p=4325cad8264c45d4307d24&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">aici
scuzee de pe acum pt cei pe care i-am uitat sau incurcat



Multumim, Paxela! Doamneee, ce-au crescut si ce frumosi sunt! Parca nu mai putem spune despre ei ca-s bebelusi! Sunt copiluti in toata regula!

Mihaela siStefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei
www.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank"> Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

Buna dimineata.
Feteloooor, aveti tzafna astazi?
Inseamna ca pic intr-un moment tare prost...Nu ma trageti de ciuf ca am lipsit din decor! Nemotivat!
Nici nu stiu cu ce sa incep...
Pup copiii bolnaviori si mamici nervozate!

Luca! Copil mamodependent sau mama copildependenta!? Mai degraba asta sunt eu...De ce? Copilul meu doarme cu mine (pardon, NOI ) in pat ca asa vreau eu! Pentru ca si el si eu dorm mult mai bine decat sa ma trezeasca de 10 ori pe noapte...Si eu am dormit cu mama si nu sunt mamoasa...Asta e, nu ma pot tine de reguli scrise de altii...
In rest...e bine. Tatic intors acasa, copil cumintel si dragalas. sambata a cazut din pat si m-am speriat groaznic. Cand m-am dus la el dormea in mijlocul patului, inconjurat de perne, si cam in 3 minute aud niste tipete sfasietoare. Cazuse intre pat si patut si urla de am zis ca mor. Nu i s-a intamplat nimic dar s-a speriat.
Nu merge de-a busilea, nu are dinti,nu spune mama, nici tata doar tipa cat il tin plamanii. Face cam ce fac si alti copii, dar nu e un geniu! In continuare are o feblete si anume pisica, pe care ar smotoci-o non stop!
Trebuie sa ii fac analizele si sa il decalotez zilele astea si sunt cam stresata. cine stie de ce urlete voi avea parte si cat o sa il doara...
Cu bona e in regula, nu imi iese din cuvant si sunt foarte multumita. Luca se bucura foarte tare cand o vede si se uita luuuuuuuuuuuung cand pleaca.

cam atat. mai revin.

va pup si o zi buna.


Luca, dragostea mea

Luca luna IV
Luca luna V
Luca luna VI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

paxela
film minunat cu multi bebelusi minunati !!!

O placere sa ii vezi cum au crescut !

Magda Matei 9.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

eu am intrat numa sa tzuc taare-taaare pe:

iuliana sa se faca bine repede pitica si tu sa ai putere sa fii alaturi de ea, ca totul va fi bine, ai sa vezi!

ela moaaama, felicitari pentru zgarieciosul alb!!!!

marta, nu-ti fa sange rau, toate gresim, toate facem bine, toate suntem mame, ne e dor de tine si ne gandim la tine sila Victor chiar daca nu scriem tot timpul asta

iunita hai nu fi suparata, chestii din astea se intampla mereu si peste tot. ia uita-te mai bine la iarina, la cate face ea sial ce mama buna esti tu...as vrea sa stiu si eu sa fiu ca tine

raluca imipare bine ca s-au mai rezolvat lucrurile la voi, tzuc Luca mamodependent si tzuc mama copildependenta! Imi sunteti dragi taare!

ela, mult prea tari jucariile alea, tre sa-i iau si eu!

mihael@, ma bucur ca te-a lasat sa dormi!

tzuna, voi ce mai faceti, bre?
stefaniya, tu pe unde esti?
sherbi, ce-ti mai face puiul? e totul in regula?

Mergi la inceput