Nasici 2008

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

Eliana foarte frumoase pozele! Iar rochitza zic si eu ca e mov .
Simo asteptam si poze de la tine cind e gata nunta!
Pina una alta am reusit sa imi iau si eu niste sandale pentru nunta, dar acum caut pantofi pentru ca zic eu ca o sa imi fie mai bine in pantofi decit in sandale. Mai bine imi este cald decit sa am taieturi pe la picioare de la barete .

Anca, Andreea (7 ani) si Monica (9 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Buna seara, nasici !
vreau si io la voi in trupa, noi vom cununa pe 19 iulie .Am mai nasit o data, in 2006, in aceeasi zi cu Elyanne


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Subiect fierbinte: cum stati cu hainutele de nasica?
Io as merge pe ideea cu corset si fusta(cum am avut si acum 2ani)de culoare turcoaz...cu accesorii metalice(sandale, gentuta, bijue culoarea argintului poate).Sa vad ce-oi reusi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Gata nasicilor eu m-am pricopsit cu rochitele de nasa! Amandoua de la Creal Design. Am fost intr-o doara, si-ntr-o ora mi-am cumparat ambele rochii: si cea de cununie si cea de seara. Cea de cununie ste pe corp e culoare galben aprins si un cordon negru, ceva negru si pe la piept. Simpla, din saten fara nicio aplicatie. Sandalele le voi cumpara pe negru, din lac, la fel si poseta.
Rochita de seara este verde, o suprapunere de materiale, matase peste saten, simpla..Are o aplicatie f urata la piept, sub sani, dar am vorbit cu fetele de la atelier si se poate descoase fara probleme. Mi-o vor inlocui cu o aplicatie pe care am cumparat-o de la magazinul Picasso, aurie cu cristale swarowsky. Sunt f multumita.

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

Dragele mele si noi suntem gata.Mai avem lumanarile si buchetele .Ne vom duce marti sa le facem ca asa am vorbit la floararie.Cand ma gandesc ca de azi intr-o saptamana suntem la party deja simt cum ma coplesesc emotiile.
Mai am sa ii cumpar salul sau baticul .
Miresica e foarte ingrijorata de cum va iesi etc.Eu zic ca atata timp cat totul e aranjat ca la carte nu ar avea de ce sa nu iasa ok.
Noi am avut noroc la nunta asa ca sigur vor avea si ei.La noi totul a mers snur fara probleme.
ancadm eu tot pantofi am ales pentru ca sandalele ma gandeam si eu ca sunt in primul rand mai incomode la dans (depinde si de model bineinteles) si rochia care o am nu merge cu sandale.E prea eleganta!Sunt rochitze care merg cu sandale si sunt rochitze care merg numai cu pantofi.Eu sincera sa fiu nu mi-am mai luat pantofi pentru ca aveam deja unii din piele intoarsa care ma simt extraordinar in ei.Oricum o sa imi iau ceva de schimb ca sa nu am surprize.




Sa ai putere sa spui da, sa ai putere sa spui nu si in orice clipa grea sa ai putere sa fii TU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

elyanne cumva cununia a fost la sectorul 2?Noi tot acolo o sa facem.
Eu rochitza tot mov o vad insa e pe gustul meu, simpla si eleganta.
Doua perechi frumoase, atat nasii cat si mirii.
Va urez fericire multa alaturi de finuti si ei sa aiba o viatza frumoasa cu sanatate si fericire.

Sa ai putere sa spui da, sa ai putere sa spui nu si in orice clipa grea sa ai putere sa fii TU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Elyanne imi place rochita .A facut la sectorul 2 ca si noi tot acolo avem?
Carmen si noi tot pe 19 iulie cununam ,deci suntem doua
Cu hainele nu stiu ce sa spn ca este cam nasoala treaba ,am ramas cu o frumoasa burtica dupa nastere si nu pot sa pun orice pe mine.O sa merg la Yokko sa vad ce gasesc.
Roxana vrem poze cu rochitele

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Mutumiiiim pt. apreciari, urari

Da, la sectorul 2 fost cununia civila...

ancadragoman burtica o pot ascunde cu un corset... cele de la yokko vin f. bine... si se strang... nu's nici scurte ca sa se "reverse" suncile pe sub corset, dupa ce l-ai strans... Majoritatea sunt pe acelasi model... ca si croiala...
Si, avatajul este ca poate fi purtat di dupa ce scapi de burta/kg in plus, pt. ca se regleaza...

Incerc sa gasesc o poza cu un corset de la ei... eu eram la vreo 6 luni de la nastere, inca alaptam... cu vreo 7 kile in plus... Dar datorita corsetului... si sanilor imensi atunci... nici nu se observa ca mai aveam ceva burta si kg. in plus...





Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

si eu am 7 luni de la nastere si nu prea mi-am revenit ,am gasit niste rochite la ei pe site super dar nu stiu cum vin,o sa merg sa le probez


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Buna, nasici !
Avem si noi noutati.
Mirii si-au cumparat hainutele si pantofii de nunta, mireasa si-a comandat si voalul, sincer, m-a dat pe spate cat costa, 350ron, ori eu nu mai stiu care-s preturile mai nou, ori...
Stiu ca acum 2ani, finei de atunci i-am luat voal si coronita simpla, am dat max 100ron si de-aia compar si io...
Si cine stie cat o mai costa si coronita...

Astept pareri.


Mergi la inceput