Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (107)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Cory b bine ai venit la noi .
Te asteptam si cu toate datele ca sa te trecem in listuta UM,DPn si data nasterii.Si culoarea caruciorului bineinteles.
E foarte bine ca nu ai avut neplaceri in sarcina,iti doresc sa nici nu afli ce sunt alea.
Cu somnul e greu pentru toate.


_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

shtephy - eu de obicei fac sumar de urina, iar la toate randurile alea scrie normal, apoi rare celule epiteliale plate. cica ar fi bine, nush exact ce inseamna. acidul uric sa masoara si la sumar de urina, sau numai la urocultura?
nu cred ca ti-am fost prea de folos... dar atata stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

PE EXPLORER nu merge sa ma loghez...

Lorelix am citit pm-ul.Da de la starea civila se da..
Ralu stii cumva programul de acolo?? m-as duce acum dc ar fi deschis

Va dau o veste mare pt mine: De azi am intrat oficial si cu acte in regula in concediu maternal!!!!!!....am scapat de drumuri (am facut si azi un drum degeaba pana in Romana, da s-a rezolvat altfel)

32+ cu Maya Andreea
AMR 8 SAPTAMANI
bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Cory, bine ai venit la noi, sper sa te descurci cu postarile direct aici pe forum, si sa ne impartasesti mai multe despre tine! Cu somnul, idem..nici eu nu dorm prea bine,asta in cazul in care reusesc sa adoorm.. Asa ca...welcome!
Ralia, mai era si Camy care trebuie sa isi faca parca vaccinul ala Rhogam , ca si ea e cu Rh neg..poate iti spune si ea de unde face rost, sau are spitalul de la tg mures
Andre, mult a fost putin mai e..-na ca o dau si in rime
Lacramioara, stii ca toate ne gandim la tine, asa ca..vino si mai povesteste cu noi, chiar daca nu vrei sa ne intristezi, sa stim ca suntem bune ascultatoare
Eu ma bag la program de crosetat, mai nou ii fac concurenta lui Monis , m-am bagat la crosetat un puloveras pt fii-mea

Laura, 33+ Mara Teodora
AMR 7 saptamani !!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Fetelor ce fain de voi ca va puteti intalni! Va dores petrecere frumoasa!

Lavi, 32+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 8 saptamani de vis!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Ramonika, daa...vin sa vad matzoiu blanosssss, da o sa vin cu tot cu Mara...peste vreo 2 anisori asa..ca nu ma vad in stare acu sa ma car la moldova.
Pe 10 oct organizeaza fostii mei colegi de grupa o intalnire asa mai neoficioasa, pan' se fac cei 10 ani de la absolvirea facultatii..Si asa oftez, ca m-as fi dus si eu sa ma intalnesc cu ei, sa mai depanam amintiri, sa ne prezentam familiile-sot/soata/catel/purcel/bebel Asta ee...dac mi-a trebuit mareee

Laura, 33+ Mara Teodora
AMR 7 saptamani !!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Ramonika, daa...vin sa vad matzoiu blanosssss, da o sa vin cu tot cu Mara...peste vreo 2 anisori asa..ca nu ma vad in stare acu sa ma car la moldova.
Pe 10 oct organizeaza fostii mei colegi de grupa o intalnire asa mai neoficioasa, pan' se fac cei 10 ani de la absolvirea facultatii..Si asa oftez, ca m-as fi dus si eu sa ma intalnesc cu ei, sa mai depanam amintiri, sa ne prezentam familiile-sot/soata/catel/purcel/bebel Asta ee...dac mi-a trebuit mareee



Laura, inteleg de ce nu te aventurezi acum pana in Moldova dar de ce abia peste 2 ani? Eu cred ca Mara va fi gata de plimbare mult mai devreme. Cel putin Mihnea ar face bine sa fie gata de calatorie vara urmatoare ca nu ma vad stand acasa departe de munte... si poate si 2-3 zile de mare... dar asta nu e atat de tentant pt mine


29+ Mihnea
aniversarea nuntii noastre

“Cand ai un copil este ca si cum ai spune: m-am nascut, am gustat din viata si am constatat ca este atat de buna ca merita sa fie înmultita.” Milan Kundera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

shtephy - eu de obicei fac sumar de urina, iar la toate randurile alea scrie normal, apoi rare celule epiteliale plate. cica ar fi bine, nush exact ce inseamna. acidul uric sa masoara si la sumar de urina, sau numai la urocultura?
nu cred ca ti-am fost prea de folos... dar atata stiu.


Parca acidul uric se masoara si in urina,dar nu intra in sumar sau urocultura.
Ma gandeam la concentratia de acid uric din sange.Cred ca ieri cand am intrebat prima data am specificat,azi am uitat sa mai zic.
Cred ca corect era sa intreb de valoarea din sange a acidului uric seric.


_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

PE EXPLORER nu merge sa ma loghez...

Lorelix am citit pm-ul.Da de la starea civila se da..
Ralu stii cumva programul de acolo?? m-as duce acum dc ar fi deschis

Va dau o veste mare pt mine: De azi am intrat oficial si cu acte in regula in concediu maternal!!!!!!....am scapat de drumuri (am facut si azi un drum degeaba pana in Romana, da s-a rezolvat altfel)



ralu - adica eu ? programul de unde ?

felicitari pt concediu

30+ Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

shtephy - m-am bagat si eu in seama, fara sa stiu despre ce e vorba exact adevarul e ca nu stiu mai multe

ionela - vad ca te cam dai pe langa laurairina si Mara.... hmmmmmm... vrei sa o tradezi deja pe nor-ta, ii aduci concurenta pe cap?

Mergi la inceput