Naturiste si homeopate (34)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

miki-miki, asa promptitudine mai rar.. nu te bate un gand sa te bagi in politica , as vedea si io ceva miscare ...ceva raspunsuri mai cu elan asa ..
sa-ti spun , tot drept , la "sugestia" lui Gudindel, am ajuns la dr neamtu ,asa ca astept si io sa-si dea cu parerea ...
si pentru ca am promis ca ma apuc de cetit ... uite ca gasisi , postat de tine , alpha lipoic sustain , pentru tiroida , sclerodermie , etc .....

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Georgia Deci eu iti dadusem tratam inainte de a intreba tu Hai ca mai caut si eu, gasii ceva dar nu stiu cat de bun e. LUTROPEP (din medicina ayurvedica) Mai intreb si-ti spun. Sa vedem ce zice si Gudindel



Miki
Anul asta pui de-un pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

miki-miki, cred ca io am pus problema gresit .... io intai de toate vreau sa-mi intaresc imunitatea ..caci la mine toate belele de acoo apar ... asa ca .. hai sa o iau invers , ce-mi recomanzi pentru intarirea imunitatii , in conditiile date ..

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Multumesc mult Miki. O sa tin cont de sfaturile tale. Mi-am facut analizele inainte de a incepe tratamentul si a iesit fsh mare, toate celelalte erau bune. Acum nu stiu cum este fsh.
Iti doresc multa sanatate si tuturor va doresc copilul mult dorit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Miki-Mikiauzisem eu ca tu esti Doamna Profesoara pe aici! Multumesc mult! Nu nu am nici endometioza nici fibrom. Buba mea e doar FSH mare (22 ultimele 2 luni) Sandaatu cat ai?
O intrebare cicalitoare ca am vazut ce i-ai raspuns si Sandei pe aceasta tema: as putea sa iau MACA din Z1 pana la ovulatie (Dumnezeu stie cand o mai fi?) si apoi extractele de smeur si coacaz combinate? Nu de alta dar mai am rezerva de MACA din aia scumpa de la Forever living!Am luat MACA pe perioada stimularii FIV-ului. Sa iti dea DD ce iti doresti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Inca o remarca! Ma vazui (nu sunt olteanca, dar mai imi place accentul din cand in cand!) pe cap de lista la tratamente, de unde si zicala: cei din urma vor fi cei dintai! Buna ideea asta de a posta linkul, dar atentie fetelor, nu va insusiti tratamentul de capul vostru, zic eu!
Nu stiu nici eu de ce ma intorsei de la dr. asa de optimista ca hormonalele erau varza cu carne, dar cred ca numai gandul ca o sa bad ceva naturiste imi mai da ceva sperante, ca am fost 4 luni pe AC, de imi pierise si cheful de sex, speranta era - infinit, etc. stiti si voi! Iar dr. vad ca fu de acord cu naturistele, ce o fi zis, macar la cap sa imi faca bine si mai stiti poate aflati ca am ramas intr-o pauza de naturiste pana la noul FIV. Daca vreti detalii despre stare mea (sociala )sunt pe pagina de FIV.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Giorgia, pt imunitate e f bun IMUNOSTIM facut de Thishcon Corp SUA, asta:http://terapeut.ro/commerce/imunostim-p-509.html 3/zi timp de o luna. E f bun, si eu il iau acum. Maine intreb o bioloaga de un tratam pt tine si-ti scriu ce mi-a raspuns.
KITTA mami, deci te vazusi pe lista, fusasi la dr, si ....vrei maca. Aha , pai at anulam extractul de zmeur si de coacaz si iei toata luna maca iar din z 5 pina z 15 vitamina E forte 1/zi, omega 3 cu acid folic si B-ri de la Doppel Hertz si ceai de napraznic dupa ovulatie (se prepara cum scrie pe prima pag).
PS:sa nu ma spui lui Raluk ca ti-am dat maca ca vrea si ea)



Miki
Anul asta pui de-un pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Georgia,

Pt intarirea imunitatii stiu ca merg foarte bine tratamentele natureste sau homeopate. La capitolul asta eu as merge pe mana lui miki cu ichii inchisi.

Referitor la analizele pe care le-ai postat ...uffff. Chiar nu stiu ce sa sfat sa-ti dau si nu vreau sa ma bag cand nu sunt 100% sigura.
Pot sa-ti spun insa sigur ca dr Neamtu va sti cu siguranta ce este cel mai bine pt tine. Este o dr-ita foarte bine pregatita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Vin si eu cu o informatie importanta: pentru cele ca mine care nu puteau sa bea ceaiul de naprasniz din motive de a nu avea si o toaleta la purtator s-au scos de catre firma RO DACIA PLANT pastile de naprasnic. Deci, seara si dimineata beti ceiutul acasa, iar la pranz pastila. Oricum am vazut ca se recomanda si supta pulberea sun limba si apoi inghitita asa ca merg si pastilele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

sar'na fetili de ajutor(miki,gudinde ); o sa ma opresc sa-mi cumpar imunostim
deocamdata nu ma simt bine ,aseara am facut temperatura , asa ca , chiar mi-ar prinde bine ceva pentru imunitate...


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput