Sunt romancele materialiste ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Da.



1. Louis Pasteur a fost un impostor. Teoria vaccinarii este produsul acestei imposturi, care a fost perfectionata in timp pentru obtinerea unor profituri tot mai mari.
2. Teoria falsa a "imunitatii turmei" este folosita pentru a ne santaja sa ne integram toti in turma fara sa cracnim.
3. www.thinktwice.com/" target="_blank">Vaccinarea si www.vogelgrippe-aufklaerung.de/t537f4-Superantibiotikum-gegen-Superbakterien.html" target="_blank">antibioticele sunt armele cu care cartelul farmaceutic ne "ajuta" de secole sa devenim tot mai bolnavi si tot mai dependenti. Realitatea ne-o dovedeste zi de zi.

Vaccinurile in Romania NU sunt obligatorii prin lege (vezi Legea nr. 649 din 20 noiembrie 2001 pentru aprobarea ordonantei guvernului nr. 53/2000). Informati-va cat mai bine, din toate punctele de vedere, si luati decizii in cunostinta deplina de cauza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Ba da barbatii romani or fi materilisti? Se "marita" ei cu femei urate, burtoase si batrane pt bani?
Io stiu un tip care s-a insurat cu o tipa romanca dar devenita americanca si ea este "sugar mama" lui.Pe bune, nu misca un deget, tipa ii cumpara tot si face tot pt el, el numai culege
Amandoi sunt cam la 30 de ani.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui MissParker

Da.


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi ***** Povestea nasterii ***** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David

1. Louis Pasteur a fost un impostor. Teoria vaccinarii este produsul acestei imposturi, care a fost perfectionata in timp pentru obtinerea unor profituri tot mai mari.
2. Teoria falsa a "imunitatii turmei" este folosita pentru a ne santaja sa ne integram toti in turma fara sa cracnim.
3. www.thinktwice.com/" target="_blank">Vaccinarea si www.vogelgrippe-aufklaerung.de/t537f4-Superantibiotikum-gegen-Superbakterien.html" target="_blank">antibioticele sunt armele cu care cartelul farmaceutic ne "ajuta" de secole sa devenim tot mai bolnavi si tot mai dependenti. Realitatea ne-o dovedeste zi de zi.

Vaccinurile in Romania NU sunt obligatorii prin lege (vezi Legea nr. 649 din 20 noiembrie 2001 pentru aprobarea ordonantei guvernului nr. 53/2000). Informati-va cat mai bine, din toate punctele de vedere, si luati decizii in cunostinta deplina de cauza.



Da`ai si dumneata vreo trei prietene casatorite cu burtosi?

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:



Panterutzo baga popcorn
Am de terminat nisqte proiecte de corectat si trebuie sa marchez pauzele cu ceva ca adorm.

Asa primul tur de rosiii de la mine pentru tampeniile astea doua:
" japonezi urati, misogini si cu mintea patratoasa",
"italieni burtosi si urati"
de un rasism pe cat de prostesc pe atat de plastic

In tara lui nu stiu cum burticel si minorei Columbeanu... subect de mare barfa pe DC acum ceva timp ... intr-adevar este intrebarea potrivita.

Asa si io precizez ca nu-s casatorita nici un italian nici cu un japonez. Astept comentarii despre nord-americani Sa va pun aici o poza cu noi cand m-a luat :))?

Asa si cum astept Japonia pe aici...si cum Panterutza face de un popcorn fetelor de unde iau eu de pe net fetitei mele un kimono dragut si fara sa ma usuc de finante ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Multumesc pentru interes. Acuma stiu ca o sa ma bateti (verbal) cu teorii despre globalizare si esenta speciei umane. Acuma stiu ca o sa imi dati exemple despre japonezi frumusi, italieni virili si turci politicosi. Dar doamnelor, aici dezbatem despre un subiect pe care mi-l asum ca fiind sensibil. Stiu ca iese cu bataie de posete.

Da normal ca Natasa ar prefera unul care nu pute si se spala pe dinti (imi pare rau pentru tine ca asa ti-a fost soarta) - insa nu despre asta vorbim aici. Vorbim despre materialism - despre folosul pur al sentimentelor in scopuri mercantile.

Insa, haideti doamnelor... e loc si de un pic de sinceritate. Atat de multa tencuiala aveti pe suflet incat stiu ca o sa mi se raspunda pana la urma cu citate din Proust, Noica si Gore. Dar...chiar nu e asa? Chiar nu sunt romancele un pic mai mult materialiste decat altele? Macar asa intr-un exercitiu de logica...fiti sincere.
multam fain'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Am facut fetele pop corn, sper ca va place mai iute

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

De ce sunt femeile materialiste?

Muffi, ti-am gasit un raspuns destul de mioritic la intrebarea ta,sper sa te satisfaca ,in caz contrariu astept critica ta.

Uite aici material cules de prin zona,nu dau numele sursei sa nu ma arda adminu:

Motivele pentru care o femeie se indragosteste de un barbat pot varia foarte mult, acestea vizand personalitatea, caracterul, stilul propriu si, inevitabil, statutul social sau, altfel spus, situatia financiara. O mare parte a reprezentantelor sexului slab viseaza la ziua in care vor intalni un milionar ce le va scoate din monotonia specifica traiului mediu si le va arunca direct intr-o viata fascinanta, inconjurate de masini scumpe, mese la cele mai fine restaurante, vile luxoase, haine de la cei mai in voga creatori de moda etc. Ei bine, acestea formeaza marea "increngatura" a femeilor interesate, cunoscute sub denumirea de "materialiste". Pentru cei ce nu au avut prea mult de a face cu aceste "creaturi" si nu cunosc prea bine fenomenul, trebuie specificat ca materialismul poate lua mai multe forme.

In timp ce unele femei se multumesc cu visele, acceptand intre timp sa se intalneasca si cu barbati simpli, altele nici nu dau atentie barbatilor daca nu au o anumita putere financiara. Cu alte cuvinte, singurul criteriu de departajare a barbatilor, in viziunea acestora din urma, este strict legat de bani! Spre deosebire de acestea, care nu dau importanta altor elemente in afara banilor, mai exista o categorie a femeilor materialiste care, pe langa o situatie financiara excelenta, vor ca partenerul lor sa fie manierat, sa aiba simtul umorului etc.

Ceea ce le face pe aceste femei sa se departajeze unele de altele este nivelul pana la care sunt dispuse sa renunte la toate criteriile de apreciere a unui barbat pentru a-i privi doar puterea financiara.

Preocuparea pentru gasirea unui milionar (sau miliardar!) ia proportii din ce in ce mai mult, fiind un fenomen recunoscut pe plan international. Exista cazuri celebre care ar putea fi citate la categoria "vanatoare de miliardari": Anna Nicole Smith, care s-a maritat cu un barbat de 89 de ani si stim cu totii ca nu pentru frumusetea si nici pentru virilitatea acestuia, de asemenea, Darva Conger care in urma castigarii show-lui american "Cine vrea sa se marite cu un milionar?" s-a ales si ea cu ce a cautat. Dorinta de a gasi un barbat cu putere financiara este atat de mare incat au inceput sa apara carti cu sfaturi pe aceasta tema, ba mai mult decat atat, in SUA se predau chiar si cursuri, la care studentele sunt invatate cum sa-si gaseasca un milionar. In Rusia s-a dezvoltat o adevarata traditie a agentiilor matrimoniale ce-si ofera serviciile tinerelor rusoaice pentru ca acestea sa-si gaseasca cate un barbat bogat, preferabil din America sau Europa Occidentala. Sa nu uitam, desigur, cazurile autohtone, dintre care cel mai celebru fiind cel al sotilor Columbeanu.

In trecut, femeile care traiau in salbaticie, isi alegeau barbatii in functie de puterea lor, indemanarea si iscusinta de care dadeau dovada la vanatoare, la pescuit sau in luptele cu alte triburi, precum si abilitatea de a le proteja. Se pare ca, in zilele noastre principalele criterii de departajare a barbatilor s-au transformat, acestea vizand acum banii, cariera si succesul. Prin urmare, interesele materiale par a fi existat in natura umana de cand lumea, instinctul fiind cel ce la impinge pe femeile materialiste sa-si caute "finantatori". Si facand o paralela catre remarca pe care Marilyn Monroe o facuse in celebrul film "Domnii prefera blondele", s-ar putea spune ca un barbat bogat este apreciat precum o femeie frumoasa.



Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Am facut fetele pop corn, sper ca va place mai iute

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious


Mey da`cu sare n-ai facut?Ca se anuntza...pericol!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:


Imi faci pofta de mor,
unde ma duc eu acuma dupa popcorn? basca,mi-a plecat "frumusetea"de barbat la un seminar si n-am pe cine sa trimit.

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Am facut fetele pop corn, sper ca va place mai iute

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious


Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

AB, eBay e super pt ce cauti tu.Baga un search de kids kimono.


Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput