Albinute & bondari de martie-aprilie '07(29)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Fetelor, am o mare rugaminte, spuneti-mi daca stiti o farmacie Dona in apropierea Garii de Nord, de unde as putea lua batista bebelusului. Am rugat pe cineva sa-mi ia si as vrea sa-i dau toate indiciile, sa nu umble prea mult.

Mihaela siStefania (19 martie 2007)

poze

Varsta Stefaniei

www.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank"> Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Mihaela se poate face comanda pe net si vine in 4 zile sunt foarte rapizi. Sau dai un telefon si faci comanda doar daca nu ai nevoie urgenta de ea.

Varsta Catalinei Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabdyd spune:

Salutare stup,
sunt la lucru si am o clipa libera ,
am intrat sa va salut,
citesc din urma si revin,
Doina, poti, te rog sa incarci fisierul Totul se intampla inainte de 6 ani pe grup, la files? Nu s-a stocat attachmentul si nu l-am putut descarca.
Va
Nu in ultimul rand,
La multi ani!!! tuturor sarbatoritilor zilei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

Mihael@ din cate stiu eu, nu e nici o farmacie dona f aproape de gara. la romana/amzei sunt 2. dar cum zicea si alina, poti face comanda pe net. la gara este un helpnet si poate intreba si acolo ca mai mult ca sigur au. mie mi-a luat-o sotul de la o cu totul alta farmacie decat dona, ca ne trebuia intr-o noapte. vrei tu neaparat de la dona?



mami de Matei Stefan 12.03.2007

poze cu matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

quote:
Originally posted by anaalina

Mihaela se poate face comanda pe net si vine in 4 zile sunt foarte rapizi. Sau dai un telefon si faci comanda doar daca nu ai nevoie urgenta de ea.

Varsta Catalinei Teodora




Imi trebuie urgent ca e dezastru cu nasucul, se inneaca, nu poate dormi si nu-i chip sa-i aspir cu pompita.

Kmi, multumim de intrebare, inca nici un semn ca i-ar trece, are nasul la fel de infundat.

Acuma ma mai doare si pe mine gatul dar fac gargara cu apa cu sare mereu si-mi trece...daca aveti vreodata probleme sa stiti ca apa cu sare este excelenta.

Mihaela siStefania (19 martie 2007)

poze

Varsta Stefaniei

www.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank"> Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

asa ... neata fetele, am facut cafeaua!!
ma scuzati ca aseara am "fugit" fara sa-mi iau ramas bun dar a picat netul ... deh ...
oricum, sa ma laud, de fapt nu pe mine, pe matei: aseara a papat 170 ml de lapte si dimineata 150 ml . deci andra, tineti-va bine, ca va pridem din urma! hi hi ... cred ca peste 1 an!
azi cred ca avem 4 mese, ca a inceput cu laptic la 8.30. deci mai mult ca sigur va mai papa pe la 12.00-12.30, 17.00-17.30 si apoi sa vedem pe la 22.00.

mami de Matei Stefan 12.03.2007

poze cu matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Cum ? Cum ? Gargara cu sare? Ca am un gat in pioneze!!!Si un nas borcanat de muci . Imi vine sa turbez ca am iesit ieri ca o isteata in balcon sa intind rufele in tricou si batea un alizeu

Varsta Catalinei Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

quote:
Originally posted by ioanaradu

Mihael@ din cate stiu eu, nu e nici o farmacie dona f aproape de gara. la romana/amzei sunt 2. dar cum zicea si alina, poti face comanda pe net. la gara este un helpnet si poate intreba si acolo ca mai mult ca sigur au. mie mi-a luat-o sotul de la o cu totul alta farmacie decat dona, ca ne trebuia intr-o noapte. vrei tu neaparat de la dona?



mami de Matei Stefan 12.03.2007

poze cu matei



a, nu, citisem ca la farmaciile dona se gaseste, dar e ok daca este si in alte farmacii....am sa dau un tel. la helpnet sa intreb daca au...merci

Mihaela siStefania (19 martie 2007)

poze

Varsta Stefaniei

www.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank"> Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenita spune:

Imi cer scuze ca dau buzna peste voi, fetelor. Sa va traiasca bebicii si sa se faca mari!
Vreau sa iau si eu legatura cu Adina Ghibu. Am vazut ca esti din Constanta si ai nascut cu medicul la care merg si eu prin cezariana. Eu sunt o graviduta de septembrie-octombrie 2007, am 36 de saptamani si urmeaza sa nasc prin cezariana cu d-nul dr. Balasa la Medgidia. Am indraznit sa iti trimit un email pe o adresa ce am gasit-o postata de tine in februarie inainte sa nasti. Nu stiu daca mai ai timp sa o deschizi acum, avand in vedere ca esti mamicuta. Ti-as fi trimis un PM, dar nu il ai activat. Ideea este ca vroiam cateva informatii despre cum a decurs cezariana, cum te-ai simtit dupa anestezie. Eu sunt cam speriata. Daca nu mai ai adresa aceea de email, iti pot lasa eu adresa mea carmiz0101@yahoo.com . Iti multumesc!

Carmen 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Sa ne laudam si noi cu masa de dimineata ca de asa se face:
ORA 6= 200ml desi la 10 cred ca va manca vant, ca fructe nu vrea , poate o pacalesc cu 130ml lapte. Pe la 14 avem niste legume fierte de ieri(morcov,telina ,ardei,rosie,dovlecel) in care voi pune o lingura de branza si o sa ne mascarim din cap pana in picioare, ca asa papam noi. La 18 ,daca isi face somnul va papa 200ml, daca nu va ranji la bibe si la culcare dam cu banu ca niciodata nu stiu ce pasarele are.

Varsta Catalinei Teodora

Mergi la inceput