Subiectul in original il gasesti aici Buburuze de Ianuarie-Februarie 2011 (3)
Exista 187 de raspunsuri la acest topic Pagina: din totalul de 3 pagini
<< < 1 2 3 > >>

Raspunsuri:


Autor: roxx26
Raspuns la: 04/03/2011 14:57:51
Mesaj:

Ocsanica, da-mi un PM cu numele donsoarei, sa sun sa schim programarea pe numele vostru si apoi iti spun si ora si tot.

_____________________

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Autor: florintunde
Raspuns la: 04/03/2011 14:57:53
Mesaj:


multumim frumosfetele/sunteti super dragutze!una pup mare in plus lui Abramburika


----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!


Autor: ziki
Raspuns la: 04/03/2011 15:07:53
Mesaj:

LA MULTI ANI MARIO!

sa fii mandru de mamica ta si de surioara ta! sa cresti mare si sa fii fericit! Tunde pentru flacaul mare si frumos!

la noi a venit pediatrul la prima vizita si ne-a dat o gramada de picaturele de luat. are o mica hernie, putin icter, si cica sa avem mare grija cu vizitele pt ca pana la sfarsitul lui martie e epidemie de viroza...

iar socroseniile, ce sa mai zic. au intrat fara sa bata (usa era deschisa), m-au intrebat cine era la telefon ca tocmai inchisesem, (bineinteles ca imi statea pe limba raspunsul "m*-ta"), au stat nitel, mi-au spus sa imbrac copilul ca ii e frig precis (din nou urari de bine spuse in gand) si cand sa plece, am intrebat cand anume vin weekendul viitor pentru ca sunt doua zile pline in notiunea de weekend si am primit ca raspuns "vedem noi. de ce intrebi, ca oricum sunteti acasa"

e clar. n-am cu cine.
ma intreb daca crimele comise post-partum au parte de o sentinta mai usoara... ca m-as apuca chiar acum

copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]


Autor: roxx26
Raspuns la: 04/03/2011 15:12:38
Mesaj:

Vroiam sa va aspun ca am gasit pe okazii.ro Camilia de la Boiron, spunea si Doloress de curand de acest remediu homeopat, este f bun pt eruptiile dintisorilor - nu se gaseste in RO. Daca va intereseaza, mai erau vreo 2 disponibile - dati cautare dupa "boiron".

_____________________

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Autor: florintunde
Raspuns la: 04/03/2011 15:20:07
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui ziki
e clar. n-am cu cine.
ma intreb daca crimele comise post-partum au parte de o sentinta mai usoara... ca m-as apuca chiar acum



esti bestialaam ras cu lacrimi...dar chiar intereseaza-te...poate ma bag si Eu

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!


Autor: ocsanica80
Raspuns la: 04/03/2011 15:24:26
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui roxx26

Ocsanica, da-mi un PM cu numele donsoarei, sa sun sa schim programarea pe numele vostru si apoi iti spun si ora si tot.

_____________________

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


trimis PM ;

39+ Maria-Sofia
AMR... 1 zi
Roxana


Autor: ocsanica80
Raspuns la: 04/03/2011 15:31:30
Mesaj:

la multi ani Mario sa cresti mare si sanatos si sa o iubesti pe surioara si mamica ta;
deci daca tot am reusit macar sa intru sa scriu acum dupa o mie de ani sa incep sa mai vait; mica mea printesa sta numai si numai in brate; orice loc din casa asta are ghimpi, nu patut, nu scoica, mai spusese pediatra sa o pun in pat pe perne (asta dupa un episod in care 2 zile vomita incontinu)dar credeti ca fata mea sta , nu nu nu, in brate la mami este cel mai bine; numai ca eu una nu mai pot;
in rest crestem, avem deja 4600 g;


39+ Maria-Sofia
AMR... 1 zi
Roxana


Autor: maimutzica10
Raspuns la: 04/03/2011 15:45:32
Mesaj:

salutare,

io am realizat ca raman in pana de pampersi si am 'fugeat' la real sa achizitionez indispensabilii (si la propriu si la figurat, ca nu cre ca spalam io o tona de pelinci -- inca si de mana.. bietele noastre mame..). in afara de Pampers, mai cumparati altceva? Ca io zici ca-s pe pilot automat, ma duc intins la ei; mai aveti recomandari si pt alte marci?

am constatat ca au reduceri la DM, cica 20% azi si maine, care 'esteti' interesata!


ma duc sa cetesc din urma si vreau sa fac si un tort (am cumparat ingredientele), ca in sarcina n-am putut sa pun gura pe dulciuri, recuperez acuma! iata minunea pe care vreau s-o execut..



Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink


Autor: adryiii
Raspuns la: 04/03/2011 15:51:18
Mesaj:

LA MULTI ANI MARIO!
Copiul lui mama! Sa cresti mare, frumos, sanatos si sa asculti de parinti, in special de supermamica ta!

mami fericita de Elena Alexandra 17.01.2011


Autor: maimutzica10
Raspuns la: 04/03/2011 15:55:54
Mesaj:

anka, ziki, sunteti mortale !!!!

tunde, sa-ti traiasca baiatul, sa fie sanatos! pe furis, sa nu ne vada catalina lui roxx, ca nu vreau sa creada ca ne bagam..



Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink


Autor: roxx26
Raspuns la: 04/03/2011 15:56:56
Mesaj:

MAIMUTICA...yammy...mai slabim noi la sfantul asteapta
Chiar vroiam si eu sa va intreb de scutece - ce ziceti de Pufies? a folosit careva? am citit pe la ursuleti ca fetele erau destul de multumite.

_____________________

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Autor: gabrielaromt
Raspuns la: 04/03/2011 15:58:35
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui maimutzica10

salutare,

io am realizat ca raman in pana de pampersi si am 'fugeat' la real sa achizitionez indispensabilii (si la propriu si la figurat, ca nu cre ca spalam io o tona de pelinci -- inca si de mana.. bietele noastre mame..). in afara de Pampers, mai cumparati altceva? Ca io zici ca-s pe pilot automat, ma duc intins la ei; mai aveti recomandari si pt alte marci?

am constatat ca au reduceri la DM, cica 20% azi si maine, care 'esteti' interesata!





Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink


Rox acum ma uitam pe alte forumuri de pareri de scutece. Si noi tre sa cumparam maine. Pana acum am folosit Pampers PC. Am primit de la o prietena recomandare pt Wickies de la Kaufland, dar eu nu am nici unul prin zona. Ma gandesc sa cumpar maine Happy. Al meu bebe face si niste iritatii si astea pot fi si de la scutece...

deci, cine ce foloseste?

Gabriela
Mami fericita de Tudor (21.01.2011)


Autor: adryiii
Raspuns la: 04/03/2011 16:07:38
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui ocsanica80

la multi ani Mario sa cresti mare si sanatos si sa o iubesti pe surioara si mamica ta;
deci daca tot am reusit macar sa intru sa scriu acum dupa o mie de ani sa incep sa mai vait; mica mea printesa sta numai si numai in brate; orice loc din casa asta are ghimpi, nu patut, nu scoica, mai spusese pediatra sa o pun in pat pe perne (asta dupa un episod in care 2 zile vomita incontinu)dar credeti ca fata mea sta , nu nu nu, in brate la mami este cel mai bine; numai ca eu una nu mai pot;
in rest crestem, avem deja 4600 g;


39+ Maria-Sofia
AMR... 1 zi
Roxana


Ce semnatura avem!!! Te mai gandesti la un bebe?


mami fericita de Elena Alexandra 17.01.2011


Autor: roxx26
Raspuns la: 04/03/2011 16:07:59
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui maimutzica10

tunde, sa-ti traiasca baiatul, sa fie sanatos! pe furis, sa nu ne vada catalina lui roxx, ca nu vreau sa creada ca ne bagam..



Mai, ia nu incurcati oalele acilea, io m-am incuscrit cu MADALINA...acus nu mai inteleg nimic

_____________________

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Autor: ocsanica80
Raspuns la: 04/03/2011 16:10:57
Mesaj:

deci nu imi vine sa cred, fata mea sta cuminte in scoica ascultind Amadeus; este o mare realizare ;
asa revenind la ce discutati ca am timp acum, cine stie pana cand, noua ne-a recomandat pediatra Huggies din motiv de iritatie si vad ca ne merge foarte bine cu ele, folosim cam de vreo 3 saptamani;

39+ Maria-Sofia
AMR... 1 zi
Roxana


Autor: ocsanica80
Raspuns la: 04/03/2011 16:23:46
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui adryiii

Citat:
citat din mesajul lui ocsanica80

la multi ani Mario sa cresti mare si sanatos si sa o iubesti pe surioara si mamica ta;
deci daca tot am reusit macar sa intru sa scriu acum dupa o mie de ani sa incep sa mai vait; mica mea printesa sta numai si numai in brate; orice loc din casa asta are ghimpi, nu patut, nu scoica, mai spusese pediatra sa o pun in pat pe perne (asta dupa un episod in care 2 zile vomita incontinu)dar credeti ca fata mea sta , nu nu nu, in brate la mami este cel mai bine; numai ca eu una nu mai pot;
in rest crestem, avem deja 4600 g;


39+ Maria-Sofia
AMR... 1 zi
Roxana


Ce semnatura avem!!! Te mai gandesti la un bebe?


mami fericita de Elena Alexandra 17.01.2011


am uitat sa o schimbam d pe vremea cand asteptam cu nerabdare sa imi vad printesa; si da ne gandim la al doilea ; dar probabil nu foarte curind

Roxana mami de Maria-Sofia


Autor: Dedicut
Raspuns la: 04/03/2011 16:30:32
Mesaj:

ocsanica80 si buburuzul meu vrea tot in brate.

Acum incerc sa-l dezvat. Cel mai mult vrea sa doarma pe burta mea, dar deja are peste 5 kg si ma doare spatele. Acum a adormit in balansoar pentru ca am deschis geamul si la frig doarme mai bine.
Patutul abia il cunoaste pe bebe, nici o noapte nu dormit in el, doarme cu mine in pat.
Noaptea se trezeste de 4 ori, la inceput doarme mai profund dar catre dimineata incepe sa mormaie, si geme si se vaita de ma apuca mila si il iau din nou pe burta pentru ca acolo se potoleste. E un santajist mic!
Buburuzele voastre mormaie ?

Si pentru ca nu am intrat pana acum in casuta noua va urez tuturor un an minunat aici si sa fim cu totii sanatosi cand se inchide si acest capitol!




2 sarcini oprite in evolutie la 8 s - MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot
Alexandru Stefan 18.01.2011


Autor: ocsanica80
Raspuns la: 04/03/2011 16:40:55
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui Dedicut

ocsanica80 si buburuzul meu vrea tot in brate.

Acum incerc sa-l dezvat. Cel mai mult vrea sa doarma pe burta mea, dar deja are peste 5 kg si ma doare spatele. Acum a adormit in balansoar pentru ca am deschis geamul si la frig doarme mai bine.
Patutul abia il cunoaste pe bebe, nici o noapte nu dormit in el, doarme cu mine in pat.
Noaptea se trezeste de 4 ori, la inceput doarme mai profund dar catre dimineata incepe sa mormaie, si geme si se vaita de ma apuca mila si il iau din nou pe burta pentru ca acolo se potoleste. E un santajist mic!
Buburuzele voastre mormaie ?

Si pentru ca nu am intrat pana acum in casuta noua va urez tuturor un an minunat aici si sa fim cu totii sanatosi cand se inchide si acest capitol!




2 sarcini oprite in evolutie la 8 s - MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot
Alexandru Stefan 18.01.2011




si printesa mea face exact la fel catre dimineata; tot timpul am impresia ca o doare ceva, ca are ceva dar nu pur si simplu geme si se screme, da din manute, din picioruse, daca o iau in pat cu noi imediat se linisteste; asta este ne facem noi mari;

Roxana mami de Maria-Sofia


Autor: gabrielaromt
Raspuns la: 04/03/2011 16:46:12
Mesaj:

Buburuza mea noaptea doarme la el in patut. Avem program OK, pe la 10 doarme, mai nou se trezeste o data pe la 3 si papa si apoi pe la 6-7. Apoi mai atipeste putin vreo ora cel mult si pe urma incepe frichineala. Iar eu nu sunt matinala deloc.... la ora aia sunt eu cea mai obosita... dar mai nou am descoperit o cale sa dorm... il iau in pat langa mine si cu tzitzi in gurita mai dormim vreo doua ore

Si asa ma trezesc eu odihnita in jur de ora 10..

Ziua e alta poveste, nu sta singurel o clipa, daca-i treaz trebe bagat in seama, sa povestim, sa vorbim, sa-l leganam... in brate la mami toate astea.

Deci cu chiu cu vai mai apuc sa fac si eu ceva de papi, sa mai calc o hainuta ceva...

Aaa, si acum juma de ora a inceput sa rada in hohote, adormise pe pieptul meu! S-a trezit tot un zambet. Primul lui ras in hohote!

Gabriela
Mami fericita de Tudor (21.01.2011)


Autor: de_ea
Raspuns la: 04/03/2011 17:23:52
Mesaj:

Buna fetelor...
Astazi ne-au venit si noua rezultatele analizelor la sange si sunt 8 valori marite.Se pricepe cineva la interpretat rezultatele?

WBC-12.38 (4-10)ASTEA SUNT VALORILE NORMALE
MON%-12 (3-10)
EOS%-6.1 (0-3)
MON#-1.5 (0.1-1)
MCV-114.8 (80-100)
MCH-36.2 (25-32)
MRBC-28.1 (0.0-8.0)
PLT-572 (150-450)

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011


Autor: de_ea
Raspuns la: 04/03/2011 17:25:11
Mesaj:

LA MULTI ANI MARIO!!!SA FII SANATOS SI SA IUBESTI MULT PE MAMI!!!

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011


Autor: missmj
Raspuns la: 04/03/2011 17:27:45
Mesaj:

Ce fac mamicile ?
Eu raportez prima criza adevarata de colici ! aseara dupa baita a dormit vreo 30 min si s-a trezit urland...asta pe la 23.00...si asa a tinut-o pana la 2.00 ! eram franta...l-am plimbat prin casa, ma durea spatele rau. adormea saracul si deodata belea ochii ,se speria, si incepea sa tipe,cred ca atunci venea crampa ! si cand se mai linistea se uita fix in ochii mei, tuguia buzele si facea "auuuuuuuuuuuu" ! Doamne ce mila mi-a fost de el.am incercat de toate,ii faceam masaj la burta,bicicleta, etc dadea cate 10 basini si degeaba,tot nu ii trecea.A adormit pana la urma, era rupt de somn, dormea si icnea in somn.A dormit pana la 7. Ce ma laudam eu cu baiatul meu care doarme toata noaptea si nu are colici ! Sper sa nu tina mult
eram tare posomorata...bine ca m-au facut sa rad ziki cu socrii,madalina cu puta si anka cu firimiturile de paine pe copchil !
bebelusilor de Foxy,Kitzy si Mara
si La multi ani Mario,sa ctresti mare si sa ii aduci mamei numai bucurii


Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)


Autor: Lorich
Raspuns la: 04/03/2011 17:30:32
Mesaj:

La multi ani Mario!!! Sa fii sanatos si norocos!!!


dintre pampersi non-pampers am incercat puffies si nu-mi plac, is prea hartiosi, mi s-au parut incomozi.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011


Autor: missmj
Raspuns la: 04/03/2011 17:34:31
Mesaj:

alinush imi pare rau sa aud ca ai bebelina in ghips ! sa se refaca repede si bine!
simo un oltenash vaccinat,sa ii treaca supararea !
wudy nici pe mine nu m-a lasat sa il scot pana la o luna, dar l-am scos la 3 sapt ca era prea frumos afara in perioada aia.
sherbi sa iti revii repede ! nu pot sa te sfatuiesc cum sa iti imparti dragostea la doi copii ca nu sunt in situatia asta, pot doar sa iti urez multa rabdare sa treci peste perioada si starea asta ! si eu intru cateodata intr-o depresie din cauza ca nu mai fac zi de zi ce faceam inainte...am parte doar de rutina asta...dat tzatza,schimbat,facut mancare,curat,calcat...acum mai nou are si colici...chiar, cum te mai simti?mai ai crampe ? Maine ma duc la mama ca vine si sormea cu copiii, abia astept, zici ca cine stie unde ma duc ! e doar chestia asta ca ies din casa !
Si bebe meu isi mananca pumnul cand da de el ! si e si balos, cand sta treaz cu capul intr-o parte asa si se uita pe pereti...gasesc paturica uda in dreptul gurii ,sau cand doarme cu gura deschisa...seamana cu ma'sa !

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)


Autor: missmj
Raspuns la: 04/03/2011 17:37:42
Mesaj:

Pampersi am incercat si noi puffies si mi s-au parut incomozi. huggies au fost f buni, apoi am incercat pampers new baby si fiind mai ieftini ca huggies si la fel de buni,am ramas cu ei.
deea nu ma pricep, gugaleste si tu vezi ce gasesti ! sa fie bine !


Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)


Autor: deea_sav85
Raspuns la: 04/03/2011 17:53:26
Mesaj:

La Multi Ani Mario!!!
Sa-ti traiasca baietelul Tunde, sa se faca mare si sanatos, si sa asculte de mami
gabrielaromt la fel face si bubu meu, pana la 5 dimineata doarme foarte bine la el in patut, dupa aia parca are ace si il iau si eu cu mine in patut si asa reusesc sa mai prind si eu 2 ore de somn...sper sa nu se invete cu noi in pat.


Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)


Autor: madalina_m
Raspuns la: 04/03/2011 17:57:18
Mesaj:

Si eu tot cu Pampers. Cand eram la nr.1 am folosit Premium care, acum am trecut la cele galbene. Am avut 2 scutece Pufies de mostra si erau foarte mari si vorba lui Lori, hartiosi. Happy am auzit de mult ca nu sunt buni, nu absorb calumea. Huggies sunt prea scumpi si de altii nu stiu nimic.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica


Autor: madalina_m
Raspuns la: 04/03/2011 18:12:47
Mesaj:

Roxx si eu am luat o cutie de Camilia de pe okazii. Chiar ma pregateam sa va scriu si voua cand m-a furat somnul. Cand m-am trezit scrisesei tu.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica


Autor: deea_sav85
Raspuns la: 04/03/2011 18:19:08
Mesaj:

Eu Puffies de i-am primit din maternitate nici nu am incercat sa ii folosesc ca la fel mi se pareau foarte mari si Happy am avut un pachet nr.1 si nu am fost foarte multumita de ei. Cei mai buni sunt Pampersi din punctul meu de vedere.

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)


Autor: andri31
Raspuns la: 04/03/2011 18:53:07
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui Shines


bebelusii nascuti prematur iau mai mult in greutate in primele luni fata de bebelusii la termen...mai ales daca au avut greutate mica. ei recupereaza astfel diferenta.
Eduard a fost nascut la 2500..la o luna avea 3900. pe 14 face 3 luni si are 5.8 kg.
chiar daca a fost micut si prematur,are greutatea unui copil normal ca si greutate si varsta.
nu iti face griji.e chiar bine




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


sar'na simo

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011


Autor: andri31
Raspuns la: 04/03/2011 19:06:37
Mesaj:

acum am venit si eu de la controlul de 6sapt de la gine.
tov.dr. a spus ca totul e bine mai putin colul .. usor inflamat si numai mi-a luat proba pt PAP si lama si am sangerat O GRAMADA de se mira si el.
asteptam rezultatele sa vedem daca suntem in regula.
am prestat si noi cu o tona de lubrifiant de "gogu' " tusea si basea era plin ochoi si asa am reusit sa facem si noi ceva dar nu pot spune ca a fost exceptional.. o mai lasam cateva zile pe "suzi" sa-si revina si mai incercam...

de acum ,d e dupa amiaza a inceput si productia de lapte sa scada si sa se tranforme in apa. am vb si cu dr. si mi-a spus ca intr-adevra nu trebuie umblat la san cand incepi sa iei pastile dar paradoxal totusi daca nu-l golesti , el mai producand lapte , faci mastita asa ca aviz. .. amatoarelor. restul.. strans de sani si gheata aia e asa,,,pt noi sa nu ne doara. ..

pup
fug ca mica mea se miauna

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011


Autor: Mimo
Raspuns la: 04/03/2011 19:10:03
Mesaj:

In primul rand, bun gasit in casa noua! Sa avem parte numai de lucruri frumoase!

Intreba cineva de ecografie de sold la baietei. Pediatra care ne-a vazut d ela nastere si pana acum acasa nu ne-a zis nimic (doar de eco transfontanela si abdominala). Insa saptamana trecuta am fost la un centru medical si pediatra de acolo a zis ca ei recomanda standard eco de sold si la baietei si o verificare la ortoped, asa ca o sa facem si asta. Nu ne-a zis de vreo limita de varsta, noi chiar implinim 3 luni.

Si noua tot scutecele Pampers ne plac mai mult. Am mai incercat unele si erau prea groase parca si ii lasau si urme pe picioruse.

Si bebe al meu are de vreo cateva zile seara colici si plange ingrozitor. Am vazut ca se mai linistetste daca punem uscatorul in priza (dezavantaj ca usuca aerul) sau daca punem radiul sa bazaie (atunci cand nu prinde niciun post).





Luca Alexandru, mica mea comoara


Autor: sunshine_rox
Raspuns la: 04/03/2011 19:10:48
Mesaj:

buna fetelor; parasc si eu o bebelina care in ultimele 3 zile nu a vrut sa doarma in timpul zilei mai deloc, iar eu mai aveam un pic si ieri imi luam sotu din dotare la bataie de nervi ca sambata avem botezul si la mine in casa era ca la turci dc mandruta mea nu a vrut sa doarma ca nu am apucat sa fac nimic; mai am si una bucata de sot delasator si una bucata de mamaie mizericoasa si mai aveam un pic pana s-o iau razna; noroc ca noaptea doarme buburuza mea ca dc mai aveam si noaptea program distractiv cred ca ma duceam la balaceanca; abia azi dimineata pana sa se trezeasca pitica am reusit si eu sa imi termin curatenia, ca i-am dat sa pape pe la 6 fara un pic si apoi ea a dormit pana pe la 8 si asa am reusit; azi printre picatele am facut si de papa, era sa mi se arda friptura in cuptor ca matza mea plangea din toti rarunchii si la mine nu am incalzire in toata casa ca sa ma plimb cu ea; sunt incalzite decat camerele unde stam efectiv iar pe hol e un frig de iti ingheata dintii cand e cancer afara; eram foarte aproape de a face ciorba arsa ca scazuse de mai avea cred ca o cana de apa deasupra legumelor dintr-o ditamai oala; sperasem sa fac si un chec dar cred ca asta ramane pe saptamana viitoare si pt duminica la baita va fi tort sau praji cumparate ca nu ma mai tin bateriile

mamica fericita de puiut alexandra

cum a ajuns o minune mica in viata mea


Autor: sunshine_rox
Raspuns la: 04/03/2011 19:17:04
Mesaj:

aa, plus ca zilele trecute mi-am luat soacra si mama din dotare la suturi la telefon ca desi stiu amandoua ca intre 9 si 10 seara e program de baita si de adormit pitica atunci se gasesc sa sune si sa se intinda ca placintele la telefon; asa ca acum 2 seri fuse randul soacra-mii si aseara randul mamei; le-am spus sa isi noteze programul bebelinei de facut baie sa nu mai uite si le-am inchis; mama ce-i drept m-a sunat azi sa imi zica ca ii pare rau ca nu si-a dat seama, dar la socrela mandria e mare, cum sa isi ceara ea scuze ca deranjeaza?

mamica fericita de puiut alexandra

cum a ajuns o minune mica in viata mea


Autor: sunshine_rox
Raspuns la: 04/03/2011 19:19:39
Mesaj:

la multi ani Tunde pt barbatel mare si frumos si la multe lunite bebeilor care fac azi o luna sau 2 luni la cei mai marisori si multi pupici mamicilor

mamica fericita de puiut alexandra

cum a ajuns o minune mica in viata mea


Autor: angieangie
Raspuns la: 04/03/2011 19:27:27
Mesaj:

la multi ani Mario!!!!!!!!!!!!!!!Tunde sa te bucuri de minunile din viata ta si sa fiti fericiti toata viata
noi maine avem botezul....abia astept..luni plec la Buuresti ca merg la control,si cand ma intorc pun si pozite de la botez..va pup cu mult drag

cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Autor: andri31
Raspuns la: 04/03/2011 19:33:02
Mesaj:

mai fetele inca ceva.
cum zisei astazi fusei la control la gine pt 6 sapt.
cand ma intorceam spre casa am realizat defapt ce mult bine mi-a facut iesirea asta de 14h. de unde eram depresiva si suparata si asa.. dezarmata si pesimista.. cand am ajuns acasa la bulinuta mea era asa de fericita si dragastoasa si relaxata si cu chef de viata.

cred ca starile astea nashpa de care ne tot plangem nu se datoreaza bbbilor...ci starii noastre de rutina si schimbare de program.
O GUAR DE AER si o IUESEALA DE 1H fac minuni la psihic ..eu una desi sunt moarta de oboseala as trece si noaptea asta fara sa o dorm. . numai pt ca am iesit de casa,,,,,

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011


Autor: roxx26
Raspuns la: 04/03/2011 19:53:06
Mesaj:

MIMO, aoleo, cum are de vreo cateva zile colici??? Adicatalea nu a avut pana la 3 luni si apu aparut acum? Nu ma dezamagi, eu am sperante ca adaca pana acu nu au aparut, poate scapam fara...

SUNHINE_ROX, esti f tare cum te descurci tu cu tot cu mamaie pe cap...ce sa zic..iti doresc nervi tari si un botez superb!

ANGI, distractuie placuta la botez! Asteptam pozici!

ANDRI, ma bucur pentru starea ta de spirit mult mai buna!

Si eu am maine program de ieseala cu o prietena sa-mi caut rochita de botez - vreau sa fie frumoasa, ieftina si s-o gasesc repede-repede
Sper sa reusesc sa ma mulg bine inainte de plecare sa aiba bebitza ce papa, sa nu ma innebuneasca tati cu telefoanele ca urla saracuta de foame...oricum sper sa termin in 2 - 2,5 ore.

_____________________

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Autor: sunshine_rox
Raspuns la: 04/03/2011 20:20:19
Mesaj:

Roxule eu saptamana trecuta duminica am iesit sa imi caut de imbracat si am lasat-o pe fifi cu tati si cu soacra-mea si le-am lasat si lapte pt o masa si ceva; si la vreo 2 ore ma suna al meu disperat ca plange fata si nu stie ce sa ii faca, ca poate sa ii dea laptele care i l-am lasat? i-am zis ca nu ca i l-am lasat sa il bea el; deci concluzia nici soacra-mea nici sotu din dotare nu au habar de ce tre sa ii faca si eu m-am umplut de nervi

mamica fericita de puiut alexandra

cum a ajuns o minune mica in viata mea


Autor: Shines
Raspuns la: 04/03/2011 20:23:04
Mesaj:

Roxx..uite aici ceva
www.bonprix.ro/ro/offer.htm?cat=1.10.114.3.44.1.&pr=51692" target="_blank"> rochita ..sunt multe modele




revin





Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


Autor: vas
Raspuns la: 04/03/2011 20:27:38
Mesaj:

ceau fete dragi!
am intrat doar sa va salut, am putin timp liber, Eliza face baie si Andrei doarme asa ca ma odihnesc si eu putin.
In rest e bine, bebe e inca o minune, papa si doarme, azi noapte a dormit 6 ore legate , am fost nevoita sa ma mulg toata noaptea. Acum sa vedem cat va tine "bine starea" asta.
in rest eu ma lupt cu durerea de la epiziotomie, nu mai stiu ce sa fac. Ma doare uneori de plang singura, dar sper ca in curend va trece si voi fi la fel de agera ca inainte, ca acum parca sunt o baba de 80 de ani.
v/am pupat.


Andreea , mamica Elizei + Andrei

13.05.2007
poze2





Autor: deea_sav85
Raspuns la: 04/03/2011 20:34:53
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui Shines

Roxx..uite aici ceva
www.bonprix.ro/ro/offer.htm?cat=1.10.114.3.44.1.&pr=51692" target="_blank"> rochita ..sunt multe modele




revin





Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)



si sunt cateva modele foarte dragute si nu sunt nici scumpe


Autor: Mimo
Raspuns la: 04/03/2011 21:06:39
Mesaj:

Roxx, de cateva zile plange f. mult de la colici. A mai avut reprize de plans zilnice din cauza colicilor, dar plangea moderat si se linistea repede, dar de vreo saptamana e tragedie seara.

Voua vi s-a intamplat sa scada bebelusii in greutate dupa vaccin? Ca al meu avea luni, cand i-am facut vaccinul, 5,300g si azi, stupoare, are 5,150 g. Acu' o fi fost diferenta intre cantarul meu si cel de la doctor, dar nici chiar asa... Si cantarul meu tocmai l-am verificat si e ok.

Luca Alexandru, mica mea comoara


Autor: Mimo
Raspuns la: 04/03/2011 21:07:46
Mesaj:

La Multi Ani, Mario! Si sa fii sanatos!

Luca Alexandru, mica mea comoara


Autor: madalina_m
Raspuns la: 04/03/2011 21:10:17
Mesaj:

Ralu am reusit sa ma uit si eu pe pozele tale de la botez. Superb! Si buba, si tu, si restaurantul.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica


Autor: madalina_m
Raspuns la: 04/03/2011 21:14:58
Mesaj:

Am tot vorbit noi cand eram gravide despre cosmeticele de bebe. Sunteti multumite de ceea ce ati ales?
Eu initial am luat produse bio de la Topfer si sunt ok dar am luat si de la Mustela si acum abia astept sa termin Topferul si sa incep Mustelele.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica


Autor: Shines
Raspuns la: 04/03/2011 21:27:14
Mesaj:

Mimo..diferenta nu e mare la greutate,poate atunci era satul,sau avea kk..pampers ud..etc.
Normal se cantaresc inainte de masa si in pielea goala. eu zic ca nu e nimic. verifica totusi saptamanal..nu zilnic ca o iei razna si nu are rost,eu de aia nici nu mi-am luat cantar casa.




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


Autor: jasmin26
Raspuns la: 04/03/2011 21:31:49
Mesaj:

Legat de pampersi,eu folosesc Babylove,foarte buni si ieftini,sunt marca DM-ului,si cum Dm-ul este si in RO poate va ajuta ac informatie
Eco de sold am facut si noi la 4 saptamani

LA MULTI ANI MARIO
ALATURI DE SURIOARA TA SA O BUCURATI PE MAMI LA MAXIM

Crina,mami de baietel scump...
Lukas Christian

In sfarsit, suntem 3...!!!

Daruieste-i lui D-zeu inima si D-zeu iti va oferi cerul


Autor: Shines
Raspuns la: 04/03/2011 21:32:36
Mesaj:

Deci..acu am terminat cu bebe,doarme dupa ce a fost agitat cam o ora. fara baie si masaj..dar era obosit.

am facut plimbarea si dupa tati la birou..mama ce frumos a fost. inafara de un incident cu un autobuz care s-a bagat pe contrasens cand faceam eu dreapta si era sa intre in mine,noroc ca am vazut repede
cand ies pana in oras zici ca merg pe sunset bulevard,nu pe ghencea bulevard
bebe a dormit tot drumul ca de obicei..pana la masina a inspectat liftul si vremea de afara,la doua min dupa ce am pornit motorul deja visa.

Deeasav..imi fac eu o comanda pe site-ul ala,am gasit cel putin 3 rochite frumoase si elegante..acu sunt in dubii cu marimile pentru ca nu au nici tabel de marimi pe site..eu incap in toti blugii mei 38 si in rochii tot 38..dar nu stiu cum sunt masurile alea




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


Autor: vasilasanita
Raspuns la: 04/03/2011 21:34:59
Mesaj:

Roxx a scapat fetita ta de torticolis? Temerea mea s a adeverit. A venit in seara asta un specialist in kinetoterapie si mi aconfirmat ce bebelusul are un torticolis usor. Ne a aratat ce exercitii sa facem si ne viziteaza dupa 1 saptamana. Speram sa scapam cat de repede.

mami fericita cu Stefan 12.01.2011
Dumnezeu ne va ajuta sa fie bine!


Autor: Shines
Raspuns la: 04/03/2011 21:35:54
Mesaj:

Noi folosim Pufies de la inceput si sunt multumita de ei.




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


Autor: deea_sav85
Raspuns la: 04/03/2011 21:59:57
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui Shines


Deeasav..imi fac eu o comanda pe site-ul ala,am gasit cel putin 3 rochite frumoase si elegante..acu sunt in dubii cu marimile pentru ca nu au nici tabel de marimi pe site..eu incap in toti blugii mei 38 si in rochii tot 38..dar nu stiu cum sunt masurile alea




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


Sa ma anunti si pe mine te rog frumos cum a decurs, ca am pus si eu ochii pentru o rochita pt botez, dar e de abia in mai si sper ca pana atunci sa mai slabesc...macar de burta sa scap ...da chiar voi ati ramas cu vergeturi?

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)


Autor: roxx26
Raspuns la: 04/03/2011 22:08:53
Mesaj:

Vasilasanita, noi mergem in continaure la kineto. Si noua ne-a zis ca e usor, dar uite ca de 3 sapt tot mergem si cica mai dureaza. ma cam dispera drumurile astea plus banii de rigoare cheltuiti, dar ce sa fac...Noua nu ne-a zis sa facem nimic acasa. Poti sa-mi descrii si mie un pic exercitiile pe care v-a pus sa la faceti? Eventual pe PM. Multumesc.

_____________________

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Autor: roxx26
Raspuns la: 04/03/2011 22:10:57
Mesaj:

SIMO, am vazut si eu cateva rochite frumusele pe site-ul ala. Dar eu am emotii cu comandatul hainelor de pe net, de fiecare data mi-am luat tzeapa cu marimile (noroc ca le-am nimerit mereu mai mari si au mers modificate la croitor, ma cam plictiseste activitatea de returnat, comandat alte marimi etc.). Sa vedem ce gasesc si eu maine. Oricum, sa ne spui cand iti vine comanda cum au fost.

_____________________

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Autor: Shines
Raspuns la: 04/03/2011 22:17:16
Mesaj:

Va anunt..maine cred ca fac comanda..dar o sa intreb inainte daca pot fi returnate..altfel nu ma bag. eu pana acum am nimerit cu hainele de pe net..cam toate site-urile au tabel de marimi,si ma masuram sa vad in care marime intru la ei..si a fost super ok.astia vad ca nu au,de aia am emotii si eu. da asta e..comanda una deocamdata si vad.

Vergeturi eu am de la prima sarcina,pe coapse si burta lateral..tot cu alea am ramas,in sarcina cu Eduard nu am capatat ''noutati''..da m-am dat si cu o tona de crema adevarul,nu stiu daca a ajutat sau era deja pielea intinsa

Cosmetice pentru bebe..eu folosesc Mustela,Nivea si Avene,mi se par cele mai ok.




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


Autor: maimutzica10
Raspuns la: 04/03/2011 22:26:53
Mesaj:

vergeturi n-am capatat, m-am tot cremuit in sarcina cu ulei de migdale si cu crema de la palmers'

cosmetice bebe am weleda, pt masaj o sa incep sa folosesc ulei de masline fiert si racit; sapunuri am mai cumparat de la bubchen, am mai primit de la klorane, de la bioderma..

n-am apucat sa fac tortul, sper ca maine - maine vine al meu misunator acasa de tot, in sfarsit!!!



Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink


Autor: vasilasanita
Raspuns la: 04/03/2011 22:49:53
Mesaj:

Roxx e destul de greu de explicat. Cel mai usor ex e cel cu jucaria, cand pui copilul sa urmareasca jucaria.

Mai inainte de astase maseaza muschiul cu problema. de dupa ureche si coboara in jos

mai sunt 2 exercitii care nu stiu sa le explic, incerc de maine sa le fac si apoi poate le descriu mai usor


mami fericita cu Stefan 12.01.2011
Dumnezeu ne va ajuta sa fie bine!


Autor: vasilasanita
Raspuns la: 04/03/2011 23:01:36
Mesaj:

Lucrurile usoare cred ca le stii Roxx. Sa i pui muzica in partea cu probl, sa i atragi atentia cu tv, cand ii vb sa fie indreptat acolo.

Citat:
citat din mesajul lui vasilasanita

Roxx e destul de greu de explicat. Cel mai usor ex e cel cu jucaria, cand pui copilul sa urmareasca jucaria.

Mai inainte de astase maseaza muschiul cu problema. de dupa ureche si coboara in jos

mai sunt 2 exercitii care nu stiu sa le explic, incerc de maine sa le fac si apoi poate le descriu mai usor


mami fericita cu Stefan 12.01.2011
Dumnezeu ne va ajuta sa fie bine!


mami fericita cu Stefan 12.01.2011
Dumnezeu ne va ajuta sa fie bine!


Autor: deea_sav85
Raspuns la: 04/03/2011 23:16:58
Mesaj:

Eu pana acum am folosit numai johnson's baby si bebe nu a avut probleme, dar as vrea sa le incerc si pe cele de la sanosan.

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)


Autor: roxx26
Raspuns la: 04/03/2011 23:32:40
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui vasilasanita

Lucrurile usoare cred ca le stii Roxx. Sa i pui muzica in partea cu probl, sa i atragi atentia cu tv, cand ii vb sa fie indreptat acolo.


Da, cam asta facem si noi, mai putin masajul...
Multumesc

_____________________

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Autor: Doloress
Raspuns la: 05/03/2011 00:01:11
Mesaj:

La multi ani Mario! Sa fii sanatos si norocos! TUNDE - ce se mai aude cu diagnosticul lui, a mai facut crize?

RROX - MIMO are bebe prematur, la prematuri colicii apar mai tarziu, in general dupa varsta corectata. La PAtrick au aparut pe la 1 luna jumate, 2 luni asa.

ANDRI - ma bucur ca esti mai bine!!! Intr-adevar iesirile fac minuni. Daca esti OK, inseamna ca nu e depresie!

SHERBI - te inteleg foarte bine... Si eu sunt tare in dilema intre cei doi, Patrick si Kevin. Am urlat intr-o seara la Patrick ca nu ma mai recunosteam. Parca nu eram eu, parca ma uitam din afara la mine , pur si simplu. Ce-am mai plans dupa aceea, am iesit pe balcon la -20 de grade in tricou sa ma racoresc. Bine, ca si el ma scotea din minti, il batea permanent pe bebe Kevin, il luase mama in brate sa-l apere de el si el luase creioane ascutite si il intepa pe bietul copil in picioruse. Ne-a scos din minti cateva zile.
S-a mai imbunatatit situatia de cand ne-am calmat si noi si nu mai tipam la el deloc, orice boacana ar face. Si face multe in continuare insa incet incet nu mai atenteaza la bebe si ne mai revenim si noi.
Dar in primele zile, voiam sa-l iau pe Kevin sa ma tot duc, apoi mi se facea mila si de asta mare si ma apucau remuscarile, greu, ce sa zic. NU-mi imaginam vreodata ca va fi asa greu cu doi.

Ieri insa am stat singura cu amandoi vreo 2-3 ore si m-am descurcat Desi bb Kevin a fost tare agitat si marait toata seara si a stat numai in brate, Patrick nu l-a mai batut, nu a mai facut crize, am cantat amandoi, ne-am uitat la desene, am desenat, am decupat. Deci suntem pe drumul cel bun.





Mami de Patrick(29.04.2008) si Kevin (10.02.2011)
Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!


Autor: missmj
Raspuns la: 05/03/2011 01:25:43
Mesaj:

Fetelor, al meu iar s-a trezit la 40min dupa baita...plangea de mama focului...si mi-am adus adus aminte ca a zis ieri cineva aici ca ii pune radioul sa fasaie,ca atunci cum nu gaseste niciun post ! s-a oprit din plans instantaneu ! si doarme bustean de atunci cu radioul pornit ! mi-am terminat si eu treaba si ma duc sa ma bag in pat...dar opresc radioul ! foarte tare , incercati !
eu pt masaj folosesc uleiul de la bubchen si samponel de la nivea , foarte bune amandoua
Ma bag la somn !
pupici


Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)


Autor: Mayane
Raspuns la: 05/03/2011 07:03:33
Mesaj:

Neatza si la multi ani sarbatoritilor de ieri si de azi

Ieri am avut o zi de mama de sugar L-am laudat pe bebelul meu cam devreme. Toata ziua am avut program de urlete. Ajunsesem aproape sa fac pe mine si aproape sa lesin de foame.
Nici azi n-o sa fiu prea prezenta, e sotul acasa, mai facem si noi trebi prin casa...

O zi buna va doresc!

____________________________________________
"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti
nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins
pentru a-ti rasplati indrazneala"


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


Autor: Foxy-le
Raspuns la: 05/03/2011 08:18:44
Mesaj:

neata si de la mine.
Am putin timp acum, bebe doarme. cred ca se recupereaza dupa ziua de ieri - de la 13 ana la 21 m-a frecaaaat...! de dormit cate o juma de ora,de-mi venea sa plang. Cand am zis ca doarme si mi-am pus sa mananc-pac, bocete. Eu is rea de foame, ma enervez rau, asa ca am lasat-o pe mama sa-l ameteasca pana am mancat o supa.Apoi, nu stiu - o fi ramas cu impresiile dupa nervii mei,c a m-a lesinat! si atat a supt (parca intr-una)de seara am avut doar putin lapte. asa ca a venit sotu si i-am pus o sticla cu lp.apoi a dormit.
Tot asa o ducem-o zi buna(in care ne recuperam dupa zilele rele), una rea.
Eu folosec Pampers. am primit un pachet de Libero dar nu-mi plac, sunt prea tari, batosi.
Pupam fetele pt urari
Urez si eu lui MARIO de TUNDE La multi anisori sanatosi si bucurosi alaturi de o mami ff speciala si o surioara dulce-dulce!
Si noi avem azi program administrativ si de cumparaturi, apoi musafiri. va pup, o sambata placuta

mami fericita de KRISTIAN
04,01,2011


Autor: florintunde
Raspuns la: 05/03/2011 09:08:29
Mesaj:

Buna dimineata

multumim frumos si pentru restul urarilor de bine la adresa voiniculuisunteti foarte da foarte dragute

Doloress;din pacate are crize minore mai ales in ultima perioada..nu-i tremura fata dar se amorteste..se stramba gurita..si cel mai nasol niciodata nu sunt pe fazaaflu ulterior..caci tine f putin.
Face de la blitz..cand ai facem poze,cand are emotii..
Rezultatele la sange au iesit aiurea..neutrofile scazute,monocite crescute..etc..inainte de tratament avea hemoleucograma perfecta.
In data de 17 mart avem programare...din pacate Eu sunt cam legata la maini cu bebe mic..dar il duce Tati.

Am o gaza mica si foarte cuminte..care a stat ieri cu bunica 3 ore fara mami..caci am avut party cu copiii de la gradi..Eu cu tzatzele beton am ajuns acasa..asta nu vroia sa sugaDupa ce a primit 2 mese din sticluta..a mancat odata azi noapte si de atunci tine greva foamei..Eu iara cu tzatze mari si tari..imediat tre sa ma mulg iarasi..Ea isterica..o fi de la bibe?
\O tin nemancata pana la 11...sa urle de foame..
Greu cu alaptatul asta
AAA..chestia aceea alba ca branza si groasa a disparut peste noapte de vreo doua zile..inseamna ca a f numa laptic

pupici la toata lumea
si bebei de wekend necoliciosi,supercuminti

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!


Autor: madalina_m
Raspuns la: 05/03/2011 09:45:31
Mesaj:

Neata si de la mine. Am avut un bebe cam plangacios si iar nu am fost in stare sa deosebesc plansul de colici cu cel de foame. pana ajung eu sa le doferentiez trec colicii.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica


Autor: madalina_m
Raspuns la: 05/03/2011 09:48:46
Mesaj:

Si su o sa lipses azi de pe forum. Avem program de cumparaturi, plimbat bebeul apoi dupa-amiaza primim vizite.
Va doresc un w-e minunat si insorit!

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica


Autor: bebelu86
Raspuns la: 05/03/2011 10:06:49
Mesaj:

Neata si de la noi

Tunde sa-ti traiasca flacaul, sanatate multa, sa se faca rpd bine si sa veniti cu vesti ff bune de la control

Simo uite www.bonprix.ro/ro/sizing_her.htm" target="_blank">aici tabelu de marimi

si noi tot pampers folosim si sunt multumita. la cosmetice am luat nivea, dar tati a vrut uleiul de la sanosan k a auzit el k e mai bun..asa k am luat si lot de spalare tot sanosan (fara parabeni).

ieri am disparut in ceata k donsoara a avut mancarici si nu m-a lasat 2 min. seara am umplut cada, i-am tras colacu p gat si jap in apa...a papat si a adormit lemn. in seara asta repetam figura am pus poze la semnatura

spor la treburi si sa aveti un we minunat.

facem si noi curatenie si mai incolo iesim la plimbare




Bebelu cu cea mai frumoasa buburuza Natalia Maria (30. 12. 2010)


Autor: deea_sav85
Raspuns la: 05/03/2011 10:16:35
Mesaj:

Bebelu de unde ai luat colacul? ca atunci cand s-a facut comanda nu am vrut si acum imi pare rau

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)


Autor: bebelu86
Raspuns la: 05/03/2011 10:38:43
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui deea_sav85

Bebelu de unde ai luat colacul? ca atunci cand s-a facut comanda nu am vrut si acum imi pare rau

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)




il am din iarna cand au dat fetele de la ursuleti comanda..dar abia acu mi-am facut curaj sa o bag in apa cu el




Bebelu cu cea mai frumoasa buburuza Natalia Maria (30. 12. 2010)


Autor: Lorich
Raspuns la: 05/03/2011 10:50:27
Mesaj:

bebelu super!!! Zi-mi si mie cu ce ai curatat cada inainte? Ca asta e buba mea, cu ce s-o curat astfel incat s anu ramana microbei pe ea si nici nu am curaj parca sa bag tone de domestos, ca daca nu clatesc bine si ramane pe cada, deh..femeie nebuna; la Robert cumparasem un dezinfectant organic pe baza de otet si zahar, dar nu stiu cat era de eficient.

La multe lunite:
Luca Alexandru bt Mimo
Darius by Mayane



Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011


Autor: luciact
Raspuns la: 05/03/2011 10:51:53
Mesaj:

neata si de la mine
am citit tot..si cum zicea Tunde ,...am uitat tot
vreau sa i urez si eu cu intarziere La multi ani barbatelului Mario, sa fie sanatos , cuminte si sa o iubeasca pe fifitza Sonia

Bebelu...super pozele, abia astept si eu calacelul

eu am produse Bubchen si Nivea, scutece n am incercat decat Pampers...probabil o sa iau de proba niste Babylove de la DM sa vad cum sunt

la multe luniste si lui Luca Alexandru de Mimo, si lui Darius Alexandru de Mayane...petrecere frumoasa baieti!!!

weekend placut fetelor , va

mami fericita de printesa Eva Maria 08.01.2011




Autor: deea_sav85
Raspuns la: 05/03/2011 10:53:38
Mesaj:

Eu imi plimb copilul cu caruciorul prin casa , ca nu stiu ce sa ii mai fac sa se opreasca din plans, isi mananca manutele si dupa ce ii dau san da lapticul afara... am nervii intinsi la maxim

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)


Autor: bebelu86
Raspuns la: 05/03/2011 10:57:53
Mesaj:

Lori am niste solutii pt curatat care le aduce socrela dela munca. dar nu se gasescp piata. asak nu prea am cum sa te ajut.

Deea ia imbraca bine buburuzu si scoate-l cu nasucu afarak e frumos. poatese mia linisteste.




Bebelu cu cea mai frumoasa buburuza Natalia Maria (30. 12. 2010)


Autor: andri31
Raspuns la: 05/03/2011 11:04:59
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui bebelu86

Neata si de la noi

Tunde sa-ti traiasca flacaul, sanatate multa, sa se faca rpd bine si sa veniti cu vesti ff bune de la control

Simo uite www.bonprix.ro/ro/sizing_her.htm" target="_blank">aici tabelu de marimi

si noi tot pampers folosim si sunt multumita. la cosmetice am luat nivea, dar tati a vrut uleiul de la sanosan k a auzit el k e mai bun..asa k am luat si lot de spalare tot sanosan (fara parabeni).

ieri am disparut in ceata k donsoara a avut mancarici si nu m-a lasat 2 min. seara am umplut cada, i-am tras colacu p gat si jap in apa...a papat si a adormit lemn. in seara asta repetam figura am pus poze la semnatura

spor la treburi si sa aveti un we minunat.

facem si noi curatenie si mai incolo iesim la plimbare




Bebelu cu cea mai frumoasa buburuza Natalia Maria (30. 12. 2010)




bebelu cat o tii in cada cu colacul la inot ?

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011


Autor: deea_sav85
Raspuns la: 05/03/2011 11:12:03
Mesaj:

Am voie sa-l scot afara ca doctora mi a zis ca trebuie sa fie peste 5 grade si sa nu-l tin decat 10 min prima oara.Voi cum ati procedat?

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)


Autor: roxx26
Raspuns la: 05/03/2011 11:12:46
Mesaj:

Neata fetele!
Eu am fost matinala azi si am lustruit una din bai, ca imi statea pe creier...acu astept sa vina tati de la serv si o tai la cumparaturi. Sper sa reusesc sa las bebelinei cat mai mult laptic ca de cate ori plec o apuca foamea aia mare...

LORI, hehe, si eu tot cu asta imi bat capul - cu ce lustruiesc eu cada cand o sa vreau sa o bag pe mandra cu colacul. Oricum eu astept sa se faca un pic mai cald, ca mie mi se pare ca e destul de frig in baie, caloriferul ala gen suport pentru prosoape nu prea face fata.

_____________________

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Autor: gabrielaromt
Raspuns la: 05/03/2011 11:31:15
Mesaj:

Fetelor, am o intrebare, laptele muls cat pot sa-l tin afara din frigider?

Gabriela
Mami fericita de Tudor (21.01.2011)


Autor: bebelu86
Raspuns la: 05/03/2011 11:33:31
Mesaj:

Deea eu am scos-o de la 3s afara. iar dc a zis k dc sunt min 0grade pot iesi 10-15 min. si dc sunt peste 10, stam si o ora dc vrem. in rest, cu geamu deschis de 3 ori p zi cate 5-10min.

Andri am lasat-o max 10 min. dc era dupa ea, mai statea sigur. dar o iau usor usor. diseara inca 10, maine 15 si uite asa..

Roxx si eu ziceam k o mai las k e frig in baie. dar am bagat un radiator acolo, am incalzit bine si am bagat-o in cada. k nu mai stiam ce sa-i fac sa se linsiteasca. si vad k a mers faza aseara. poate mai merge si de acu incolo




Bebelu cu cea mai frumoasa buburuza Natalia Maria (30. 12. 2010)


Autor: andri31
Raspuns la: 05/03/2011 11:34:40
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui gabrielaromt

Fetelor, am o intrebare, laptele muls cat pot sa-l tin afara din frigider?

Gabriela
Mami fericita de Tudor (21.01.2011)


4h..dar nu ma riscam la mai mult de 3h la temperatura camerei.. chiar si asa.. alea 3 ore il tineam la geam , pe langa un colt de termopan sa fie mai rece....dar sa se si incalzeasca usor (nu ca de la frigider)

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011


Autor: andri31
Raspuns la: 05/03/2011 11:37:24
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui deea_sav85

Eu imi plimb copilul cu caruciorul prin casa , ca nu stiu ce sa ii mai fac sa se opreasca din plans, isi mananca manutele si dupa ce ii dau san da lapticul afara... am nervii intinsi la maxim

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)



si a mea e treaza de la 7 dimi .. dar barem nu urla (a urlat doar la parturi)
acum e cu ochii cepe pe pereti ....

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011


Autor: missmj
Raspuns la: 05/03/2011 11:37:26
Mesaj:

Neatza si de la noi
La 14 plec la mama, abia astept !!!
bebelu vazut poze poze cu buba in colacel auzi...si eu tot atunci am comandat colacel si citeam la ursuleti ca nu ar fi buni astia comandati atunci...nu stiu cine se plangea de prima data cand l-a folosit ,ca s-a speriat ! tu ai intampinat probleme?
Eu nu l-am bagat pana acum in colacel...mi se pare prea mic. dar se strange familionul la mine de ziua mea si am stabilit sa il bagam atunci o sa aiba deja 2 luni, destul de maricel. Abia astept !
mayane spor la treaba azi !
Ne auzim mai pe seara cand vin de la mami !
Va , sa aveti o zi minunata cu bebei cuminti !

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)


Autor: deea_sav85
Raspuns la: 05/03/2011 11:43:31
Mesaj:

Adri31 ai noroc bebe meu nu are notiunea de a sta si se uita pe pereti, daca e treaz trebuie sa urle sau sa mestece la tzitzi ca mie nici acum nu mi au trecut ranile de la sani

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)


Autor: bebelu86
Raspuns la: 05/03/2011 11:47:53
Mesaj:

Carmen nu am avut probl. ala se desface si il potrivesti cat ai nevoie. nu il sugruma. din cate am vb cu fetele, au fost unii sparti si nu se puteau folosi. dar alte probl nu am auzit




Bebelu cu cea mai frumoasa buburuza Natalia Maria (30. 12. 2010)


Autor: bebelu86
Raspuns la: 05/03/2011 11:55:06
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui deea_sav85

Adri31 ai noroc bebe meu nu are notiunea de a sta si se uita pe pereti, daca e treaz trebuie sa urle sau sa mestece la tzitzi ca mie nici acum nu mi au trecut ranile de la sani

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)




mai ai un pic de rabdare sa mai creasca si o sa stea si el. si a mea la fel facea la inceput. si acu sta singurica, vb cu tv,cu icoanele, se cearta cu paturica. sau pur si simplu sta si isi suge mainile p toate partile.




Bebelu cu cea mai frumoasa buburuza Natalia Maria (30. 12. 2010)


Autor: andri31
Raspuns la: 05/03/2011 12:03:03
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui bebelu86

Deea eu am scos-o de la 3s afara. iar dc a zis k dc sunt min 0grade pot iesi 10-15 min. si dc sunt peste 10, stam si o ora dc vrem. in rest, cu geamu deschis de 3 ori p zi cate 5-10min.

Andri am lasat-o max 10 min. dc era dupa ea, mai statea sigur. dar o iau usor usor. diseara inca 10, maine 15 si uite asa..

Roxx si eu ziceam k o mai las k e frig in baie. dar am bagat un radiator acolo, am incalzit bine si am bagat-o in cada. k nu mai stiam ce sa-i fac sa se linsiteasca. si vad k a mers faza aseara. poate mai merge si de acu incolo




Bebelu cu cea mai frumoasa buburuza Natalia Maria (30. 12. 2010)



ce tare! si dupa 10 min de lipait in colacel prin cadita a dormit lemn ! waw! abia astept si eu !
cum a reactionat buba ? cand i-ai pus colacelul.. la inot.. apoi ais cos-o din baie sa o speli sau tot in cada mare a facut si restul de baita...
oare daca face miscare in cada mare mai tr sa-i facem masaj ?


Mami de dulce Amalia 19.ian.2011


Autor: bebelu86
Raspuns la: 05/03/2011 12:15:10
Mesaj:

s-a speriat un pic pana i-am prins colacu..oricum nu l-am pus bn, dupa aia m-a luminat Simo cum trebuia am bagat-o in aopa usor sa nu se sperie si dupa am lasat=osingura sa dea din craci. nu am mai spalat=o cu nimic dupa, am scos-o pt mssaj...dar nu am mai apucat k a inceput sa urle. am imbracat-o, papa si nani
diseara o sa ii dau si cu lotiune dar o spal tot acolo k doarnu e murdara apa. dect de clatit ii pun separat.




Bebelu cu cea mai frumoasa buburuza Natalia Maria (30. 12. 2010)


Autor: alinushali
Raspuns la: 05/03/2011 12:28:29
Mesaj:

Buna foste burtici, parasc si eu pisicutza mea ghipsata, abia acum am reusit sa o adorm, treaza de la 7, bagat tzitzi si bibe de 2 ori si tot molfait de manutze si urlete de burtica, dar a reusit mititica sa faca kk...... ce-i drept cam moale, pana la urma i-am dat niste ceai de musetel........ nu aruncati cu pietre.

In alta ordine de idei..... eu am slabit 13 kg., mai am 14 kg. de usurat , am pielea uscata parca nici nu-i a mea, nu stiu cu ce sa ma dau.Mie mi-a mai trecut durerea de la epiziotomie, am reusit sa bag si ovulele care mi le-a dat doc.

La Multi Ani, cupil de Tunde bolnavior, sa te faci bine sa ai grija de surioara mica si de mami


La multe lunite inainte puiutzi, Luca de Mimo si Darius de Mayane

Poate azi reusesc sa fac si eu ceva prin casa, parca au navalit turci.
Am vrut sa spun mai multe dar am uitat........gata mi-am adus aminte ...soacra..asa ce o mai laudam ca este super , asa tare imi vine acum sa o strang de gat. Am inteles ca fiimea este singura fata din neamul lor, dar lasama in pui mei in pace. Toata ziua "uite Alina ce frumoasa este ""uite cum zambeste de cate ori imi aude vocea", deci imi vine sa o iau de o aripa si sa o arunc de la etaj. La ea fiimea este toata numai zambete si la mine se uita de parca"tu cine esti", la ea adoarme instantaneu , la mine se face rosie ca racul si are ochii cat cepele . Acum vreo 2 zile se pare ca am tipat la ea si de atunci vine mai rar , dar textele inca nu le-a schimbat, asa ca urmeaza runda 2.

Gata v-am plictisit.... pop si sa aveti un wk linistit, insorit si sa va odihniti alaturi de buburuzele cumintele.

Alina, mami de Maria Raysa (17.02.2011)


Autor: roxx26
Raspuns la: 05/03/2011 12:36:15
Mesaj:

ALINUSHALI, de ce i-ai dat ceai de musetel? Ce inseamna ca a facut moale? A fost apos si a intrat tot in pampers fara sa ramana mai nimic pe scutec? ca sa aiba diaree, trebuie sa fie si scaune foarte dese...

_____________________

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Autor: alinushali
Raspuns la: 05/03/2011 12:44:01
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui roxx26

ALINUSHALI, de ce i-ai dat ceai de musetel? Ce inseamna ca a facut moale? A fost apos si a intrat tot in pampers fara sa ramana mai nimic pe scutec? ca sa aiba diaree, trebuie sa fie si scaune foarte dese...

_____________________

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina




Ceai de musetel i-am dat ca este bune pentru contipatie, dar i-am dat 3-4 inghitituri. kk nu a fost apos , dar mai moale ca cel pe care il facea inainte sau cel puitn asa mi s-a parut mie si mirosea si putin uratel, inainte mirosea a pufuleti

Alina, mami de Maria Raysa (17.02.2011)


Autor: andri31
Raspuns la: 05/03/2011 12:50:31
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui bebelu86

s-a speriat un pic pana i-am prins colacu..oricum nu l-am pus bn, dupa aia m-a luminat Simo cum trebuia am bagat-o in aopa usor sa nu se sperie si dupa am lasat=osingura sa dea din craci. nu am mai spalat=o cu nimic dupa, am scos-o pt mssaj...dar nu am mai apucat k a inceput sa urle. am imbracat-o, papa si nani
diseara o sa ii dau si cu lotiune dar o spal tot acolo k doarnu e murdara apa. dect de clatit ii pun separat.



ii faci masaj dupa? si ramane pielicica cu lapte (ulei) pe ea?
eu tot timpul masaj inainte si dupa spalat de maclavais si ramane pielicica de bebe mumos...

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011


Autor: roxx26
Raspuns la: 05/03/2011 13:00:29
Mesaj:

Andri, masajul se face cu ulei inainte de baie si cu crema / lotiune dupa baie, eu asa stiu de la cursurile prenatale si asa m-au invatat si in maternitate.

_____________________

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Autor: andri31
Raspuns la: 05/03/2011 13:10:31
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui roxx26

Andri, masajul se face cu ulei inainte de baie si cu crema / lotiune dupa baie, eu asa stiu de la cursurile prenatale si asa m-au invatat si in maternitate.

_____________________

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


dap ce-i drept ca n-am fost la vre-un curs eu doar ii fac cu lapte masaj inainte si baita dupa..?(si ramane pielicica curata si frumos mirositoare . vorbeati mai devreme de marci folosite: eu am avene si sunt f multumita. doar laptele este de la bubchen...

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011


Autor: alinushali
Raspuns la: 05/03/2011 13:32:56
Mesaj:

Spunea cineva de ulei fiert si am si eu o nelamurire, cum il fierbe, ca soacramea la fiert in bain marie, dar eu stiu ca punctul de fierbere la ulei este mai mare fata de cel al apei ..... eu nu prea am incredere in produsele pentru bebelusi, mai ales ca dupa ce am folosit Johnson's baby i-au aparut niste bubitze.


Alina, mami de Maria Raysa (17.02.2011)


Autor: florintunde
Raspuns la: 05/03/2011 13:40:51
Mesaj:

Spor la treaba si la shoping..cine, ce are in plan

Eu n-am comandat colacel..nu imi place cum arata bebeii cu ea..poate cand crestem un pic.Masaj nu prea ii place la domnisoara inca...asa ca produsele de seba med stau frumi pe raft...am folosit doar crema de poponetz si lotiunea de baie.

Scutece ;si noi deocamdata pampers

Nu prea vrea buba sa manance..nici din bibe si e asa bleaga...nusham bocit una buna..caci s-au acumulat ;-oboseala si toate cele..pana am luat o cearta de la tati..si m-am inchis cu bebe in camera..nu vreau sa vad pe nimeni..au si taiat-o de acasa.
Sper sa-si revina..caci de ma chinui si cu ea..o iau pe aratura...asta fac de 7 ani cu Mario..si acum ma scoate din sarite cu mancatul

Alinushalimultumim

LUCA ALEXANDRU DE MIMO


si DARIUS ALEXANDRU DE MAYANE


----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!


Autor: florintunde
Raspuns la: 05/03/2011 13:59:15
Mesaj:

la zilele de nastere nu putem scoate fetele care nu sunt pe listuta cu bebeii?nu intra pe forum.ex;SS_tzuky/Xenopolina/Ileana Cosanzeana/Icesky..etc
sa adaugam pe cele care nu sunt scrise -- mamici de ale noastre

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!


Autor: Shines
Raspuns la: 05/03/2011 14:22:33
Mesaj:



hop si noi
cam fara chef asa azi..astept sa se trezeasca bebe sa facem o plimbare...pana atunci mai stau cu masca pe cap.

am facut comanda pe site,pentru rochita si un paltonel dragut..faza e ca dureaza cam 15-30 zile pana vine coletul,am sunat la ei sa intreb de ce atat pentru ca aveau adresa in Voluntari..ei doar preiau comenzile iar hainele vin din Germania.
Ralu..ms pt tabel,m-am si masurat,incap tot in masura 38..chiar putin largut o sa vina,dar mai bine decat stramt.

Tunde.. pup mamica suparata,nu te ingrijora,are si ea zile cand papa mai putin..va fi mai bine




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


Autor: Shines
Raspuns la: 05/03/2011 14:26:42
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui deea_sav85

Am voie sa-l scot afara ca doctora mi a zis ca trebuie sa fie peste 5 grade si sa nu-l tin decat 10 min prima oara.Voi cum ati procedat?

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)




noi am iesit afara de la 3 saptamani(dupa ce cateva zile inainte l-am scos pe balcon cate 5 min/zi)..in ianuarie cand era frig,dar nu erau grade sub minus.
nu l-am scos cand a fost vant sau umezeala..dar in rest zilnic. nu inteleg de ce peste 5 grade..inseamna ca numa primavara iesi la plimbare ?




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


Autor: ziki
Raspuns la: 05/03/2011 15:00:01
Mesaj:

"neata" fetelor, am si eu o rugaminte la voi.
aveti vreuna sterilizator de la Primii Pasi? imi spune si mie cineva cum functioneaza?
pt ca eu am pierdut instructiunile si nu sunt sigura ce trebuie sa fac si cata apa sa fie
iar pe net nu exista manual, numai pozele aparatului.

daca nu aveti de la primii pasi, macar spuneti-mi cum merg si cele de la alte firme.

sa'mna!

ma duc sa va citesc din urma, si revin

o dupa amiaza frumoasa!

copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]


Autor: Shines
Raspuns la: 05/03/2011 15:21:31
Mesaj:

Tunde..o sa intru sa modific la zilele de nastere
doar ca va rog sa spuneti datele cele care stiti ca nu sunteti trecute in lista




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


Autor: florintunde
Raspuns la: 05/03/2011 15:34:43
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui Shines

Tunde..o sa intru sa modific la zilele de nastere
doar ca va rog sa spuneti datele cele care stiti ca nu sunteti trecute in lista


multumim

Simt ca innebunesc cand vad cat e ceasul si fifi a mea inca n-a mancat azi..suge de 2 ori si gata...nu stiu unde s-o duc..ceva nu e in regula..ea era mancacioasa..deja trebuia sa manance a 4-a oara....

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!


Autor: andri31
Raspuns la: 05/03/2011 15:43:07
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui ziki

"neata" fetelor, am si eu o rugaminte la voi.
aveti vreuna sterilizator de la Primii Pasi? imi spune si mie cineva cum functioneaza?
pt ca eu am pierdut instructiunile si nu sunt sigura ce trebuie sa fac si cata apa sa fie
iar pe net nu exista manual, numai pozele aparatului.

daca nu aveti de la primii pasi, macar spuneti-mi cum merg si cele de la alte firme.

sa'mna!

ma duc sa va citesc din urma, si revin

o dupa amiaza frumoasa!

copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]



eu am de la chicco ... si la mine la carte scrie 90ml numai ca nu masor.
normal se pune atata apa cata incape in locul de pe rezistenta (pana-n buza) la mine itnra un capac full de bibe avent

sper ca am fost de folos. ..desi m-am uitat pe poze cu sterilizatoare primii pasi si nu am vazut sa aibe sub suportul unde se pun bibi pt sterilizat ca la mine , rezistenta si locas ...


Mami de dulce Amalia 19.ian.2011


Autor: andri31
Raspuns la: 05/03/2011 15:45:44
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui florintunde

Citat:
citat din mesajul lui Shines

Tunde..o sa intru sa modific la zilele de nastere
doar ca va rog sa spuneti datele cele care stiti ca nu sunteti trecute in lista


multumim

Simt ca innebunesc cand vad cat e ceasul si fifi a mea inca n-a mancat azi..suge de 2 ori si gata...nu stiu unde s-o duc..ceva nu e in regula..ea era mancacioasa..deja trebuia sa manance a 4-a oara....

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!



stai linistita si a mea a facut asa vreo 2 zile
acum nu o pot opri.... ia 500gr/sapt in greutate ...

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011


Autor: andri31
Raspuns la: 05/03/2011 15:49:27
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui ziki

"neata" fetelor, am si eu o rugaminte la voi.
aveti vreuna sterilizator de la Primii Pasi? imi spune si mie cineva cum functioneaza?
pt ca eu am pierdut instructiunile si nu sunt sigura ce trebuie sa fac si cata apa sa fie
iar pe net nu exista manual, numai pozele aparatului.

daca nu aveti de la primii pasi, macar spuneti-mi cum merg si cele de la alte firme.

sa'mna!

ma duc sa va citesc din urma, si revin

o dupa amiaza frumoasa!

copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]


uite de pe site-ul lor : se introduc suzetele, apa pina acopera portiunea sablata de pe suprafata cutiei ...

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011


Autor: florintunde
Raspuns la: 05/03/2011 15:54:22
Mesaj:


Care sunt simptomele refluxului gastroesofagian la copil?
Exista variate simtome, dintre care copilul poate avea numai cateva sau toate.
Cele mai comune sunt:
- durere, iritabilitate, plans constant sau brusc, colici,
- regurgitare frecventa sau voma,
- nu trece de perioada regurgitarilor, cu varsta,
- refuza hrana (inclusiv sanul), sau accepta foarte putin, in ciuda foamei evidente;
la san isi arcuieste spatele dupa cateva minute de supt, se agita, ia si lasa sanul, apoi plange,
- somn prost, cu frecvente treziri,
- ragait umed sau sughitat umed (ca sunet),
- respiratie urat mirositoare sau acra.

avem cam toate simptomele de mai sus

nu mai vreau sa mai umblu si cu asta mica la dr
asa s-a schimbat de vreo 2 zile...era vioaie,mancacioasa...nu ma pot opri din plans...toata ziua am bocit ca proasta

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!


Autor: Lorich
Raspuns la: 05/03/2011 15:56:17
Mesaj:

Tunde mami obosita!!! Chiar nu papa deloc, eu nu cred, poate atata are nevoie, alea cateva guri, o fi vreun anti-puseu; in rest, ce stare are? E activa? Plange? E calda? Daca ai griji, incearca sa-i recoltezi un kk-pishu, sau mai bine suna pediatra.
Imi pare rau ca esti supi, chiar tu bucuria clubului.

Alinush n-am inteles, de ce-i gipsata pisica ta?



Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011


Autor: Lorich
Raspuns la: 05/03/2011 16:02:42
Mesaj:

Tunde esti sigura ca are toate simptomele d eacolo?
Ca unele merg si la unii copii fara leg cu refluxul asta. Uite, la Ana se potrivesc multe liniute si nici o suspiciune nu am vizavi de asta.
Nu poti suna pediatra totusi? Te-ar linisti.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011


Autor: ziki
Raspuns la: 05/03/2011 16:04:51
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui andri31

Citat:
citat din mesajul lui ziki

"neata" fetelor, am si eu o rugaminte la voi.
aveti vreuna sterilizator de la Primii Pasi? imi spune si mie cineva cum functioneaza?
pt ca eu am pierdut instructiunile si nu sunt sigura ce trebuie sa fac si cata apa sa fie
iar pe net nu exista manual, numai pozele aparatului.

daca nu aveti de la primii pasi, macar spuneti-mi cum merg si cele de la alte firme.

sa'mna!

ma duc sa va citesc din urma, si revin

o dupa amiaza frumoasa!

copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]


uite de pe site-ul lor : se introduc suzetele, apa pina acopera portiunea sablata de pe suprafata cutiei ...

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011



multumesc mult!
te-ai si dus pe site-ul lor sa te uiti...

eu asteptam instructiuni din ceruri

copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]


Autor: ian_feb2011
Raspuns la: 05/03/2011 16:08:00
Mesaj:

gata modificarile la zilele de nastere
astept completari

ma duc sa fac capitol


Autor: bebelu86
Raspuns la: 05/03/2011 16:09:57
Mesaj:

Tunde incearca sa te linistesti. suna dr, vezi ce zice, dc nu da o fuga la spital si vezi ce are fata. dar eu zic k nu are nimic, asa mai face si buba. suge de 2-3 ori si gata. mai suge dupa 1-2 ore.

noi fuseram afara la plimbarca. donsoara a dormit o ora jumate, si-a incarcat bine bateriile si acu are chef de joaca




Bebelu cu cea mai frumoasa buburuza Natalia Maria (30. 12. 2010)


Autor: ian_feb2011
Raspuns la: 05/03/2011 16:12:40
Mesaj:

Capitol nou


Autor: florintunde
Raspuns la: 05/03/2011 16:15:13
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

Tunde esti sigura ca are toate simptomele d eacolo?
Ca unele merg si la unii copii fara leg cu refluxul asta. Uite, la Ana se potrivesc multe liniute si nici o suspiciune nu am vizavi de asta.
Nu poti suna pediatra totusi? Te-ar linisti.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011


o sun/desi n-am incredere in nici unul dintre dr de aici..
multumesc pt sprijin...

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!

Exista 187 de raspunsuri la acest topic Pagina: din totalul de 3 pagini
<< < 1 2 3 > >>


Forum DC : http://forum.desprecopii.com/forum/

© desprecopii.com - marca inregistrata


Inchide fereastra