Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

adina, poti sa le pui in orice , nu neaparat cu lapte, este ca si cum ai pune orez fiert sau mamaliga sau gris , doar ca mai comod si mai sanatos ( zic ei)

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea20 spune:

Fetelor multumesc mult pt raspunsurile legate de ham, tot nu m-am hotarat....dar oricum daca ar fi sa iau o sa ascult pe Paxela si o sa astept sa se ridice ea ca lumea.

Cu olita si pem mine ma streseaza soacra-mea, ca ea i-a pus pe ai ei de la 6-7 luni si s-au invatat....chiar nu-mi vine sa cred, daca se intampla este pur intamplare cum a zis si Karra.

Alexia multumim mult pt aprecieri

Eu in fiecare zi ma duc la bubulina mea dupa servici, si o scot afara, ii fac baie, papam si o culc....azi nu am putut sa stau decat 10 min....ma simt atat de rau....parca nu am vazut-o de 100 de ani, m-a sunat mama si i-a pus tel la ureche si vorbind cu ea a inceput sa chiuie, sa tipe de nervi ca nu ma vedea dar ma auzea....mi se rupe sufletul si-mi vine sa jelesc mereu pt ca a inceput sa reactioneze cand ne despartim, sa planga si sa se maraie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

Timeea a mancat azi asa: morcov , dovlecel, mazare si carne de pui;
iar la ora sase:mar copt cu para si cereale tot cu mere; o masa de lapte am inlocuit-o si eu pt ca mananca mai bine mancarea din legume, dar cam tot aceleasi i le dau;
vreau sa stiu din ce lapte faceti branzica calcica in afara de lapte praf , cu lapte din magazin pasteurizat?? ce firma ? ce grasime sa aibe?

Adina poti pune cerealele in orice ca sa nu i le dai simple;



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea20 spune:

Am pus si eu o poza la albumul de 6 luni si mai multe la cel de la semnatura.....deci daca vreti sa vedeti o albinuta murdarica din cap pana-n picioare, va invit....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Am implinit si noi 6 luni. I-am sarbatorit cu jumatate de zi de maraiala...ma temeam de perioada asta. Abia pe la 4 pm s-a potolit putin. S-ar putea sa fie dintii, am vazut jos doua umflaturi, dar mici. Am si o revenire a laptelui, din pacate insotita de dureri la un san. Am patit ca tine, Martutza. Azi dimineata mi-au curs sanii, nu s-a mai intamplat de mult. Cel dureros a curs si acum seara. Sper sa nu fac vreo mastita.
Am pus de aici incepand ultimele poze cu ea.


arissa - mami de Maya(18.03.2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

poza asta e super tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

quote:
Originally posted by arissa

Am implinit si noi 6 luni. I-am sarbatorit cu jumatate de zi de maraiala...ma temeam de perioada asta. Abia pe la 4 pm s-a potolit putin. S-ar putea sa fie dintii, am vazut jos doua umflaturi, dar mici. Am si o revenire a laptelui, din pacate insotita de dureri la un san. Am patit ca tine, Martutza. Azi dimineata mi-au curs sanii, nu s-a mai intamplat de mult. Cel dureros a curs si acum seara. Sper sa nu fac vreo mastita.
Am pus de aici incepand ultimele poze cu ea.


arissa - mami de Maya(18.03.2007)
pozici



eu zic ca seamana cu tati! si sa iasa dintisorii fara durere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MICKYN spune:

Buna fetelor.Citind discutiile voastre despre bb-ii vostri am ajuns la concluzia ca Tudor al meu( bondarel de martie) e maaare terorist in comparatie cu ai vostri .
Este un plangacios permanent.Nu-i place sa stea singur ( nici o clipa),in carut, in patut etc. Vrea tot timpul in brate.Daca il las ma stie cartierul. In carut daca-l pun , e dezastru. Pentru noi, iesitul afara este un calvar.Trebuie sa iesim in gasca, cu sacosa de jucarii ,pentru a gasi toate metodele de a-l determina sa stea si el afara o ora. In brate sau in marsupiu nu-l putem tine, caci este greu. ( La 5 1/2 luni are 9.300gr).Am intors carutul pe toate partile,l-am ridicat in poztie semisezanda, uneori si sezanda),am schimbat carutul..Degeaba . Mai mult de o ora nu sta,apoi se plictiseste si incepe spectacolul.
Si cu mancarea este terorist.Mananca si acum la 3 ore(san sau biberon).
Cea mai mare dilema a mea este diversificarea .Am abservat ca alti pitici de varsta lui mananca destul de multe.Noi am inceput la 5 luni,cu supa de zarzavaturi (morcov,albitura, cartof, dovlecel si rosie,ceapa si ardei fierte si scoase din supa) si atat. Ne-a spus ca luna asta sa mancam doar supa la pranz.Nimic nou la 11 si la 17.30. Nu stiu ce sa fac.Sa astept sa treaca luna si sa urmez recomandarea pediatrei sau sa-i dau de la mine putere niste suc la 11.Lui ii place supa,dar parca vad ca s-a cam plictisit de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Anndreea20 despre ham cateva cuvinte pot sa-ti zic si eu. La bloc la mine majoritatea au folosit acest ham. Este foarte bun, insa sa stii ca tot aplecata stai. Singurul lucru care imi displace la el este ca sub brat am impresia ca il "spanzura", acum nu mai este asa nasol ca este imbracata mai grosut si nu simte ca si cum ar fi avut breteaua aia pe pielea goala daca ar fi avut rochita sau maieu(vara). Parerea mea este ca inca nu e timpul de el! Si fetita mea vrea sa stea numai in picioare dar asta nu inseamna ca deja trebuie pusa in ham. Nici in premergator nu avem voie sa-i punem decat atunci cand stau foarte bine in fundulet si cand daca tinuti in picioare de brate fac singuri cativa pasi. Eu mi-am spus parerea insa tu alegi ce crezi ca e mai bine pentru fetita ta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by Andreea20

Am pus si eu o poza la albumul de 6 luni si mai multe la cel de la semnatura.....deci daca vreti sa vedeti o albinuta murdarica din cap pana-n picioare, va invit....

Poze cu Rianna


AndreeadeRianna (24.02.2007)

e atat de scumpa, haioasa... chiar si pliiina de mancare


Mergi la inceput