Albinute & bondari de martie-aprilie '07(29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

SA TRAIASCA TOTI COPIII NASCUTI PE DATA DE 12 !!! sa mancati bine si sa fiti cuminti sa nu le necajiti pe mamicile voastre!!!

La multi ani RoxiGeo si Laina!!!


maine mergem la vaccin, saracuta ce o asteapta, daca va plange ca data trecuta sau si mai si va fi nasol;

sanatate lui Mihaita cel bolnavior; Stefania cum se mai simte? mai e rosu gatutul?

Andra foarte frumosi copii aveti sa fie sanatosi, imi place mult parul Mariei si mi se pare lung la trei ani, s-a nascut cu par mult (fac si eu o comparatie) probabil nici nu l-ai tuns;

sunt curioasa unde s-au mutat stelutele mai mari ca nu le-am gasit, poate un pm?!

cateva poze cu Timeea la 6 luni aiciaici



Kmi & Timeea - 4 martie 2007
ALBUMUL MEU
TIMEEA
BOTEZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

hai ca m-am amuzat dupa ce am citit cate ceva... fete cucuiete

Martutza - tu,dar daca cineva gandeste ca noi am fi asa si asa trebuie sa fie dus cu capul,eu am zis ca transmiti calmitate,bunatate ncidecum fiori la stomacel Te inteleg doar ca eu am o idee a mea,lauda omul cand merita si ai ocazia ca niciodata nu se stie.O fac atunci cand consider,fara a astepta ceva in loc.Am sustinut ceva ce s-a mai zis,asa ca tu trece-ma cu vederea si lasa ca o lauda nu strica

Anamana - pai nu mai imbraca fetita asa si nu o mai poza cu ochisorii asa mari si nu va mai laud

Ma,voi va luati de mine ca va laud?
Sa stiti ca eu iubesc foarte mult copii,cand aveam 14ani am inceput sa am grija de o fetita de 8 luni,o luam la scoala,afara,parintii nu mai plecau in concedii fara mine,...Iubesc copiii enorm si mi-s dragi toti,poate de-asta o iau pe aratura cateodata...

Roxanici - eu tot l-am laudat pe Carl ca nu face mai nimik,ni s-a zis ca face miscari de 3 luni.Zice mama dar doar la nervi,gangureste,nu sta in fundulet decat rezemat,se ridia in picioruse ajutat si se misca de zici ca e un beat pe marginea strazii.Relaxeaza-et acum ca in curand sa vezi ce fugi sa-l scoti ca intra cine stie pe unde

acum la tv e o emisiune despre o nastere,parca ma vad pe mine,ca e in spitalul in care eu am nascut,brrr Ce nasol sa vezi dupa,atunci nu mai stii de tine dar acum esti clar la minte.Au scos bebelul,Doamne,ma emotioneaza si acum...

Gata,ma duc la culcare ca sunt obosita.
pupici

CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Mady mancate-ar mama..nu te mai necaji.Vezi dac devine atat de somnolent incat nu se trezeste decat cu greu (nici la masa nu se trezeste), devine ff agitat si nu doarme, varsa in jet (cu o presiune ca la oamenii mari cu cu "bolta" sa zic asa), face febra peste 38.5 rectal (asta daca nu are vreo raceala, ca daca are nu mai poti sti exact de la ce e) si daca sta in fund de ex acum nu mai sta...sti adiac nu mai face ce facea inainte....pupam dulce sa nu fie nik grav.ei sunt elastici mi sa zis si de multe ori nu au nimic grav.

Am avut compu busit si a trebuit reinstalat tot ..nu am vazut decat acum.sper ca ati adormit.

Noapte buna.

PS.Victor abea ieri, asa tam-nesam a inceput sa se bataie asa ca un catel pe 4 labe.Pana ieri nik.Si in fund nu sta prea mult ca se apleaca dupa ceva si cade ca bobocu.Si in seara asta nici nu a vrut sa suga decat 5 min..ca nu i-am facut baie probail sau din cauza vaccinului...who nows who f**ing cares.io ma pregatesc deja de 1 masa la noapte .

Riloasa felicitari pt rabdare.eu nu am putut sa astept sa ajunga la 7 luni, deja e rahitic si trebuie sa suplimentez cu branzica si iaurt .
Ioana se pare ca incepe si Domnu Fitze sa sara peste masa de seara..macar de ar manca ziua la fel de mult ca si Matei

Gata ca cine stie ce noapte voi avea.
Noapte buna.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Stefanyia nu te necaji.Am zis-o in gluma.Ca nu stiam cum sa zic..si tu esti o persoana deosebita din moment ce poti lauda o alta femeie.In general femeile sunt mai rele intre ele...nu e cazul tau si nu vreau sa intelegi mesajul gresit.M-am simtit tare mandar citind mesajul tau..dar nu as vrea sa nasc polemici..si eu iubesc copii..de aia nu-i mai laud en-detail ci en-gros
pentru tien si Carl .
Noapte buna.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Tara piere si baba se piaptana!
Asa am patit si eu cu forumu',n-am timp nici sa respir dar tot intru pe fuga sa vad ce faceti .

Pe scurt:
David are al doilea dintisor!

Am fost la vaccin,n-a plans decat foarte putin,acum e vesel dar trebuie sa-l scot afara ca mergem s-o luam pe Kari.
Are:8,600 kg si 73 cm,adica foarte bine.

De sterilizat,pediatra mi-a zis azi: doar sticlele si biberoanele/suzetele,o data pe saptamana,inca o luna,apoi deloc!
Copilul trebuie sa-si creeze imunitate,asa ca atentie!

Radcarmen,trece-l si pe David pe lista comozilor.Nu sta pe fund,nu merge de-a busilea,nu se agata sa se ridice.
Pediatra zice ca e ok,abia la sfarsitul lunii a saptea sa am "pretentii" sa stea singur pe fundic.
Sa-l pun mult pe jos si pe burta(adica asa cum nu-i place lui).

Stefaniya,Kari a fost asa mereu si la gradi,ea vroia teme pentru acasa si acum ne provoaca mereu la diverse jocuri "de-a scoala".

Giulia,pupam dintisorul Giuliei,bine ca s-a linistit acum,pana la urmatorul,de fapt...

La multi ani cu sanatate tuturor celor nascuti intr-o zi de 12,dar si mamicilor aniversate.

Ma duc sa-l pregatesc pe David de plimbarica si revin,probabil doar sa citesc.

A,nu v-am zis ce faina zi am avut azi,chiar daca sunt obosita,imi face bine iesirea la scoala,ma simt altfel...

lilidana & David Gabriel 11.03.2007 si Karina 23.03.2001

cat de mare e David
albume foto
David 5 luni

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">AJUTATI-O PE MICUTA SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Salut,

priviti poze si filme proaspete cu Alex

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

la multi ani bebeilor nascuti azi!

pupam mult

da' cel mai mult pe lucas, ca cu el ne maritam dc ni-l mai dau mami si tati

ana, mama Mariucai (11.03.2007)
varsta mariei


www.sonia.as.ro" target="_blank">Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Salutare stup!!
Doarme si Amalia si va pot scrie si eu cate ceva...

Noutati, duce picioare la gura, si daca scapa o jucarie nu tipa, ci apuca picioarele, asa ca nu tre sa stau sa am grija jucariilor.

Am inceput si eu sa ii dau cereale dimineata la 9 dupa ce se trezeste a doua oara. Prima masa e la 6.30-7.00.
Ii plac, chiar ar vrea ea mai mult, dar am zis ca pana nu face 6 luni nu ii dau mai serios, ci mai mult de joaca, ca sa invete sa inghita. Asa ca puteti zice ca inca nu am inceput marea diversificare.

Sterilizat, s-ar putea sa dati cu rosii, dar eu am sterilizat totul la inceput inainte de prima folosire, si dupa aia din cand in cand de maxim 6 ori. Dupa fiecare masa le spal cu detergent de vase in apa aproape clocotita cu peria de sticle si biberoane si le clatesc cu apa multa si atat. In 5 luni de zile nu a avut nimic, nici macar o diarie.

Daca ati vedea cum sunt copii de aici crescuti ati zice ca sunt nebuni astia. Imi place modelul, dar am zis ca o sa adaptez putin dupa piticii mei de pe creier. Copiii sunt tinuti in picioarele goale , cu capul descoperit, cu maneca scurta desi afara uneori sunt undeva la 21-22 grade(seara). La joaca, se joaca toti cu jucariile nu conteaza ale cui sunt, merg in 4 labe pe ciment, duc mainile in gura, ca de se mai plictisesc, dar nu am vazut nici o mama sa sara la copil, sa nu bage mana in gura sau sa nu se joace cu cine stie ce frunze sau bete.
La ocean nu mai zic, eu nu intru decat cu picioarele, ca mi se pare apa rece, dar astia mici sunt uzi din cap pana in picioare si nu-l vezi pe nici unul mucios.

Pupam copilasii bolnaviori, sa se faca bine repede!!



Mamica fericita de Amalia Elena(6 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Neatza...mersi mult martutza si celorlalte binenteles...nu a avut nici un simptom chiar a vorbit mai mult ca oricand....offf si noi avem azi vaccin de 4 luni,ni l-am cumparat de data asta si asa o sa fac si cu celelalte nu mai vreau sa trec prin crize de nemancat si febra ca data trecuta asa ca mi-am luat Infarix..eu nu mai chinui copilu!!!!
cria felicitari!!!!

Kmi succes la vaccin!!!

Ma duc sa vad noutati cu Alex de diana jors!!!
revin


Poze Razvanelu
Mady cu bb Razvan Stefan 9.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Diana jors e un scump cand doarme el acolo in cort pe burtik si cu degetul in gura....pupa-l mama pe el!!!

Fug sa beau cafea ca nu se mai poate!!!!


Poze Razvanelu
Mady cu bb Razvan Stefan 9.05.2007

Mergi la inceput