Subiectul in original il gasesti aici Buburuze de Ianuarie-Februarie 2011 (3)
Exista 187 de raspunsuri la acest topic Pagina: din totalul de 3 pagini
<< < 1 2 3

Raspunsuri:


Autor: deea_sav85
Raspuns la: 05/03/2011 11:12:03
Mesaj:

Am voie sa-l scot afara ca doctora mi a zis ca trebuie sa fie peste 5 grade si sa nu-l tin decat 10 min prima oara.Voi cum ati procedat?

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)


Autor: roxx26
Raspuns la: 05/03/2011 11:12:46
Mesaj:

Neata fetele!
Eu am fost matinala azi si am lustruit una din bai, ca imi statea pe creier...acu astept sa vina tati de la serv si o tai la cumparaturi. Sper sa reusesc sa las bebelinei cat mai mult laptic ca de cate ori plec o apuca foamea aia mare...

LORI, hehe, si eu tot cu asta imi bat capul - cu ce lustruiesc eu cada cand o sa vreau sa o bag pe mandra cu colacul. Oricum eu astept sa se faca un pic mai cald, ca mie mi se pare ca e destul de frig in baie, caloriferul ala gen suport pentru prosoape nu prea face fata.

_____________________

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Autor: gabrielaromt
Raspuns la: 05/03/2011 11:31:15
Mesaj:

Fetelor, am o intrebare, laptele muls cat pot sa-l tin afara din frigider?

Gabriela
Mami fericita de Tudor (21.01.2011)


Autor: bebelu86
Raspuns la: 05/03/2011 11:33:31
Mesaj:

Deea eu am scos-o de la 3s afara. iar dc a zis k dc sunt min 0grade pot iesi 10-15 min. si dc sunt peste 10, stam si o ora dc vrem. in rest, cu geamu deschis de 3 ori p zi cate 5-10min.

Andri am lasat-o max 10 min. dc era dupa ea, mai statea sigur. dar o iau usor usor. diseara inca 10, maine 15 si uite asa..

Roxx si eu ziceam k o mai las k e frig in baie. dar am bagat un radiator acolo, am incalzit bine si am bagat-o in cada. k nu mai stiam ce sa-i fac sa se linsiteasca. si vad k a mers faza aseara. poate mai merge si de acu incolo




Bebelu cu cea mai frumoasa buburuza Natalia Maria (30. 12. 2010)


Autor: andri31
Raspuns la: 05/03/2011 11:34:40
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui gabrielaromt

Fetelor, am o intrebare, laptele muls cat pot sa-l tin afara din frigider?

Gabriela
Mami fericita de Tudor (21.01.2011)


4h..dar nu ma riscam la mai mult de 3h la temperatura camerei.. chiar si asa.. alea 3 ore il tineam la geam , pe langa un colt de termopan sa fie mai rece....dar sa se si incalzeasca usor (nu ca de la frigider)

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011


Autor: andri31
Raspuns la: 05/03/2011 11:37:24
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui deea_sav85

Eu imi plimb copilul cu caruciorul prin casa , ca nu stiu ce sa ii mai fac sa se opreasca din plans, isi mananca manutele si dupa ce ii dau san da lapticul afara... am nervii intinsi la maxim

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)



si a mea e treaza de la 7 dimi .. dar barem nu urla (a urlat doar la parturi)
acum e cu ochii cepe pe pereti ....

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011


Autor: missmj
Raspuns la: 05/03/2011 11:37:26
Mesaj:

Neatza si de la noi
La 14 plec la mama, abia astept !!!
bebelu vazut poze poze cu buba in colacel auzi...si eu tot atunci am comandat colacel si citeam la ursuleti ca nu ar fi buni astia comandati atunci...nu stiu cine se plangea de prima data cand l-a folosit ,ca s-a speriat ! tu ai intampinat probleme?
Eu nu l-am bagat pana acum in colacel...mi se pare prea mic. dar se strange familionul la mine de ziua mea si am stabilit sa il bagam atunci o sa aiba deja 2 luni, destul de maricel. Abia astept !
mayane spor la treaba azi !
Ne auzim mai pe seara cand vin de la mami !
Va , sa aveti o zi minunata cu bebei cuminti !

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)


Autor: deea_sav85
Raspuns la: 05/03/2011 11:43:31
Mesaj:

Adri31 ai noroc bebe meu nu are notiunea de a sta si se uita pe pereti, daca e treaz trebuie sa urle sau sa mestece la tzitzi ca mie nici acum nu mi au trecut ranile de la sani

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)


Autor: bebelu86
Raspuns la: 05/03/2011 11:47:53
Mesaj:

Carmen nu am avut probl. ala se desface si il potrivesti cat ai nevoie. nu il sugruma. din cate am vb cu fetele, au fost unii sparti si nu se puteau folosi. dar alte probl nu am auzit




Bebelu cu cea mai frumoasa buburuza Natalia Maria (30. 12. 2010)


Autor: bebelu86
Raspuns la: 05/03/2011 11:55:06
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui deea_sav85

Adri31 ai noroc bebe meu nu are notiunea de a sta si se uita pe pereti, daca e treaz trebuie sa urle sau sa mestece la tzitzi ca mie nici acum nu mi au trecut ranile de la sani

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)




mai ai un pic de rabdare sa mai creasca si o sa stea si el. si a mea la fel facea la inceput. si acu sta singurica, vb cu tv,cu icoanele, se cearta cu paturica. sau pur si simplu sta si isi suge mainile p toate partile.




Bebelu cu cea mai frumoasa buburuza Natalia Maria (30. 12. 2010)


Autor: andri31
Raspuns la: 05/03/2011 12:03:03
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui bebelu86

Deea eu am scos-o de la 3s afara. iar dc a zis k dc sunt min 0grade pot iesi 10-15 min. si dc sunt peste 10, stam si o ora dc vrem. in rest, cu geamu deschis de 3 ori p zi cate 5-10min.

Andri am lasat-o max 10 min. dc era dupa ea, mai statea sigur. dar o iau usor usor. diseara inca 10, maine 15 si uite asa..

Roxx si eu ziceam k o mai las k e frig in baie. dar am bagat un radiator acolo, am incalzit bine si am bagat-o in cada. k nu mai stiam ce sa-i fac sa se linsiteasca. si vad k a mers faza aseara. poate mai merge si de acu incolo




Bebelu cu cea mai frumoasa buburuza Natalia Maria (30. 12. 2010)



ce tare! si dupa 10 min de lipait in colacel prin cadita a dormit lemn ! waw! abia astept si eu !
cum a reactionat buba ? cand i-ai pus colacelul.. la inot.. apoi ais cos-o din baie sa o speli sau tot in cada mare a facut si restul de baita...
oare daca face miscare in cada mare mai tr sa-i facem masaj ?


Mami de dulce Amalia 19.ian.2011


Autor: bebelu86
Raspuns la: 05/03/2011 12:15:10
Mesaj:

s-a speriat un pic pana i-am prins colacu..oricum nu l-am pus bn, dupa aia m-a luminat Simo cum trebuia am bagat-o in aopa usor sa nu se sperie si dupa am lasat=osingura sa dea din craci. nu am mai spalat=o cu nimic dupa, am scos-o pt mssaj...dar nu am mai apucat k a inceput sa urle. am imbracat-o, papa si nani
diseara o sa ii dau si cu lotiune dar o spal tot acolo k doarnu e murdara apa. dect de clatit ii pun separat.




Bebelu cu cea mai frumoasa buburuza Natalia Maria (30. 12. 2010)


Autor: alinushali
Raspuns la: 05/03/2011 12:28:29
Mesaj:

Buna foste burtici, parasc si eu pisicutza mea ghipsata, abia acum am reusit sa o adorm, treaza de la 7, bagat tzitzi si bibe de 2 ori si tot molfait de manutze si urlete de burtica, dar a reusit mititica sa faca kk...... ce-i drept cam moale, pana la urma i-am dat niste ceai de musetel........ nu aruncati cu pietre.

In alta ordine de idei..... eu am slabit 13 kg., mai am 14 kg. de usurat , am pielea uscata parca nici nu-i a mea, nu stiu cu ce sa ma dau.Mie mi-a mai trecut durerea de la epiziotomie, am reusit sa bag si ovulele care mi le-a dat doc.

La Multi Ani, cupil de Tunde bolnavior, sa te faci bine sa ai grija de surioara mica si de mami


La multe lunite inainte puiutzi, Luca de Mimo si Darius de Mayane

Poate azi reusesc sa fac si eu ceva prin casa, parca au navalit turci.
Am vrut sa spun mai multe dar am uitat........gata mi-am adus aminte ...soacra..asa ce o mai laudam ca este super , asa tare imi vine acum sa o strang de gat. Am inteles ca fiimea este singura fata din neamul lor, dar lasama in pui mei in pace. Toata ziua "uite Alina ce frumoasa este ""uite cum zambeste de cate ori imi aude vocea", deci imi vine sa o iau de o aripa si sa o arunc de la etaj. La ea fiimea este toata numai zambete si la mine se uita de parca"tu cine esti", la ea adoarme instantaneu , la mine se face rosie ca racul si are ochii cat cepele . Acum vreo 2 zile se pare ca am tipat la ea si de atunci vine mai rar , dar textele inca nu le-a schimbat, asa ca urmeaza runda 2.

Gata v-am plictisit.... pop si sa aveti un wk linistit, insorit si sa va odihniti alaturi de buburuzele cumintele.

Alina, mami de Maria Raysa (17.02.2011)


Autor: roxx26
Raspuns la: 05/03/2011 12:36:15
Mesaj:

ALINUSHALI, de ce i-ai dat ceai de musetel? Ce inseamna ca a facut moale? A fost apos si a intrat tot in pampers fara sa ramana mai nimic pe scutec? ca sa aiba diaree, trebuie sa fie si scaune foarte dese...

_____________________

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Autor: alinushali
Raspuns la: 05/03/2011 12:44:01
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui roxx26

ALINUSHALI, de ce i-ai dat ceai de musetel? Ce inseamna ca a facut moale? A fost apos si a intrat tot in pampers fara sa ramana mai nimic pe scutec? ca sa aiba diaree, trebuie sa fie si scaune foarte dese...

_____________________

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina




Ceai de musetel i-am dat ca este bune pentru contipatie, dar i-am dat 3-4 inghitituri. kk nu a fost apos , dar mai moale ca cel pe care il facea inainte sau cel puitn asa mi s-a parut mie si mirosea si putin uratel, inainte mirosea a pufuleti

Alina, mami de Maria Raysa (17.02.2011)


Autor: andri31
Raspuns la: 05/03/2011 12:50:31
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui bebelu86

s-a speriat un pic pana i-am prins colacu..oricum nu l-am pus bn, dupa aia m-a luminat Simo cum trebuia am bagat-o in aopa usor sa nu se sperie si dupa am lasat=osingura sa dea din craci. nu am mai spalat=o cu nimic dupa, am scos-o pt mssaj...dar nu am mai apucat k a inceput sa urle. am imbracat-o, papa si nani
diseara o sa ii dau si cu lotiune dar o spal tot acolo k doarnu e murdara apa. dect de clatit ii pun separat.



ii faci masaj dupa? si ramane pielicica cu lapte (ulei) pe ea?
eu tot timpul masaj inainte si dupa spalat de maclavais si ramane pielicica de bebe mumos...

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011


Autor: roxx26
Raspuns la: 05/03/2011 13:00:29
Mesaj:

Andri, masajul se face cu ulei inainte de baie si cu crema / lotiune dupa baie, eu asa stiu de la cursurile prenatale si asa m-au invatat si in maternitate.

_____________________

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Autor: andri31
Raspuns la: 05/03/2011 13:10:31
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui roxx26

Andri, masajul se face cu ulei inainte de baie si cu crema / lotiune dupa baie, eu asa stiu de la cursurile prenatale si asa m-au invatat si in maternitate.

_____________________

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


dap ce-i drept ca n-am fost la vre-un curs eu doar ii fac cu lapte masaj inainte si baita dupa..?(si ramane pielicica curata si frumos mirositoare . vorbeati mai devreme de marci folosite: eu am avene si sunt f multumita. doar laptele este de la bubchen...

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011


Autor: alinushali
Raspuns la: 05/03/2011 13:32:56
Mesaj:

Spunea cineva de ulei fiert si am si eu o nelamurire, cum il fierbe, ca soacramea la fiert in bain marie, dar eu stiu ca punctul de fierbere la ulei este mai mare fata de cel al apei ..... eu nu prea am incredere in produsele pentru bebelusi, mai ales ca dupa ce am folosit Johnson's baby i-au aparut niste bubitze.


Alina, mami de Maria Raysa (17.02.2011)


Autor: florintunde
Raspuns la: 05/03/2011 13:40:51
Mesaj:

Spor la treaba si la shoping..cine, ce are in plan

Eu n-am comandat colacel..nu imi place cum arata bebeii cu ea..poate cand crestem un pic.Masaj nu prea ii place la domnisoara inca...asa ca produsele de seba med stau frumi pe raft...am folosit doar crema de poponetz si lotiunea de baie.

Scutece ;si noi deocamdata pampers

Nu prea vrea buba sa manance..nici din bibe si e asa bleaga...nusham bocit una buna..caci s-au acumulat ;-oboseala si toate cele..pana am luat o cearta de la tati..si m-am inchis cu bebe in camera..nu vreau sa vad pe nimeni..au si taiat-o de acasa.
Sper sa-si revina..caci de ma chinui si cu ea..o iau pe aratura...asta fac de 7 ani cu Mario..si acum ma scoate din sarite cu mancatul

Alinushalimultumim

LUCA ALEXANDRU DE MIMO


si DARIUS ALEXANDRU DE MAYANE


----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!


Autor: florintunde
Raspuns la: 05/03/2011 13:59:15
Mesaj:

la zilele de nastere nu putem scoate fetele care nu sunt pe listuta cu bebeii?nu intra pe forum.ex;SS_tzuky/Xenopolina/Ileana Cosanzeana/Icesky..etc
sa adaugam pe cele care nu sunt scrise -- mamici de ale noastre

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!


Autor: Shines
Raspuns la: 05/03/2011 14:22:33
Mesaj:



hop si noi
cam fara chef asa azi..astept sa se trezeasca bebe sa facem o plimbare...pana atunci mai stau cu masca pe cap.

am facut comanda pe site,pentru rochita si un paltonel dragut..faza e ca dureaza cam 15-30 zile pana vine coletul,am sunat la ei sa intreb de ce atat pentru ca aveau adresa in Voluntari..ei doar preiau comenzile iar hainele vin din Germania.
Ralu..ms pt tabel,m-am si masurat,incap tot in masura 38..chiar putin largut o sa vina,dar mai bine decat stramt.

Tunde.. pup mamica suparata,nu te ingrijora,are si ea zile cand papa mai putin..va fi mai bine




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


Autor: Shines
Raspuns la: 05/03/2011 14:26:42
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui deea_sav85

Am voie sa-l scot afara ca doctora mi a zis ca trebuie sa fie peste 5 grade si sa nu-l tin decat 10 min prima oara.Voi cum ati procedat?

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)




noi am iesit afara de la 3 saptamani(dupa ce cateva zile inainte l-am scos pe balcon cate 5 min/zi)..in ianuarie cand era frig,dar nu erau grade sub minus.
nu l-am scos cand a fost vant sau umezeala..dar in rest zilnic. nu inteleg de ce peste 5 grade..inseamna ca numa primavara iesi la plimbare ?




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


Autor: ziki
Raspuns la: 05/03/2011 15:00:01
Mesaj:

"neata" fetelor, am si eu o rugaminte la voi.
aveti vreuna sterilizator de la Primii Pasi? imi spune si mie cineva cum functioneaza?
pt ca eu am pierdut instructiunile si nu sunt sigura ce trebuie sa fac si cata apa sa fie
iar pe net nu exista manual, numai pozele aparatului.

daca nu aveti de la primii pasi, macar spuneti-mi cum merg si cele de la alte firme.

sa'mna!

ma duc sa va citesc din urma, si revin

o dupa amiaza frumoasa!

copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]


Autor: Shines
Raspuns la: 05/03/2011 15:21:31
Mesaj:

Tunde..o sa intru sa modific la zilele de nastere
doar ca va rog sa spuneti datele cele care stiti ca nu sunteti trecute in lista




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


Autor: florintunde
Raspuns la: 05/03/2011 15:34:43
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui Shines

Tunde..o sa intru sa modific la zilele de nastere
doar ca va rog sa spuneti datele cele care stiti ca nu sunteti trecute in lista


multumim

Simt ca innebunesc cand vad cat e ceasul si fifi a mea inca n-a mancat azi..suge de 2 ori si gata...nu stiu unde s-o duc..ceva nu e in regula..ea era mancacioasa..deja trebuia sa manance a 4-a oara....

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!


Autor: andri31
Raspuns la: 05/03/2011 15:43:07
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui ziki

"neata" fetelor, am si eu o rugaminte la voi.
aveti vreuna sterilizator de la Primii Pasi? imi spune si mie cineva cum functioneaza?
pt ca eu am pierdut instructiunile si nu sunt sigura ce trebuie sa fac si cata apa sa fie
iar pe net nu exista manual, numai pozele aparatului.

daca nu aveti de la primii pasi, macar spuneti-mi cum merg si cele de la alte firme.

sa'mna!

ma duc sa va citesc din urma, si revin

o dupa amiaza frumoasa!

copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]



eu am de la chicco ... si la mine la carte scrie 90ml numai ca nu masor.
normal se pune atata apa cata incape in locul de pe rezistenta (pana-n buza) la mine itnra un capac full de bibe avent

sper ca am fost de folos. ..desi m-am uitat pe poze cu sterilizatoare primii pasi si nu am vazut sa aibe sub suportul unde se pun bibi pt sterilizat ca la mine , rezistenta si locas ...


Mami de dulce Amalia 19.ian.2011


Autor: andri31
Raspuns la: 05/03/2011 15:45:44
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui florintunde

Citat:
citat din mesajul lui Shines

Tunde..o sa intru sa modific la zilele de nastere
doar ca va rog sa spuneti datele cele care stiti ca nu sunteti trecute in lista


multumim

Simt ca innebunesc cand vad cat e ceasul si fifi a mea inca n-a mancat azi..suge de 2 ori si gata...nu stiu unde s-o duc..ceva nu e in regula..ea era mancacioasa..deja trebuia sa manance a 4-a oara....

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!



stai linistita si a mea a facut asa vreo 2 zile
acum nu o pot opri.... ia 500gr/sapt in greutate ...

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011


Autor: andri31
Raspuns la: 05/03/2011 15:49:27
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui ziki

"neata" fetelor, am si eu o rugaminte la voi.
aveti vreuna sterilizator de la Primii Pasi? imi spune si mie cineva cum functioneaza?
pt ca eu am pierdut instructiunile si nu sunt sigura ce trebuie sa fac si cata apa sa fie
iar pe net nu exista manual, numai pozele aparatului.

daca nu aveti de la primii pasi, macar spuneti-mi cum merg si cele de la alte firme.

sa'mna!

ma duc sa va citesc din urma, si revin

o dupa amiaza frumoasa!

copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]


uite de pe site-ul lor : se introduc suzetele, apa pina acopera portiunea sablata de pe suprafata cutiei ...

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011


Autor: florintunde
Raspuns la: 05/03/2011 15:54:22
Mesaj:


Care sunt simptomele refluxului gastroesofagian la copil?
Exista variate simtome, dintre care copilul poate avea numai cateva sau toate.
Cele mai comune sunt:
- durere, iritabilitate, plans constant sau brusc, colici,
- regurgitare frecventa sau voma,
- nu trece de perioada regurgitarilor, cu varsta,
- refuza hrana (inclusiv sanul), sau accepta foarte putin, in ciuda foamei evidente;
la san isi arcuieste spatele dupa cateva minute de supt, se agita, ia si lasa sanul, apoi plange,
- somn prost, cu frecvente treziri,
- ragait umed sau sughitat umed (ca sunet),
- respiratie urat mirositoare sau acra.

avem cam toate simptomele de mai sus

nu mai vreau sa mai umblu si cu asta mica la dr
asa s-a schimbat de vreo 2 zile...era vioaie,mancacioasa...nu ma pot opri din plans...toata ziua am bocit ca proasta

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!


Autor: Lorich
Raspuns la: 05/03/2011 15:56:17
Mesaj:

Tunde mami obosita!!! Chiar nu papa deloc, eu nu cred, poate atata are nevoie, alea cateva guri, o fi vreun anti-puseu; in rest, ce stare are? E activa? Plange? E calda? Daca ai griji, incearca sa-i recoltezi un kk-pishu, sau mai bine suna pediatra.
Imi pare rau ca esti supi, chiar tu bucuria clubului.

Alinush n-am inteles, de ce-i gipsata pisica ta?



Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011


Autor: Lorich
Raspuns la: 05/03/2011 16:02:42
Mesaj:

Tunde esti sigura ca are toate simptomele d eacolo?
Ca unele merg si la unii copii fara leg cu refluxul asta. Uite, la Ana se potrivesc multe liniute si nici o suspiciune nu am vizavi de asta.
Nu poti suna pediatra totusi? Te-ar linisti.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011


Autor: ziki
Raspuns la: 05/03/2011 16:04:51
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui andri31

Citat:
citat din mesajul lui ziki

"neata" fetelor, am si eu o rugaminte la voi.
aveti vreuna sterilizator de la Primii Pasi? imi spune si mie cineva cum functioneaza?
pt ca eu am pierdut instructiunile si nu sunt sigura ce trebuie sa fac si cata apa sa fie
iar pe net nu exista manual, numai pozele aparatului.

daca nu aveti de la primii pasi, macar spuneti-mi cum merg si cele de la alte firme.

sa'mna!

ma duc sa va citesc din urma, si revin

o dupa amiaza frumoasa!

copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]


uite de pe site-ul lor : se introduc suzetele, apa pina acopera portiunea sablata de pe suprafata cutiei ...

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011



multumesc mult!
te-ai si dus pe site-ul lor sa te uiti...

eu asteptam instructiuni din ceruri

copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]


Autor: ian_feb2011
Raspuns la: 05/03/2011 16:08:00
Mesaj:

gata modificarile la zilele de nastere
astept completari

ma duc sa fac capitol


Autor: bebelu86
Raspuns la: 05/03/2011 16:09:57
Mesaj:

Tunde incearca sa te linistesti. suna dr, vezi ce zice, dc nu da o fuga la spital si vezi ce are fata. dar eu zic k nu are nimic, asa mai face si buba. suge de 2-3 ori si gata. mai suge dupa 1-2 ore.

noi fuseram afara la plimbarca. donsoara a dormit o ora jumate, si-a incarcat bine bateriile si acu are chef de joaca




Bebelu cu cea mai frumoasa buburuza Natalia Maria (30. 12. 2010)


Autor: ian_feb2011
Raspuns la: 05/03/2011 16:12:40
Mesaj:

Capitol nou


Autor: florintunde
Raspuns la: 05/03/2011 16:15:13
Mesaj:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

Tunde esti sigura ca are toate simptomele d eacolo?
Ca unele merg si la unii copii fara leg cu refluxul asta. Uite, la Ana se potrivesc multe liniute si nici o suspiciune nu am vizavi de asta.
Nu poti suna pediatra totusi? Te-ar linisti.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011


o sun/desi n-am incredere in nici unul dintre dr de aici..
multumesc pt sprijin...

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!

Exista 187 de raspunsuri la acest topic Pagina: din totalul de 3 pagini
<< < 1 2 3


Forum DC : http://forum.desprecopii.com/forum/

© desprecopii.com - marca inregistrata


Inchide fereastra