Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (107)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Buna burtici!

Andreiuta .Esti o fata tare curajoasa si stii ca mai e tare putin,da?

Simona te pupic draguto.

Simonette eu zic ca nu-i vulgar mesajul tau , e funny rau .Te pupic si eu.

Monis eu nu am mereu contractii,chiar sunt destul de rare zilele in care se contracta burtica.Cand am ,se intampla de obicei seara dupa o zi in care am depus mai mult efort,asa cred cel putin.
Masajul ala nu-l voi face,o data ce am deja epiziotomie,nu cred ca scap a doua oara fara.

Miany mltumesc de raspuns .Daca poti verifica si valoarea,ti-as fi si mai recunoscatoare (daca nu e nici un deranj)

Pirelia o sa iasa bine rochita ta.

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

CAMY
Iti doresc multa sanatate, fericire alaturi de sot si de bebe Flavius.



29+

http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralia spune:

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza

ralia, abia acum am intrat, ca am avut musafiri zilele acestea si am fost plecati cu ei. Daca mai ai nevoie, te rog sa-mi spui exact cum se numeste acel medicament, il caut si ti-l trimit, nu-i nici o problema.

Merg sa mai citesc din urma, ca vad ca ati avut un spor la scris...

31+


multumesc mult.
acum la ora 16, prietena mea care are nevoie de vaccin se intalneste cu o amica la Medlife sa vada daca exista acolo. daca nu il gaseste, iti scriu si stabilim cum facem exact
medicamentul se numeste Rhogam sau inumoglobulin antirh..

multumesc mult pt grija si pt ajutor.


oli 26 + Ana Theodosia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Postat initial de Cory B:

"Pupici pt burtici. Eu sunt Cory si sunt o burtica noua pe aici. Sper sa-mi fac prietene noi si sa shimbam pareri despre binecuvantarea de care avem parte: aceea de a deveni mamici. Eu sunt deja in sapt 32, maine intru in sapt 33. Se apropie cu pasi repezi momentul cel mult asteptat si deja am niste emotiiiiiiiiii.... Poate si pt ca e prima sarcina si e ceva nou. Deja a inceput sa fie cam greu cu somnul..aseara abia putean respira, ce-i drept am avut si o usoara raceala dar e pe trecute.Voi cum stati cu somnul? Alte "neplaceri" aveti? Multumesc lui Dumnezeu doar pb cu somnul o am iar pana acum nu am avut neplaceri ale sarcinii..daca ele exista :) Va pup dulce si astept sa ne imprietenim "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui lilanda

Postat initial de Cory B:

"Pupici pt burtici. Eu sunt Cory si sunt o burtica noua pe aici. Sper sa-mi fac prietene noi si sa shimbam pareri despre binecuvantarea de care avem parte: aceea de a deveni mamici. Eu sunt deja in sapt 32, maine intru in sapt 33. Se apropie cu pasi repezi momentul cel mult asteptat si deja am niste emotiiiiiiiiii.... Poate si pt ca e prima sarcina si e ceva nou. Deja a inceput sa fie cam greu cu somnul..aseara abia putean respira, ce-i drept am avut si o usoara raceala dar e pe trecute.Voi cum stati cu somnul? Alte "neplaceri" aveti? Multumesc lui Dumnezeu doar pb cu somnul o am iar pana acum nu am avut neplaceri ale sarcinii..daca ele exista :) Va pup dulce si astept sa ne imprietenim "

"I am a deeply superficial person" - Andy Warhol


Buna, bine ai venit la noi te asteptam mai des!

Lavi, 32+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 8 saptamani de vis!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy
Buna burtici!Andreiuta .Esti o fata tare curajoasa si stii ca mai e tare putin,da?
Esti o dulce ca intotdeauna 29+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Shtephy - eu nu am facut inca setul de analize pt trim III... ce arata acidul uric? Adica stiu ce e ala, dar ce arata el in sarcina?... abia sug din cafea, pe gugal nu mai uit nicicum la ora asta . Deci in we esti iar la Buc...



monis 33
acum si cu poze noi


Sa vedem,eu sper ca ajungem ,adica sper sa nu intervina nimic la cat am asteptat targul asta.

Acidul uric in sarcina poate indica preeclampsia .Medicul meu zice ca desi valoarea care mi-a iesit mie e in limite,e cam mare pt gravide. La mine a iesit 4,66 iar valorile normale la femei,conform buletinului meu de analize sunt intre 2 si 5,7.
Tensiunea mea se incapataneaza sa ramana 13/8 desi poate n-ar fi mare avand in vedere ca in mod normal e 12/7.
Sunt cam ingrijorata desi ma tot incurajez ca nu am alte semne,nici urma de edeme,urinez normal,nu au iesit proteine in urina...dar ma mai doare capul uneori.

Daca a mai facut cineva aceasta analiza va rog ziceti-mi ce valoare a iesit.Multam

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Multumesc fetelor de incurajari. Deci astazi sunt croitoreasa, daca ma lasa burtica (e cam incordata).

Cory B, bine ai venit. Majoritatea avem probleme cu somnul, cu dormitul pe o parte sau pe alta, dar ne adaptam.

Ce frumos de voi ca va intalniti. Eu nu am cu ce burtica sa ma vad, dar o sa ma gandesc la voi cand sunteti pe terasa. Daca se putea, va faceam cinste, ca doar ma marit. Dar poate de la cununia civila fug la Bucuresti sa ma vad cu voi.

Viitoare mamica in culmea fericirii 29+ (27+) Oana Petra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui floricik

facem o iesire duminca la un suc ? sau sambata ?


Eu zic PREZENT Mai ales daca e weekend cum zici , pt ca tre' sa vin cu sotul din dotare


[/quote]

deci pana acum suntem 2 4 ba chiar 6

30+ Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralia spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

Citat:
citat din mesajul lui floricik

facem o iesire duminca la un suc ? sau sambata ?


Eu zic PREZENT Mai ales daca e weekend cum zici , pt ca tre' sa vin cu sotul din dotare




deci pana acum suntem 2 4 ba chiar 6

30+ Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro
[/quote]

prezent si eu.. doar sa spuneti ora si locul..


oli 26 + Ana Theodosia

Mergi la inceput