Albinute & bondari de martie-aprilie '07(29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

La multi ani Laina si ROxygeo! sa fiti sanatoase si sa va bucurati din plin de albinutele voastre! Roxygeo nu mai reusiram sa ne vedem ... eu tot pe drumuri ... acum aud ca esti cam ocupata ... poate anul asta ...

adina si eu ii dau para, de fapt pere, lui matei. el e constipacios si papa il ajuta ffff bine.

iunita pai papa nene albinuta ta ... papa si matei, dar cu laptele nu e deloc prieten. asta e ... il "ascund" si eu prin piureuri. ananasul l-ai luat tu naturel? sau il pusesi din compot la cutie?

bubite pe fata ne luam de manuta cu timeea. pai la noi, daca da putin caldura, dar putin de tot ... imediat apar cateva bubite. nu e pielea aspra, nu alte probleme ... doar bubitele. uneori, dupa ce trec, raman ca niste puncte de grasime si se iau la baie, dupa ce se mai inmoaie. aaa ... si piele nu e perfect neteda pe acolo pe unde au fost bubitele, adica se cunosc urme slabe pana la 1-2 saptamani. daca nu stii ... nu sesizezi, dar eu deja am facut un stres maaare din asta.

sterilizat eu fac operatiunea la 3-4-5 zile. si asta demult. suzi este spalata in fiecare seara si cica, sterilizata, dar oricum avem 2.

meniu ieri:
- 6.30 - 120 ml de lapte - chiar prea mult
- dimineata 9-10 cereale, lapte, pere - facute piure
- pranz - 14 - piure din morcovel, cartof si cateva pastai de fasole verde, lapte + 1 lg de ulei masline
- seara - 19 - branzica, nectarina, lapte, cereale - piure
- lapte ... neah ... nu e pt bebelusi, deci pana dimineata la 7 NIMIC. adica, pardon ... ceai!

meniu azi:
- 7 - lapte - 100 ml
- 10 - branzica, nectarina, cereale, lapte - piure
- 14.30 - orez, ardei, morcov, dovlecel, ficacior de pui, lapte - piure. piureul asta il papa numai daca ii pun si 1 lg de cereale - fara fructe.
- urmeaza 18.30-19 - iaurt + cereale si POATE la culcare niste laptic, dar nu e NICIODATA sigur.

maine ... ma mai gandesc si va mai povestesc!

cred ca atat deocamdata!

aaa ... va multumim celor care ne-ati urat la implinirea a 6 luni si celor care doar s-au gandit!



mami de Matei Stefan 12.03.2007

poze cu matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

iunita !!!!!
tu ai scos versurile? adica le-ai descifrat???
io invat franceza cam de multisor timp, da' n-as fi fost in stare!

ana, mama Mariucai (11.03.2007)
varsta mariei


www.sonia.as.ro" target="_blank">Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

ceau fetele

Iunita, nu e maraton, stiu dar cand aud ca toti copiii fac ceva fantastic incep si io sa imi pun intrebari. Ia va rog mamele cu copii care nu fac nimic special sa ii laude...sa simt si io ca is la fel ca altii. Oricum io ma panichez mai greu (si cand ma panichez e naspa).

Azi rares a facut ceva progrese logopedice...de la mmmm mmmmm mmmm, a trecut la uuuuuu uuu uuu (maimutica) si brrrrrr cu mancarea in gura


ah, io is dintre maniacele care sterilizeaza tot(biberoane, suzi, lingurite) si care ar steriliza mult si bine. Nu stiu cand o sa ma opresc, chiar zilele astea m-am gandit la asta, insa am considerat ca manca destule prostii de pe jucariile care nu le spal deloc si mai cad pe jos. Deci io inca mai sterilizez (o data pe zi, dar aia include toate ustensilele necesare ptr ziua aia)


roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

deci sa-l "laud" pe matei:
NU sta in fund singur!
NU merge de-abusilea, nici macar in patru labe NU sta!
NU sta in picioare!
NU zice mama, decat bombane mamamamamammmmm, dar sunt sigura ca e absolut intamplator!

aaa ... si ... NU mai mananca lapte cat ar trebui!

mami de Matei Stefan 12.03.2007

poze cu matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Buna si de la mine,scriu din deplasare,m-am mutat la soacra-mea pt o saptamana ca au plecat toti in concediu asa ca sotul sta la magazin si m-a luat si pe mine ca fara soata nu poate asa ca toata gasca s-a mutat.

Edy mananca de 2 zile cu linguritza ,i se pare ceva foarte nostim ca rade cu gura pana la urechi ori de cate ori ma indrept cu linguritza catre guritza lui.

MULTI ANI PT CEI CARE AU MAI IMPLINIT O LUNISOARA

CASNICII FERICITE SI LUUUUUNGI CELOR CARE AU AVUT ASEMENEA ANIVERSARI,NOI URMAM PE 28 SEPT 13.

La multi ani Roxigeo si Laina!

Va promisesem poze de la nunta de sambata,pe Edy nu l-am luat insa Maria si Robert au fost prezenti deci:http://community.webshots.com/album/560482153zIhwdy?start=24

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

BUNA SEARA! Spuneti-mi si mie va rog cat biotics baby, se da pe zi? Bebelusul meu a racit si i-am dat antibiotic ca nu i-a trecut cu ce i-am dat eu. Vreau sa-i dau din noaptea asta, dar nu stiu cat.M-am speriat aseara de am chemat salvarea, ca respira greu si tusea continu. Are amigdalele umflate si rosu in gat. Mihaita al meu se intoarce pe toate partile, zice mama cand nu ii convine ceva, in carut nu mai sta, sare din el, nu ii plac jucariile, ii plac cutiile goale , pungi si tot ce nu este jucarie. Este foarte vesel si rade la toata lumea. Vreau sa va zic ca este traumatizat de zgomotul aspiratorului. Cand vreau sa ii scot mucisorii si cand dau drumul la aspirator, incepe sa dea disperat din maini si din picioare de frica. Ma doare sufletul, dar nu am ce face ca nu poate respira. Este traumatizat de aspirator. Asta e cel mai greu pentru mine, ca il chinui cu mucisorii. Eu nu am inceput diversificarea, voi incepe de la 7 luni. Cine nu a mai inceput?

MIHAITA 31MARTIE
http://riloasa.myphotoalbum.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

riloasa poti sa ii dai 2 pliculete pe zi dar cam la 3 ore dupa ce a luat antibioticul si se pune in lapte...

Si acum bomba secolului de care imi este tare rusine si imi vine sa ma dau cu capu de toti peretii a cazut baiatul din pat...eu il schimbasem si vroiam sa aduc ceva si iik zic lu tasu care era langa noi sa treaca in locul meu c sa nu cada dar pana sa zic ca sa nu cada el era jos... a urlat el putin si apoi a inceput sa rada si sa vorbeasca...Martutza ce ti-a zis doc la spital sa urmaresti timp de 2-3 zile????

Sa imi fie rusine sa aruncati cu rosii chiar cu caramizi dupa mine!!!!

Noapte buna!!!


Poze Razvanelu
Mady cu bb Razvan Stefan 9.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vcarmen spune:

salut la fete
m-am hotarit sa devin activa asa ca de miine am sa incerc sa scriu citeva cuvinte despre mine si Andrei

Mady mie mi-a zis doc ca sa masez cu lioton gel daca se inroseste ceva.si in rest nimic.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Vladutul a zis Mama ieri. Era in patut ciufut ca nu il baga nimeni in seama si miorlaia iar la un moment dat a spus clar mama. A mai avut el tentative meeme, maaaa, ammma. M-am topit toata cand l-am auzit.

Sterilizat eu sterilizez la greu zilnic dupa fiecare folosile sticlutele, lingurite etc.

Hai Mady sper sa nu aiba nimic piticul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Cria: felicitari!

Mady: tocmai de-aia eu il schimb si il tin pe jos. Nu il pun pe pat de unde poate cadea pentru sa se smuceste si in 2 secunde pana desfac eu scutecul si mi-e teama sa nu-l vad jos de langa mine Pupam Razvanelul si speram sa fie bine

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput