Nasici 2008

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Traim in Romania... si ne permitem... la banii si valoarea noastra...
Si rochiile de la debenhams sunt mai ieftine in Anglia, la ei in site... La noi ajung la pretul din sdite cand sunt la reduceri...
La fel si hainele de pici de la "Z"
Lista e luuunga... eu nu ma mai agit... Daca pleaca careva afara le dau lista cu ce vreau, cumpar tzozoale de la LR, cereale de la nemti (al noi sunt cel putin dublu) etc. etc. etc.

Ne permitem...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

buna nasici, eu sunt o miresica de 2008, urmeaza sa avem nunta la sf lui mai si as vrea sa va intreb ceva

daca ati nasit deja, ce cadou ati primit de la fini, sau ce v-ar placea sa primiti?

noi suntem prieteni cu viitorii nasi, suntem toti in State, ei au de toate, dar am vrea sa le dam ceva "meaningful"...pina acum m-am gindit la o icoana dar as vrea sa mai adaug ceva

multumesc


The most beautiful thing in life is LIFE itself ! http://www.help-ema.puls-il.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Herra cand am mai fost nasi am luat urmatoarele:
- voal si florile cu care si-a prins voalul
- esarfa pe post de batic cand i-am dat voalul jos
- oglinda (tot pt. atunci) si casa cand se aranjeaza mireasa si nasa ii prinde voalul (teoretic)
- turta, cand pleaca mireasa de acasa... trebe rupta deasupa capului
- lumanarile
- am platit biserica
- cadou pt. cununia civila
Acum miresica nu vrea turta, oglinda, voalul l-a avut la pachet cu rochita... Asa ca ramane sa iau restul...
Vorbeste si cu viitoarea fina si vezi ce obiceiuri mai stie sau mai vrea ea sa faca... depinde si de la zona, la zona... dar si daca ea vrea sau nu unele dintre ele...

uta_ciun complicat... asa a fost si la noi, cand a trebuit sa le luam un cadou nasilor... Pana la urma am luat o icoana pictata mai altfel... era pictata pt. o bucata de piatra sflefuita... Si o "farfurie" de decor, din stical si niste lalele suflate cu arginc, care, conincidenta, aveau acelasi model ca niste pagare ale nasei... deci a comppletat setul...
A fost un cadou simbolic, ca si amintire... pt. ca nu avem ce sa le luam... ceva de care sa aiba nevoie...

Acum le-am spus finilor sa nu ne ia nici un cadou, pt. ca noi o sa le luam ca orice invitata, care vine la cununia civila... nu din partea nasilor... asa ca sa stea potoliti... Asa le-am spus si primilor fini si tot nu s-au lasat, ne-au luat cadou


Eu ma gandeam acum ca mai avem o luna jumate si vine nunta... si n-am luat nimic... noi, ca nasi... M-am razgandit cu rochia mea de nasa... va fi neagra cu gaaaaalben... Mi-am intrebat soata daca isi pune camasa/cravata calbena si n-a protestat... deci galben sa fie...
Trebuie sa vb. pt. lumanari, dar atunci aproape... astept sa-si gaseasca miresica diadema si esarfa/palarie... sa ii dau banii pe ele... mai bine isi ea ea ce-i place... oricum n-am timp de umblat... Le-am zis sa zica ce vor cadou ... ca sa nu le iau ceva inutil sau ceva ce au deja... Bine, noi ne permitem de-astea, ca doar e sora'mea
Si cam asta ar fi...





Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


si pe noi ne streseaza finii cu ce sa ne ia cadou. Chiar nu avem nevoie de nimic, dar insista.....
De la finii de anul trecut am primit un gratar electric. super fain si util. l-am folosit saptamanal pt. gratarele pe balcon sau pt. carnitza/pestele piticului.

cu preturile de la noi...asa e...e de groaza ce mari sunt. Intru in magazinele pt. copii si ma crucesc ce preturi au. e drept ca nu am mai luat din tara pt. el, gasesti dincolo mult mai ieftine si mai frumoase.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

Buna nasicilor!
Vad ca nu mai e nici o miscare pe aici! Ati avut vreo nunta pina acum? Mi-ar place sa vad poze . Eu n-am mai mers la o nunta de 10 ani...S-au schimbat asa de multe intre timp la aranjamente, tinute, etc. Noi suntem asa de ramasi in urma ca nu prea stim ce sa ii sfatuim pe finii nostri .
In alta ordine de idei, azi am mers la probat pantofi si am avut neplacuta surpriza de a constata ca ma cam string toti...Cred ca mi s-a latit piciorul. Mie mi-ar place sa dau vina pe cele doua sarcini, dar sotul, mai realist, zice ca e din cauza ca umblu numai cu papuci sport toata ziua...Ma tem ca are dreptate...Acum cum rezolv eu problema asta? Ma gindeam ca pantofi ar fi mai comozi decit sandale cu bretelutze care sa ma deranjeze, dar pe de alta parte nunta e in august si se pare ca anul asta iar o sa fie foarte calduros...


Anca, Andreea (7 ani) si Monica (9 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Buna fetele
Mai primiti o nasica de 2008?
Noi o sa cununam la anu ,dar anul asta in iulie finii nostri fac cununia civila.
Pupicei

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Da, chiar ... ce liniste...

Asa... finuta s-a hotarat sa mute cununia civila maine, cu o luna mai devreme... Asa ca maine ne destrabalam.
Aveam o rochita mov inchis (cica, io tot neagra o vad , da' lumea zice ca-i mov) pe care n-o purtasem niciodata... si am cautat de mi-a venit rau pantofi care sa mearga ca si culoare, sa nu aiba toc (ca sa nu ii arunc in dulap dupa, ca restu pantofilor luati pt. nunti, botezuri... doar nu fac colectie) si sa nu coste 3 mil jumate si sa fie masura mea (36, greu si asta) Foarte greu... aveam in plan sa dau maxim 2 mil. Dar pt. ca nu am reusit sa le combin pe toate... am umblat 1 sapt. si nimic...
Am luat pana la urma... ca nu mai aveam mult si renuntam, mergeam in slapi... am gasit la veronesee, galbeni... am luat si niste margele tot galbene... si gata... Am scapat de asta...

Acum mai ramane partea importanta... nunta.



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Distractie plaacuta Eliana si asteptam poze.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

noi mai avem doua saptamani fix!Mi-am gasit rochitza si sunt happy....
Va puteti duce la Yokko ca sunt ok, deosebite.Mie una mi-au placut si mi-am luat o rochitza super!!!!
Trece timpul super repede si uite ca mai sunt 2 saptamani si finutii vor pasi in lumea casniciei iar noi vom fii alaturi de ei cu acelasi emotii si multa dragoste pentru ei.


Sa ai putere sa spui da, sa ai putere sa spui nu si in orice clipa grea sa ai putere sa fii TU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Da... sunt f. frumoase rochitele sau costumele de la yokko...
La nunta cealalta, unde am mai fost nasi, de acolo am luat o rochita si un bolero.
Acum am corset de la ei... vin f.f bine... si am reusti sa fac rost de aceiasi tafta ca si la corset... sa-mi fac fusta... cu muuult tul...

Asaaaaa.... am cateva poze de la cununia civila a surioarei (finei)... facute de care, cum a prins... mai avem pana le primim pe cele de la fotograf.
http://family.webshots.com/photo/2431597090057231030QzfRvb

Abia acum incepe nebunia... vorbit cu cei care se ocupa de aranjat rest. Facut/cautat diverse maruntisuri... Vorbit cu cei de la florarie... Sal si diadema nu si-a gasit miresica... nici eu... Mai cautam... Si multe altele...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput