Sunt romancele materialiste ?

Sunt romancele materialiste ? | Autor: muffin

Link direct la acest mesaj

Filozofand pe seama dramei sentimentale www.dailymail.co.uk/femail/article-1133035/I-completely-love--heart-broken-Lembit-Opik-tells-romance-Cheeky-girl.html" target="_blank">pe care a publicat-o dl Lembit, si combinand aceste concluzii cu sentimentul de ne-inteles pe care ti-o da imaginea atator italieni burtosi si urati care se combina cel putin inestetic cu fete frumoase romance...ma intreb public, daca romancele sunt materialiste.
Am cel putin 3 prietene frumose foc care s-au casatorit cu cetateni straini. Ei, mult sub linia banalitatii...
Ce anume le-o fi atras?
Ce anume le atrage pe frumoasele romance care se marita (sau combina)cu japonezi urati, misogini si cu mintea patratoasa?
Intrebarile de mai sus sunt retorice.
Intrebarea de baza este: sunt romancele materiliste?

Haideti la o discutie eleganta. Daca ne batem cu posetele, sa fie totusi o bataie eleganta si cu stil.
PS: Ionica, nu e nevoie sa combati.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:



In primul rand, gresesti cand te gandesti ca ORICE stain casatorit cu o romanca trebuie sa fie NASPA, GRAS, CU MINTE PUTURoASA SI PLIN DE BANI.
Tu acum jignesti toate romancele de pe forum(si nu numai) casatorite cu persoane de alta nationalitate.Nu e frumos.

De ce te miri ca oamenii sunt atrasi de alti oameni , fie ei de alta nationalitate?Si ce inseamna pentru tine materialista?Si de ce trebuie sa fii materialista DOAR daca te casatoresti cu un strain?? Cu un roman nu merge?Nu se pune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RazaDeSoare spune:

Romancele SUNT cele mai frumoase,insa materialiste NU MAI MULT decat orice alta natie de prin lumea asta.
Da TU,esti materialista???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

LOL, io ma duc sa fac pop corn ca aici o sa fie scandal sigur

PS. Si a meu sot ii strain dar e frumos, musculos, tanar si sarac(deocamdata) si mai sunt calitati dar nu ma laud

Parerea mea e ca problema e gresit pusa, nu romancele sunt materialiste, oricine e materialist, altfel am trai sub cerul liber fara nimic material.Materialismul e cel ce sustine economia


Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Io intru in joc numai daca ne batem cu Vuitoanele si ne calcam pe coada cu jipanu'.



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Adica daca iti iei un cioban mioritic care pute a transpiratie, ragaie romaneste si-si baga ce are el mai destept la trei cuvinte, esti superioara celor care se casatoresc cu un strain? Subiectul asta nu are nicio logica. Nu poti generaliza de nicio parte, oamenii se indragostesc sau au interese indiferent de natie. Jignesti aiurea oameni care nu ti-au facut nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Misto subekt' muffin! Dar ca sa nu mori de curiozitate, ar fi fost mai sanatos sa le intrebi direct ce "calitati ascunse" au sotii lor de ele, prietenele tale "frumoase foc", i-au luat de barbat
In alta ordine de idei, unde scrie ca daca ea e frumusica trebe si el asisderea, sau invers? Nu stii vorba ceea, ca barbatul tre sa fie un pic mai frumos decat ala cu coarne ?

Fetelor nu mi se pare corect 100% sa tabariti pe muffin! Ea nu a afirmat ca romancele sunt toate materialiste si nici nu le-a acuzat pe cele care s-au casatorit cu straini, cred ca doar a uitat sa puna si cuvantul "unele" pe acolo pe undeva

P.S. Blackpanterro baga inca o tura de floricele sa ajunga si p-aici ...si asteptam dupa fusul orar...USA, Japan...


Dana mama lu'Radu Stefan(Fecioras de 2003)

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Hai la plimbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Muffin,nu combat ,imi dau doar cu parerea.
Desi nu sunt maritata nici cu japonez si nici cu un Italian.
Am inteles ca ptrietenele tale ,la numar 3, s-au maritat din interes ,de ce nu le intrebi pe ele direct si fara public,nu crezi ca ar fi mai honest?
Cum crezi ca s-ar simti prietenele tale cand vor sti ca tu le barfesti pe la spate si in public cu d-astea precum yo care nu s-a maritat cu un roman.

Parerea mea despre Japonezi nu este cea sus mentionata de tine

Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

BlackPantero.

N-ai niste porumb de popcorn si pentru mine ?am ramas in pana

Ma duc sa-mi scot Vuittonul de la naftalina

Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RazaDeSoare spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Io intru in joc numai daca ne batem cu Vuitoanele si ne calcam pe coada cu jipanu'.



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

dar cine stabileste cine e frumos si cine nu ?
mie spre exemplu imi place de Adrien Brody , care are un nas cat toate zilele, prietenul meu spunandu-mi sa nu mai zic la nimeni ca-mi place de "uratul ala".
Intamplator sau nu , prietenul arata foarte bine , dar mi-au placut si barbati mai dubiosi: unul cu o cicatrice mare de tot pe obraz, un prof de-al meu dupa care eram toate "topite" , sarit de 40 de de ani , inalt , supraponderal, cu chelie si nas mare.


Iar intrebarea asta daca sunt romancele materialiste e ca si faza cu blondele proaste , doctorii jalnici din Romania si tiganii care sunt toti hoti.
Numai un om care nu are contact cu realitatea poate sa sustina aceste teorii.


Raspunsul la intrebarea ta este : sunt si romance materialiste, asa cum fiecare popor isi are femeile sale care umbla doar dupa bani.

Si apropo de materialsim , ma tot plangeam eu ca vreau un BMW . Dupa ziua mea a venit ziua de nume , iar cand am mers la prietenul meu acasa am vazut parcat in fata casei un BMW cum vroiam eu , cu nume de Germania.
Stiam ca nu este atat de sarit de pe fix si ca nu are bani , dar la gandul ca ar exista o mica sansa mi-am spus in gand ce pacat, ca oricum nu l-as putea accepta , ca e prea exagerat si prea mult.
In conditiile in care suntem impreuna de aproape 9 ani .
Dupa ce ti-am spus asta , avandu-ma contraexemplu pe mine , te poti suci sa intrebi daca toate romancele nu sunt materialiste?

P.S: nu ne legam de tine , ci de idee care e tot mai prezenta peste tot

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput